mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177 ... 382  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2012, 09:49 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
nie bardzo rozumiem co wam dają te backupy.

Dyski nadal nie są na 100% pewne. I po to backup, w razie padu dysku. Tak samo, jak i w razie kradziezy sprzetu.
Gdyby nie backup, juz pare razy szlag by trafil moje dane, gdy padl mi dysk. Gdyby nie backup, to mialbym pozamiatane po wlamaniu do mieszkania i wyniesieniu wszystkich notebookow. A tak jestem stratny tylko materialnie, wszystkie dane pozostaly nienaruszone...

X.

PS. Przy padzie sprzetu innego niz dysk to oczywiste, ze backup sie nie przydaje. Za to przydaje sie przy porzadkowaniu systemu, wtedy robi sie to tak, ze oram system do zera i odtwarzam tylko setting, aplikacje i dane, bez calej reszty smieci, ktore windows tak lubi zbierac.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2012, 09:49 
Cytuj  
Nie dyskutuje bo mi się nie chce. Ostatnio dysk mi padł 11 lat temu był IBM i IBM na Węgrzech robił je z wadą - wymienił i przeprosił, a dysk był w huj drogi (full wypas drożyzna pro hdd)

Dyski trzeba chłodzić i nie padają albo mam farta :wink:

Ale może innym padają. Nie spieram się.

@X
dysk zewnętrzny na zdjęcia rodzinne (kopia oczywiście) i oczywiście schowany w szafie :P

Cytuj:
Przy padzie sprzetu innego niz dysk to oczywiste, ze backup sie nie przydaje. Za to przydaje sie przy porzadkowaniu systemu, wtedy robi sie to tak, ze oram system do zera i odtwarzam tylko setting, aplikacje i dane, bez calej reszty smieci, ktore windows tak lubi zbierac.
podpisuje się rękami i nogami


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2012, 09:56 
Cytuj  
Jesli ktos uzywa dysku tyle, co nic, to mu rzadko pada. Jesli dysk jednak pracuje dosc mocno wysilony praktycznie nonstop, to szansa na pad mechaniki rosnie wykladniczo. Po to zreszta wymyslono cos takiego jak RAID, zeby pad dysku nie powodowal utraty danych i przestoju sprzetu.
Oczywiscie, mozna uzyc dysku SSD, tylko malo kto zdaje sobie sprawe, ze te dyski maja limit ilosci zapisu/odczytu na kazdej celi. I to wcale nie taki wysoki (szczegolnie te tanie dyski).
Generalnie podziwiam i nie zycze ci stwierdzenia ktoregos pieknego dnia, ze dysk w laptopie zaczal ci "stukac" i system sie nie podnosi. Szczegolnie w dobie obcinania kosztow na produkcji wszystkiego i produkowania sprzetu z zywotnoscia do konca gwarancji.

X.

PS. Bo ludzie sie dziela na takich, co backupy robią i takich, co bedą je robic.


_________________
http://zaginiony.net

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2012, 09:59 
Cytuj  
Dyski SSD też nie są takie stabilne. Ostatnio mieliśmy wesołą partie OCZów, które wytrzymały może 2 miesiące. Może pechowa partia ale niesmak pozostaje.

Xanth dobrze pisze z tym podziałem osób :-)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2012, 10:00 
Cytuj  
już się nie rozpisuje po prostu uważam że na potrzeby domowe warto robić backup danych a nie warto backup systemu (mimo że backupowałem latami :P )


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2012, 10:05 
Cytuj  
Masz calkowita racje. Ja osobiscie robie na sluzbowym backup systemu raz na miesiac (nie stac mnie na instalowanie wszystkiego od zera w razie padu) i backup danych codziennie przyrostowy i co tydzien pelny. Oczywiscie wszystko z automatu i bezobslugowo. W notebooku prywatnym to oczywiscie tylko dane na 2 roznych dyskach przenosnych, zakopanych gleboko na dnie szafy (dzieki temu zlodziej nie znalazl).

X.


_________________
http://zaginiony.net


Ostatnio edytowano 19 kwi 2012, 10:07 przez Xanth, łącznie edytowano 1 raz
**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2012, 10:06 
Cytuj  
Wszystko zależy co się robi na kompie. Jak ktoś pracuje na nim zawodowo lub trzyma jakieś naprawdę istotne rzeczy (choćby dokumenty) to trzeba robić backup-a. (danych jak wyżej ktoś napisał).

Hdd ostatnio mam pecha bo mi padły 2 dyski w ciągu ostatnich 3 lat ,no ale to w laptopie a tam przez samo przenoszenie (szczególnie jak dysk pracuje) , przeciążenia, etc dyski są bardziej narażone.
W desktop-ie pad hdd się dużo rzadziej zdarza. Miałem gdzieś dysk 520 MB (tak MB) który jak go z ciekawości po 12 czy więcej latach podpiąłem to działał lol (i puściłem na allegro heh)

Z SSD problem podobno jest taki ,że rzadko bo rzadko ,ale potrafią paść bez uprzedzenia i to całkowicie w taki sposób ,że się do dysku nie idzie dostać ani nic.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2012, 10:11 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
nie stac mnie na instalowanie wszystkiego od zera w razie padu
tak tak, ja robię to inaczej. robię sync (dropbox mi wystarcza) danych potrzebnych do pracy pomiędzy służbowym laptopem a służbowym pcetem.
wiec jak padnie to jedno z dwóch nadaje się do pracy.
pracuje pod rygorem przywrócenia funkcjonalności w 52 godziny :P właściwie wszystkie dni w roku


_________________
psn

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2012, 10:13 
Cytuj  
Pewnie, zależy od użytkowania. Domowego PCa z Windowsem nie backupuje wcale bo w zasadzie używam go tylko do grania i sporadycznej obróbki zdjęć (a zdjęcia i tak leżą na NASie). Ale Maca backupuję - Time Machine działa fajnie i jeśli (odpukać) coś by padło to w zasadzie po 2-3 godzinach mam przywrócony system do dokładnie takiego samego stanu jak przed padem dysku.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2012, 10:20 
Cytuj  
Ciezko mi w domu pracowac z dropboxem w momencie, kiedy pogonilem swojego providera precz i jadę na 3G+ z limitem ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2012, 11:05 
Cytuj  
dla laików jeden ze schematów Acronisa odwala żmudną konfigurację. Bardzo to lubiłem :wink:

Acronis® True Image™ Home 2011 - Version Chain
http://www.youtube.com/watch?v=ZCj-ujxpVfk

duże klocki to cała kopia małe to wszystkie różnice od ostatniego całego , nie mylić różnicowego z przyrostowym

wybierasz i tak chodzi do końca świata albo śmierci dysku :P


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2012, 13:07 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
nie bardzo rozumiem co wam dają te backupy.

rozumiem zrobić backup w dniu postawienia systemu i go nie aktualizować ale wy chcecie mieć wszystko na bieżąco żeby nie musieć nic instalować a to oznacza że jak system wam się zaczyna jebać to już nie wiecie czy chcecie odzyskać postawiony i ustawiony i jebiący się czy świeży nie jebiący się

bo przecież nie użyjecie backupu systemu który się jebie a backup przedjebiacy się przecież nie będzie dla was aktualny bo np nie będzie skonfigurowany nowy TS do D3

kto nie zrozumiał niech przeczyta 2 razy

kiedyś robiłem takie backupy ale imho warto postawić wszystko od nowa raz na kilka lat.

mnie całość na nowym kompie zajmuje 2-3 godziny (godzinę zajmuje aktualizowanie windowsa) oprócz dociągnięcia wszystkich gier na steam :P i jest wszystko zainstalowane i skonfigurowane - nie rozumiem problemu.


Zamiast robić backupy lepiej kupić dysk SSD. Tzw. "jebanie" systemu, najczesciej wynika z nagromadzenia syfu na dysku (spada czas dostępu do danych, bo dane sa coraz mocniej sfragmentowane + rejestr systemu który fragmentuje sie dodatkowo niezależnie od dysku :lol: ).
A na SSD tego problemu nie ma. Bo chodzby wygladal jak ser szwajcarski zawsze ma te sama wydajnosc. Z punktu widzenia zwyklego uzytkownika przynajmniej.

Cytuj:
Oczywiscie, mozna uzyc dysku SSD, tylko malo kto zdaje sobie sprawe, ze te dyski maja limit ilosci zapisu/odczytu na kazdej celi. I to wcale nie taki wysoki (szczegolnie te tanie dyski).

Nie prawda. Tzn. limit to prawda, ale wcale nie jest taki mały. Prędzej ci zdechnie zwykly dysk talerzowy niż skończa zapisy na dysku SSD, który powinien przetrwać conajmniej 10 lat, przy średnio intesywnym użytkowaniu. A większość ludzi i tak bedzie używać SSD do systemu a nie trzymania danych.
A z drugiej strony jak stać cie na odpowiednio pojemny dysk SSD.. to raczej nie bedzie też dla ciebie problem kupienie dysku SSD o odpowiednio długiej żywotności.

Ostatnio sie nosiłem z zamiarem kupienia SSD, bo photoshop i 3ds max zaczynaja przekracać czas jaki jestem w stanie czekać az sie uruchomią (o starcie windowsa nie wspomne ;s). I o ile pierwsze generacje mogły być problemem, tak teraz limit zapisów na SSD jest problemem akademickim. Chyba ze chcesz server bazy danych na takim konsumenckim SSD stawiać.

Cytuj:
Dyski SSD też nie są takie stabilne. Ostatnio mieliśmy wesołą partie OCZów, które wytrzymały może 2 miesiące. Może pechowa partia ale niesmak pozostaje.

OCZ sa robione na gownioanym chipsecie (nie pamietam nazwy) i z jeszcze gorszym firmware. Dlatego sa takie tanie. Najlepiej kupować Samsunga albo Cruciala. No a jak ktoś pali dolarami w kominku to może sobie RAMSANy kupić ;p.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).


Ostatnio edytowano 19 kwi 2012, 13:15 przez iniside, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2012, 13:11 
Cytuj  
Z prostej przyczyny, dyski hdd sa jednozadaniowe, moga robic jedna operacje jednoczesnie. Dyski ssd przeciwnie :)

X.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2012, 13:59 
Cytuj  
Czy przed premierą GW2 ceny 6870/7850 stanieją na tyle, że będzie można je kupić powiedzmy za 600zł
Albo inaczej czy do tego czasu wychodzi jakaś nowa seria kart?
Nie wiem czy czekać z zakupem czy nie :/


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2012, 14:25 
Cytuj  
A kiedy GW2 będzie miał premierę?

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2012, 15:06 
Cytuj  
Jakoś sierpień-wrzesień


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2012, 15:49 
Cytuj  
Z nowych kart do tej pory prawie na pewno pojawią się GF 670 i 670 Ti , i co już mniej pewne ale dosyć prawdopodobne Gf 660.

Czyli bardzo uogólniając karty poruszające się w mniej więcej tym samym segmencie co radki które podałeś.

Z Radeonów do tego czasu ,który podałeś nic nowego nie będzie dopiero co wypuścili nową serię 7xxx.

Co do ceny , to raczej słabo widzę tą szansę aby 7850 kosztowało 600 zł z Vat , skoro teraz chodzi po 1100-1200 ,choć z drugiej strony dopiero co były pierwsze obniżki
http://www.purepc.pl/karty_graficzne/co ... _i_hd_7800


Także wykluczyć się tego nie da. Używki z gwarą może i we wrześniu za 600 zł wychaczysz.

nt. cen 6xxx nie będę się wypowiadał ,bo tu ciężej spekulować

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2012, 16:01 
Cytuj  
Przeciez 6870 juz mozna dostac za nieco ponad 600zl:
http://allegro.pl/saphire-radeon-hd-687 ... 55334.html
http://allegro.pl/xfx-dual-fan-xxx-hd68 ... 97402.html


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2012, 21:02 
Cytuj  
Dzięki, spróbuje dotrwać do premiery gw2 bez kompa, a jedynie z crapowym lapkiem.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2012, 10:03 
Cytuj  
wydaj troche wiecej , polecam moja ICE-q HIS , ciche chlodzenie , wydajne i karta fabrycznie podkrecona ktora jeszcze dodatkowo mozesz podciagnac

czekac to mozesz w nieskonczonosc


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177 ... 382  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.