mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 565 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 29  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2013, 08:27 
Cytuj  
Głupi jesteś Mark. Oceniasz Vertex4 na podstawie starszych wersji Agility3, Vertex3, w których wystarczyło wgrać nowszy firmware. Dyskusja z Tobą mija się z celem. Używam Agility3 już 2 lata i prafrazując klasyka - ZA PIE RDA LA!
W cholerę moich znajomych oraz klientów ma w swoich komputerach Vertex2, Vertex3 i Agility3 - zero problemów.
Skoro wśród 15 dysków było 0 awarii to mogę założyć, że statystycznie zjebanych było mniej niż 7%. Natomiast Vertex4 kontynuował nazewnictwo, ale to całkowicie nowa konstrukcja. Nie interesują mnie opinie na amazonie od wyspecjalizowanych dekoratorów wnętrz tylko opinia osób, które rzeczywiście z tych dysków korzystały, a nie dostały od nygusa spod lady trefny model żeby modli udowadniać swoje racje... Ziew.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2013, 09:34 
Cytuj  
Dlatego polecam zawsze czytać pclab i temu podobne fora, tam poza małą "sugestią" w wielu tematach od sprzedawców generalnie jest na tyle użytkowników że wyciągnie się poprawne wnioski.

Co do tego że dyski ssd beda taniec to miałem na myśli cenę za 1gb, to jest normalny proces, a co do ramu to tak jak pisałem, wiele fabryk zmniejszyło produkcje co przyniosło wzrost cen.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2013, 09:39 
Cytuj  
@up

W sumie kupując SSDka wyszedłem z założenia, że jak ma mi on posłużyć 5 lat to w przeciągu najbliższych 3ch pewnie wymienię go na coś większego niż 128Gb.

A jak wygląda sprawa z Hybrydami? One mają dwa wejścia sata czy jak to jest tam skonstruowane?


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2013, 10:08 
Cytuj  
Hubryda działa jako normalny dysk. Kontroler kopiuje najczęściej wykorzystywane dane do tej części "SSD".


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2013, 10:11 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Hubryda działa jako normalny dysk. Kontroler kopiuje najczęściej wykorzystywane dane do tej części "SSD".


Ummmm czyli ja sam nie mam za bardzo możliwości decyzji co ma się znaleźć na części SSD???


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2013, 10:12 
Cytuj  
Nie, nie masz.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 25 lip 2013, 17:55 
Cytuj  
Mam juz ten ssd, ogolnie to ikonka ladujacego sie windowsa nie zdazy sie pojawic a ja mam juz system uruchomiony, me in luv ;)

Teraz wybrac tylko glowne aplikacje na dysk i jaaaaazda!


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 1 sie 2013, 15:27 
Cytuj  
Mam pytanie - czy SSD zużywają się tylko podczas zapisu, czy również odczytu? I jeżeli to drugie to czy w takim samym stopniu? Chodzi mi o technologię, nie o konkretny model czy serię.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 1 sie 2013, 15:34 
Cytuj  
Nie można powiedzieć, że się w ogóle nie zużywa przy odczycie, bo każde urządzenie przy pracy w jakiś sposób się 'zużywa', ale to zapis zużywa komórki i w efekcie po X ilości zapisów prowadzi do jej degradacji. Odczytem się raczej nie musisz przejmować afaik.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 1 sie 2013, 15:35 
Cytuj  
No rozumiem, chodziło mi właśnie o tą degradację, dzięki za odpowiedź. :)


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 1 sie 2013, 18:25 
Cytuj  
Problem zuzywania sie komórek w nowych SSD jest marginalny. Predzej ci dysk talerzowy padnie, niz skonczy mozliwosc zapisu na SSD.

A jak tak bardzo sie tym martiwsz, to wystarczy przeniesc kilka czesto uzywanych folderow na inny dysk i porobic dowiązania symboliczne do nich.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 sie 2013, 18:51 
Cytuj  
Sprawdzałem wczoraj ceny jak 500gb spadnie poniżej 1000zl to robie reinstalke z win7 na win8 na ssd :-)

Mam laptopa i tylko 2 dyski (500gb i 1TB) wewnątrz


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 sie 2013, 19:18 
Cytuj  
ja olalem w8, zainstalowalem w7 na ssd 128gb i jestem zadowolony.
do codziennego uzytkowania sprawdza sie zajebiscie - zero problemow.
za to ssd w laptopach potrafia sprawiac problemy i dosc czesto padaja.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 sie 2013, 19:34 
Cytuj  
Ja teoretycznie sprzedałem swoje 7 z PC.
Mam tylko 8. 128gb to dla mnie za mało a 1700zl za ssd to dla mnie za dużo, do pc też bym brał 128gb


_________________
psn

**

Posty: 326
Dołączył(a): 10.02.2010
Offline
PostNapisane: 1 sie 2013, 20:16 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Problem zuzywania sie komórek w nowych SSD jest marginalny. Predzej ci dysk talerzowy padnie, niz skonczy mozliwosc zapisu na SSD.

A jak tak bardzo sie tym martiwsz, to wystarczy przeniesc kilka czesto uzywanych folderow na inny dysk i porobic dowiązania symboliczne do nich.


też na początku kombinowałem żeby zbyt dużo programów korzystających z dysku na ssd nie wrzucać, ale po policzeniu tego zużywania się dysku to prędzej zwykły hd się sypnie niż te ssd. Teraz ssd to must have

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 2 sie 2013, 13:39 
Cytuj  
jestem ciekaw jak wypada trwałość ssd, już powinny się pojawiać jakieś opinie odnośnie zastosowanych okładów pamieć


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 2 sie 2013, 13:51 
Cytuj  
Morn napisał(a):
iniside napisał(a):
Problem zuzywania sie komórek w nowych SSD jest marginalny. Predzej ci dysk talerzowy padnie, niz skonczy mozliwosc zapisu na SSD.

A jak tak bardzo sie tym martiwsz, to wystarczy przeniesc kilka czesto uzywanych folderow na inny dysk i porobic dowiązania symboliczne do nich.


też na początku kombinowałem żeby zbyt dużo programów korzystających z dysku na ssd nie wrzucać, ale po policzeniu tego zużywania się dysku to prędzej zwykły hd się sypnie niż te ssd. Teraz ssd to must have


Ja właśnie zastanawiałem się czy nie wprowadzić takich rozwiązań, ale im więcej opinii czytam tym więcej jest informacji odn. tego, że się już nie opłaca.

Jeśli chodzi o to must have to powiem tylko tyle - widok systemu który ładuje się szybciej niż pojawienie się loga windows jest priceless :)


_________________
Obrazek

***

Posty: 588
Dołączył(a): 12.02.2006
Offline
PostNapisane: 2 sie 2013, 13:52 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Problem zuzywania sie komórek w nowych SSD jest marginalny. Predzej ci dysk talerzowy padnie, niz skonczy mozliwosc zapisu na SSD.

A jak tak bardzo sie tym martiwsz, to wystarczy przeniesc kilka czesto uzywanych folderow na inny dysk i porobic dowiązania symboliczne do nich.


A co Ci dadzą linki symboliczne w tym przypadku? :O

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 2 sie 2013, 15:49 
Cytuj  
ClouD napisał(a):
iniside napisał(a):
Problem zuzywania sie komórek w nowych SSD jest marginalny. Predzej ci dysk talerzowy padnie, niz skonczy mozliwosc zapisu na SSD.

A jak tak bardzo sie tym martiwsz, to wystarczy przeniesc kilka czesto uzywanych folderow na inny dysk i porobic dowiązania symboliczne do nich.


A co Ci dadzą linki symboliczne w tym przypadku? :O


Są transparentne dla większości aplikacji, tzn aplikacja myśli że korzysta z folderu na partycji systemowej, tymczasem on znajduje się w wybranym przez ciebie miejscu.

Edit: Ale generalnie zgadzam się że raczej nie opłaca się w tej chwili takich sztuczek robić, mam SSD od 2 lat, i właśnie z powodu takich obaw po instalacji systemu przeniosłem większość częściej używanych folderów aplikacji tym sposobem, i po dwóch latach, gdzie system chodzi praktycznie 24/7 mam znormalizowaną wartość wear leveling cout na poziomie 1% xD

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 2 sie 2013, 16:57 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Głupi jesteś Mark. Oceniasz Vertex4 na podstawie starszych wersji Agility3, Vertex3, w których wystarczyło wgrać nowszy firmware. Dyskusja z Tobą mija się z celem. Używam Agility3 już 2 lata i prafrazując klasyka - ZA PIE RDA LA!
W cholerę moich znajomych oraz klientów ma w swoich komputerach Vertex2, Vertex3 i Agility3 - zero problemów.
Skoro wśród 15 dysków było 0 awarii to mogę założyć, że statystycznie zjebanych było mniej niż 7%. Natomiast Vertex4 kontynuował nazewnictwo, ale to całkowicie nowa konstrukcja. Nie interesują mnie opinie na amazonie od wyspecjalizowanych dekoratorów wnętrz tylko opinia osób, które rzeczywiście z tych dysków korzystały, a nie dostały od nygusa spod lady trefny model żeby modli udowadniać swoje racje... Ziew.


Sam sobie odpowiedz sobie na pytanie czy warto polecac sprzet o zawodnosci idacej w dziesiatki procentow. Wtedy zrozumiesz kto tu robi z siebie glupka.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 565 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 29  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.