mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 784 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 40  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 2 lis 2013, 17:45 
Cytuj  
Deadrel dla mnie to możesz się upierać przy CRT.

embe - Używam takich nazw jakie są przyjęte - ja tego nie wymyśliłem. A przyjęło się telewizory LCD podświetlane LED-ami nazywać LED, w odróżnieniu od tych ze starym jarzeniówkowym podświetlaniem.
Więc mamy: nieporównywalnie lepsza technologia, dająca nieporównywalnie lepszy obraz i co lepsze nawet kilkadziesiąt procent tańsza została wyparta przez technologię zdecydowanie gorszą i droższą. Albo jesteśmy swiadkami cudu, albo 95% społeczeństwa kupujacych sprzęt TV było po prostu ślepych. Tylko po co ślepemu tv i dlaczego pies przewodnik wybrał LED-a?

Anyway dzisiaj oglądałem jakiegoś Soniacza 4K 50'. Jakość obrazu zrywa beret z głowy. Cena 3k GBP - więc nie jest jakoś tragicznie.
Tylko trochę za bardzo nie rozumiem co z takim TV robić - tytuły 4K na BD da się policzyć na palcach jednej ręki.
Poprawka - sprawdziłem na amazonie - jest 71 tytułów w rozdziałce 4k.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 3 lis 2013, 08:43 
Cytuj  
To ile ty zarabiasz w tym muslimowie ze 3k funtow to dla ciebie normalna cena za TV?

nawet angol z dobra praca by sie z 10 razy zastanowil czy kupowac tv w cenie dobrego auta


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 3 lis 2013, 08:53 
Cytuj  
muslimowo to bardziej na wschód imho.
Ja go nie kupiłem. Cena imho normalna jak za tej klasy sprzęt.
btw. są już też na rynku projektory 4K - cena ok. 20k GBP. Też Sony.

Sony najpierw uderza w takie nowinki - 3d, teraz 4k, okulary wirtualnej rzeczywistości, celle, blu-ray etc. a potem kończy każdy rok finansowy ze stratami. Powinno być bardziej zachowawcze. Jak Samsung: sprzedaje się - kopiujemy, nie sprzedaje się - olewamy :) Biznes plan w pigułce.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 lis 2013, 11:27 
Cytuj  
Z tobą nie da się dyskutować, jak sobie coś wmówisz to tak ma być.

Lepsze czy gorsze to kwestia gustu, a w przypadku plazma vs lcd to też fakt że plazma stała się nierozwojowa, tam nic nie ulepszysz, nic nie zmienisz, LCD pod tym względem osiągnęło wysoki poziom jakości obecnie i nadal jest poprawiane, co jednak nie zmienia faktu ze plazma jeszcze ze dwa lata temu nie miała sobie rownych w jakości obrazu/cena, ty chyba nie widziałeś nigdy na oczy plazmy pioneera, a szkoda bo byś wiedział ze LCD zrywa beret, tylko zrywa beret.

Obecnie nie widzę powodu by kupić plazme, tańszy i lepszy jest LCD, jakość FHD do tych 50" wystarcza.

Podświetlenie lampami jest nadal stosowane w profesjonalnych monitorach gdzie zachowanie jednolitości obrazu jest ważne, przegrywa z pełnym podświetleniem LED ale tam cena nie gra roli istotna, a krawędziowe podświetlenie LED jest tańsze i gorsze co nie zmienia faktu że większość nie odczuje tego zwłaszcza że przez ten czas same matryce zyskały na jakości.

Podsumowując, klient chce naklejki z nazwą LED, ma być cienki, duża rozdzielczość, duzo zer w jasności i w miarę niska cena, wiec to otrzymuje, a z drugiej strony nadal wielu twierdzi że 42" to za dużo by oglądać z trzech metrów.

Sama nazwa 4K to chwyt marketingowy bo do tej pory ilość linii była istotna w podawaniu rozdzielczości ale jak by to wyglądało, nowy zajebisty LED 2160p ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 4 lis 2013, 07:35 
Cytuj  
embe - Kłóć się dalej z faktami. Bo faktem jest, że technologia gorsza i droższa wyparał lepszą i tańszą.

Lepsze czy gorsze to kwestia gustu, a w przypadku plazma vs lcd to też fakt że plazma stała się nierozwojowa, tam nic nie ulepszysz, nic nie zmienisz, LCD pod tym względem osiągnęło wysoki poziom jakości obecnie i nadal jest poprawiane, co jednak nie zmienia faktu ze plazma jeszcze ze dwa lata temu nie miała sobie rownych w jakości obrazu/cena, ty chyba nie widziałeś nigdy na oczy plazmy pioneera, a szkoda bo byś wiedział ze LCD zrywa beret, tylko zrywa beret.

Obecnie nie widzę powodu by kupić plazme, tańszy i lepszy jest LCD, jakość FHD do tych 50" wystarcza.

Podświetlenie lampami jest nadal stosowane w profesjonalnych monitorach gdzie zachowanie jednolitości obrazu jest ważne, przegrywa z pełnym podświetleniem LED ale tam cena nie gra roli istotna, a krawędziowe podświetlenie LED jest tańsze i gorsze co nie zmienia faktu że większość nie odczuje tego zwłaszcza że przez ten czas same matryce zyskały na jakości.

Podsumowując, klient chce naklejki z nazwą LED, ma być cienki, duża rozdzielczość, duzo zer w jasności i w miarę niska cena, wiec to otrzymuje, a z drugiej strony nadal wielu twierdzi że 42" to za dużo by oglądać z trzech metrów.

Sama nazwa 4K to chwyt marketingowy bo do tej pory ilość linii była istotna w podawaniu rozdzielczości ale jak by to wyglądało, nowy zajebisty LED 2160p ?


a czy w którymś miejscu twierdziłem coś innego? :lol:
Kuro oglądałem - jakieś ostatnie egzemplarze z 3-4 lata temu. Były droższe od całej reszty (wliczając w to plasmy konkurencji, LCD, czy dopiero wchodzące na rynek LED) praktycznie 2-krotnie. I to jedyna plasma której obraz mnie zadowalał.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 4 lis 2013, 08:41 
Cytuj  
Do tego o ile jeszcze 5 lat temu po zasiegnieciu porady o wybor TV na hdtv.com wszyscy optowali za plasma to ostatnio (rok temu) jak zmienialem TV - glosy byly juz podzielone.
I nie sadze by ktokolwiek kupowal dla naklejki LED, grubosci czy kontrastu.
W kazdym badz razie przesiadlem sie z LCD ~4-letniej LCD Toshiby na LED-a Panasonica (tj. LCD z podswietlaniem LED-owym) i roznica byla kolosalna.

Z drugiej strony jezeli chodzi o monitory przesiadalem sie z 6-letniego samsunga na matrycy PVA na LED-a Benq na IPS-ie i powiem szczerze ze ten stary samsung byl bez porownania lepszym monitorkiem. Lepszy obraz, duzo lepsze wykonanie. No ale z drugiej strony - cena: swego czasu dalem za niego kilka razy wiecej (~2000zl vs 130GBP) niz za tego plastikowego Benq.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 lis 2013, 16:56 
Cytuj  
Warto tu wspomnieć że jak LCD borykały się z problemami cena/wielkość i by wyświetlić w miarę dobry obraz SD to plazma dawała sobie z tym rade bez problemu, podobna sytuacja była w projektorach z technologia DLP.



cd dyskusji z Mark24...
Serio nie musisz sto razy wpisywać słowo LED, na tym forum większość rozumie o co chodzi i wie że z diod led buduje się jedynie wyświetlacze na reklamy, stadiony i koncerty.

LCD - Liquid Crystal Display
LED - Light Emitting Diode
OLED - Organic Light Emitting Diode

OLED jest zapowiadane jako następcą LCD i już ma być w przystępnej cenie i tyle przez ostatnie 10 lat, może za 5 lat coś się ruszy w temacie, do tego czasu może SONY zainwestuje w swoje Crystal LED i tu Mark możesz używać spokojnie nazwy LED bo nie mija się z prawdą.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 4 lis 2013, 18:58 
Cytuj  
embe napisał(a):
a w przypadku plazma vs lcd to też fakt że plazma stała się nierozwojowa, tam nic nie ulepszysz, nic nie zmienisz,?


Plasma jest nie tyle nierozwojowa, co firmom przestało się opłacać w nią inwestować. Jeśli chodzi o jakość obrazu to średnio już było co poprawiać w segmencie FHD.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 10 lis 2013, 20:52 
Cytuj  
embe - nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy. Ja będę używał nazwy LED do telewizorów LCD z podświetlaniem LED-owym, bo taka nazwa przylgnęła i tak się je nazywa. Sorry.
OLED-a już wypuścił Samsung (skąd oni to skopiowali to ja nie wiem):
http://www.samsung.com/us/video/tvs/KN55S9CAFXZA

ma też bajer, korzystający z aktywnego 3d - można na raz oglądać dwa kanały TV (ewentualnie mąż gra na konsoli, żona ogląda 1210 odcinek jakiegoś serialu). To sobie skopiowali od Sony.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 10 lis 2013, 22:44 
Cytuj  
OLED od chyba 10 lat jest zapowiadany ze już ma być w niższych cenach, nie pojawił się, sama technologia od 30 lat jest znana, pierwsze ekrany zrobiło sony.

Dlatego cie poprawiam bo jednak większość tu zna te tematy, wiec żeby się nie wprowadzać w błąd niepotrzebnie nie musisz na sile powielać marketingu.

Z takich ciekawostek to LASER, laser plasma zostało zaniechane ze względu na koszty, jednak projektory laserowe to świetna sprawa, eliminuje wiele wad projektorow lcd/dlp.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 10 lis 2013, 23:29 
Cytuj  
nie powielam żadnego marketingu - to obiegowa i oficjalnie przyjęta nazwa. Jak ktoś jest niedoinformowany i nie rozróżnia to tym bardziej go w błąd nie wprowadzę, bo niby w jaki sposób?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 10 lis 2013, 23:46 
Cytuj  
i wracamy do początku... w taki że nie istnieją TV z matrycami LED


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 10 lis 2013, 23:47 
Cytuj  
embe sprawdz sobie w końcu człowieku jaka jest obiegowa, popularna i używana przez wszystkich nazwa telewizorów LCD z podświetlaniem LED.
polecam: google.pl

nie kurwa za każdym razem muszę pisać "LCD z podświetlaniem LED" bo mam do czynienia z niereformowalnymi upierdliwymi matołami.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 lis 2013, 00:42 
Cytuj  
ty obowiązkowo musisz się wyrażać pełnymi określeniami


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****

Posty: 1375
Dołączył(a): 23.03.2005
Offline
PostNapisane: 11 lis 2013, 12:58 
Cytuj  
Dobra to pomocy, wczoraj rozmawiałem z zoną i doszliśmy do wniosku, ze albo sobie kupimy projektor albo TV, ale ściana na której ma zawisnąć taki TV jest w odległości ponad 5m, więc byście poradzili w co iść.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 lis 2013, 12:59 
Cytuj  
Chyba tylko preferencje.
Ja nie znoszę oglądać na projektorze no chyba, że w kinie ale to inna liga :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 lis 2013, 13:37 
Cytuj  
wybór nie jest łatwy, TV daje większy komfort i "uniwersalność", projektor zdecydowanie tylko do filmów i wymaga zaciemnienia pomieszczenia, nie powinien być stosowany do ciągłej pracy, dlatego idealnym rozwiązaniem jest posiadanie tego i tego :)
Projektor 720p + ekran 92", TV zależne od kasy i nie musi być gigant bo film uczciwy dasz na projektor.

edit: domowy projektor 720p daje lepszą jakość niż kino cyfrowe 2k w stylu cinemacity/multikino, efekt wielkości kinowego ekrany mamy przy 92" z odległości 4-4,5m.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****

Posty: 1375
Dołączył(a): 23.03.2005
Offline
PostNapisane: 11 lis 2013, 16:56 
Cytuj  
No właśnie my tylko filmowi jesteśmy, wieczorkiem lubimy poleżeć i puścić serial czy film, więc projektor?
Wypozycze projetor na weekend i zobacze.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 14 lis 2013, 19:11 
Cytuj  
mi projektor też nie leży. Zbyt dużo zachodu, chyba, że ktoś ma cinema room.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 lis 2013, 19:26 
Cytuj  
tak, projektor jest troszkę kłopotliwy, co prawda tanim kosztem można wszystko ładnie podpiąć do pilota, czyli rolety, windę do projektora i wysuwany ekran, jednak to nadal nie jest do oglądania z doskoku i kiedy się chce, zdecydowanie do spokojnego oglądnięcia filmu w lepszej jakości niż w kinie ale do konsoli i meczów jak najbardziej też ale...


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 784 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 40  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.