mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1033 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 52  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 18 paź 2012, 12:45 
Cytuj  
Shador von Dal napisał(a):

Ja dopiero niedawno poznałem ten serwis, jeśłi masz jakieś inne godne uwagi to rzuć linkiem.


Shad z Polskich to niestety nie bardzo jest co polecać. Wszystko to albo zżynka z zachodnich serwisów albo marne próby bycia technologicznym blogerem. Spider's Web był fajny jak pisał tam tylko Przemek. Ale objął taki kierunek i efekty widać po tym jak starzy czytelnicy się odwracają. Łatka technopudelka też jest nie bez powodu. Tylko Paweł Okopień pisze tam jeszcze sensownie. Cała reszta albo nastawia się na tytuły z faktu aby przyciągnąć jak największą liczbę wyświetleń albo na jakieś psychoanalizy.

Serio wolę zajrzeć na The Verge, All Things D, The Next Web itp niż bawić się w nasze "portale" pokroju Spider's Web czy Antyweb. Niestety bo chciałbym aby u nas też było coś konkretnego i z odpowiednim poziomem merytorycznym.


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 18 paź 2012, 12:59 
Cytuj  
Yuurei napisał(a):
Shador von Dal napisał(a):

Ja dopiero niedawno poznałem ten serwis, jeśłi masz jakieś inne godne uwagi to rzuć linkiem.


Shad z Polskich to niestety nie bardzo jest co polecać. Wszystko to albo zżynka z zachodnich serwisów albo marne próby bycia technologicznym blogerem. Spider's Web był fajny jak pisał tam tylko Przemek. Ale objął taki kierunek i efekty widać po tym jak starzy czytelnicy się odwracają. Łatka technopudelka też jest nie bez powodu. Tylko Paweł Okopień pisze tam jeszcze sensownie. Cała reszta albo nastawia się na tytuły z faktu aby przyciągnąć jak największą liczbę wyświetleń albo na jakieś psychoanalizy.

Serio wolę zajrzeć na The Verge, All Things D, The Next Web itp niż bawić się w nasze "portale" pokroju Spider's Web czy Antyweb. Niestety bo chciałbym aby u nas też było coś konkretnego i z odpowiednim poziomem merytorycznym.


No przyznam szczerze, ze ostatnio zaczal mnie irytowac jeden z tamtejszych blogerow i jedyna blogerka... a niestety oni pisza najwiecej. Czasem, jednak, mozna cos ciekawego tam wyczytac.

Ok. Zerkne na to co podales.


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 18 paź 2012, 13:09 
Cytuj  
Shador von Dal napisał(a):
No przyznam szczerze, ze ostatnio zaczal mnie irytowac jeden z tamtejszych blogerow i jedyna blogerka... a niestety oni pisza najwiecej. Czasem, jednak, mozna cos ciekawego tam wyczytac.
Ok. Zerkne na to co podales.


Taaak, Ewa to już legenda a jest, ponoć, najlepsza blogerka technologiczna w Polsce ;-) Czasami jasne, zdarzy się perełka ale zdecydowanie zbyt rzadko w przeciwieństwie do tego co było za czasów, gdy Spider's Web to był tylko blog Przemka. Bardzo fajne analizy itp.


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 23 paź 2012, 19:19 
Cytuj  
kupił ktoś w końcu jakiś chiński tablet, tracąc wcześniej czas na przegląd wszystkiego co jest na rynku?

na allegro wyskoczyło 800 aukcji przy widełkach max 300zł i prawie każda oferuje co innego 0_0.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 23 paź 2012, 19:38 
Cytuj  
z najtańszych ainol aurora wybija się ponad chłam chiński, gocleavery ogólnie są tez ok ale gorsze od ainol, apollo ma wydać ciekawe pod swoją marka chinolskie tablety w ciekawej cenie


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 23 paź 2012, 21:03 
Cytuj  
myślę nad:

AINOL Novo 7 TORNADOS 370 zł - niby ludzie polecają marsa ale coś nie widziałem.
http://allegro.pl/7-tablet-ainol-novo-t ... 12349.html

Ainol novo 7 mars (2 dotyk - wtf?)
http://www.ainolstore.com/ainol-novo-7- ... dium=email

GOCLEVER TAB A73 310zł
http://allegro.pl/tablet-goclever-tab-a ... 28747.html

W sumie oba ponad budżet. Co byście wybrali?
Taba w sumie potrzebuje, żeby pisać pod to soft więc raczej na bank będzie cały czas podłączony do kompa- byle była kamera z przodu, nowy system i działały gry.

Ta aurora to koło 5 stówek chodzi.

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 24 paź 2012, 15:47 
Cytuj  
obejrzałem dzisiaj spory tabletów w akcji i imo 7 cali to jest straszna lipa, te 8 to jest takie minimum.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 paź 2012, 17:37 
Cytuj  
tu masz http://allegro.pl/tablet-7-ainol-aurora ... 02486.html
co prawda 399zł ale jednak ekran IPS robi swoje, rozdziałka też dużo lepsza niż te w/w, jest and 4.0, dostęp do google play, reszta parametrów też spoko
test http://www.tablettest.pl/recenzja/ainol-novo7-aurora/

a tu masz różnice miedzy TFT i IPS na tablecie przy oświetleniu

Obrazek


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**

Posty: 462
Dołączył(a): 22.06.2004
Offline
PostNapisane: 25 paź 2012, 13:52 
Cytuj  
Dzięki embe za tego Ainola.
Właśnie zamawiam lepszy model Fire - wysyłka z Chin, cena 487 pln.
To samo w PL sprzedają za 699 pln X-Kom.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 paź 2012, 17:24 
Cytuj  
Tylko weź pod uwagę, że w x-kom wliczony jest vat, cło oraz masz prostą procedurę gwarancyjną. Ich zysk to jakieś 100zł albo i mniej (ciężko określić ile wynosi na to cło i jaką mają zniżkę przy zakupie hurtowym). W razie usterki to gwarancyjna naprawa kosztować będzie Cię około 60zł za same przesyłki (Chińczycy odsyłają na koszt klienta).


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 25 paź 2012, 18:04 
Cytuj  
cło to kilka procent - generalnie do pominięcia.
W skrócie - 23% VAT od kwoty sprzedaży - 160zł. Czyli cena to 539zł. Wychodzi z tego, że ich zysk to jakieś 50zł. Od tego trzeba jeszcze odjąć opłaty allegro, no ale pewnie kupując hurtowo mieli trochę lepszą cenę.
Do tego firma która sprzedaje zobowiązuje się (zgodnie z prawem unijnym) na serwis gwarancyjny sprzętu przez okres 2 lata. Imho nie warto NIC z elektroniki ściągać na własną rękę z chin - jakość jest mizerna, pada to w cholerę często więc szkoda nerwów.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 25 paź 2012, 22:58 
Cytuj  
duża firma nie zapłaci za taki towar więcej jak 30% ceny końcowej ponieważ ich koszty to transport, cło, opłaty portowe i obsługa gwarancji


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 paź 2012, 07:55 
Cytuj  
gowno prawda - nikt Ci w takiej cenie tego nie sprzeda. Taki profit margin masz aktualnie w handlu elektronika (zreszta wszedzie jest gowniany).

upusty na elektronice sa 20-30% maksmalnie. Konkurencja jest tak potezna, ze cena retail jest czesto w okolicy kosztow produkcji (np. nexus 7). Azjaci moga zjechac jeszcze nizej pakujac do srodka gorszej jakosci podzespoly.

Embe po raz kolejny piszesz na temat o ktorym nie masz zielonego pojecia wypisujac totalne brednie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 26 paź 2012, 08:44 
Cytuj  
embe napisał(a):
duża firma nie zapłaci za taki towar więcej jak 30% ceny końcowej ponieważ ich koszty to transport, cło, opłaty portowe i obsługa gwarancji


W dużych firmach są duże marże. Czytałem szacunki, które wskazują że np. Apple płaci za jednego ip5 około 200$. Jaka jest cena końcowa wiemy. Ogólnie produkcja jest tania.


_________________
Χ Ξ Σ

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 26 paź 2012, 11:00 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
cło to kilka procent - generalnie do pominięcia.
W skrócie - 23% VAT od kwoty sprzedaży - 160zł. Czyli cena to 539zł. Wychodzi z tego, że ich zysk to jakieś 50zł. Od tego trzeba jeszcze odjąć opłaty allegro, no ale pewnie kupując hurtowo mieli trochę lepszą cenę.
Do tego firma która sprzedaje zobowiązuje się (zgodnie z prawem unijnym) na serwis gwarancyjny sprzętu przez okres 2 lata. Imho nie warto NIC z elektroniki ściągać na własną rękę z chin - jakość jest mizerna, pada to w cholerę często więc szkoda nerwów.

Aye. Sprowadziłem kiedyś dwie rzeczy z Hongkongu. Padły w przeciągu 2 miechów. Dobrze, że tanie były chociaż.

**

Posty: 462
Dołączył(a): 22.06.2004
Offline
PostNapisane: 26 paź 2012, 11:47 
Cytuj  
Dobra, przekonaliście mnie. Kupuję w X-Kom.
Wyczytałem, że co któraś przesyłka łapana na cle.
Chcę kupić Ainola Fire, ale poczekam do poniedziałkowej konferencji Google.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 paź 2012, 13:21 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
embe napisał(a):
duża firma nie zapłaci za taki towar więcej jak 30% ceny końcowej ponieważ ich koszty to transport, cło, opłaty portowe i obsługa gwarancji


W dużych firmach są duże marże. Czytałem szacunki, które wskazują że np. Apple płaci za jednego ip5 około 200$. Jaka jest cena końcowa wiemy. Ogólnie produkcja jest tania.


rotfl... 50USD za podzespoly i 3 centy + pol miski ryzu dla maloletniego chinczyka ktory to swoimi drzacymi malymi raczkami zlozy do kupy. cala reszte zarabia apple.
oczywiscie zupelnie odwrotnie jest w przypadku samsunga, htc czy sony - oni wszyscy doplacaja do swoich sprzetow!

ja pierdole...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 26 paź 2012, 13:49 
Cytuj  
Masz jakąś fiksację. Apple to był przykład, zgaduję że inne firmy mają podobne koszty produkcji u swoich chińskich producentów. Koszt urządzenia to nie jedyny koszt składający się na ostateczną cenę na półce. embe część napisał. Oczywiście z perspektywy handlarza chińszczyzną na ebay mniej rozumiesz niż przeciętny konsument i znów chciałeś się mądrzyć a jebnąłeś faila.

Dla przykładu:
http://ycharts.com/companies/AAPL/profit_margin

Marża Appla ostatnio to 25-30%. Ciężko stwierdzić ile kosztował ich marketing, czy koszty operacji etc. Do ceny w sprzedawców trzeba jeszcze doliczyć ich marżę. Ale chyba nikomu 200$ za urządzenie u Foxconn nie wydaje się niewiarygodnie tanio.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 paź 2012, 18:35 
Cytuj  
Dooczytalem do embe - stek bzdur - jak zwykle zreszta. Idz odpisz sobie wklady do dlugopisu zakupione na fakture w kiosku ruchu zamiast wypisywac brednie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 paź 2012, 20:14 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Idz odpisz sobie wklady do dlugopisu zakupione na fakture w kiosku ruchu zamiast wypisywac brednie.
ach ten tapatalk i usypianie dzieci. Dużo mozna odpisać?


_________________
psn

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1033 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 52  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.