mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1033 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 52  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 27 paź 2012, 02:59 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Tor-Bled-Nam napisał(a):
embe napisał(a):
duża firma nie zapłaci za taki towar więcej jak 30% ceny końcowej ponieważ ich koszty to transport, cło, opłaty portowe i obsługa gwarancji


W dużych firmach są duże marże. Czytałem szacunki, które wskazują że np. Apple płaci za jednego ip5 około 200$. Jaka jest cena końcowa wiemy. Ogólnie produkcja jest tania.


rotfl... 50USD za podzespoly i 3 centy + pol miski ryzu dla maloletniego chinczyka ktory to swoimi drzacymi malymi raczkami zlozy do kupy. cala reszte zarabia apple.
oczywiscie zupelnie odwrotnie jest w przypadku samsunga, htc czy sony - oni wszyscy doplacaja do swoich sprzetow!

ja pierdole...

Ale o co ci chodzi napisal przeciez duze firmy a apple podal jako najlepszy tego przyklad bo to chyba nie jest tajemnica ze marze maja najwyzsza co nie znaczy ze inni sprzedaja po kosztach. Nie bez powodu zarabiaja najwiecej i maja juz 120 miliardow na koncie a wcale nie sprzedaja najwiecej smartphonow/laptopow itp. Zamawiaja podzespoly w takich ilosciach ze wynegocjowali sobie naprawde niezle ceny.
No i ja nie widze w tym nic zlego .

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 27 paź 2012, 08:53 
Cytuj  
Mareczka Samsung to musial chyba analnie wyruchać, bo w kazdym poscie podaje go jako jedynego producenta smartphonow -;-.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 27 paź 2012, 19:48 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
gowno prawda - nikt Ci w takiej cenie tego nie sprzeda. Taki profit margin masz aktualnie w handlu elektronika (zreszta wszedzie jest gowniany).

upusty na elektronice sa 20-30% maksmalnie. Konkurencja jest tak potezna, ze cena retail jest czesto w okolicy kosztow produkcji (np. nexus 7). Azjaci moga zjechac jeszcze nizej pakujac do srodka gorszej jakosci podzespoly.

Embe po raz kolejny piszesz na temat o ktorym nie masz zielonego pojecia wypisujac totalne brednie.


Nie wiem o czym ty piszesz, ja ci podaje przybliżone koszty importera, a ty się szarpiesz jak szczeniak o handlu końcowym, cała sztuka to samemu sprowadzić lub najlepiej wyprodukować i samemu to dystrybuować.
Jeśli ktoś sprowadza kontener czy dwa to mamy drobnego handlarza, ja wiem jak to wygląda bezpośrednio widząc faktury końcowe całości kosztów.

Mark24, naucz się szczylu pisać poprawnie nicki.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 28 paź 2012, 09:52 
Cytuj  
embe gowniarzu napisz do producenta w chinach, przedstaw sie jako wielki importer, powiedz ze jestes zainteresowany 5000sztuk (nie sadze zeby xkom sprowadzil ich wiecej) i zapytaj o cene.
Albo dalej sobie radosnie teoretyzuj i wypisuj totalne brednie - forumowi idioci i tak ci przytakna, podobnie jak ty nie majac o tym zielonego pojecia.

W odwrotnosci do ciebie ja troche importuje i wiem dokladnie jakie sa realia. Podaj na PW maila to przesle ci jakies katalogi z elektronika prosto od producenta. Zobaczysz te upusty siegajace 70%, rotfl..

inside - nie chce mi sie wymieniac calej litanii.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 28 paź 2012, 10:11 
Cytuj  
x-com to drobny handlarz, tablety są na topie aktualnie, to i ceny nie ciekawe, w apollo zrobili inaczej i tym się raczej sugerować trzeba, a cenniki to wiesz chyba sam że są mało istotne, produkując w chinach i tak najważniejsza jest kontrola jakości od surowców po otwarcie kontenerów na magazynie w polsce, to jak i realizacja gwarancji podnosi cenę, sam zakup jest niski, zresztą nie będę się tu licytował bo nie jestem takim rekinem biznesu chińskiego jak ty i wiesz lepiej.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 28 paź 2012, 10:25 
Cytuj  
Biedra sprowadziła 30k + tabletów i sprzedawała każdy rzut w jeden dzień. Jest więc możliwe, że zamówili dużo więcej niż 5k chyba, że nie mieli takiej zdolności kredytowej, bo pewnie chinczykom trzeba płacić z góry.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 28 paź 2012, 11:48 
Cytuj  
Przelozyli konferencje googla z powodu huraganu :( No new nexus for me :(


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 paź 2012, 13:58 
Cytuj  
whitetrox - jezeli wyprodukowanie tabletu w chinach kosztuje 40USD, cene retail chinczyk ustala na 99USD, cena dla importera to 60USD, a na ebay identyczny tablet kosztuje 55GBP z wysylka z UK i przesylka do domu.
Takie sa mniej wiecej realia handlu elektronika.

Nawet jak zamowie 1mld tabletow to nie dostane 70% upustu bo cena zeszlaby ponizej kosztow produkcji.
nigdzie nie pisalem ze jestem jakims rekinem po prostu wiem jakie sa realia i nie wypisuje bzdur opartych na wlasnych domyslach. Chiny juz nie sa tak tak tanie jak 20lat temu, a chinskie firmy promujace wlasna marke nie zawsze stawiaja jako glowny priorytet niska cene - raczej chca uzyskac cos posredniego - cena wciaz atrakcyjna i towar dobrej jakosci. Wiekszosc z nich udziela nawet kilkumiesiecznej gwarancji.
Generalnie w handlu aktualnie jedzie sie na 10-20% profit margin, co oznacza, ze musisz sprzedawac sprzet zajebisty - bo wystarczy, ze 1/10 wroci z reklamacja i zegnasz sie z zarobkiem.
Czasy gdy sprowadzalo sie z Chin byle co i sprzedawalo z kilkukrotna przebitka minely bezpowrotnie.Konkurencja jest potezna wszedzie, swiadomosc spoleczna wysoka rowniez odnosnie praw konsumenta czy korzystaniu z porownywarek cenowych. Owszem mozna znalezc nisze - sprowadzic towar, ktorego nikt inny nie ma i przyciac 300%... przez pierwsze 3 tygodnie. Potem handlujacych tym towarem robi sie 20-30 i kazdy kolejny ma nizsza cene.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 paź 2012, 18:01 
Cytuj  
Ale ty nadal piszesz o zwyczajnych zakupach i to elektroniki, tablety przez to ze są na topie, są często dodawane zamiast rabatów przy zakupach samej elektroniki, a tym bardziej innych, tekstylia, chemia, półprodukty, jest tego masa, często już sami producenci robią barter towarem by mieć coś ciekawego dla klientów.
No i tak jak pisałem wcześniej na agd cena producenta to nawet jakieś 20% ceny końcowej, w elektronice mniej, na tabletach samych jeszcze mniej, oczywiście nie piszemy tu o samsungach, acerach, motorolach itp tylko trochę tańszym sprzęcie.

Wracając do tabletów, bawił się ktoś tabletem jako urządzenie zastępujące odtwarzacz medialny, mam zamiar zastąpić media tanka ( multimedialny dysk sieciowy, czy jak to tam nazwać ) tabletem ale jestem ciekaw czy to się sprawdzi.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 30 paź 2012, 00:51 
Cytuj  
embe napisał(a):
Wracając do tabletów, bawił się ktoś tabletem jako urządzenie zastępujące odtwarzacz medialny, mam zamiar zastąpić media tanka ( multimedialny dysk sieciowy, czy jak to tam nazwać ) tabletem ale jestem ciekaw czy to się sprawdzi.


Totalnie nie rozumiem, jak może to zastąpić urzadzenie, które słuzy do magazynowania dużej ilości danych.
Do wyświetlania chyba też nie chcesz uzywać.

Tablet nadaje sie chyba na rozbudowanego pilota do takiego czegoś podlaczonego do TV ;]


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 30 paź 2012, 08:34 
Cytuj  
No właśnie nie, od czterech lat mam eGreat jako dysk sieciowy, czyli malutkie pudełeczko z pilotem, które ma wifi, lan, hdmi, spdif, sata, usb i odtwarza wszystko co istnieje na rynku audio/video łącznie z materiałem 1080p/60 i obrazami brd, pracuje to na linuxie, ma bajery w stylu youtube, browser, torrent, rapidshare i to co daje kazdy linux.
Teraz o co chodzi z tabletem, byle tablet za 400zł posiada wszystko to co wymieniłem, jedyne pytanie czy jest soft na androida pozwalając paluchem na ekranie włączać sobie coś co jest na dysku sieciowym lub pendrive lub na pc, cel to oczywiście wygoda bo sam tablet jest bardziej komfortowy od pilota i menu w nakładce na linuxa plus wiadomo flex z takiej zabawki :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 30 paź 2012, 08:42 
Cytuj  
XBMC sobie zainstaluj na tym co masz i będziesz tabletem mógł przez przeglądarkę sterować ;)
Lub raspberry pi.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**

Posty: 462
Dołączył(a): 22.06.2004
Offline
PostNapisane: 30 paź 2012, 15:26 
Cytuj  
Kupiłem w PL Ainol Aurora 2 i jak na moje potrzeby (mail, net, filmy w drodze, Angry Birds) to bardzo dobry deal za 499 pln.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 lis 2012, 20:29 
Cytuj  
http://www.theverge.com/2012/11/6/36084 ... let-7-inch

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 lis 2012, 23:01 
Cytuj  
Pytanie z dupy.
iPad 2 + 3G - da się ze słuchawką bluetooth korzystać jako z telefonu czy nie bardzo?
To samo w kwestii iPada 3/4.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 lis 2012, 22:34 
Cytuj  
http://www.youtube.com/watch?v=RyWSEwKPo8s - reklama nowego ajpada


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 8 lis 2012, 02:39 
Cytuj  
Ja tam czekam na amd z60 plus win8 i tablet x86. Nie tylko rozrywka ale i bardziej praktyczny niż arm

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 9 lis 2012, 07:46 
Cytuj  
Przydatna ciekawostka dla kupujących.
X-kom został autoryzowanym resellerem Appla i wszystkie tablety tej firmy sprzedawane w X-komie mają 3 letnią gwarancję bez dodatkowych opłat ;).


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 9 lis 2012, 12:07 
Cytuj  
http://twojepc.pl/news27998/Apple-paten ... ogami.html

Hehe


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 9 lis 2012, 12:44 
Cytuj  
Serio kurwa. Co za ameby pracuja w tych urzedach. Jak do ciezkiej cholery mozna opantentować prostokąt ? ;s


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1033 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 52  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.