mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223 ... 382  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 27 lut 2013, 15:35 
Cytuj  
F8, opcja "Napraw komputer". I tam jedna z pozycji powinna być w stylu "restore system image".

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 lut 2013, 15:36 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
Deshroom napisał(a):
dla dzieci do oglądania filmików lub jakiś prostych gier.
http://allegro.pl/tablet-lark-freeme-70 ... 83531.html

słyszałem że to jest w miarę solidne. potwierdzi ktoś? nie ma być bajer ale ma działać.


kupilem, potestuje, dzieci sprawdza i dam znac :)


super, dzięki.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 811
Dołączył(a): 29.05.2006
Offline
PostNapisane: 28 lut 2013, 11:59 
Cytuj  
Mam na procesorze radiator Zalman CNPS10X, mialem z jednej strony zamontowany wiatrak, ktory zaciagal powietrze z zewnatrz obudowy (od tylu) i dmuchal na radiator. Niestety po 2 latach wiatrak padl, wiec wymienilem na nowy, oraz dokupilem drugi, ktory chce zamontowac z drugiej strony radiatora.

W zwiazku z tym dwa pytania:
- w ktorym kierunku ma dmuchac drugi wiatrak? Skoro pierwszy dmucha na radiator z lewej strony to drugi powinien wyciagac z prawej strony? (wtedy bedzie dmuchal w kierunku hdd i cd-romu)
- na plycie jest tylko jedno zlacze do podlaczenia wiatraka cpu (CPU_FAN 4-pinowe), w ktore wpiety bedzie pierwszy wiatrak. Gdzie mam podlaczyc drugi wiatrak? Sa jeszcze 3 zlacza: PWR_FAN (3-pinowe), SYS_FAN1 (3-pinowe) i SYS_FAN2 (4-pinowe).

Dorzucam zdjecie:
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 28 lut 2013, 18:28 
Cytuj  
cyrkulacja zamieszana na maksa,
powinno być tak że dwa wiatraki pakują powietrze od przodu do budy, a z tyłu wyciaga ci zasilacz i ten na procku przedmuchujący radiator, teoretycznie to starcza pod warunkiem ze nie mamy w budzie zbędnych otworów na górze czy bocznych, a ciepełko z grafy tez idzie sobie spokojnie na zewnątrz, jeśli nie to wtedy dopiero warto dać wycia z budy z tyłu i tyle.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 28 lut 2013, 20:36 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
Deshroom napisał(a):
dla dzieci do oglądania filmików lub jakiś prostych gier.
http://allegro.pl/tablet-lark-freeme-70 ... 83531.html

słyszałem że to jest w miarę solidne. potwierdzi ktoś? nie ma być bajer ale ma działać.


kupilem, potestuje, dzieci sprawdza i dam znac :)


Kumpel ma jakiegoś go clevera czy coś podobnego, w sumie wszystkie te tablety 7", 1ghz i 512mb są bardzo podobne, delikatnie różnią się tylko obudową. Ogólnie jak za tą kasę to tragedii nie ma, działa w miarę ok, ekran jeśli chodzi o czułość też nie tak źle, ale niestety rozdzielczość jest tak tragiczna, że psuje to cały efekty, wszystko wygląda jakby było rozmazane, albo co drugą linię.. ale za tą kasę to nie ma co za dużo wymagać. On tylko ogląda filmy także aż tak bardzo nie jest to odczuwalne.

---

To już lepiej takie coś, klon larka, obudowa chyba identyczna, a szybszy procek i jest hdmi -> http://allegro.pl/tablet-7-cali-wyjscie ... 84833.html


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 lut 2013, 20:59 
Cytuj  
lark jest ok, za ta kase jestem zadowolony.
dziala, proste gry smigaja, filmy mozna ogladac.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 mar 2013, 19:25 
Cytuj  
Co trzeba poprzestawiać w windowsie, by TV Panasonica Full HD podłączony przez HDMI prawidłowo (1:1) wyświetlał obraz (NATYWNIE).
Od razu po podpięciu - obraz jest wyśrodkowany (mimo, że rozdzielczość to 1920:1080) z czarnymi pasami po bokach, z góry i od dołu.
LCD overdrive (pogoglowałem) nic nie daje.
Mogę rozciągnąć ręcznie obraz w opcjach skalowania (i uzyskam obraz mniej więcej na cały ekran) - ale nadal z natywnym 1080P nie ma to za wiele wspólnego - rozmazany tekst etc.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 1 mar 2013, 20:20 
Cytuj  
jeśli ustawienia w karcie są ok to może włącz w TV tryb PC ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 2 mar 2013, 00:33 
Cytuj  
Jesli masz tryb klonowania i nie masz full hd na monitorze to nie bedziesz mial chyba full hd na tv.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 mar 2013, 08:26 
Cytuj  
raggnarok napisał(a):
Jesli masz tryb klonowania i nie masz full hd na monitorze to nie bedziesz mial chyba full hd na tv.

Napewno nie będzie. Różne rozdzielczości na dwóch ekranach można uzyskać tylko w trybie rozszerzonym. W trybie klonowania oba ekrany muszą miec identyczną rozdzielczość (pierwszego, albo drugiego ekranu).

X.

PS. Tryby zmieniamy w Win7 klawiszami win+p.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 2 mar 2013, 14:38 
Cytuj  
monitor też mam 1080p.
Nie mam pojęcia jak to można spierdzielić, że obraz z PC (1080p) po HDMI jest rozjechany. W kompie mam ustawione na drugim monitorze (TV) - 1080p 60Hz, TV wyświetla mi 1080p/60Hz, a obraz ma ramki po bokach i jak przesunę jakieś okno to literki są kurewsko rozmazane.
Pogrzebałem trochę w opcjach samego TV (nie mam takiej takiej opcji jak tryb PC niestety) i doszedłem do jakiegoś półśrodka, obraz jest na cały ekran, literki wyglądają zadowalająco.

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 3 mar 2013, 22:32 
Cytuj  
Takie pytanie.

1. mam lapa z windows 7 64 home.
2. Przyczyna?- Niepoprawne wyłączenie systemu-przyciskiem na obudowie
3. Następnego dnia system nie chciał się uruchomić- ciągle uruchamiał się program naprawczy zarówno przy uruchamianiu normalnym jak i przy trybie awaryjnym, program naprawczy znajdował błąd, ale nie mógł znaleźć rozwiązania, żeby było zabawniej nie widział punktów przywracania systemu- błędne koło. Wrzuciłem linuxa na livecd, zmieniłem pliki rejestrów i ruszył.
Problem:
4. System co jakiś czas przycina, aż w końcu łapie totalnego freeza, jak wychodzę z gry to na 100% łapie freez i muszę go przyciskiem z obudowy wyłączyć.
5. Nie da się utworzyć punktów przywracania, po utworzeniu, ich nie widzi.
6. W smarcie wszystko w porządku za wyjątkiem current pending sector count =1!

reinstall? :/

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 mar 2013, 22:35 
Cytuj  
Raczej zakup nowego dysku.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 3 mar 2013, 22:46 
Cytuj  
o kuźwa nowe pytanie.
Mam dwie kości pamięci 8GB (na kości mam napisane 1600MHz, 8GB (2x 4GB).
Po przeprowadzce komputer przy dwóch kościach mi pokazywał 8GB RAM-u. Wyjąłem jedną kość by sprawdzić która jest problematyczna - system się uruchomił... i posiadam 4GB.

Gdzie wcięło resztę? ;)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 3 mar 2013, 23:29 
Cytuj  
rotfl - doczytałem na fakturze.

8GB jest na dwóch kościach - nie wiem skąd takie dziwne oznaczenia. A swoją drogą dałbym sobie rękę uciąć, że pół roku temu kupowałem 16GB :P

Fałszywy alarm :D

miszcz kuźwa...

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 3 mar 2013, 23:46 
Cytuj  
Nawet faktury nie musiałeś sprawdzać. Sam w drugim wierszu pierwszego posta to napisałeś. Już się zastanawiałem czy nie trolujesz po prostu.

@White Trox

Zgadzam się z X. Szansa, ze nowy dysk będzie trzeba. PS. imo dobrze jest odfajkować wszystko w Device Manager -> Disk Drives - > Policies mało to daje dla przeciętnego użtykowika, a dysk mieli częściej, a to jest nieskazane dla HDD i kompa mobilnego.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 4 mar 2013, 08:30 
Cytuj  
sula - no na kazdej kosci jest napisane 8GB, do tego dziwna pewnosc, ze mialem 16GB oraz pierdylion podobnych watkow w necie - ramy dwustronne/jednostronne i problemy z rozpoznawaniem calosci przez MB.
Juz mialem maila pisac proszac o wymiane plyty na gwarancji - zerknalem do faktury, potem na fotki w sklepie jak te memorki wygladaja i wszystko jasne. Zonk jak chuj.

Pisanie 8GB na memorce 4GB to jakis nowy chwyt marketingowy? Przeciez te memorki bez problemu dzialaja solo, a jak pisalem oznaczenie 2x4GB w nawiasie (dobrze ze nie drobnym druczkiem) mozna tlumaczyc na inne sposoby.

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 4 mar 2013, 10:20 
Cytuj  
dzisiaj znowu się zawiesił i zagrał melodyjke trzasków, tym samym zacząłem zgrywać dane nie czekając na finał 8)

Ja nie wiem, chyba mam pecha do dysków, w piecu mi padł po gwarancji jak się okazało przez wadliwy firmware (diamondmax, a seagte miał w tym czasie parszywą serie więc dopłaciłem więcej do diamonda lol, teraz to chyba wszysko seagate), a teraz tutaj w lapie też po gwarancji. Nie znam nikogo innego komu by padł dysk :o

teraz jeszcze muszę dojść jaki max dysk mogę wsadzić (teraz mam 320gb, 5400), ale nie mogę nigdzie na necie znaleźć specyfikacji mojego lapa lol acer emachines e730g z i5. Ktoś ma na drugie wujek google? :)
edit: a spoko na infolinii juz mi niby powiedziei ze 640gb

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 mar 2013, 14:07 
Cytuj  
Bzdura. Bedzie działał dowolny dysk 2.5" na łączu jakie masz w lapku, domyslam sie, ze sata. To nie te czasy, kiedy bios rządził maksymalną wielkością dysku.

X.


_________________
http://zaginiony.net

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 4 mar 2013, 14:35 
Cytuj  
Mark24

No jak na każdej kości to rzeczywiście dziwnie. Co do jednostronnym / dwustronnym ramem i problemów z MB - :O To jeszcze są takie problemy gdzieś? Myślałem, że to dawno i nieprawda, ostatni raz o takich problemach to słyszałem za czasów DDR1.

W każdym razie pisanie 8 GB, na kości, która ma 4GB to jakieś nieporozumienie. Na pudełku zestawu czy coś takiego to jeszcze, ale stały napis na kości to coś nie tak. Nie spotkałem się z czymś takim jeszcze.

@White Trox

No to poznaj. Mi w moim niedziałającym już lapku, padły 2 HDD w przeciągu 3 lat. Dobrze, że gware jeszcze miałem. Powód był najprawdopodoniej prozaiczny - lap był dość często przenoszony, ruszany, chowany na pionowo do torby jak HDD sobie chrobotał tam coś w tle bo się śpieszyłem. Dodatkowo parę razy padła bateria w trakcie jak HDD pracował, a do tego write caching włączony, itd a tego wszystkeigo dyski nie lubią.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223 ... 382  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.