mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162 ... 382  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 3 mar 2012, 17:35 
Cytuj  
Podał w poście link. ;>
Zasiłka spokojnie wystarczyła do takiego zestawu.


_________________
@polygamia

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 3 mar 2012, 17:53 
Cytuj  
więc

dlaczego?! :cry:

a poważnie mówiąc, jedynie co jeszcze mogło spowodować pad zasilacza to nagłe restarty/zwiechy/ komputera z powodu zbyt dużego taktowania pamięci na karcie graficznej


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 3 mar 2012, 18:16 
Cytuj  
Raczej nie padł od nadmiernego obciążenia. Po prostu jakaś wada fabryczna, albo jakiś podzespół zdechł - kondensator itp.

Sprawdź na innej zasiłce, żeby się upewnić, ewentualnie jak umiesz i masz czym to pomierz napięcia na końcówkach.


_________________
@polygamia

****

Posty: 1410
Dołączył(a): 14.05.2009
Offline
PostNapisane: 3 mar 2012, 18:49 
Cytuj  
embe napisał(a):
Kole0 napisał(a):
...i tu nie chodzi o jakies placebo, czy wyobraznie - ustawisz mi jeden monitor na 60hz, a drugi na 120hz to po kilku sekundach na pulpicie podam ci bezproblemu roznice ktory jest ktory. no i oczywiscie ta roznica jest na korzysc 120hz, bo naprawde ja osobiscie czuje ta zwiekszona plynnosc.

Widzisz różnice w jakości tych monitorów, monitory 120Hz mają wyśrubowane parametry, to jest ich plus jeśli nie oglądamy materiału 3D.
To ze masz 60Hz ma się nijak do tego ile fps osiągasz w grze, jak masz w grze 120Hz to przy szybkim ruchu postaci/kamery jest na tyle duży zapas fps że masz płynność, efekt będziesz maił ten sam na każdym monitorze, oko ludzkie nie rejestruje więcej zmian jak ~50/s.


nie zrozumiales mnie. 2 takie same monitory, gdzie jeden jest ustawiony na 60hz a drugi na 120hz - roznice widze.

a gadanie o tym ile 'fpsow' widzi ludzie oko to jest totalny bullshit i zabobony - raz, ze tego nie da sie w zaden sposob zmierzyc bo oko w roznych srodowiskach reaguje inaczej i sie akomoduje(chociazby test gdzie osoba przebywajaca w ciemnym pomieszczeniu dostanie po galach mega jasnym swiatlem, ktore sie pojawilo na 1/200 sekundy - i co? dostrzerze taki blysk bez problemu, ale juz naprzyklad wpatrujac sie na jasna sciane, na ktorej zgasnie obraz na ponizej 1/100 sekundy wiekszosc ludzi tego wogle nie dostrzeze).

a powracajac do tych zabobonow to przypomne, ze kiedys twierdzono ze 30 fpsow to wartosc optymalna, a po kilku latach sie to zmienilo na 50-60 bo takie formaty wprowadzono.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 mar 2012, 19:01 
Cytuj  
Kole0 napisał(a):
embe napisał(a):
Kole0 napisał(a):
...i tu nie chodzi o jakies placebo, czy wyobraznie - ustawisz mi jeden monitor na 60hz, a drugi na 120hz to po kilku sekundach na pulpicie podam ci bezproblemu roznice ktory jest ktory. no i oczywiscie ta roznica jest na korzysc 120hz, bo naprawde ja osobiscie czuje ta zwiekszona plynnosc.

Widzisz różnice w jakości tych monitorów, monitory 120Hz mają wyśrubowane parametry, to jest ich plus jeśli nie oglądamy materiału 3D.
To ze masz 60Hz ma się nijak do tego ile fps osiągasz w grze, jak masz w grze 120Hz to przy szybkim ruchu postaci/kamery jest na tyle duży zapas fps że masz płynność, efekt będziesz maił ten sam na każdym monitorze, oko ludzkie nie rejestruje więcej zmian jak ~50/s.


nie zrozumiales mnie. 2 takie same monitory, gdzie jeden jest ustawiony na 60hz a drugi na 120hz - roznice widze.

a gadanie o tym ile 'fpsow' widzi ludzie oko to jest totalny bullshit i zabobony - raz, ze tego nie da sie w zaden sposob zmierzyc bo oko w roznych srodowiskach reaguje inaczej i sie akomoduje(chociazby test gdzie osoba przebywajaca w ciemnym pomieszczeniu dostanie po galach mega jasnym swiatlem, ktore sie pojawilo na 1/200 sekundy - i co? dostrzerze taki blysk bez problemu, ale juz naprzyklad wpatrujac sie na jasna sciane, na ktorej zgasnie obraz na ponizej 1/100 sekundy wiekszosc ludzi tego wogle nie dostrzeze).

a powracajac do tych zabobonow to przypomne, ze kiedys twierdzono ze 30 fpsow to wartosc optymalna, a po kilku latach sie to zmienilo na 50-60 bo takie formaty wprowadzono.

Serio nigdy nie czytałeś o tym dlaczego prąd zmienny to 50-60Hz ? :)
Poczytaj i dowiesz się o co chodzi i dlaczego takie standardy wprowadzano.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 4 mar 2012, 09:12 
Cytuj  
Zapytam tak z głupia frant, czego używacie żebo odtwarzać filmy z PC na TV, ja cały czas KMPlayer ale się zastanawiam czy jest cos lepszego :)


_________________
Mam leniwe szare komórki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 mar 2012, 09:16 
Cytuj  
Oczywiscie Media Player Classic Home Cinema ;)
http://mpc-hc.sourceforge.net/

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 4 mar 2012, 10:00 
Cytuj  
ja nie oszczędzam na zasilaczach bo to że padł zasilacz nie oznacza że nie zabrał ze sobą połowy bebechów PCeta
Ditrectc wam potwierdzi jak mu tylko CDrom został po awarii BeQuiet

@Xanth
dokładnie, najlepiej razem z K-Lite Codec Pack


_________________
psn

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 4 mar 2012, 14:20 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Oczywiscie Media Player Classic Home Cinema ;)
http://mpc-hc.sourceforge.net/

X.


Używałem kiedyś ale mam duże problemy żeby go zmusić do wyświetlania polskiej czcionki.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 mar 2012, 15:38 
Cytuj  
Zainstaluj z najnowszym K-Lite Codec Packiem, wszystko masz w zestawie, lacznie z obslugą pl znakow. Bezkonfiguracyjnie, dziala ootb.

X.

PS. www.codecguide.com


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 mar 2012, 15:54 
Cytuj  
ale dziwne bo jeśli masz win7 to mpc hc praktycznie czyta już wszystko, ja mam ściągniętą tez wersje bez home cinema w nazwie bo parę razy nie wczytywał mi napisów ale to sporadyczny wypadek


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 4 mar 2012, 16:19 
Cytuj  
Do wyświetlania na TV z PC jest potrzebna jakaś specjalna wersja / funkcja w porównaniu do odtwarzania na PC? Głupie pytanie bo nie próbowałem.

Jak nie to imo VLC Player - w zasadzie nie używam nic innego na Windows.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 4 mar 2012, 16:33 
Cytuj  
Mial dlugo roblemy z czcionkami polskimi - instalujac z k-lite, ale ostatnio probowalem i poprawili to.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 4 mar 2012, 16:44 
Cytuj  
Ja używam cccp i wszystko lata lux.


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 mar 2012, 17:26 
Cytuj  
sula napisał(a):
Do wyświetlania na TV z PC jest potrzebna jakaś specjalna wersja / funkcja w porównaniu do odtwarzania na PC?

Nie, tylko funkcje ulatwiajace, np. full screen na zdefiniowanym ekranie lub overlay jesli masz klonowanie obrazu (na drugim ekranie robi automatycznie wideo w full screenie).

X.


_________________
http://zaginiony.net

****

Posty: 1527
Dołączył(a): 27.10.2006
Offline
PostNapisane: 4 mar 2012, 19:08 
Cytuj  
Potrzebuję pomocy z excelem. Jak zrobić aby wyświetlało mi komórki w równych odstępach ? Mam ciąg danych w jednej kolumnie i chcę aby obok wyświetlił mi co 10tą komórkę. Nie ma to być suma tylko też ciąg danych.
Niestety gdy zrobiłem ręcznie dla 4 pozycji (np B1, B11, B21, B31), zaznaczyłem i przeciągnąłem to excel nie domyslił się o co mi chodzi i leciał dalej po kolei bez przesunięcia.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 4 mar 2012, 19:45 
Cytuj  
Tak mam win7 , no ale jak piszecie że poprawili to sprobuje jeszcze raz.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 5 mar 2012, 19:02 
Cytuj  
Dawno już nie uzywałem k-lite i mpc więc może pomożecie bo mam 2 problemy, jeden to po zainstalowaniu k-lite znikło mi z rclick menu ściąganie napisów przez napiprojekt a dwa to odpalam film np AAA w kmplayer lub vlc i napisy pasują idealnie, odpalam to samo w mpc i napisy już mają desync.

EDIT: Napisy dostają desync po włączeniu na full screen na tv.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 mar 2012, 19:25 
Cytuj  
Bloodleaf napisał(a):
po zainstalowaniu k-lite znikło mi z rclick menu ściąganie napisów przez napiprojekt

Kod:
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\SystemFileAssociations\.avi\shell\napiprojekt]
@="Znajdź i dopasuj napisy"

[HKEY_CLASSES_ROOT\SystemFileAssociations\.avi\shell\napiprojekt\command]
@=""C:\\Program Files\\NAPI-PROJEKT\\napisy.exe" "%1""

I tak dla kazdego rozszerzenia, dla ktorego chcesz miec menu do napisow. Oczywiscie, jesli masz windows 64 bit, to "Program Files (x86)".

Bloodleaf napisał(a):
EDIT: Napisy dostają desync po włączeniu na full screen na tv.

Output = EVR w opcjach.

X.


_________________
http://zaginiony.net

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 6 mar 2012, 09:15 
Cytuj  
@Xanth nosz kurde bym ci piwo postawił aż :)

A jak nie mam
Cytuj:
HKEY_CLASSES_ROOT\SystemFileAssociations\.avi\shell\


to co zrobić ? :) mam tylko do avi i wsio :P


_________________
Mam leniwe szare komórki.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162 ... 382  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.