mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4779 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202 ... 239  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 21 lip 2016, 09:33 
Cytuj  
Jeśli przez porządny masz na myśli bez blb to chyba misja niewykonalna z Asusem. ;) Jak ci zależy na rozdziałce głównie to może wziąć takiego Neca jak embe, ~3k i jakościowo wygląda znacznie lepiej. Niestety nie ma gsync i tylko 60hz.


_________________
Χ Ξ Σ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 21 lip 2016, 09:38 
Cytuj  
Żeście się tak uczepili tego Asusa jak rzep psiego ogona, a sami widzicie jaką toto przedstawia jakość. Acer przynajmniej jest tańszy i na podstawie własnych obserwacji mogę stwierdzić, że sprawuje się lepiej. Asusa oddałem po pierwszym egzemplarzu i już nawet nie chciałem wymieniać. Acera mam od ponad pół roku i działa świetnie.

Tu macie jego reckę z wczoraj: Acer Predator XB1 (XB271HU) WQHD (2560×1440) 144 Hz G-Sync Monitor Review


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 21 lip 2016, 09:40 
Cytuj  
Przecież sam pisałeś, że z Acerem też dopiero za trzecim razem trafiłeś na przyzwoity egzemplarz. Masz zupełnie bez blb? :)


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 lip 2016, 09:57 
Cytuj  
Niestety, fajnie byłoby mieć w tym nec-u 144Hz ale cena pewni by zabiła.
Ten nec to też nadal nie jest monitor graficzny tylko biurowy,i musi mieć zrobioną selekcje bo trafiają się słabe sztuki, matryca 8bit z 14bit LUT co wykracza ponad sRGB i stabilność barwy, w grach objawia się to najlepiej w zacienionych, w nocnych scenach lub mocno oświetlonych, wtedy widzimy normalnie kolory i serio wszystko wygląda zajebiście, nawet nie przypuszczałem ile traciłem do tej pory na mimo to świetnym IPS ale bez kalibracji i innych parametrów.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 lip 2016, 10:08 
Cytuj  
yabaddi napisał(a):
Acer przynajmniej jest tańszy

50zł, a trzeba jeszcze dopłacić kilka stówek za jakiś stand, bo ten od acera wygląda jak gówno. Plus te kurwa błyszczące wszędzie plastiki... Bleh :/

Plus... słyszę opinie o tym acerze, że po kilku godzinach pracy zaczyna piszczeć :(
Ale też się zastanawiam żeby spróbować acera jeśli asus dalej będzie dawać dupy tak bardzo.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 21 lip 2016, 10:18 
Cytuj  
U mnie jakoś nie piszczy. Stojakiem się nie przejmuję bo instaluje zawsze na sciane. Bleeda nie dostrzegam. Co prawda dopiero za 2 razem trafiłem na równe podświetlenie ale jednak. 4 moich znajomych ma ten sam model - wszyscy zadowoleni. Ostatnich 2 kupowało te monitory w niemieckim Amazonie bo były w promocji, zapłacili ok 3k z transportem.


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 21 lip 2016, 10:21 
Cytuj  
Bleeda nie dostrzegasz czy robiłeś testy w zaciemnionym pokoju i nie ma? Bo normalnie to i ja nie dostrzegam. Też wybrałem Asusa ze względu na design, Acer dla mnie jest odpustowy. Matryca to jedno i to samo.


_________________
Χ Ξ Σ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 21 lip 2016, 10:32 
Cytuj  
Przede wszystkim nigdy nie pracuję przy kompie w ciemności - jeszcze mi wzrok miły. Po drugie przy codziennej pracy z monitorem w dobrym oświetleniu nie widzę tego efektu na moim egzemplarzu. Matryca może i jest ta sama, widocznie pies pogrzebany jest w selekcji i kontroli jakości. Jedyne co mi przeszkadzało to nierówne podświetlenie ale to zostało wyeliminowane w 2 egzemplarzu który dostałem. Serio, bez wciskania kitu - jestem z niego bardzo zadowolony.


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 21 lip 2016, 10:44 
Cytuj  
Ja też zawsze pracuję/gram z dodatkowym źródłem światła i ten problem zasadniczo dla mnie nie istnieje. To raczej onanizowanie się nad niedoskonałościami. I też bez wciskania kitu mogę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony. Jakby było inaczej to bym go oddał. :)


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 lip 2016, 11:01 
Cytuj  
No ja właśnie lubię w zaciemnieniu grać. Pracować to już z lampką. Jednak gra w takie Alien Isolation czy The Witcher 3 - musi być ciemno. Wczoraj nawet rolety wymieniłem i jest teraz petarda :D


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 lip 2016, 11:48 
Cytuj  
Sporo nasłuchałem się od gościa co kalibruje monitory i zajmuje się przygotowywaniem stanowisk do pracy, stwierdzam że to ociera się o szaleństwo ale parę rzeczy warto pamiętać.
Lekkie oświetlenie w pomieszczeniu, które nie odbija się oczywiście od monitora jest zalecane, najważniejsze jest oświetlone tło za monitorem, wszystko minimum CRI 92.
Wtedy można być spokojnym o wzrok.

Odnośnie wzroku jeszcze to nie można doprowadzić do tego że monitor "świeci", a to bez światła w tle w zaciemnionym pomieszczeniu to norma, wtedy bądźcie spokojni że po kilku latach macie przeorany wzrok.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 lip 2016, 12:36 
Cytuj  
aha i jeszcze po teście z matrycą 27" 3840 × 2160 uważam to za nieporozumienie, przy 32" byłoby super.

Można jakoś zwiększyć UI adobe softu bo żadne skalowanie nie działa.

Jak ktoś szuka poprawnego skalowania na win10 to polecam Windows10_DPI_FIX bo domyślne 125-150-175% to jakaś komedia microsoftu plus że często masakruje czytelność kolejnego wspaniałego patentu cleartype.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 lip 2016, 12:56 
Cytuj  
Dzięki embe brakowało mi tego . Ja mam jeszcze duża plamke więc tym bardziej cleartype jest poszarpane.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 21 lip 2016, 20:16 
Cytuj  
Zrobiłem bezpośrednie porównanie do mojego starego Della i jednak chujowy ten Asus. :lol: Zamówiłem Acera, a ten wraca skąd przybył.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 lip 2016, 20:28 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Zrobiłem bezpośrednie porównanie do mojego starego Della i jednak chujowy ten Asus. :lol: Zamówiłem Acera, a ten wraca skąd przybył.

Ja dzisiaj odebrałem i chyba zrobię tak samo... Już mnie zaczyna to konkretnie wkurwiać...


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 21 lip 2016, 20:33 
Cytuj  
Znów zjebany? :)


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 lip 2016, 20:33 
Cytuj  
:lol:

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 lip 2016, 20:37 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Znów zjebany? :)

ocenię po raidzie :P
ale wygląda na to, że BLB


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 lip 2016, 20:43 
Cytuj  
Na pocieszenie napisze wam że gościu co oglądał mój monitor napalił się i poleciał kupić do euro rtv, tydzień trwało sprowadzenie i 3 godziny zwrot :)
Ja kupiłem u znajomego znajomego znajomego co za free zrobił selekcje i kalibracje sprzętową, monitor był wygrzewany 120 godzin w szafie i dopiero kalibrowany sprzętowo, dostałem już w wgranym profilem i z trzema targetami.
Dla mnie 3k to sporo za monitor i nie wyobrażam sobie kupowania w ciemno.

Wyobraźcie sobie teraz jakby sklep zrobił ofertę selekcje i jakąś tam tandetną kalibracje programową, a cena byłaby 300zł wyższa, myślę że dalibyście.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 21 lip 2016, 20:46 
Cytuj  
Dałbym, tylko kto kupiłby te bez selekcji? No i patrząc na Asusa to ile sztuk by ją przeszło? hehe trochę już komedia jest. Ja rozumiem, że nie będzie idealnie, bo to taka technologia i nie ta półka ale jednak oczekuję czegoś na poziomie Della przynajmniej. Ponieważ kupiłem 1080GTX i nie chce oddać to muszę próbować do skutku. ;)


_________________
Χ Ξ Σ

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4779 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202 ... 239  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.