mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 912 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 46  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 cze 2011, 23:02 
Cytuj  
inaczej, czy na kindlu da rade odpalic praktycznie wszystko? (bez masochizmu)


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 cze 2011, 23:44 
Cytuj  
poza filmikami wszystko ;) ofc pliki trzeba tylko przekonwertowac na odpowiedni format.

sam mysle czy by nie kupic sobie kindla,bo moj czytnik zostal praktycznie zawlaszczony przez moja dziewczyne :)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 28 cze 2011, 05:50 
Cytuj  
haha, moj taki znajomy bedzie pracowal jako "konwerter" w jakies firemce zajmujacej sie e-bookami (dorywczo). Program będzie konwertowal do epub a on będzi epoprawial bledy, bo konwertery sa niedoskonale. :p

Jak z jakoscia tych konwersji? nie wiedzialem, ze to studenty tak naprawde robia, macie zatrudnionego swojego? lol ;d


_________________
.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 28 cze 2011, 07:24 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Jak z jakoscia tych konwersji? nie wiedzialem, ze to studenty tak naprawde robia, macie zatrudnionego swojego? lol ;d


Tja ja mam, pracuje za miskę ryżu/week.

Jakość po konwersji przynajmniej u mnie jest taka sama jak przed konwersją.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 cze 2011, 07:27 
Cytuj  
Ja sie przesiadlem na Galaxy Taba i szczerze mowiac, od tamtej pory Bebook sie kurzy. Niby duzo duzo gorzej z bateria, niby swiecacy LCD, ale jednak czyta wszystko, jest szybki, te 8-10 godzin bez pradu podziala no i o wiele przyjemniej sie jakos czyta ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 cze 2011, 07:34 
Cytuj  
czyli trzeba sie posilkowac 3rd party softem do konwersji?

ja tez sie lamie (szczegolnie, ze kindle dobrze sprawuje sie 'na sloncu') ale dopoki moj palm nie padnie totalnie to chyba sie wstrzymam.
mniejszy, z podswietleniem... fakt, ze bateria juz pada powoli ale i tak daje rade :)

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 28 cze 2011, 07:42 
Cytuj  
No tak 3rd party soft musisz mieć, co prawda ja w swoim Soniarzu mam oprogramowanie sony ale działa beznadziejnie :har:


_________________
Mam leniwe szare komórki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 lip 2011, 18:19 
Cytuj  
Dobry ten kindlas, myslalem, ze trudniej bedzie rozny szajs intalowac. Do mobi calkiem ladnie konwertuje. EPUB tez da radew czytac, poki co tylko konwertowalem pdfy. Jakby ktos potrzebowal softu to walic na pM ;) Lektora PL jeszcze musze obczaic, przydalaby sie jakas "internetowa biblioteka" :>


_________________
.

**

Posty: 483
Dołączył(a): 22.02.2005
Offline
PostNapisane: 8 lip 2011, 10:48 
Cytuj  
Po przeczytaniu między innymi Waszych opinii też kupiłem Kindle'a i muszę powiedzieć, że jestem z niego wręcz w 110% zadowolony. Dlaczego te dodatkowe 10%? Gdzieś tam widziałem, że jest na nim słownik. Nie wiedziałem za to, że pozwala on na najechanie kursorem na wyraz w książce i zobaczenie krótkiego (lub po rozwinięciu pełnego) objaśnienia. Lubię czytać książki w oryginale i jak trafiam na jakiś wyraz, którego nie znam to nigdy mi się nie chce go sprawdzać. Teraz ten problem mam rozwiązany, najeżdzam i wiem.
Do tego jest dużo bardziej poręczny niż papierowa książka i wygodniej go zabrać.

Miałem go jailbreakować, ale właściwie, to co mi to da?


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 8 lip 2011, 10:51 
Cytuj  
drakar napisał(a):
Miałem go jailbreakować, ale właściwie, to co mi to da?

Możliwość zmiany wyświetlacza, dodanie własnych czcionek i chyba coś jeszcze.
Też pierwotnie zastanawiałem się nad jailbreakiem, ale ostatecznie doszedłem do wniosku, że nie jest mi potrzebny.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 8 lip 2011, 10:51 
Cytuj  
Gdzie teraz najlepiej kindla kupic? Od stycznia sie zabieram za to, chcialem najpierw skonczyc papierowe ksiazki w domu, ale tych ciagle automagicznie przybywa.
Juz by mi sie zakup zwrocil w cenie ksiazek ktore w tym czasie kupilem ;]


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

**

Posty: 483
Dołączył(a): 22.02.2005
Offline
PostNapisane: 8 lip 2011, 10:57 
Cytuj  
Chyba najtaniej jest z amazon.com. I z reguły dostajesz go w ciągu kilku dni.


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 8 lip 2011, 11:13 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
Gdzie teraz najlepiej kindla kupic? Od stycznia sie zabieram za to, chcialem najpierw skonczyc papierowe ksiazki w domu, ale tych ciagle automagicznie przybywa.
Juz by mi sie zakup zwrocil w cenie ksiazek ktore w tym czasie kupilem ;]


Tylko Amazon imo.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 8 lip 2011, 11:44 
Cytuj  
Bloodleaf napisał(a):
tomugeen napisał(a):
Gdzie teraz najlepiej kindla kupic? Od stycznia sie zabieram za to, chcialem najpierw skonczyc papierowe ksiazki w domu, ale tych ciagle automagicznie przybywa.
Juz by mi sie zakup zwrocil w cenie ksiazek ktore w tym czasie kupilem ;]


Tylko Amazon imo.

This. I faktycznie przychodzi strasznie szybko. Do tego jeszcze jakiś pokrowiec, polecam te z allegro za circa 50 zł, sam mam taki i sprawdza się super.


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 10 lip 2011, 17:31 
Cytuj  
Też jakoś ostatnio zacząłem się zastanawiac nad zakupem tego kindla bo w sumie ksiązka kosztuje te 30-50 zł to zakup 10 ksiązek i juz czytnik się "zwraca".
Tylko tutaj pytanie jak jest z dostępnością książek w internecie ?
Znajde wszystko co chce ?Chodzi mi o ksiązki po polsku ofc.
I też jestem ciekaw jak wygoda czytania? Faktycznie dobrze to w łapie leży ? bo nie wiem gdzie mógłbym to pomacać jakoś w sklepie ?

No i najważniejsze czy muszą to byc ksiązki kupione jakoś online ?
Czy moge nie wiem ściągnąć jakiegoś pdf'a ,worda czy coś i jakoś przekonwertować do formatu " oficjalnego " ? bo kupowanei ebooków po 20 zł średnio mi się widzi.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 10 lip 2011, 18:41 
Cytuj  
jak skroisz z netu konkretny podrecznik to i 2 ksiazki potrafia byc za 250 zl ;)

i ta, najlepiej wychodzi amazon, choc sam tak nie zrobilem <- debil


_________________
.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 10 lip 2011, 19:06 
Cytuj  
Kindla nie pomacasz w sklepie bo w sklepach go nie ma, jedyne wyjście to jakiś znajomy co ma, ja nie wiem jak Kindle leży bo mam Sony ;P

Z konwersja nie będzie problemów.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 10 lip 2011, 19:09 
Cytuj  
konwersja to nie problem, ale idealna nie jest. Najlepiej znalezc gotowca ebooka w danym formacie mobi czy epub. Ale ten problem chyba dotyczy np. podrecznikow z grafikami, wykresami itp. Powieści raczej powinny wchodzic dobrze ;)

Dam pomacac kindla za 10$ :P


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 lip 2011, 21:52 
Cytuj  
przypomne bo pewnie bylo
http://pdftoepub.com/ - polecam, poki co mozna łapać za free!

rowniez do kindla z wgranym fbreaderem (do epub), ale tez ma mozliwosc konwersji do mobi.


_________________
.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 13 lip 2011, 08:10 
Cytuj  
Ja i tak wole Calibre, próbowałem różne ale ten program ma wszystko czego potrzebuję łącznie z układaniem książek automatycznie w katalogach w moim readerku.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 912 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 46  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.