mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1575 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 79  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2011, 19:23 
Cytuj  
Może i racja ;p

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2011, 21:19 
Cytuj  
Bardziej chodzi o rozdzielczość niż wielkość monitora. Można kupić 22'' w 1680x1050 ale można też Full HD, pytanie po kiego jak wraz ze wzrostem rozdzielczości to samo się tyczy ze spadkiem wydajności. Jest ogromna różnica wydajnościowa pomiędzy 1680x1050 a 1920x1080/1200.

Tak czy inaczej, kupując 580GTX teraz, w FullHD będzie wszystko pięknie, za kilka lat może zacząć spadać w dół wszystko (tylko niech nikt nie napiszę, że za pół roku bo tak sprzęt się zmienia że ble ble ble ble) bo go wyśmieje. High End GPU starczy spokojnie na 2/3 lata bez zająknięcia.
_
Anyway, Koleś, jak masz i chcesz kupić sobie wymarzony komp, to ja bym brał coś największego pod względem obszaru wyświetlania, niż jako matryce IPS i kąty widzenia.

Wiem, że masz 700PLN, ale moim zdaniem powinieneś zjechać do 570GTX, bo 580GTX Ci nie jest potrzeba i zapierdolić sobie tego Asusa (różnica w cenie GPU pokryje się na rzecz tego monitora) ---> http://pl.asus.com/product.aspx?P_ID=wpgT8PUL2i0W3eNR

Sam miałem na niego chęć przed kupnem swojego Della U2410 z powodu wielkości i wszelakiej maści bajerów które posiada. Jeżeli będziesz tego kompa wykorzystywać do gier (a nie sądzę że będzie inaczej) to Dell z IPS Ci nie jest potrzebny. Taki Asus będzie dla Ciebie idealny pod względem multimediów i zarazem wielkości, nawet bym poszukał 30'' ale to już kwestia większej kasy. Bardziej będziesz zadowolony z tych 27'' niż z 22'' na matrycy IPS - daje sobie głowę uciąć.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2011, 21:46 
Cytuj  
Problem w tym że powyżej 24 to już zbyt dużo na moje biurko, będę za blisko ekranu itp...

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2011, 22:02 
Cytuj  
Koleś napisał(a):
Problem w tym że powyżej 24 to już zbyt dużo na moje biurko, będę za blisko ekranu itp...

Za blisko ? LOL. Co to za jakieś przesądy dziwne ?
Najpierw na twoim miejscu bym zobaczył, monitor na żywo i potem ocenił pare podstawowych parametrow, czy ci odpowiadaja czy nie. Np. wielkość pixela, dla mnie 1920x1080 przy 24'' to zdecydowanie za malo, ale juz na 22'' moze byc. Niby pierdola, ale przeciez nie bedziesz uzywal monitora tylko do grania ?


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2011, 22:11 
Cytuj  
Koleś napisał(a):
Problem w tym że powyżej 24 to już zbyt dużo na moje biurko, będę za blisko ekranu itp...


To zastanów się nad powieszeniem takiego monitora na ścianie. Po to właśnie są takie rozwiązania.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2011, 22:19 
Cytuj  
Mądrze prawisz, chyba się na to skusze.

Przejrzałem allegro i z tego co patrze to albo odległość od ściany około 15cm z możliwością regulacji kątów bądź odległość 1,5cm i brak regulacji.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2011, 23:34 
Cytuj  
Nie ma czegoś takiego jak za duży ekran, przekonałem się jak kupiłem projektor i mam 92" w odległości 3,5 metra od oczu, dlatego kupuj duży monitor jak masz dobrą grafe, a nie na lepszych matrycach bo tego i tak nie odczujesz.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2011, 23:43 
Cytuj  
Jak ma na tyle dużą wadę wzroku, że nie odczuje różnicy między tn a ips/mva to faktycznie nie ma co przepłacać. W zasadzie wtedy już nawet nie potrzebuje monitora.
embe i jak się przegląda forum na 92" ? Czy to do ememo tylko ?


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2011, 00:56 
Cytuj  
projektor tylko do kina mam ( odtwarzacz sieciowy itp )
Różnice miedzy matrycami zobaczy oczywiście, rozważamy co lepsze 27" z najnowszą matryca TN czy malutkie inne.
Sporo ludzi zatrzymało się na starych TN i myśli że inne są aż tak dobre, są oczywiście ale jednak 27" vs 22" to bez przesady ale nie ma sensu.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2011, 01:23 
Cytuj  
Ja miałem iiyame z TN i przesiadłem się na H-IPS i co z tego? po tygodniu już zapomniałem, że to H-IPS :). Oczywiście, leje pod siebie w grach od kolorów, ale gdybym miał teraz tak serio wybierać, to wziąłbym tego Asusa bo jest po prostu większy.
Z drugiej strony, jak obrabiam sobie fotki swoje z Nikona, to mam drugi orgazm jak mi coś wyjdzie i sobie to oglądam na monitorze z taką matrycą. Także znowu powstaje pytanie u mnie, czy chciałem wielki ekran z gorszą jakością obrazu czy mniejszy z lepszą :).

Ogólnie to jak ktoś tylko gra i ogląda filmy, IPS mu nie jest kompletnie potrzebny, kąty widzenia i tak nie mają tu znaczenia bo siedzi przed monitorem. Co innego, jak ktoś chce pobawić się z fotkami, jakąś grafiką itd. dla samych gier imo nie opłaca się inwestować w IPS. Wielkość ma większe znaczenie od jakości obrazu nw multimediach. Szkoda, że Dell nie ma H-IPS w wielkościach zbliżonych do 27'', od razu jest skok z 24 na 30 i do tego cena zabija... no ale trudno. Ale 30'' Della z matrycą H-IPS - auuuuuuuu to jest potęga.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2011, 11:19 
Cytuj  
Jak ktos lubi reprodukcje kolorow na TN to niech uzywa. Ja zdecydowanie wole ipsy czy pva, ktore posiadam/posiadalem, a zastosowanie mojej stacjonarki to tylko gry, bo filmy wyswietlam na tv. Jesli chodz o rozmiar to sie zgodze, im wiecej tym lepiej. Ostrze sobie zeby na ten Twoj monitorek Sob, no i taka sama karte jak kupiles. hehe Na jesien wysyp dobrych gierek wiec trzeba bedzie nabyc. Tylko te 3k za calosc troche boli. :>


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2011, 11:10 
Cytuj  
Szukam dla siebie nowego monitora w zastepstwie zdradziecko porysowanego 2209WA i znalazlem fajne porownanie 24" IPS-ow. Moze komus sie przyda.
HP ZR24W vs Dell 2410 vs HP LP2475W:
http://www.tftcentral.co.uk/reviews/hp_zr24w.htm

Wydaje sie, ze ZR24W jest najlepsza opcja pod gry. W niektorych aspektach (czern, input lag) jest lepszy niz Dell 2410, a w innych trzyma poziom. Jest tez zdecydowanie tanszy od pozostalych dwoch. Nie wiem tylko czy potrzebuje rozszerzonego gamutu, co jest w Dellu na przyklad. Ale nie wiem co to jest, wiec pewnie nie.


_________________
Χ Ξ Σ

**

Posty: 240
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2011, 14:24 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Nie wiem tylko czy potrzebuje rozszerzonego gamutu, co jest w Dellu na przyklad. Ale nie wiem co to jest, wiec pewnie nie.

Rozszerzony gamut to, mowiac po ludzku, rozszerzona przestrzen kolorystyczna.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2011, 10:36 
Cytuj  
Jak to jest z ta kalibracja monitora? W reckach pisza, ze mozna poprawic przykladowo glebie czerni obnizajac jasnosc i podbijajac kontrast, ale trzeba dobrze wykalibrowac bo zaciera sie detalicznosc cieni np. Uzywaja do tego jakis kalibratorow sprzetowych. Teraz moje pytanie: czy ja sobie moge dobrze wykalibrowac monitor za pomoca ustawien w OSD czy te kalibratory jakos przez sterownik spretowo to poprawiaja?


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2011, 10:50 
Cytuj  
Kalibrator, np. Spyder, działa na zasadzie zczytywania jasności obrazu i poszczególnych kolorów i zapisywania poprawek w profilu kolorów typu ICC który automatycznie ładuje się softem Spydera w czasie odpalania systemu.

Kalibrację na poziomie menu osd i regulacja jasności i kontrastu to kalibracja jednej barwy w sumie, i tak w ogóle to nie ma się do czego porównać w czasie jej robienia.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2011, 11:26 
Cytuj  
Nie wiem czy dobrze rozumiem. Moge wziac taki soft, sciagnac profil ICC i sobie w chacie podgrac zwyczajnie?


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2011, 11:58 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Nie wiem czy dobrze rozumiem. Moge wziac taki soft, sciagnac profil ICC i sobie w chacie podgrac zwyczajnie?


Teoretycznie tak, ale weźmiesz wtedy profil z jakiegoś innego monitora, kumasz?

Wytłumaczę Ci to tak:
Spyder to taki pająk przykładany do monitora (skaner) który skanuje obraz z monitora i ustala profil pod niego samoczynnie. Nie znajdziesz na necie profilu pasującego do Twojego monitora, tzn. może i znajdziesz ale dla mnie to bezsensu ;P weź już sobie po prostu kup SpyderExpress 3.0 na Allegro z numerem seryjnym za 300PLN i będziesz miał problem z głowy.

Po drugie, Spyder owszem kalibruje monitor, ale jakieś kolosalnej różnicy nie zobaczysz, zwłaszcza na matrycy IPS. Ona jest, zauważalna i to dość mocno, czerń jest smołowata, kolory bardziej nasycone, ale i tak nic nie pobije opcji ustawień obrazu (Game/Movies/AdobeRGB itp).

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2011, 13:04 
Cytuj  
Ja wiem, ze roznice miedzy egzemplarzami w danym mdoelu moga byc, ale zakladam ze sa niewielkie. A profili ICC dla Dell 2410 czy HP ZR24W jest sporo. Z reszta na moim obecnym monitorze "kalibracje" zakonczylem na obnizeniu kontrastu i jasnosci i nawet czern mi sie podoba. :>


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2011, 13:29 
Cytuj  
Przelec sobie jeszcze http://www.lagom.nl/lcd-test/ powinno pomoc dociagnac kolorki w domowych warunkach.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2011, 13:35 
Cytuj  
Jeśli moge odróżnić 26 z 32 kratek to dobry wynik ? ;e.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1575 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 79  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.