mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181 ... 382  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 13 maja 2012, 16:04 
Cytuj  
tru

powiem wiecej na 5770 moglem jeszcze sobie spokojnie pograc


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 maja 2012, 16:14 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
tru

powiem wiecej na 5770 moglem jeszcze sobie spokojnie pograc

To zalezy. Dla mnie osobiscie granie zaczyna sie od 1600x900 i wszystkim co sie da ustawionym na full ;p.

Niemniej, narazie nie warto kupować. Wzrost wydajnosci niby jest, ale... Po co kupować jak za rok albo dwa będą GeForce 770, które zjedza tego 670, a na rynku i tak nie ma gier do ktorych ta karta by sie przydała..

Teraz najlepiej poczekac na specyfikacje nowych konsol, kupic karte graficzna dwa razy mocniejsza niz cała konsole ( :lol: ) i mieć spokoj do kolejnej generacji.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 13 maja 2012, 16:50 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Aldatha napisał(a):
tru

powiem wiecej na 5770 moglem jeszcze sobie spokojnie pograc

To zalezy. Dla mnie osobiscie granie zaczyna sie od 1600x900 i wszystkim co sie da ustawionym na full ;p.

Niemniej, narazie nie warto kupować. Wzrost wydajnosci niby jest, ale... Po co kupować jak za rok albo dwa będą GeForce 770, które zjedza tego 670, a na rynku i tak nie ma gier do ktorych ta karta by sie przydała..

Raczej rok.

To będzie krótko goszcząca seria. Coś jak seria 4xx ,którą 5xx dość szybko zastąpiła.

Nadchodzi nowa architektura procków Intela (Haswell) , DDR 4 w 2013 roku , seria 8xxx od AMD też ma szybko wejść ,a Nvidia od długiego czasu pracuje nad chipem GK110 ,który bedzie prawdziwym high-endem (są głosy ,że 670-680 to miały być 660 i 660 Ti oryginalnie tylko ,że nowe karty AMD okazały się stosunkowo słabe w ogólnej mocy - poza moc na 1 wat gdzie są b. dobre) i Nvidia wypuściła mid-end jako high-end hehe
No i nowe konsole - to chyba najważniejsze jako punkt odniesienia i napędzenie 'wyścigu zbrojeń' przez jakiś czas.

Imo będzie olbrzymi skok wydajnościowo-graficzny za ~ 1,5 - 2 lata.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 maja 2012, 17:32 
Cytuj  
Nie będzie, bo już teraz chodzą słuchy, że nowa generacja konsol nie bedzie wykorzystywać high-endowych kart graficznych. Stawialbym na coś pokroju GTX 560/570 w next genach,

I jestem sklonny w to wierzyć, nowe konsole musza być tanie w produkcji.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 13 maja 2012, 17:39 
Cytuj  
Karty w konsolach będą słabsze. Fakt.

Tylko ,że wysoce wyspecializowana custom architektura do gier oraz to ,że gry są optymalizowane pod jedną konfigurację daje w efekcie to ,że na konsoli będzie można uzyskać lepszą jakość i płynność na odpowiedniku gtx 570 niż na pc z gtx 570.

Żeby dorównać i przegonioć PC będzie musiał mieć kartę blisko 2 razy wydajniejszą.
Co się stanie ,ale gdzieś najwcześniej ok serii GF 7xx lub 8xx.

Z oczywistych względów pomijam potworki typu gtx 590 lub 690.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 13.09.2006
Offline
PostNapisane: 13 maja 2012, 19:24 
Cytuj  
Cytuj:
są głosy ,że 670-680 to miały być 660 i 660 Ti oryginalnie tylko ,że nowe karty AMD okazały się stosunkowo słabe w ogólnej mocy - poza moc na 1 wat gdzie są b. dobre) i Nvidia wypuściła mid-end jako high-end hehe

lol, wierzysz w to? :D


_________________
http://steamcommunity.com/id/crunozaur

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 13 maja 2012, 22:49 
Cytuj  
bzdura sula

w wielu komputerach gosci 5770 , gtx 260 czy nawet slabsze jednostki 4670 lub gt 9600

czasy kiedy co rok trzeba bylo wymieniac sprzet odeszly dawno do lamusa i nie wroca bo ekonomicznie
jest to nie oplacalne , ludzie nie maja po prostu pieniedzy

garstka ludzi kupuje karty za 500 dolarow czy wyzej ale to sa wyjatki i nie stanowia docelowej grupy tworcow gier
z prostej przyczyny , im mniejsze wymagania tym wiecej kopii sprzedadza

czasy skokow technologicznych co 18 miesiecy sie skonczyly , nie wierzycie? , zobaczcie ile na rynku sa konsole i jeszcze troche pobeda

wiec sula , mysle ze mi sie szybciej gry znudza niz moj 6870 przestanie wystarczac :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 13 maja 2012, 22:53 
Cytuj  
True alda. Ja juz mam ponad 2 lata i7 swojego i 570gtx i all zapierdala na maxa. Kolejne 2 lata przeczuwam ze nic sie nie zmieni. Powyzej fullhd nie bedzie na pewno a to ogromnie mialo wplyw swego czasu na upgrady podzespolow.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 13 maja 2012, 23:33 
Cytuj  
Alda

Ja wiem ,że goszczą słabe jednostki.
W moim lapie gości 8600 gt w końcu ,a decyzję o kupnie odkładam od dłuższego czasu.

Mam jeszcze dostęp do trochę lepszego lapa ,ale niedużo i nie jest on mój.

Wiem ,że ludzie nie mają kasy ,koszty energii i żywności w ostatnich latach mocno wzrastały , płace przestały rosnąć w szybkim tempie ,etc - mówię tu ogólnie o zachodzie ofc.
Conajmniej taki sam wpływ ma także oglądanie każdej monety dokładniej ze względu na większą niepewność co do przyszłości no i osłabienie konsumpcji na kredyt. Zresztą słusznie.

Jednak nowe konsole jakoś będą musiały przekonać do zakupu. Sam hype nie wystarczy.

Kinect . move ,etc jest też na obecne konsolę.

Chyba ,że mają w zanadrzu coś w ten deseń ,ale nie słyszałem.

Co pozostaje?

Grafika , fizyka ,etc <-- jeżeli to się poprawi na konsolach automatycznie przełoży się to na PC też.

Skoków wydajnościowych takich jak za czasu VooDoo , pierwszych GF ,etc jasne ,że nie będzie. Model konsumpcji się zmienił.

Jednakże nie wierzę w to ,że premiery nowych konsol ,które jednak prędzej czy później nadejdą (obstawiam koniec 2013 i 2014 dla Pudła i PS4 odpowiednio) nie przyśpieszą na chwilę tego.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 13 maja 2012, 23:53 
Cytuj  
model wydawania konsol rowniez sie zmienil , obecnie cykl zycia jest o wiele dluzszy niz poprzednich generacji

dopoki zarabiaja na obecnych konsolach to NIE wypuszcza nowych , nie ludz sie po prostu , to jest biznes

nowe konsole wymoga szereg kosztow ktorych ani Sony ani MS nie chca teraz placic , po co zreszta?

kreuja takie zabiegi jak xbox za 100 dolarow wraz z obligacja oplacania xboxa live przez okreslony czas , zwykly abonament jak w komorkach

wyszla odpowiedz nintendo w postaci Wii U , wedlug pro analitykow powinny juz dawno ogloszone byc nowe konsole , nic takiego nie nastapilo , Sony zajelo sie Vita , Ms wyzej wspomnianym planem taryfowym

pozatym nie badz naiwny , fizyka czy grafika nie bedzie remedium na slabe gry , wiec nie wiem czemu tak czekasz na nowe zabawki , ja nie czekam bo wiem ze to nie polepszy sytuacji gdzie 70% gier to crap


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 14 maja 2012, 09:57 
Cytuj  
Chyba źle odczytujesz moje posty.

Ja nie oczekuje na nowe konsole. Zupełnie mi nie zależy czy będą czy nie.

Doskonale sobie zdaje sprawę ,że nowe konsole to poteżne koszty ,a takie Sony przy ponad 5 mld strat za 2011 też jest w słabej kondycji.

Nie oczekuje nowych konsol. Po prostu wydaje mi się ,że za 1,5-3 lata one zostaną wypuszczone.
Obecna generacja jest na rynku i tak chyba najdłużej ,a dodaj do tego kolejne lata. Nie wydaję mi się ,żeby czekali nie wiem co 5 lat jeszcze?

Jeżeli się mylę ,to cóż mylę się - nie odczuje jakiegoś zawodu czy coś z tego powodu.
Jak mówiłem ,nie czekam z zapartym tchem na te konsole. I tak i nie kupię także...

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 14 maja 2012, 12:45 
Cytuj  
Potrzebuję dobrego programu lub programów , które:

- pokazywały dokładne użycie łącza w danej chwili , najlepiej z rozbiciem na to jakie aplikacje pobierają wysyłają z jaką szybkością
- zliczał dzienne / miesięczne ilości danych pobranych / wysłanych

Najlepiej jak by to był jeden program od tego wszystkiego.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 maja 2012, 13:09 
Cytuj  
sula napisał(a):
Potrzebuję dobrego programu lub programów , które:

- pokazywały dokładne użycie łącza w danej chwili , najlepiej z rozbiciem na to jakie aplikacje pobierają wysyłają z jaką szybkością
- zliczał dzienne / miesięczne ilości danych pobranych / wysłanych

Najlepiej jak by to był jeden program od tego wszystkiego.
http://www.hageltech.com/dumeter/about


_________________
psn

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 14 maja 2012, 13:37 
Cytuj  
Fajnie się zapowiada w 'about' ,ale płatny :(

Coś freeware do użytku domowego albo open-source - zapomniałem dodać.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2794
Dołączył(a): 16.06.2004
Offline
PostNapisane: 14 maja 2012, 14:03 
Cytuj  
Kaczy napisał(a):
No ja podejrzewam ze walniety jest i router i karta sieciowa.Choc dziwne strasznie bo jak pinguje sieciowke to normalnie odpowiada ale jak podepne kazdy inny router to go nie widzi.


No i wyszlo ze padla karta sieciowa i router jednoczesnie.Problem solved.


_________________
https://www.twitch.tv/kaczy_

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 14 maja 2012, 14:47 
Cytuj  
Kaczy napisał(a):
Kaczy napisał(a):
No ja podejrzewam ze walniety jest i router i karta sieciowa.Choc dziwne strasznie bo jak pinguje sieciowke to normalnie odpowiada ale jak podepne kazdy inny router to go nie widzi.


No i wyszlo ze padla karta sieciowa i router jednoczesnie.Problem solved.


Szkoda, myslalem ze nie pograsz, jednego dekla mniej by bylo ;<

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 maja 2012, 14:58 
Cytuj  
sula napisał(a):
Fajnie się zapowiada w 'about' ,ale płatny :(

Coś freeware do użytku domowego albo open-source - zapomniałem dodać.
nic nie znajdziesz, kup albo ukradnij.


_________________
psn

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 14 maja 2012, 16:37 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
sula napisał(a):
Fajnie się zapowiada w 'about' ,ale płatny :(

Coś freeware do użytku domowego albo open-source - zapomniałem dodać.
nic nie znajdziesz, kup albo ukradnij.

Dla pewności poszukam ,ale zakładam ,że sam kiedyś szukałeś.

No nic to sobie dam spokój. Póki co jest to bardzo nisko na liście moich priorytetów.
Nie na tyle aby kraść albo płacić.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1020
Dołączył(a): 23.01.2003
Offline
PostNapisane: 14 maja 2012, 16:56 
Cytuj  
Mozesz rowniez korzystac z rainmetera lub samurize aby skonfigurowac sobie wyswietlanie biezacego transferu na pulpicie. Nie zlicza to nic chociaz na upartego w samurize by to zrobil pewnie...


_________________
Sathorn#2230

***

Posty: 873
Dołączył(a): 23.07.2007
Offline
PostNapisane: 15 maja 2012, 00:42 
Cytuj  
TMPIN0 i TMPIN2 - max temperatury 105 C podczas gry ?: O nie za dużo ?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181 ... 382  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.