mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
**

Posty: 376
Dołączył(a): 18.06.2004
Offline
PostNapisane: 5 lis 2010, 01:16 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
nie bierz PC do grafiki omg...

tylko Mac


nawet sie posmialem, pisz czesciej

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 lis 2010, 01:46 
Cytuj  
Och jacy jesteście zajebiści z tymi macami ;P Pecet sobie tak samo, jak nie lepiej poradzi z oprogramowaniem Adobe co te wychwalane pod niebiosa imaki. Sprawdźcie sobie osiągi i porównania wydajności. Co do EIZO to po co do obróbki filmów monitor typowy pod DTP jak można zaoszczędzić i kupić większy i równie dobry z serii SX zamiast CG w tej samej cenie. Co do Adobe to nie wiem których wersji konkretnie oprogramowania używacie, ale w extended np. Photoshop już nieźle sobie wykorzystuje moc obliczeniową kart graficznych i ich pamięć więc dobra karta graficzna nie będzie się po prostu obijać. @tczewiak wbrew pozorom ta nvidia to nie jest wywalanie pieniędzy w błoto, pracowałem na CS3 Extended i wszelkie skalowanie wspierane przez GPU rządzi, pomijając taką oczywistą rzecz jak wprowadzanie obiektów 3d i edytowanie tekstur bezpośrenio na bryłach. Poza tym do filmów powinien być zajebisty raid na zajebiście szybkich dyskach - tu pewnie będą spore koszty.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 lis 2010, 06:13 
Cytuj  
No nie radzi sobie lepiej, bo jest wąskie gardło - OS.
Ja sam Maca nie używam, ale wiem jak graficy cierpią pracując na windowsach. Pakiety Adobe działają znacznie sprawniej na OSX. Sprawdzone na CS4 i CS5. Nie wiem jak w starszych.

Na niby słabszym iMacu (jeszcze core 2 duo, generacja sprzed 2 lat) CS5 działa lepiej niż na i7 z jakimś hiper GPU oraz raidem. Nie to, że szybciej - po prostu sprawniej. Nie ma żadnych przymuleń, skoków, przywieszek. Na windowsach są w nowej wersji pakietu. Szczególnie mocno mogą odczuć to ilustratorzy. Możliwe, że win7 na ssd działałoby lepiej, ale... W porównaniu jednak do sprzętu sprzed 2 lat... windows przegrywa.
Dlaczego Eizo? Filmy i grafika. Co oznacza, że dla ów kandydatów DTP prawdopodobnie też będzie robić.

Nie jestem jakimś tam fanboyem apple. Jak dla mnie sama firma posysa. iPhony, iPody, iPady to dla mnie biglol, ich laptopy to generalnie fail, ale sprzęt i system dla grafików jednak mają nadal świetny.

GT480 to pieniądze w błoto, bo tam powinna być Quatro jeśli już, albo zwykły, tani shit za 300zł. Na 100% ani illustrator, ani after effects nie będą widziały różnicy, a photoshop również wielkiego skoku mieć nie będzie (pomiędzy jakimś 240, a 480). To nie komputer do grania w crysisa.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 lis 2010, 17:53 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Na niby słabszym iMacu (jeszcze core 2 duo, generacja sprzed 2 lat) CS5 działa lepiej niż na i7 z jakimś hiper GPU oraz raidem.

Cytuj:
Nie jestem jakimś tam fanboyem apple.

:D


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 lis 2010, 17:58 
Cytuj  
tak mi sie przypomnialo

Obrazek

Obrazek


_________________
oumn da lololegend

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 lis 2010, 18:38 
Cytuj  
no ty to naprawde jestes zajebisty.

**

Posty: 376
Dołączył(a): 18.06.2004
Offline
PostNapisane: 6 lis 2010, 19:55 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
No nie radzi sobie lepiej, bo jest wąskie gardło - OS.
Ja sam Maca nie używam, ale wiem jak graficy cierpią pracując na windowsach. Pakiety Adobe działają znacznie sprawniej na OSX. Sprawdzone na CS4 i CS5. Nie wiem jak w starszych.

Na niby słabszym iMacu (jeszcze core 2 duo, generacja sprzed 2 lat) CS5 działa lepiej niż na i7 z jakimś hiper GPU oraz raidem. Nie to, że szybciej - po prostu sprawniej. Nie ma żadnych przymuleń, skoków, przywieszek. Na windowsach są w nowej wersji pakietu. Szczególnie mocno mogą odczuć to ilustratorzy. Możliwe, że win7 na ssd działałoby lepiej, ale... W porównaniu jednak do sprzętu sprzed 2 lat... windows przegrywa.
Dlaczego Eizo? Filmy i grafika. Co oznacza, że dla ów kandydatów DTP prawdopodobnie też będzie robić.

Nie jestem jakimś tam fanboyem apple. Jak dla mnie sama firma posysa. iPhony, iPody, iPady to dla mnie biglol, ich laptopy to generalnie fail, ale sprzęt i system dla grafików jednak mają nadal świetny.

GT480 to pieniądze w błoto, bo tam powinna być Quatro jeśli już, albo zwykły, tani shit za 300zł. Na 100% ani illustrator, ani after effects nie będą widziały różnicy, a photoshop również wielkiego skoku mieć nie będzie (pomiędzy jakimś 240, a 480). To nie komputer do grania w crysisa.


poslugujac sie staropolskim przyslowiem - chuja sie znasz.

roznica pc vs mac na tych samych konfigach jest minimalna, ale na korzysc windowsa - benchmarkow jest pelno w internecie. powtarzasz mit, ktory przewala sie na forach dla zapryszczonych quasi geekow typu pclab.pl. Swego czasu faktycznie spora czesc 'przemyslu kreatywnego' operowala na macach, ale bylo jeszcze za czasow mlodego PowerPC. Od apple warto kupic telefon, monitor, albo klawiature - komputer - ok, sa swietnie wykonane, ale raczej nie nadaja sie do pracy, no chyba, ze piszesz scenariusze do swojego indie krotkometrazowca przesiadujac w starbucksie.

po drugie, quadro to nie jest karta to photoshopa czy illustratora, tylko do cada ewentualnie zaawansowanego 3d (maya / 3dsm). Caly pakiet adobe od wersji cs4 w gore ma hardware accelaration z gpu co sprawia, ze calosc od karty na poziomie gtx 480 'do crysisa' dostaje sporego boosta, za koszt nieporywnywalnie nizszy od dobrego quadro.

pracuje w jednej z najwiekszych agencji reklamowych w polsce (nie, nie napierdalamy stronek dla pani basi, ktora za rogiem scina wlosy), zbieramy nagrody branzowe i pracujemy dla na prawde duzych marek - maci na biurkach maja tylko ci, ktorzy sami przyniosa je sobie z domow.

tl;dr stfu

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 7 lis 2010, 00:43 
Cytuj  
Z drugiej strony prawie wszyscy pracownicy adobe wola pracowac na macach mimo ze nie kochaja sie juz tak za bardzo z apple:P

Ja sam bylem swiadkiem jak motion designer mial klopoty z after effectem na pececie i pozyczal co chwila od szefa maca teoretycznie slabszego bo cos tam lepiej dzialalo. Mysle ze w duzej mierze to wynik tego iz pecety = pierdyliard roznych koniguracji a mac to kilka bardzo dobrze przetestowanych.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 7 lis 2010, 10:02 
Cytuj  
Vercin napisał(a):
Z drugiej strony prawie wszyscy pracownicy adobe wola pracowac na macach mimo ze nie kochaja sie juz tak za bardzo z apple:P

Ja sam bylem swiadkiem jak motion designer mial klopoty z after effectem na pececie i pozyczal co chwila od szefa maca teoretycznie slabszego bo cos tam lepiej dzialalo. Mysle ze w duzej mierze to wynik tego iz pecety = pierdyliard roznych koniguracji a mac to kilka bardzo dobrze przetestowanych.


No ale jak mowimy o powaznych firmach to nie mowimy o kiepskich konfiguracjach sprzetu imo to rozumie sie samo przez sie.


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 7 lis 2010, 12:38 
Cytuj  
No to najbardziej powazna osoba z najbardziej powaznej frmy jaka znam uzywa do tych celow maca pro (niestety najtanszy chyba kolo 10k)
Nie znacyz to ze nie kupowalismy pecetow. Ale po wlasnie problemach w koncu wygaldalo to tak ze przyjezdzal pan co specjalizowal sie wlasnie tylko w tym: skladaniu zajebistych kompow pod konkretne programy /zadania i swietnie sobie z tego zyl. Jak go posluchalem gdy tlumaczyl pod jaki program czego unikac na co zwrocic uwage co sie z czm gryzie i powoduje problemy pozniej to uznalem ze rozumiem czemu lepiej czasem kupic poprostu niby slabszego i drozszego maca.


Wogole jesli chodzi o pakiet adobe to chyba wiecej niz 50% sprzedazy idzie im na maki. No i jak wspomnialem sami w adobe tez uzywaja w wiekszosci sprzet od pana jobsa.
Wnioski niech kazdy wyciagnie sam:P

W polsce ceny sa troche z dupy ale w stanach to zaloze sie ze zdecydowana wiekszosc wszelkiej masci grafikow, motion designerow itp itd jedzie na macach.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 14 lis 2010, 15:26 
Cytuj  
Obrazek


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.