mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1033 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 52  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 1 gru 2012, 16:14 
Cytuj  
Nie wiem czy już było, ale nowy Nexus 7 z 32GB pamięci i modemem 3G trafi do polskich sklepów 4 grudnia w cenie 1399zł.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 gru 2012, 16:26 
Cytuj  
3g to chyba troche wolno. Nie jestem ekspertem ale to chyba duze ograniczenie


_________________
psn

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 gru 2012, 22:31 
Cytuj  
zdecydowalem sie by napisac do gwiazdora, ze chce Google Nexus 7 i mam pytanie - 16GB to baaaaardzo malo,czy 32GB to zbedny bajer? wgram pewnie jakies gierki, (na 100% baldur jak wyjdzie na androida), filmow nie bede na tym trzymal za bardzo - moze wgram pare przed jakas podroza kiedys. mysle tez czy warto 1400zl wydawac by miec modem 3G wbudowany - mam modem z playa pod usb i w razie czego mysle by podpinac po kablu. bede wdzieczny za jakies wrazenia z "obcowania" z nexusem7 innymi slowy ;)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 gru 2012, 07:10 
Cytuj  
bierz 32GB i bierz bez 3G.
Czym więcej pamięci tym lepiej.
A 3G jest zbędne - telefon ustawiasz jako router i jedziesz na necie z telefonu. Po cholerę opłacać 2 simki?

I 3G spokojnie daje radę - oczywiście nie mówię o zasysaniu GB-ajtów danych, poczta, strony www, youtube, radia online śmigają. Tylko, że jest zonk - śmigają za granicą. W Polsce 3G to jakaś paranoja - jak już jesteś w zasięgu (bo najczęściej nie jesteś), to i tak wszystko się wlecze jakby to leciało po GPRS-ie.
3G to transfer do 7.2Mb/s - więc jak działa tak jak powinno działać to kuźwa musi śmigać.

I nie kupuj NEXUS-a online. Kup sobie w sklepie gdzie mozesz rozpakować i dokładnie obejrzeć sprzęcik. O ile nie chcesz mieć kłopotów oczywiście. W razie czego wymienisz od ręki - te sprzęty to padaki.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 gru 2012, 07:39 
Cytuj  
dokladnie obejrzec=na co zwrocic uwage?


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 gru 2012, 07:56 
Cytuj  
głównie:
zle spasowana obudowa (niedomyka się i próby samodzielnego dokręcenia nie skutkują)
migotające podświetlanie ekranu
nierówne podświetlenie ekranu
rażące bad pixele
brak ładowania (tego raczej nie sprawdzisz od razu)
peknięty ekran na pół (a brak jakichkolwiek nawet najmniejszych uszkodzeń mechanicznych na paczce) - miałem taki przypadek.

90% usterek to ekran i obudowa więc bez problemu wychwycisz nawet w sklepie.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 gru 2012, 08:09 
Cytuj  
thx, zwroce uwage.


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 5 gru 2012, 11:04 
Cytuj  
Ja tam zdecydowałem sie na chinczyka (modecom, kiano albo coś jeszcze) z tych dwurdzeniowców za ~900zeta. Szkoda ze quady masowo splyna do sklepow dopiero na przelomie roku (no i na poczatku moze to byc loteria)
Mają to co potrzebuje - dobre ekrany IPS 10", android 4.1, dlugi czas dzialania i całkiem dobre wykonanie (w przypadku niektorych modeli, naczytalem sie troche recenzji i wyglada to dobrze). Bez dodatków jak ekran HD (sorry to 10 cali jest, nie wiem po co mi wiecej niz standardowa rozdzielczosc) czy aparatu sensownego (bo i tak nie bede tym zdjec robil).
"Zachodnie" alternatywy, ktore tez maja swoje wady i zalety to 1300-1600.

Jedyny tablet ktory byłby dla mnie upgradem z chinczyka to galaxy note 2. Ale to juz większa kasa, wiec troche mi szkoda - zwlaszcza ze nei wiem czy by nie lezał kurząc sie.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 gru 2012, 11:22 
Cytuj  
Ja już dwa razy robiłem przymiarki do tabletu i kończyłem z pytaniem, po co mi to w ogóle? Szukam kosztów do firmy, więc pomysł znów wrócił, ale chyba wolę zmianę telefonu na jakiś z ekranem bliżej 5".


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 5 gru 2012, 11:33 
Cytuj  
No to tak jak u mnie, tyle, ze w tym roku wyjezdzam do rodziny na świeta w góry - laptopa nie mam, więc niedrogi ale funkcjonalny tablet będzie jak znalazł. Zarówno na podróz i żeby sobie z netu korzystać na swoim sprzęcie a nie domownikom zajmować.

No i fakt ze zajmuje to mało miejsca, w porownaniu do laptopta czy ksiązek.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 5 gru 2012, 14:28 
Cytuj  
ja kupilem chinczyka 7 cali (manta) taki slim maly, mozna do keiszenie kurtki wlozyc, idealny w droge zeby dzieciak sie nie nudzil, chodzi dosyc wolno, lapie zwiechy itd ale koszt to 300zl, pozatym gry dzialaja, net chodzi, filmy chodza. 10 cali imho smiesznie wyglada to juz lepiej jakiegos notebooka.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 5 gru 2012, 15:21 
Cytuj  
No szukam czegoś odrobine solidniejszego. Gdybym chcial cos na szybko, taniego chinola to wzialbym to z promocji w biedrze, kumpel ma takiego i dla niego (+dzieciaka starcza) mimo ze single core crapik.
10 cali (9,7 wlasiciwe) dla mnie pasują, laptop za duzy i nie nadaje sie juz do czytania czy siedzenia na kanapie. A fukcje zaawansowane to mam w PC, tablet wydaje sie doskonalym uzupelnieniem, zwlaszcza ze nie mam smartfona.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

****
Avatar użytkownika

Posty: 1283
Dołączył(a): 18.12.2007
Offline
PostNapisane: 5 gru 2012, 17:34 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
10 cali imho smiesznie wyglada to juz lepiej jakiegos notebooka.


to fakt, mam tego ctab'a i z mobilnością to mało wspólnego ma :D ale w pociągu do seriali jest w sam raz

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 6 gru 2012, 09:09 
Cytuj  
Taka reklama dzisiaj mi przyszla z morele:

http://www.morele.net/tablet-pc-plug-10 ... edsprzedaz
Obrazek


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 7 gru 2012, 12:09 
Cytuj  
ok, mam nexusa - dokupilem jeszcze 3letnia gwarancje z ubezpieczniem "beztroski" - jakby mi sie tablet zgubil/skradli ew. zniszczyl bo mi spadnie itp to dostane nowe urzadzenie lub 899 na zakup nowego ;]

pytanie: czy programy z chomika beda dzialac bezproblemowo po wgraniu,czy lepiej kupowac wszystko w tym sklepie google play "bo jakies wirusy i trojany sie czaja w necie"? instalowac jakiegos antywira? jakis dobry program do otwierania i edycji plikow office'a? :P


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 7 gru 2012, 12:26 
Cytuj  
Przecież appki na play są tanie... ;/
Jak pobierasz z nieautoryzowanego źródła to lepiej zainstaluj sobie antywira jak już chcesz się bawić w piraty.


_________________
@polygamia

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 9 gru 2012, 18:06 
Cytuj  
jakiego softu na androidzie uzywacie do obslugi plikow office'a?


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 9 gru 2012, 18:33 
Cytuj  
Ja tam mam Office Suite.


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 12 gru 2012, 12:34 
Cytuj  
Korzystał ktoś z AirDroid na Nexusie 7? Mam problem bo gdy chcę zeskanować telekod to wyskakuje mi czarny ekran i nic więcej.

@Rufen:

Jak dokladnie dziala to ubezpieczenie? Kupiles w komputroniku?


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 14 gru 2012, 00:41 
Cytuj  
W koncu kupilem Shiru Samurai 10 za 7 stówek. 10,1", 1280x800 IPS ekranik z gorilla glass, 2rdzenie 1,6Ghz, 1GB ram, 16GB pamieci, duza bateria i android 4.1

Wszystko śmiga, tablet responsywny, Wifi sciąga ślicznie, ekran bardzo ladny, jeszcze w sklepie go pomacalem czy nie trzeszczy/szkrzypi. No i naczytalem sie o kiepsko spasowanych, krzywych slotach i kartach SD wystających z obudowy na pol centymetra w innych chinczykach. Tutaj jest zupelnie w porzadku, karta ladnie sie wklikuje i chowa, wszystko trzyma sie solidnie. W recenzji na tabletowo.pl nie klamali.
Pobawilem sie 2,5h - video/streamy hd/stronki chodza bez zarzutu, pogralem troche w puzzle questa, poza dlugimi loadingami walki (ale to samo miala dwójka na PC) gierka śmiga.
Bateria duza i z tego co widze mimo odpalenia wszystkiego w 2h nie zlazla za mocno (ale na stresstesta z video na full jasnosci przyjdzie jeszcze czas).

Jedyne minusy na pierwszy rzut oka, glośnik nienajlepszy (nie skrzypi ale jest dosc cichy i z jednej strony tylko - dla mnie to nie problem w sumie). Aparat oczywiscie nadaje sie jedynie do zrobienia zdjecia ogłoszenia na słupie jesli zepsuje sie komórka (dla mnie mogloby go nie byc, nie po to mam ten sprzet) i akcelerometr za szybko jak na moj gust chcialby ustawić ekran w pionie.
+ paluchy wszedzie zostawiam ;]]

Jezeli ktoś szuka tabletu ze średniej polki to polecem ten model, jego klony, albo podobne konstrukcje. Nie ustępuje "zachodnim" urzadzeniom z tej samej półki, a sa teraz w porównaniu strasznie tanie.
Z drugiej strony na dniach do polski wchodza 4 rdzeniowce z prockiem samsunga, w cenie do 1000zł, takze jezeli pojawia sie pierwsze recenzje i opinie, warto po nowym roku chyba w te konstrukcje uderzać.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1033 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 52  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.