mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 667 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 34  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 lis 2015, 20:39 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
a ja jakiś system VMware.

W Win10? Po chuj? Wbudowane Hyper-V świetnie daje radę ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 lis 2015, 20:45 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Deshroom napisał(a):
a ja jakiś system VMware.

W Win10? Po chuj? Wbudowane Hyper-V świetnie daje radę ;)

X.
Powiem Ci że używałem na początku bo się zajarałem ale to uruchomiło jakieś dziwne procesy i komputer trochę inaczej mi działał.
Nie pamiętam dokładnie, ale szybko to wyłączyłem. W BIOSIE musiałem włączyć wirtualizację (czy coś podobnego co jest teraz wyłączone) dla CPU i ogólnie mi się to nie spodobało.
Lubię VMware.

Jeżeli mi zaręczysz że nie ma to żadnego wpływu na gamingowy PC chętnie spróbuję jeszcze raz i porównam.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 lis 2015, 21:27 
Cytuj  
Zaręczę. Z VMware domowo przestałem korzystać od Win8 (gdy pojawił się H-V klient) i nigdy nie stwierdziłem jakiś dziwnych zachowań systemu. A cały czas jakiś Linux czy też Win7 chodzi mi w tle.

A wręcz przeciwnie. VMware Workstation tylko mi zamulał kiedyś system, od czasu H-V jest o wiele lepiej.

X.

PS. To, że w robocie od 3 lat korzystamy z Hyper-V (po wywaleniu VMware precz), nie wspomnę ;)
PS2. W biosie wirtualizację musisz mieć włączoną też dla VMware. Chyba, że korzystasz z jakiegoś playera z przed wieku. I dobrze, ta opcja tylko odciąża ci procesor.

PS3. Jako ciekawostkę podam, że odpaliłem na H-V Androida x86 i Windows Phone 8.1.

Obrazek

Obrazek


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 lis 2015, 21:50 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
W biosie wirtualizację musisz mieć włączoną też dla VMware. Chyba, że korzystasz z jakiegoś playera z przed wieku. I dobrze, ta opcja tylko odciąża ci procesor.

Mam najnowsze WMware Workstation i jestem pewny, że działam z wyłączona wirtualizacją CPU. Wirtualizacja ma jakieś wady w ogóle?
Ale dzięki za opinie, protestuje w pracy. Mam tam też Pro bo chyba musi być Windows 10 Pro.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 lis 2015, 21:56 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
Mam najnowsze WMware Workstation i jestem pewny, że działam z wyłączona wirtualizacją CPU.

A tak, da się włączyć VMware bez wirtualizacji, ale kosztem wydajności. O czym mówi stosowny komunikat przy instalacji. Ja to mam włączone od zawsze, więc ten komunikat widziałem gdzieś wieki temu. Później zresztą i tak można włączyć support tego w opcjach ;)

A w ESXach wygląda to tak:

Obrazek

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 25 lis 2015, 06:44 
Cytuj  
Cytuj:
Microsoft przywrócił dostęp do Windows 10 z aktualizacją Threshold 2


http://pclab.pl/news67126.html


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 lis 2015, 23:16 
Cytuj  
Krótka piłka, chce przeinstalować Windowsa 10 którego aktywowałem w czasie posiadania Windowsa 7 i zrobić format dysku C. Co mam zrobić? odpalać instalkę Windowsa 7?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 lis 2015, 23:23 
Cytuj  
czyli chcesz czystą instalacje, albo zwyczajnie startujesz z pena win10 albo z windows toolsa wybierasz instalacje od zera


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 lis 2015, 23:37 
Cytuj  
Dzięki tak właśnie zrobiłem z czyszczeniem dysku na którym znajduje się Windows.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 7 gru 2015, 09:28 
Cytuj  
Pojawił mi się pewien problem.

Jak przepinam HDMI z monitora na tv to Windows 10 niespecjalnie wie o co chodzi, czasami utrzyma rozdzielczość, czasami ją zmieni na niższa, hurotowo wywala gry, obraz staje się taki "rozmyty" mimo rozdziałki HD, rozwala układ ikon (narzuca jakieś dziwne sztywne odstępy) etc. Po podłączeniu ponownie monitora problemy się utrzymują, dopiero restart załatwia sprawę. Restart w przypadku kompa podpiętego pod tv nie pomaga :[.
Nie specjalnie wiem o co chodzi, bo pierwszy raz coś takiego widzę.

Na Windows 7/8/8.1 mimo identycznej konfiguracji sprzętowej takiego problemu nie było.

Może to być lekko jebnięty kabel?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 7 gru 2015, 09:42 
Cytuj  
Jaka karta?
GTX970 zero kłopotu bo czesto używam, podpinam hdmi monitora do telewizora ktory nie jest full hd albo nie odpinając hdmi monitora podpinam display port do telewizora.

Kiedyś mi się ikonki przestarzały na pulpicie przez zmianę rozdzielczości. Teraz chodzi bajecznie zajebiscie.

Kabel to to nie jest bo ostatnio miałem zepsuty kabel. Znika obraz na sekundę i się pojawia bez błędów w windowsie.

Pytam o kartę bo imho bardzo dużo zależy od sterownika karty.


_________________
psn

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 7 gru 2015, 10:00 
Cytuj  
R9 270X

Ale tak jak mówiłem - na wcześniejszych Windowsach śmigało ;)

Najgorsze jest to, że grzebiąc w ustawieniach po podpięciu TV ni uja nic nie da się zmienić.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 7 gru 2015, 10:04 
Cytuj  
Nie chciałem Cię urazić i pisać, że sterownik pewnie od AMD.

Kiedyś też kupowałem Radki, ale za stary jestem na takie rzeczy. Może jest wina Windowsa, ale czy to ma znaczenie dlaczego AMD nie gada z Windowsem jak nVidia?


_________________
psn

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 7 gru 2015, 10:28 
Cytuj  
Cholera wie, narazie nie instalowałem tych sterów Crimson ;p

Ale wątpie prawdę mówiąc, że to wina akurat AMD. Ja je dla odmiany zawsze kupuje i nie narzekam :p

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 7 gru 2015, 10:40 
Cytuj  
No dobra :D

To zacznij od kabla, ja ostatnio "cały internet" czesałem tydzień a okazało się że kabel..


_________________
psn

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 7 gru 2015, 14:23 
Cytuj  
Jak dla mnie wywal sobie stery driver cleanerem i zainstaluj te nowe crimsony, niby byly robione z mysla tez o lepszym supporcie pod win 10, wiec moze kwestia tez tego.


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 7 gru 2015, 14:36 
Cytuj  
tylko nie zrób pożaru


_________________
psn

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 7 gru 2015, 14:37 
Cytuj  
tiomor napisał(a):
Pojawił mi się pewien problem.

Jak przepinam HDMI z monitora na tv to Windows 10 niespecjalnie wie o co chodzi, czasami utrzyma rozdzielczość, czasami ją zmieni na niższa, hurotowo wywala gry, obraz staje się taki "rozmyty" mimo rozdziałki HD, rozwala układ ikon (narzuca jakieś dziwne sztywne odstępy) etc. Po podłączeniu ponownie monitora problemy się utrzymują, dopiero restart załatwia sprawę. Restart w przypadku kompa podpiętego pod tv nie pomaga :[.
Nie specjalnie wiem o co chodzi, bo pierwszy raz coś takiego widzę.

Na Windows 7/8/8.1 mimo identycznej konfiguracji sprzętowej takiego problemu nie było.

Może to być lekko jebnięty kabel?


Moje pytanie, czemu przepinasz kabel zamiast kupić drugi? HDMI niby jest w standardzie hot plug, ale mimo wszystko ciągłe zmienianie kabla na pracującym urządzeniu raczej jest średnim pomysłem.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 7 gru 2015, 15:18 
Cytuj  
Bo nie mam drugiego :v kilka dni temu zamówiłem i czekam aż przyjdzie.

W ciągu miesiąca z 4 kabli zrobił mi się w magiczny sposób 1 :D :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 7 gru 2015, 15:19 
Cytuj  
Dekoder do TV masz spięty kablem hdmi i dvd też. Nie możesz pożyczyć i zrobić test?


_________________
psn

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 667 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 34  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.