mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5055 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 253  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2010, 20:31 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Jaki model HTC warto brać?


Nexus One / Desire.

***
Avatar użytkownika

Posty: 636
Dołączył(a): 2.12.2005
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2010, 20:50 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Jaki model HTC warto brać?
Żadnego. Firma leci w huja z updajtemi. Już ponad pół roku czekam na wersje 2.1 do HTC Hero które stoi na wersji 1.5 z czasów jego premiery. Po kiego wała mi smartfon na którym pół roku po premierze przestają działać aplikacje bo ma za starą wersje softu?
Jak w końcu uda się patafianom wydać tą poprawkę to pewnie wyjdzie android 3 i będzie można tą aktualizację o kant dupy rozbić. Z plotek wynika że to małketingowe posunięcie co by zmotywować ludzi do kupna najnowszych telefonów które przychodzą z 2.1 w standardzie.
Co by nie mówić o ajfonie ale "u nich" OS jest jeden (przynajmniej na razie) i jak kupie aplikacje w markecie to mam gwarancję że będzie działać.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2004
Dołączył(a): 28.05.2008
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2010, 20:59 
Cytuj  
@Xanth down: tak się znasz to doradź - andro czy winmo dla smartfonowego laika? ;F


Ostatnio edytowano 21 kwi 2010, 22:35 przez shp, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2010, 22:25 
Cytuj  
Venan napisał(a):
Żadnego. Firma leci w huja z updajtemi.

Firma leci w chuja z updatami dla starszych/slabszych modeli. Modele flagowe (przynajmniej z WinMo) maja update prawie na biezaco. Az sie zdziwilem, gdy ostatnio wypuscili rom z Manila 2.5 dla TP2 ;)

X.

PS. Updaty HTC z WinMo dla Polakow sa tu http://www.sunnysoft.com/htc/
PS2. Oczywiscie sa to stock romy, ktorych unikamy jak ognia ;)

PS3. Odnosnie Androida, ja czekam az dopracuja custom Androida dla WinMo HTC, calkiem sprawne bety juz sa dostepne na xda forum ;)
PS4. Poszukiwaczy aktualizacji Androida tez odsylam na xda, jest calkiem sporo custom romow dla androidowych HTC :)

http://forum.xda-developers.com/


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2010, 07:56 
Cytuj  
shp napisał(a):
@Xanth down: tak się znasz to doradź - andro czy winmo dla smartfonowego laika? ;F

Android jest nowym systemem, caly czas sie rozwija i caly czas pojawia sie cos nowego, ale tez nie ma jeszcze tylu aplikacji ile bys chcial i byc moze ciezko bedzie ci znalezc cos potrzebnego.

WinMo na rynku jest od lat, aplikacji jest w setkach tysiecy, jest znany i znane sa wszystkie jego bolaczki, ale tez jego rozwoj sie zakonczyl.
Ostatnia wersja to 6.5, a kolejna czyli WinMo7 nie bedzie kompatybilna w dol. Co zreszta wcale nie znaczy, ze nowych aplikacji nie bedzie, WinMo za dlugo jest narynku i za mocno na nim siedzi ;)

Pozatym, Android z Sense jest szybki, stabilny i przyjazny. WinMo 6.5 jest powolne, pamieciozerne i srednio stabilne (osobiscie uzywam WinMo 6.1).
I reasumujac, IMO Android jest systemem przyszlosci, Windows Mobile (a raczej juz Windows Phone) sie konczy.

Twoj wybor. Ja poki co wzialbym Windowsa i cierpliwie poczekal, az Android okrzepnie i sie ustabilizuje ;)

X.

PS. No i jest jeszcze iPhone ;)


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2010, 08:00 
Cytuj  
mysle, ze najpierw nalezy odpowiedziec sobie na pytanie 'do czego potrzebny mi telefon'.
a potem poszukac i posprawdzac. winmo jest wolne jak zolw, zawiesza sie, trzeba kombinowac, reinstalowac - ale tak jak napisal xanth jest najbardziej popularne. obsluguje wiekszosc formatow multimedialnych, posiada tysiace aplikacji.

zastanawiam sie jak rozwija sie Palm PRE, ktory jest naprawde ciekawym produktem. a po doswiadczeniach z palm os mysle, ze moze byc naprawde fajnym rozwiazaniem.

jak dla mnie takie BB jest dobrym wyjsciem. dziala szybko, bez problemow.
nie jest idealne ale do tego co potrzebuje jest super.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2010, 08:08 
Cytuj  
Acha, staly argument zwolennikow Windows Mobile - Automapa.

Automapa od jakiegos czasu nie jest liderem, sa inne i porownywalnie dobre programy nawigacyjne z podobnie dokladnymi mapami. Ja osobiscie, mimo, ze mam licencje na AM, uzywam iGO8. Jest szybszy, bardziej przyjazny i nie tak przekombinowany, jak AM. A mapy ma porownywalne (w Polsce, w Europie ma duzo lepsze) do AM.

I dalej, iGO i Tomtom są juz na iPhona, na Androida są zapowiedziane, a Sygic Drive (znany z Symbiana) juz jest (uzywa map Teleatlasa, czyli IMO tych jedynych godnych uwagi, tak jak w iGO).

I jeszcze, w dobie nawigacji za 200 zlotych pracujacych na WinCE 5, argument, ze AM nie ma na Androida, mozna o dupe rozbic ;)

X.

PS. O hehe, wlasnie przeczytalem, ze iGO8 jest na Androida. Teraz tylko niech sie pojawi Mobipocket i jakis czytnik epubow, i bye bye maszkaro (winmo w sensie) ;)


_________________
http://zaginiony.net


Ostatnio edytowano 22 kwi 2010, 08:11 przez Xanth, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2010, 08:11 
Cytuj  
no tak, ale jednak dosc duzo osob woli nosic/wozic ze soba 'jedno' urzadzenie do wszystkiego.
i ciagle mam wrazenie (korzystam z mio), ze niestety jesli chodzi o Polske to automapa wygrywa.
jesli chodzi o europe to tomtom daje w miare rade. chociaz na chorwacji podobno potrafi sie zgubic :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2010, 08:17 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
chociaz na chorwacji podobno potrafi sie zgubic :)

W poprzednie wakacje pojechalem z Omnia i iGO8 do Czarnogory przez Slowacje, Wegry (3 dni zwiedzania i jezdzenia po Budapeszcie), Bosnie, a wracajac, przez Chorwacje, Slowenie i Austrie... i nie wzialem mapy papierowej. iGO poprowadzilo jak po sznurku tam i z powrotem, od tej pory uzywam tylko jego.

Ma jedna podstawowa przewage nad AM i TT: mapy kazdego kraju sa samodzielne i mozna je sobie dorzucac wedle potrzeby (oczywiscie, jak juz jest w programie, to laczy sie z pozostalymi), a dokladnosc map Teleatlasa w Europie jest najwyzsza, w Polsce dogania Geosystems (czyli AM).

Sprobuj kiedys ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2010, 08:31 
Cytuj  
no jesli polecasz to wrzuce na mio. ja tez jezdzilem na 'omnii' ale niestety moja miala straszne problemy z lapaniem fixa, gubila sygnal w srodku warszawy itd. itp.
mio smiga bez problemu, mam mio maps, automape. wgram igo i zobaczymy jak to wyglada.

tom tom tez w tej chwili ma juz rozbite mapy na kraje i w np. w uk zajebiscie sie sprawdza. ale pokrycie polski to chyba nadal 70%.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2010, 08:33 
Cytuj  
Android jest ponoc bardziej geeky. :> Opensourcowa platfroma oparta na linuksie to spory plus jak dla mnie. Mozna liczyc na stworzenie sie community i spora ilosc darmowego softu. Minus to brak kompatybilnosci z JVM. Przejrzalem oferte pocketpc i jest tak jak napisal Xanth:HD2 i Desire to jedyny rozsadny wybor teraz. Plus HD2, ze jest relatywnie tani, mozna nabyc nowke juz od 1.5k na alledrogo. Ja sie w sumie zdecydowalem na Desire. Boje sie tylko baterii, slyszalem opinie ze jest slabo z nia. Z drugiej strony w jakiejs receznji bylo, ze po wylaczeniu sporej liczby autoupdatow chodzacych w tle urzadzenie trzyma 3 dni. Co jest wynikiem sporo lepszym od mojego obecnego telefonu.


_________________
Χ Ξ Σ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2004
Dołączył(a): 28.05.2008
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2010, 09:58 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
mysle, ze najpierw nalezy odpowiedziec sobie na pytanie 'do czego potrzebny mi telefon'.

Już wcześniej wspominałem - navi, zamiennik odtwarzacza mp3, zapewnienie rozrywki (egazetka/jakieś gry) na tronie.
Z tego co piszecie to WinMo byłby lepszy, ale ja chyba tego andro wybiorę, bo mam zamiar wziąć telefon na dłużej.
Jedyny minus to brak ebooka, bo czasem zdarzy się poczytać. Ale pewnie niedługo to 'naprawią' ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2010, 10:51 
Cytuj  
Jesli chodzi o aplikacje WinMo, ot taka prosta, a jakze przydatna aplikacyjka:

Obrazek

I takich aplikacji jest na tysiace ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2004
Dołączył(a): 28.05.2008
Offline
PostNapisane: 6 maja 2010, 10:13 
Cytuj  
Może roball albo ktoś będzie wiedział jak to jest:
Swego czasu dostałem ofertę w orange o przedłużenie umowy, zgodziłem się na te warunki co przedstawili, ale jednak po godzinie mi się odwidziało ;F
Zadzwoniłem, żeby nie wysyłali kuriera, bo jednak rezygnuję (oczywiście wysłali i po prostu nie przyjąłem umowy, nic nie podpisałem - tak mi na infolinii doradzili).
PO TYM fakcie zgłosiłem do Play wniosek o przeniesienie numeru i wszystko było tip top aż do dzisiaj - dostałem sms'a, że mój dotychczasowy operator powiadomił ich iż zrezygnowałem z przeniesienia numeru i umowa będzie obowiązywać na aktualnych warunkach z nowym.

Dzwonię do tych kurew z orange, a tam niby w systemie jest, że zrezygnowałem PO ZGŁOSZENIU przeniesienia numeru. Jak to kurwa możliwe jak nic takiego nie miało miejsca, co prawda wydzwaniali nagle z ofertami jak szaleni, zaraz po przeniesieniu umowy do play, ale mówiłem, że nie dziękuję, bo zmieniam operatora. Przy okazji nie omieszkali wysłać kuriera ponownie ze dwa razy (czyli trzy razy dostawałem smsa, że kurier jest w drodze do mnie z nową umową) a argumentowali to, tym że po prostu jest bałagan w systemie i nie było zaznaczone, że rezygnuję.

Dupa powiedziała, że mogę jedynie jeszcze raz jechać do play i ponownie przenosić numer, znowu czekać miesiąc.
Tylko, że oczywiście w play umowa zaczyna się z końcem okresu rozliczeniowego 28 maja, a ja miałbym czekać kolejny miesiąc i płacić za nieużywaną kartę sim z Play i za kolejny miesiąc w orange, w oczekiwaniu na rozpatrzenie wniosku.

Da się coś z tym zrobić, postraszyć jakimś urzędem konsumenta czy jak? Przyśpieszyć drugi wniosek o przeniesienie numeru. To jest niedorzeczne żeby tak ruchali w dupę starych klientów - kłamią w żywe oczy i zatwierdzają sobie w systemie co im się żywnie podoba nie mając fizycznie mojego podpisu czy zgody.

edit: Oddzwonili z Orange i wciskają mi na siłę, że KTOŚ przedłużył umowę 30.04 i tak mają w systemie. I jedyne co mogą zrobić to napisać skargę, mam czekać 30 dni aż rozpatrzą skargę i dopiero potem znowu 30 dni przeniesienie numeru do Play - w tym czasie oczywiście umowa z play 2 miesiące obowiązuje a ja płacę i do tego bezterminowa w orange 2 miesiące. No to już szczyt, ktoś sobie wpisał, że umowa jest przedłużona i ja mam teraz ponosić za to straty? Jeszcze się wypierają, że nagrywają rozmowy i nie mają jak sprawdzić czy rzeczywiście się zgodziłem.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 6 maja 2010, 14:37 
Cytuj  
roball napisał(a):
Mac napisał(a):
Mark24 napisał(a):
Jaki model HTC warto brać?


Nexus One / Desire.


HD2 ;]

A bedzie w orange htc desire?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 maja 2010, 13:54 
Cytuj  
Taka mala refleksja z przesiadki z WM 6.1 na Androida 2.1: przejscie jak z duzego fiata, do dobrego zachodniego auta. Pewnie tez kwestia hardware'u, ale dopiero zauwazylem jakim mulem byl Diamond i jak sie przyjemnie korzysta z telefonu.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 maja 2010, 18:30 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Taka mala refleksja z przesiadki z WM 6.1 na Androida 2.1: przejscie jak z duzego fiata, do dobrego zachodniego auta. Pewnie tez kwestia hardware'u, ale dopiero zauwazylem jakim mulem byl Diamond i jak sie przyjemnie korzysta z telefonu.


Przesiądź się na soft blackberry to ponownie to napiszesz ale w kontekście do Androida :<

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 12 maja 2010, 20:20 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Taka mala refleksja z przesiadki z WM 6.1 na Androida 2.1: przejscie jak z duzego fiata, do dobrego zachodniego auta. Pewnie tez kwestia hardware'u, ale dopiero zauwazylem jakim mulem byl Diamond i jak sie przyjemnie korzysta z telefonu.


Przesiądź się na soft blackberry to ponownie to napiszesz ale w kontekście do Androida :<


Nie. :< Poza tym telefon bez ekranu dotykowego to juz dla mnie nieporozumienie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 maja 2010, 20:34 
Cytuj  
Dla Ciebie.

Dla mnie telefon to telefon, a PDA to PDA.

Btw. jak tam wieszanie się Androida?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 maja 2010, 22:12 
Cytuj  
Dwa tygodnie pracy. Zawieszek nie stweirdozno.


_________________
Χ Ξ Σ

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5055 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 253  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.