mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119 ... 382  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 156
Dołączył(a): 13.12.2006
Offline
PostNapisane: 15 cze 2011, 13:12 
Cytuj  
Bloodleaf napisał(a):
Jeszcze raz poproszę o pomoc.

Ktoś ma jakiś pomysł bo kupowac znów nowe mobo lub ram lub procek a nie pomoże to mnie strzeli :/


U mnie pomogła wymiana zasilacza na mocniejszy. Jeżeli masz jak sprawdzić to zacznij od tego. Też mi wszyscy wciskali, że to "grafika na bank", a po zmianie zasilacza wszystko w porządku.

ps. problemy tego typu zaczęły się u mnie jak zacząłem więcej w WoT grywać. Najpierw tylko w grze, potem stopniowo przy innych czynnościach ekran randomowo gasł.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 15 cze 2011, 14:45 
Cytuj  
Zasilacz właśnie wymieniłem na 760w więc starczy, o dziwo u mnie też od WoT sie zaczeło...


_________________
Mam leniwe szare komórki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 15 cze 2011, 19:42 
Cytuj  
doradzi ktos tani monitor 22' ? format 16:10 i rozdzialka 1680x1050 tez mile widziana.


_________________
.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 15 cze 2011, 20:10 
Cytuj  
Dzięki poradzie kolegi Sucre odinstalowałem SP1 z WIN7 i jak na razie odpukać wszystko działa jak należy, nic się nie wiesza i nie freezuje.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 15 cze 2011, 21:51 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
doradzi ktos tani monitor 22' ? format 16:10 i rozdzialka 1680x1050 tez mile widziana.

Trzy lata temu kupilem w Media Expert dla siebie i brata po sztuce Asusa 22' VW223 za 470zl (14 sztuk ktore mieli na stanie sprzedalo sie w 2 dni :D), nic moze specjalnego ale do pogrania i poogladania od czasu do czasu jakis filmow calkiem ok. Do obrobki grafy mam osobny monitor z firmy i potrzebowalem wlasnie jakiegos do postawienia obok do jakis pobocznych zadan i spisuje sie bardzo dobrze.


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 16 cze 2011, 08:55 
Cytuj  
Gdybyście teraz mieli wybierać mobo + pamięć + procek tak za 1500-1700 PLN to byście brali Intel czy AMD? ( Typowo pod granie )


_________________
Mam leniwe szare komórki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 cze 2011, 09:01 
Cytuj  
Bloodleaf napisał(a):
Gdybyście teraz mieli wybierać mobo + pamięć + procek tak za 1500-1700 PLN to byście brali Intel czy AMD? ( Typowo pod granie )

Inte I5 albo I7 pod socket 1155. Do tego 8GB ramu (cokolwiek, optimum imo to jakies tanie goodramu albo kingstony, zboczeńcy którzy kupuja ram za 700zl, kupuja go tylko po to zeby sie masturbowac przy wszelkiej masci benchmarkach) a mbo ?
http://pclab.pl/art45076.html
Wybierz sobie coś.
Zwróć uwage, żeby na mobo była możliwość asynchronicznego OC (zdecydowana większość je ma, ale lepiej się upewnić).


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 16 cze 2011, 09:36 
Cytuj  
RAMY OCZ, Geil'a czy Patriot'a kupuje sie do OC. Ja np. jakbym mial jakies "tanie Goodramy" to bym podkrecil proca nie o 500Mhz (z 2,6 na 3,1) a o 100Mhz bo bym nie mogl zmienic napiec na ramach (bo by sie sfajczyly) itp...

RAM to taka sama zcesci kompa jak zailacz czy plta glowna... chcesz miec mozliwosc zwiekszenia napiec, podkrecania (czesto dosc extremalnego w przypadku RAMow z gornej polki), stabilna prace kompa, wieczysta gwarancje, porzadne radiatorki (tak RAM sie juz tez grzeje i to mocno), itp.... to JAKOSC a nie ILOSC.

Atm 8 GB RAMU NoName to troche rada z dupy imho.
4GB markowe > 8 GB GoodRAM.

Jako ze komp ma byc do grania to na uj 8GB RAMU? Niech nawet siodemka z aeoro itp.. zezre 1GB (a zzera mniej) to jak gra ci pozre 3GB RAMu? ZAdna... chyba ze chujowo napisana a tu juz nawet 16GB nie pomoze.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 cze 2011, 09:44 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
RAMY OCZ, Geil'a czy Patriot'a kupuje sie do OC. Ja np. jakbym mial jakies "tanie Goodramy" to bym podkrecil proca nie o 500Mhz (z 2,6 na 3,1) a o 100Mhz bo bym nie mogl zmienic napiec na ramach (bo by sie sfajczyly) itp...

To dlatego, że robisz OC synchronicznie razem z RAM. Kiedy dawno temu, kiedy wprowadzano procesory z wbudowanym kontrolerem pamięci, trzeba było kręcić synchornicznie jednocześnie procesor i ram (nie pamiętam jak te zegary się nazywają).
Później wprowadzono możliwość ustwienia osobnych dzielników, tak żeby częstotoliwość ramu była stała.

FYI. CZęśtowliwość ramu, ma znikomy wpływ na wydajność całości. Dużo ważniejsza jest jego ilość.
Chyba, że się onanizujesz przy benchmarkach pamięci. No ale ti zupełnie inna sprawa.

Cytuj:
Jako ze komp ma byc do grania to na uj 8GB RAMU? Niech nawet siodemka z aeoro itp.. zezre 1GB (a zzera mniej) to jak gra ci pozre 3GB RAMu? ZAdna... chyba ze chujowo napisana a tu juz nawet 16GB nie pomoze.

Jak to na co ? Win 7 buforuje układ systemu plików do ramu. Możesz mieć więcej aplikacji w tle, gry mogą ładować więcej danych odrazu do ramu.
Jak masz tylko 4GB ramu i nigdy nie miałeś więcej ,to naprawde nie powinienś zabierać głosu na temat po co ci to ;p.


Cytuj:
RAM to taka sama zcesci kompa jak zailacz czy plta glowna... chcesz miec mozliwosc zwiekszenia napiec, podkrecania (czesto dosc extremalnego w przypadku RAMow z gornej polki), stabilna prace kompa, wieczysta gwarancje, porzadne radiatorki (tak RAM sie juz tez grzeje i to mocno), itp.... to JAKOSC a nie ILOSC.

Jakiś bajek hardcórów się naczytałeś, którzy masturbują się przy benchmarkach. Ja mam jakieś tam PAtrioty i GoodRAMy. NIe grzeją się. Nie ma z nimi problemu. Moge kręcić jak mi się podoba, poprostu zwiększam dzielniki i fiuuu.
Aha. Komp chodzi 24/7/365.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 16 cze 2011, 09:55 
Cytuj  
Wiem co mowie i mowie z wlasnego doswiadczenia. GoodRam jest chujowy, Kingston tez jest w sumie chujowy.

W tym momencie, w 2011 roku (i pewnie tez jeszcze w 2012) wiecej niz 4GB RAM DO GIER to zbedny wydatek. Nic w tym i przyszlym roku nie bedzie wymagac do porawnego i szybkiego dzialania wiecej jak 4GB RAM, lacznie z MMO gdzie na 4GB kazde smiga jak glupie.

Wolalbym koszt tego dodatkowego 4GB wpakowac w grafike czy lepsza plyte glowna niz miec kostke ktora o ile nie zapuscisz renderowania sceny w 3DMAxie rownoczesnie z Crysisem nie zostanie nigdy uzyta.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 cze 2011, 09:59 
Cytuj  
To ciekawe bo ja mam 12GB ramu i task manager mi pokazuje zajete 5gb ;p.
A w tle mam zaledwie 88 procesów. A najwiecej tego ramu do spolki zzera Firefox, opera i chrome. Potem visual studio.

Cytuj:
Wiem co mowie i mowie z wlasnego doswiadczenia. GoodRam jest chujowy, Kingston tez jest w sumie chujowy.

Fakt. Ja mówi z doświadczenia mojej babci :roll:


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 16 cze 2011, 10:05 
Cytuj  
Oj jaka dysputa :P

No ja zawsze kupowałem dobre ramy, teraz np mam corsairy z wieczysta gwarancją i dobrymi radiatorami, niestety DDR2 więc na nową platforme ich nie włożę.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 cze 2011, 10:29 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
W tym momencie, w 2011 roku (i pewnie tez jeszcze w 2012) wiecej niz 4GB RAM DO GIER to zbedny wydatek. Nic w tym i przyszlym roku nie bedzie wymagac do porawnego i szybkiego dzialania wiecej jak 4GB RAM, lacznie z MMO gdzie na 4GB kazde smiga jak glupie.


Niech sobie śmiga ale ja wolę mieć 8-12gb ram i nie przejmować się, że muszę uważać co uruchamiam bo jeszcze mi zacznie system po dysku rzeźbić.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 cze 2011, 10:43 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Kabraxis napisał(a):
W tym momencie, w 2011 roku (i pewnie tez jeszcze w 2012) wiecej niz 4GB RAM DO GIER to zbedny wydatek. Nic w tym i przyszlym roku nie bedzie wymagac do porawnego i szybkiego dzialania wiecej jak 4GB RAM, lacznie z MMO gdzie na 4GB kazde smiga jak glupie.


Niech sobie śmiga ale ja wolę mieć 8-12gb ram i nie przejmować się, że muszę uważać co uruchamiam bo jeszcze mi zacznie system po dysku rzeźbić.


Ja miałem 12 na tydzień i system rzeźbił. Różnica pomiędzy 12 a 6 jest tak mała, że tego nawet nie zobaczysz. Teoretycznie powinno być szybciej a jest dupa nie szybciej.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 cze 2011, 10:53 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Oyci3C napisał(a):
Kabraxis napisał(a):
W tym momencie, w 2011 roku (i pewnie tez jeszcze w 2012) wiecej niz 4GB RAM DO GIER to zbedny wydatek. Nic w tym i przyszlym roku nie bedzie wymagac do porawnego i szybkiego dzialania wiecej jak 4GB RAM, lacznie z MMO gdzie na 4GB kazde smiga jak glupie.


Niech sobie śmiga ale ja wolę mieć 8-12gb ram i nie przejmować się, że muszę uważać co uruchamiam bo jeszcze mi zacznie system po dysku rzeźbić.


Ja miałem 12 na tydzień i system rzeźbił. Różnica pomiędzy 12 a 6 jest tak mała, że tego nawet nie zobaczysz. Teoretycznie powinno być szybciej a jest dupa nie szybciej.

to PageFile wyłącz. Albo zmniejsz do 128MB.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 cze 2011, 11:00 
Cytuj  
Przy 8-12 już można spokojnie wyłączyć. Inna bajka co uruchamiasz bo jak ja odpalam jakiś *.pas gdzie jest pierdyliard linii kodu to srsly ale ram mi pomaga ;( Zakładam, że masz 64bit system ofc.

Z innej beczki, kiedyś psioczyłem na SSD, że to nic pewnego ale powoli 7200 rpm w dysku sata w notku to dla mnie mało.

Chcę zrobić upgrade i wymienić go na SSD 256gb w sata, nawet widziałem filmiki hehe, worth?

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 cze 2011, 11:05 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Przy 8-12 już można spokojnie wyłączyć.

E nie. Czasami windows zaczyna świrowac jak nie ma PF.

A SSD. Pewnie warto. Pytanie tylko jak często, musisz wczytywać duże pliki z dysku ?


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 cze 2011, 11:10 
Cytuj  
Dość często. Generalnie mój work setup wygląda tak, że mam otwarte kilka środowisk (BDS, VS, ostatnio kilka Eclipsów), całą paletę Office, różne przeglądarki, kilka RDP i tony innego softu do sql's.

Chodzi mi o przyspieszenie i bardziej wydajną pracę bo notek zaczyna wyć do księżyca powoli he he.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 cze 2011, 11:35 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Dość często. Generalnie mój work setup wygląda tak, że mam otwarte kilka środowisk (BDS, VS, ostatnio kilka Eclipsów), całą paletę Office, różne przeglądarki, kilka RDP i tony innego softu do sql's.

Chodzi mi o przyspieszenie i bardziej wydajną pracę bo notek zaczyna wyć do księżyca powoli he he.


To mam rozumieć, pracujesz nad nowym forum z nową bazą na tym sprzęcie? :D :P :wink:

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 cze 2011, 11:54 
Cytuj  
Nowe forum to się w notepad++ robi :(

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119 ... 382  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.