mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 gru 2007, 13:36 
Cytuj  
Ojciec znowu self owned, a mówiłem! :lol:

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2007, 13:39 
Cytuj  
ja mówiłem Tobie :lol:

a u mnie x32 śmiga i śmiga i śmiga :wink:


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 gru 2007, 13:44 
Cytuj  
A tam selfowned. Juz przerobilem wszystko -> Vista Basic (rofl na notku), Vista Home Premium, Vista Business i Ultimate. Wersje x86 i x64.

Mam dosc pozerania 48-58% ramu when idle.
Jak okroilem system recznie to wyglada jak win2k - ramu zzera 33%.

Co smieszne wyczytalem o malym eksperymencie. Jak ktos zainstaluje Viste na 1gb ram to bedzie mu pozerala ~400-500. W momencie instalacji na 2gb zzera ponad 1gb.

Anyway to nie kwestia x86 - x64. Chce poczekac az system bedzie mial wiecej niz 10% rynku (kek), a co za tym idzie gry oraz programy beda pod niego dedykowane. Bo na razie to jest: Vista supported.

A selfowned to sobie Microsoft zrobil.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 gru 2007, 16:59 
Cytuj  
Prawda. Mam zainstalowana Viste Biznes na komputerze w pracy i na same dziendobry, po starcie systemu zzera 800 mega ramu (przy 2 gb, a mam zainstalowanego tylko MS Office, pare narzedzi i innych bzdur biurowych). Jak odpale Outlooka, to zajetosc pamieci skacze na 1,1 gb ramu. Nie mowiac juz o dzikim mieleniu dyskiem w idle time (uspiony monitor) i jeszcze dzikszym mieleniu dyskiem w trakcie chocby uruchamiania zwyklego Worda. Nie mowiac juz o dziwnych spowolnieniach systemu w czasie tego dzikiego mielenia dyskiem (wlaczone UDMA 5). Fakt, mam wrzuconego WoWa (bez instalacji) i ten, o dziwo, chodzi normalnie. Ale i tak jestem coraz blizej decyzji o wywaleniu Visty precz i powrocie do XP.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 gru 2007, 18:51 
Cytuj  
Wstepnie okrojona Vista.

Bez BitDefendera, Aero, Indeksowania plikow (dysk twardy nadal mieli jak Xanthowi), pierdol nt wygladu kompzycji, tapety i innych mniej lub bardziej zbednych procesow.

Jeszcze dzisiaj bede kroil ale to co zauwazylem po prawie 24h uptime upewnilo mnie, pewnie bedzie reinstall XP.

Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 28 gru 2007, 21:36 
Cytuj  
ja chętnie bym się przesiadł na XP,ale jak już pisałem w jednym topicu jakiś czas temu - pod XP nie mam NumLocka ;(


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 29 gru 2007, 00:53 
Cytuj  
IMHO topic niepotrzebny bo wystarczy poczytac fora i recenzje aby wiedziec ze Vista to produkt slaby i nastreczajacy klopotow.

Pozatym nie oferuje nic co usprawiedliwialoby przesiadke z XPka a dostajemy niekompatybilnosc, pamieciozernosc i idiotyczne ograniczenia nakladane na uzytkownika, ktorego sprowadza sie do rangi debila milionami pytan "czy na pewno chcesz".

U mnie Vista wytrzymala tydzien i nie widze na dzien dzisiejszy zadnego powodu abym jej uzywal.

A IMHO Win XP jest najlepszym produktem Microsoftu od czasow DOS'a.

Cytuj:
a u mnie x32 śmiga i śmiga i śmiga

U mnie pojecie smigania oznacza ze:

- jak nic nie robie to komp "milczy" = zero pracy dysku + proc na 1%.
- 20 sekund po ekranie powitania moge juz pracowac z pelnym speedem.
- nie musze miec 4GB ramu aby miec 2 GB ramu dla mojej ulubionej gry.
- jak cos instaluje to na 99% (1% to blad uzytkownika czyli np. moj) to bedzie dzialac.
- system nie probuje "ulatwic mi zycia" na sile.

W [rzypadku Visty to jest nieosiagalne, ewentualnie trzeba sie nad tym bardzo napracowac i poznac sysytem.

W tym momencie mam XP'ka instalowanego 8 miesiecy temu i system spelnia wszystkie moje wymagania. Vista nie spelnia zadnego zaraz po instalacji. :-)


_________________
Obrazek

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 29 gru 2007, 01:05 
Cytuj  
Kilka lat temu moznaby napisac takiego samego posta o wyzszosci Win 98 SE nad Win XP .. Tez sie wszyscy zaklinali, jaki XP jest gowniany a 98 SE jakie jest super. Po czym z czasem wszyscy sie przesiedli.

Co nie znaczy, ze to samo stanie sie z Vista. Miara tego, ze Vista IMHO dosc szybko zejdzie jest postawa samego Microsoftu, ktory jakis czas temu przedluzyl oficjalny support dla XP. W efekcie XP bedzie dluzej supportowany niz duuuuuuuuuuuzo mlodsza Vista ;)

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 29 gru 2007, 01:45 
Cytuj  
a ma ktoś jakieś doświadczenia z XP 64bit?


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 gru 2007, 01:53 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
W tym momencie mam XP'ka instalowanego 8 miesiecy temu i system spelnia wszystkie moje wymagania. Vista nie spelnia zadnego zaraz po instalacji. :-)

Otoz to. W domu mam XPka juz ponad 3 lata (w tym 2 zmiany plyty glownej i z 4 karty graficznej) i nie mam zamiaru tego zmieniac ;)

Obrazek

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 29 gru 2007, 10:10 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
a ma ktoś jakieś doświadczenia z XP 64bit?

Ja uzywalem jakies pol roku, ale byly czeste problemy ze sterownikami. Np. oficjalne stery nvidii nie byly aktualizowane od pazdziernika zeszlego roku do czerwca /lipca jakos. Poza tym wszystko bylo w porzadku. Chyba teraz jest lepiej i wkoncu zauwazaja ten system.


_________________
Χ Ξ Σ

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 29 gru 2007, 12:55 
Cytuj  
Vista - szybsza, ale i znacznie wolniejsza od XP

Obrazek


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2007, 13:10 
Cytuj  
Niech do XP wypuszcza dx10 i bedzie pozmiatane hehe.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 29 gru 2007, 15:25 
Cytuj  
Varenthin napisał(a):


To tylko potwierdza ze benchmarki sa marketingowym gownem ktore maja nakrecic sprzedaz. To samo jest w kartach graficznych.


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 29 gru 2007, 16:04 
Cytuj  
zainstalowałem XP Professional dzisiaj i mam 15% więcej pkt w 3dmarku06 :)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 gru 2007, 16:16 
Cytuj  
Wklejałem swoje wyniki pare tygodni temu wiec wkleje jeszcze raz, jaka jest roznica pomiedzy xp a vista 64

Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 gru 2007, 16:17 
Cytuj  
jak bede miał jakiś problem z grami w viscie to dam znać bo chyba juz rozmawiacie o czyms innym :wink:


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2007, 16:25 
Cytuj  
Fresh instalka, wszystkie drivery i potrzebne rzeczy.

Okrojone by me ;)

Obrazek

To mi sie podoba hehe.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 gru 2007, 19:46 
Cytuj  
Ej chlopaki, tylko nie zapominajcie o jednym.

Kilka lat temu wszyscy jechali po winxp na korzysc win98 lub czasami nawet i winME.
Skonczyl sie whine, jak dopracowali xp. Dopracuja Viste i tez tak bedzie.
Druga sprawa, to niektorzy jeszcze maja one core procki albo HT, a to nie wystarczy aby Vista krzyczala jak wasze panny w nocy :P
A, no i mielenie dyskiem tez sie zdarzalo w winxp bez service packa.

A tak krocej, to Vista zmiecie winxp tak jak winxp poprzednie windy za jakies 2 lata moze. Teraz to malo kto zamontuje sobie 4gb ramu i wypieprzy pagefile.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 29 gru 2007, 23:17 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Ej chlopaki, tylko nie zapominajcie o jednym.

Kilka lat temu wszyscy jechali po winxp na korzysc win98 lub czasami nawet i winME.
Skonczyl sie whine, jak dopracowali xp. Dopracuja Viste i tez tak bedzie.
Druga sprawa, to niektorzy jeszcze maja one core procki albo HT, a to nie wystarczy aby Vista krzyczala jak wasze panny w nocy :P
A, no i mielenie dyskiem tez sie zdarzalo w winxp bez service packa.

A tak krocej, to Vista zmiecie winxp tak jak winxp poprzednie windy za jakies 2 lata moze. Teraz to malo kto zamontuje sobie 4gb ramu i wypieprzy pagefile.


Obecnie 1gbddr2 mozna juz dostac za 50zl, wiec 200zl za 4gb to raczej nie jest bariera nie do przeskoczenia.

Oyci3C ja po odpaleniu windy, z firewallem, atitoole, softem od tunera, bluetootha, softem do zarzadzania procem mam ~160mb uzycia ramu, jedyna optymalizacja to wylaczenie przywracania systemu. ;]


_________________
@polygamia

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.