mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149 ... 382  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 paź 2011, 08:35 
Cytuj  
jak nie to spróbuj http://www.xnview.com/


_________________
psn

****

Posty: 1375
Dołączył(a): 23.03.2005
Offline
PostNapisane: 17 paź 2011, 10:08 
Cytuj  
Pomóżcie, wydałbym kasy na swoją maszynkę. Nie wiem na co, ale mnie strasznie korci żeby przejebać trochę kasy...

Config:

xeon 3440 kręcony na 3k póki co
4gb ramu jakiegoś
5870 radek
jakieś tam dyski twarde

teraz mnie męczy jedna rzecz, albo kupno zupełnie nowego kompa jakiegoś potwora z bajerami typu chłodzenie wodne - robiącego laskę, albo podrasowanie tego kompa, którego mam obecnie.
Jest jedno ale, w sumie nie potrzebuje lepszego kompa, ale coś bym sobie kupił i coś do kompa to ostatnia rzecz, jaka jest na mojej liście.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 17 paź 2011, 12:41 
Cytuj  
Powiedzcie czy ENERMAX NAXN 80+ ENP500AWT 500W taki zasilacz uciągnie i5 2500k, 8gb i ATI 6850/gf560?


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***

Posty: 861
Dołączył(a): 24.02.2005
Offline
PostNapisane: 17 paź 2011, 13:07 
Cytuj  
@Up
Tak

A teraz moje pytanie. Chce sobie przeniesc tel stacjonarny do VOIP. Od kablowki dostane router z voip (1 wyjscie LAN i telefoniczne bez wifi). Czy moge cos takiego podlaczyc do mojego obecnego routeru, czy koniecznie musi byc jako pierwsze i do tego dopiero switch/router?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 17 paź 2011, 17:25 
Cytuj  
Znajomy wzial ode mnie ati 5770, wszystko generalnie smiga, tylko, ze mięli dvd rom dlugo przy starcie komputera. Coś w stylu, trybi, trybi i zapala sie diosdka i tak dlugo az sie 3 diodki zapala. Wie ktos co to kuwa moze byc?


_________________
.

***

Posty: 861
Dołączył(a): 24.02.2005
Offline
PostNapisane: 17 paź 2011, 17:31 
Cytuj  
A jaka ma plyte? Bo wiem, ze na starych tj ja mam (M2N-E) jest problem z Radeonami 5xxx i konieczny jest nowy bios, ale to nie zawsze pomaga. Opcja druga, ktora juz raz przerobilem na plycie Gigabyte to cos pod USB (np czytnik wpiety pod dodatkowe USB) moze to powodowac.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 18 paź 2011, 09:45 
Cytuj  
miał kiedyś ktoś coś takiego, wczoraj zmontowałem nowe części do kompa (cpu, gpu, ram, mobo), wszystkie kable sprawdziłem czy są dokładnie przypięte, wszystko jest dociśnięte, było ok... odpalam kompa, wszystkie wiatraki pracują ale jest czarny ekran, szybki research po necie i spróbowałem jeszcze raz z włożoną jedną kością ram... trybi, jest obraz, sprawdzam drugą, też ok, ale jak wrzucam je na dual channel mam znowu czarny ekran :/ (lampka monitora tylko miga na standby)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 18 paź 2011, 10:06 
Cytuj  
miałem.

update biosu to pierwsza rada.

ewentualnie wsadzasz do złych slotów. sprawdź w manualu w które sloty wsadzić jak są dwie kości - ale pewnie to wiesz

ja zrobiłem to wszystko i w końcu pojechałem każda kość memtestem. jedna wywalała błędy wiec wymieniłem parę na gwarancji (PC się włączał na tej trafionej)


_________________
psn

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 18 paź 2011, 17:26 
Cytuj  
no to już znalazłem przyczynę, na pierwszych dwóch slotach nie działa żadna kość ram, jutro po pracy jadę z mobo do sklepu aby mi ją wymienili


_________________
Obrazek

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 20 paź 2011, 14:09 
Cytuj  
Zna ktoś z was dobry poradnik/książkę/ do konfiguracji routera/usunięcia spike lagów/testowania stabilności łącza?
Mam straszne spike lagi w lolu przez co mam staty 5/15/ co nawet jak na mnie jest sporym failem.

PS. Ciekawe; sprawdziłem jaka wartość MTU jest optymalna wyszło 1472, po zmianie w routerze i w systemie i następnie formacie systemu wartość wynosi 1444 wynika to z wartości wpisanej do routera czy co?

PS2. Mając dwa routery można oczywiście powyłączać Firewalla, Filtrowanie w translacji adresów sieciowych i tym podobne na tym drugim (przeznaczonym jedynie na WIFI)?


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 paź 2011, 18:52 
Cytuj  
ty tam chyba dasz rade wgrać tomato jeśli pamiętam, więc miałbyś to optymalne bez rypania się w ustawieniach


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 13.09.2006
Offline
PostNapisane: 20 paź 2011, 19:51 
Cytuj  
potrzebny mi jest bind do wlaczenia/wylaczania drugiego monitora (jako rozszerzenie pulpitu). mam ati i nie widzialem w ccc takiej opcji.

druga sprawa - potrzebuje tez binda do przelaczania miedzy odtwarzaniem dzwieku ze sluchawek/glosnikow

halp, jak to ustawic, co sciagnac do tego?


_________________
http://steamcommunity.com/id/crunozaur

***
Avatar użytkownika

Posty: 636
Dołączył(a): 2.12.2005
Offline
PostNapisane: 20 paź 2011, 19:51 
Cytuj  
@Niah

Firewall powinieneś mieć włączony na routerze który jest podłaczony bezpośrednio do internetu, na pozostałych można go wyłaczyć.

Odnośnie lagspike to bardziej prawdopodobne że to wina twojego dostawcy internetu lub wysycenia przez ciebie łącza. Najprostszą metodą jest puszczenie dwóch pingów na adres routera oraz adres internetowy i obserwacja gdzie gubią sie pakiety w czasie lagspike np.:
Kod:
ping -t 192.168.0.1
ping -t google.pl

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 paź 2011, 21:32 
Cytuj  
gufnowapnjasz napisał(a):
potrzebny mi jest bind do wlaczenia/wylaczania drugiego monitora (jako rozszerzenie pulpitu).

Windows+P.

X.


_________________
http://zaginiony.net

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 13.09.2006
Offline
PostNapisane: 20 paź 2011, 21:45 
Cytuj  
dzieki xanth :D

jeszcze jak ktos ogarnia:
Cytuj:
potrzebuje tez binda do przelaczania miedzy odtwarzaniem dzwieku ze sluchawek/glosnikow


_________________
http://steamcommunity.com/id/crunozaur

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 21 paź 2011, 07:57 
Cytuj  
Postawiłem router WiFi w konferencyjnej. Normalnie wpiąłem go do sieci firmowej dla gości żeby mieli internet . Zabezpieczone hasłem.

Co przestawić w routerze żeby dalej mieli net ale żeby nie widzieli zasobów firmowej grupy roboczej np udostępnione foldery.

Jakas podsieć?

edit
sieć działa na normalnej grupie roboczej, internet jest udostępniony przez zwykły komp z dwiema kartami, wewnętrzna karta ma adres 192.168.0.1


_________________
psn

****

Posty: 1410
Dołączył(a): 14.05.2009
Offline
PostNapisane: 21 paź 2011, 15:24 
Cytuj  
pewnie banalne i glupie pytanie ale coz:


EDIT!:
dobra, debil ze mnie - to zapewne podlaczenie na dyskietki, wiec mam inny pomysl - mam obraz windowsa na dysku starego kompa, czy jezeli pod tego kompa podepne nowy dysk(jako drugi) to moge jakos zainstalowac windowsa z obrazu ktory znajduje sie na pierwszym dysku?


wkoncu trafil do mnie skladany dla mnie zesta komp.
zamowilem wszystko oprocz nagrywarki dvd bo stwierdzilem ze i tak potrzebuja ja tylko do instalacji windy, wiec przeloze ja ze starej maszyny i teraz tak:

w starym kompie nagrywarka podlaczna jest szelka(wedlug opisu modelu nagrywarki interface to E-IDA/ATAPI + 4pinowe zasilanie

w nowym kompie(plyta glowna asrock p67 pro3) nie mam zadnych szelek i po rozpoznaniu kabelkow widze tylko zlacza SATA(miedzy innymi twardziel jest an tym zlaczu podpiety). widze za to na plycie glownej wtyk przypominajacy wejscie na szelke(dlugi szeroki) i w instrukcji opisany jest on jako Floppy connector - nie mam pojecia co to jest i tutaj mam pytanie:
Czy ten 'floppy converter' jest wlasnie tym wtykem na szelke i moge podlaczyc stara nagrywarke w ten sposob, czy moze potrzebuje jakis przejsciowek specjalnych?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 paź 2011, 18:01 
Cytuj  
potrzebuje nowy router domowy zakupic.
myslalem o jakims netgear (chociaz poprzedni pare lat temu mnie zawiodl).
ma ktos jakies propozycje?
PPPoE (coby dialog wpiac), wifi jakies, i tyle lan'u ile sie da :)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 21 paź 2011, 18:04 
Cytuj  
Jak masz pendrive'a 4gb to sciagnij sobie 'Windows 7 USB/DVD Download Tool' zrob bootowalna instalke na penie tym sofcikiem, podlacz pena do kompa, resetnij, ustaw bootowanie na USB i jedziesz z instalka.


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 21 paź 2011, 19:06 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
potrzebuje nowy router domowy zakupic.
myslalem o jakims netgear (chociaz poprzedni pare lat temu mnie zawiodl).
ma ktos jakies propozycje?
PPPoE (coby dialog wpiac), wifi jakies, i tyle lan'u ile sie da :)


Tp-Link Tl-WR543G , Extended range , WISP , itd , wszystko co sie przyda tam jest , uzytkuje od wielu miesiecy i nie bylo wiekszych problemow


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149 ... 382  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.