mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1529 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 77  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 gru 2007, 21:58 
Cytuj  
No sam napisales, ze masz non HDMI... to gdzie ta wtyke HDMI wepniesz, jak z drugiej strony jest VGA? ;)
Szukaj przejsciowki component-VGA, jesli chcesz sie do monitora podpiac.

X.


_________________
http://zaginiony.net

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 gru 2007, 22:02 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
No sam napisales, ze masz non HDMI... to gdzie ta wtyke HDMI wepniesz, jak z drugiej strony jest VGA? ;)
Szukaj przejsciowki component-VGA, jesli chcesz sie do monitora podpiac.

X.

Bah sorry zly link heh dobra ide od kompa bo przechodze juz sam siebie...

edit:
hmm a nie mam jednak wersje HDMI...

kurwa wracam do lozka, wstyd!

edit:
Sa rozne pady? bo ja w moich 2 mam jakies mikro jacki i procz headsetu nic tam nie wcisne. jutro musze jakos dojsc do tego jak to wszystko zestawic.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

***

Posty: 620
Dołączył(a): 20.11.2005
Offline
PostNapisane: 12 gru 2007, 01:01 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Szukaj przejsciowki component-VGA, jesli chcesz sie do monitora podpiac.

X.


Po co, skoro mozna kupic kabel xbox <-> vga.
Ja kupilem kabel firmy joytech za ~90zl i jakosc obrazu na takim kablu jest identyczna jak na hdtv.

Dostepne rozdzialki:
Obrazek

Dzwiek rozwiazalem tak:
Obrazek


_________________
[GM]Dave>> Hail, Adventurer.
[GM]Dave>> What begins with B and rhymes with Ban?
Player>> Umm...
Player>> Ban?
[GM]Dave>> If you insist.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 gru 2007, 08:38 
Cytuj  
Ja mam kabelek MS xbox=>vga i dziala bezproblemowo, jakosc bardzo dobra. Ten kabelek MS ma tez zalacze optyczne wiec dzwiek podpialem po optyku. Jedyna wada jest taka, ze nie udalo mi sie kupic dluzszego kabla optycznego jak 1m.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 gru 2007, 09:06 
Cytuj  
Karrollu powiedz mi w lasce swej czy kabelek xbox->vga dostales razem z konsola? podpina sie go pod wyjscie vga czy dvi? czy ma to jakis wplyw na rozdzielczosc itd?

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 gru 2007, 10:17 
Cytuj  
Nie - dostałem kabel Xbox=> chinche (o ile pamietam to 5 szt).

Probowalem podlaczyc xbox'a po HDMI do monitora ale jakos mi nie poszlo (tzn poszlo ale dostepna byla tylko najnizsza rodzialka - byc moze to wina kabla). Mialem kombinowac z tym dalej ale zalapalem, ze z monitora mam wyjscie audio tylko stereo a mi zalezalo na surround (naprawde sie przydaje w COD4 :) ) wiec kupilem ten kabelek MS.

Z jednej strony ma to zlacze xbox a z drugiej VGA i 2 chinche do dzwieku.
Ale oprocz tego w zlaczu xboxowym ma jeszcze gniazdo optyczne.

Generalnie to jak chcesz uzywac konsoli na tym samym stanowisku co kompa (i korzystac z tego samego monitora i kolumn) to dobrze popatrz gdzie masz jakie gniazda. U mnie np. w zestawie kolumnowym sa wejscia chinchowe (sztuk raz), optyk i coax. W kompie mam SB ale bez wyjscia optycznego wiec nie bylo szans podlaczyc pod kolumny jednoczesnie xbox'a i kompa po "zwyklych" wyjsciach.
Pamietaj tez ze nie da sie uzyc jednoczesnie zlacza HDMI w xboxie i tego standardowego zlacza (fizycznie sie ich nie da jednoczesnie wcisnac do xboxa) wiec jak np. kupisz kabel HDMI (xbox) => DVI (monitor) to nie bedziesz mial dzwieku (nie znalazlem kabla HDMI=>DVI+audio).
Najlepiej sobie to wszystko rozrysowac i dopiero potem udac sie na zakupy :)

Co do dostepnych rozdzielczosci po zlaczu VGA (DVI bedzie to samo) to mi sie wyswietlalaly max natywna rozdzielczosc monitora (19xx ilestam itd) i nizsze.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 12 gru 2007, 10:23 
Cytuj  
Czy jest mozliwosc odpalenia prezentacji Power Point na 360tce? Ew. czy zapowiadali taka mozliwosc?

A przy okazji nius - w Empikach na terenie calego kraju X360 Arcade (HDMI oczywiscie) za 799 zl:)


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 gru 2007, 10:41 
Cytuj  
Asmax napisał(a):
Czy jest mozliwosc odpalenia prezentacji Power Point na 360tce? Ew. czy zapowiadali taka mozliwosc?

A przy okazji nius - w Empikach na terenie calego kraju X360 Arcade (HDMI oczywiscie) za 799 zl:)


Ale to jest chyba wersja bezdyskowa wiec kicha - nie sciagniesz sobie na raz kilku demek plus na hdd tez nie bedziesz mogl trzymac zbyt wielu programikow.
To juz lepiej poszukajcie sobie znajomego ktory pracuje w MS. W sklepie dla pracownikow Xbox premium hdmi kosztuje po przeliczeniu ok 700-800 PLN a gry sa po ~80,00 PLN (a koszt dostawy - zero).


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 gru 2007, 11:24 
Cytuj  
A ja zaluje, ze nie kupilem arcade. 799 zet plus dysk 120 giga za 650 zet i mam elite w cenie premium plus memorke gratis ;)

X.

PS. w zestawie z konsola jest kabel xbox -> component (HD), composite (SD), audio, na chinchach. Kazdy inny kabel trzeba sobie dokupic.

Do podlaczenia do monitora najlepiej kupic kabel HDMI -> VGA (jesli konsola ma HDMI, ale wszystkie nowe X360 maja), wtedy jest dostep do wszystkich rozdzielczosci z poziomu konsoli (pare postow temu Zematis dal linka do takiego kabla).

Do podlaczenia TV w zaleznosci od telewizora podlaczamy przez composite (SD) lub component (HD), albo HDMI-HDMI (ja tak mam, najlepsza jakosc obrazu, wszystko idzie cyfrowo).

W nowych X360 sa tylko dwa wyjscia sygnalowe, gniazdo analogowe XBOX, w ktorym zawarte sa sygnaly component, composite i audio, oraz gniazdo cyfrowe HDMI.


_________________
http://zaginiony.net

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 gru 2007, 12:02 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Do podlaczenia do monitora najlepiej kupic kabel HDMI -> VGA (jesli konsola ma HDMI, ale wszystkie nowe X360 maja), wtedy jest dostep do wszystkich rozdzielczosci z poziomu konsoli (pare postow temu Zematis dal linka do takiego kabla).


Jesli mowisz o tym kablu:
http://www.sirius.pl/gry_konsole/towar_cennik_137/towar_karta_37716/Speed-Link_SL-2312_Xbox360_HD_Cable_Pro_VGA___Ste.html
to wydaje mi sie ze to jest zwykle zlacze analogowe xbox=>vga+audio

Zlacza HDMI wygladaja tak:
http://www.eukasa.pl/audio-video-technika/sklep/340046/inne-akcesoria/hdmi-hdmi-2-0m/

Na tym zdjeciu z posta Zematisa rzekome zlącze HDMI jest wieksze niż VGA a w rzeczywistosci jest odwrotnie.

Jak pisałem wczesniej - nie znalazlem nigdzie kabla HDMI=>VGA/DVI plus audio. W googlach niby cos takiego dalo sie wygrzebac gdzies w niemczech ale w zadnym sklepie netowym PL tego nie widzialem.
Jesli masz namiar na taki kabelek to daj linka - sam chetnie skorzystam :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 gru 2007, 12:23 
Cytuj  
troche gubie sie w tych kablach. moglbys podac jakiegos linka karol?
xbox -> vga
w empiku arcade chyba sie juz skonczyly ;-)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 gru 2007, 12:26 
Cytuj  
Hm, masz racje, teraz sie przyjrzalem dokladnie, to jest kabel xbox->vga ;)
Moze faktycznie taki bedzie lepszy, w koncu z componenta na vga to nie trzeba nic konwertowac, sygnal jest analogowy.

Mendol napisał(a):
troche gubie sie w tych kablach. moglbys podac jakiegos linka karol?
xbox -> vga

Pierwszy link Karola :)

Obrazek

X.

PS. Ciekawe, ze nigdzie nie ma kabli HDMI->DVI/VGA z wyjsciem dzwieku...


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 gru 2007, 12:30 
Cytuj  
dziekuje :-)

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 gru 2007, 13:45 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
PS. Ciekawe, ze nigdzie nie ma kabli HDMI->DVI/VGA z wyjsciem dzwieku...


No wlasnie o tym pisalem.
Generalnie z tego co czytalem to wyjscie HDMI i DVI to tylko kwestia "wtyku" - format przesylania danych jest taki sam wiec nie potrzeba zadnych konwerterow etc. Dodatkowo w HDMI jest jeszcze zaszyty dzwiek ale nie wiem czy tylko stereo czy moze byc dolby surround.

Mendol napisał(a):
troche gubie sie w tych kablach. moglbys podac jakiegos linka karol?
xbox -> vga
w empiku arcade chyba sie juz skonczyly ;-)


Krotka sciaga:

HD - ogolne okreslenie na "uzyskanie obrazu" High Definitions (wysokiej rozdzielczosci)
HDMI - typ zlacza cyfrowego przesylania obrazu (i dzwieku)
DVI - jak wyzej tylko bez dzwieku
HDCP - technologia zabezpieczania przed kopiowaniem informacji przesylanej przez zlacza HDMI i DVI
Zlącze analogowe XBOX - zlacze ktore jest w KAZDYM xboxie pozwalajace na podlaczenie go do dowolnego urzadzenia (pod warunkiem posiadania odpowiedniego kabla) dysponujacego zlaczami Component, VGA, DVI, RGB-AV, S-Video, IQP (RGB lub HD).
Złącze HDMI XBOX - umożliwia podlaczenie tylko do TV/monitora posiadajacego tez zlacze HDMI

Z wlasnego doswiadczenia i kilkudniowego grzebania po forach internetowych moge powiedziec, ze podlaczenie kablem HDMI-HDMI nie zawsze dziala. Mi np. ni chuja to nie poszlo mimo ze w teorii to powinno byc najmniej konfliktowe rozwiazanie, gwarantujace najlepsza jakosc.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 12 gru 2007, 14:46 
Cytuj  
sa kable HDMI za 30 zl i sa z pozlacanymi stykami za 800 zl :) , z tego co podpytywalem znajomych co maja nextgenowe zabawki HDMI albo idzie na full quality albo wcale ale nie za bardzo chce mi sie w to wierzyc napewno jakosc wykonania kabelka ma znaczenie .

Karol po HDMI nie powinno czasem leciec pelne 7:1 ?

zreszta odwoluje do fachowej lektury :)

http://www.psxextreme.info/Xbox360-Hard ... x-f95.html


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 12 gru 2007, 16:40 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
Ale to jest chyba wersja bezdyskowa wiec kicha - nie sciagniesz sobie na raz kilku demek plus na hdd tez nie bedziesz mogl trzymac zbyt wielu programikow.
To juz lepiej poszukajcie sobie znajomego ktory pracuje w MS. W sklepie dla pracownikow Xbox premium hdmi kosztuje po przeliczeniu ok 700-800 PLN a gry sa po ~80,00 PLN (a koszt dostawy - zero).


Niestety nikt z moich znajomy nie pracuje w MS. A oferta jest dobra, uzywany dysk 120GB to kwestia 100euro z niemieckiego ebaya.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 gru 2007, 17:48 
Cytuj  
OK kupilem w koncu kabel wpialem dziala... Net chodzi, ale jak sie loguje na xbox live to mi wywala ze usluga is n/a in my locale wtf?

Mialem wybrac inny kraj przy rejestracji czy co?

Mam sie na nowo rejestrowac? :/


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 gru 2007, 17:53 
Cytuj  
Moze masz jakies porty poblokowane na routerze?
Kraj i interface moze byc jak najbardziej polska - powinien sie z automatu podlaczyc, pobrac patch(e), 1-2 x zrestartowac "i juz".

Aldatha napisał(a):
sa kable HDMI za 30 zl i sa z pozlacanymi stykami za 800 zl :) , z tego co podpytywalem znajomych co maja nextgenowe zabawki HDMI albo idzie na full quality albo wcale ale nie za bardzo chce mi sie w to wierzyc napewno jakosc wykonania kabelka ma znaczenie .
Karol po HDMI nie powinno czasem leciec pelne 7:1 ?
zreszta odwoluje do fachowej lektury :)


Ja mialem taki objaw ze po polaczeniu monitora z xboxem po hdmi jedyna dostepna rozdzielczoscia byla 480p.
A powinna byc 1080.

Byc moze cos bylo nie tak z kabelkiem ale jak sam zauwazyles - one sa dosc drogie i zabawa w kupowanie kabelkow "do testow" mnie jakos nie pociagala - tym bardziej ze z monitorkiem mialem wlasnie taki kabelek z pozlacanymi stykami :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)


Ostatnio edytowano 12 gru 2007, 18:01 przez Karol66, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 gru 2007, 18:00 
Cytuj  
No i sie polaczyl sciagnal patache, ale jak sie chce zalogowac na gametag to wywala w/w komunikat...

Jak sie loguje na xbox.com mam to samo.

edit;
Xbox LIVE Service Not Available

The Xbox LIVE service is not available in your region.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym


Ostatnio edytowano 12 gru 2007, 18:06 przez Zematis, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 gru 2007, 18:04 
Cytuj  
A jaki rodzaj abonamentu wybrales?
Ciezko mi cos powiedziec - tam sie dosc dlugo rejestrowalo wszystko (robil jakies ID etc).

Ewentualnie poszukaj rozwiazania tutaj:
http://forum.xboxonline.pl/index.php?c=12&sid=5c3237ce04764b4b6e5f894238b1426a
Sporo sensownych osob tam pisze.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1529 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 77  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.