mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225 ... 382  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 10 mar 2013, 23:43 
Cytuj  
Odpal coś typu https://join.me/ zapros, pokaz i szybko zniknij obrazek ;]

Edit: mialem ci coś podeslac na screenie, przypomnialo mi sie, chodz na steama czy gdzies.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 11 mar 2013, 21:57 
Cytuj  
Swoją drogą jakby ktoś się kiedyś zastanawiał nad 7200 do lapa, to powiem tak wszystko na necie o nich- wady: temperatura, pobór prądu to mit, ale jedna rzecz jest prawdziwa, jest w chuj głośny w porównaniu z 5400, w zasadzie jak się nie włączy muzy to ciągle słychać ala buczenie, ale przyspieszenie jest imo olbrzymie. Tak jak wcześniej pracowałem w ciszy, to teraz muszę sobie muzę włączyć bo nie mogę się do tego przyzwyczaić.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 11 mar 2013, 22:26 
Cytuj  
dlaczego przegrywając 12GB plik na memory stick musze się z tym jebać pół nocy?
Prędkość na poczatku jest normalna - startuje od 60MB/s - przewidywany czas 4min, w kilkanaście sekund zrzuca 1GB, potem stopka - prędkość spada do jakichś 5MB/s - przegranie nastepnego 1GB zabrało mi ze 3min.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 mar 2013, 09:04 
Cytuj  
zdziwie sie jak coś markowi bedzie dzialac dobrze.

trzeba kupowac dobre pendrive w polsce a nie te wolne w uk

w hujowym pendrive takie czasy sa normalne.

normalny pendrive powinien w 3 min przegrać z 15 gb
normalny tani pendrive za okolo 100 zl


_________________
psn

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 12 mar 2013, 09:26 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
dlaczego przegrywając 12GB plik na memory stick musze się z tym jebać pół nocy?

pewnie na kosciach samsunga


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 mar 2013, 10:06 
Cytuj  
No właśnie sprzęt jest firmowy, dokładnie ten:
http://www.amazon.co.uk/SanDisk-Cruzer- ... B00422DCB6

Możliwe, ze podróba, trzeba unikać amazona...


Co polecacie? Może lepiej kupić mały przenośny dysk SSD - potrzebuję coś na usb by oglądać filmy 3d bezpośrednio z TV?


Ostatnio edytowano 12 mar 2013, 10:08 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 mar 2013, 10:08 
Cytuj  
Mały pendryl != szybki pendryl.
Kup sobie jakiś o wysokich parametrach transferowych, a nie mikrusa o wysokiej pojemności.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 mar 2013, 10:09 
Cytuj  
16GB i tak za mało.
Mieści mi się jeden film w 1080p i 3D (12GB+).

Są jakieś przenośne SSD nie wymagające oddzielnego zasilania, tak powiedzmy 64GB?

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 12 mar 2013, 10:18 
Cytuj  
http://usbspeed.nirsoft.net/index.php?p ... &pid=21863

Write Speed ~ 4 MB/s

http://tech.wp.pl/kat,1009789,page,2,ti ... aid=110373
Cytuj:
Jeśli chodzi o zapis danych, SanDisk Cruzer Blade wypada dość średnio. Jak możecie zobaczyć na załączonym zrzucie ekranu, zmierzona prędkość zapisu wyniosła średnio 4,4 MB/s, a w szczycie wartość ta wzrastała do 4,8 MB/s. Nie są to wartości, które powalają na kolana i na zawsze odmieniają nasze życie. Idąc do znajomych po pliki, lepiej upewnijcie się, że macie z nimi o czym rozmawiać, bo zanim wszystko skopiujemy mogą się skończyć tematy. W praktyce, skopiowanie pojedynczego pliku o rozmiarze około 2,2 GB w systemie Windows XP trwało około 10 minut, a osiągana prędkość transmisji danych wyniosła maksymalnie 4,38 MB/s


Niestety czasy kopiowania, które podwałeś są normą z tym pendrive. Jest on po prostu wolny. To nie kwestia marki, tylko tego, że to low-end segment pendrive.
------

No są zewnętrzne SSD podłaczane przez USB (żeby naprawdę szybko było to 3.0 wiadomix) i zasilane afaik przez ten port. Z tym, że były drogie jak kiedyś sprawdzałem, ale to było z rok temu także się mogło zmienić. Szybkiego Pendrive 64 GB też kupisz (pendrive to prawie to samo co ssd ta sama technologia) tyle, że też będzie swoje kosztował.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 12 mar 2013, 13:00 
Cytuj  
Jak to jest, mam zintegrowaną kartę muzyczną w płycie głównej i wejście HDMI w karcie graficznej - czy jeśli podepnę HDMI do TV to automatycznie będzie dźwięk czy jak to działa?


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 mar 2013, 13:10 
Cytuj  
Shador von Dal napisał(a):
Jak to jest, mam zintegrowaną kartę muzyczną w płycie głównej i wejście HDMI w karcie graficznej - czy jeśli podepnę HDMI do TV to automatycznie będzie dźwięk czy jak to działa?
tak, mając np graficzną nvidie dzwiek idzie przez hdmi sterownikami nvidii ktora go sobie bierze z kompa z karty dzwiekowej dowolnej.
tak łopatologicznie


_________________
psn

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 12 mar 2013, 13:26 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
Shador von Dal napisał(a):
Jak to jest, mam zintegrowaną kartę muzyczną w płycie głównej i wejście HDMI w karcie graficznej - czy jeśli podepnę HDMI do TV to automatycznie będzie dźwięk czy jak to działa?
tak, mając np graficzną nvidie dzwiek idzie przez hdmi sterownikami nvidii ktora go sobie bierze z kompa z karty dzwiekowej dowolnej.
tak łopatologicznie


Dzięki, tak nie do końca byłem tego pewny.

To super.

Rozumiem, ze w momencie kiedy włączę jakiś film/grę będę mógł wybrać, że chcę to wyświetlić na TV zamiast na monitorze (albo i tu i tu) - standardowo w panelu sterowania? Czy do tego trzeba jakąś aplikację.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1375
Dołączył(a): 23.03.2005
Offline
PostNapisane: 12 mar 2013, 13:33 
Cytuj  
Shador von Dal napisał(a):
Deshroom napisał(a):
Shador von Dal napisał(a):
Jak to jest, mam zintegrowaną kartę muzyczną w płycie głównej i wejście HDMI w karcie graficznej - czy jeśli podepnę HDMI do TV to automatycznie będzie dźwięk czy jak to działa?
tak, mając np graficzną nvidie dzwiek idzie przez hdmi sterownikami nvidii ktora go sobie bierze z kompa z karty dzwiekowej dowolnej.
tak łopatologicznie


Dzięki, tak nie do końca byłem tego pewny.

To super.

Rozumiem, ze w momencie kiedy włączę jakiś film/grę będę mógł wybrać, że chcę to wyświetlić na TV zamiast na monitorze (albo i tu i tu) - standardowo w panelu sterowania? Czy do tego trzeba jakąś aplikację.

Prawy przycisk na pulpicie i ustawiasz wszystko sam, możesz też bawić sie w sterownikach grafy. Pamietaj kup najtanszy kabel HDMI.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 mar 2013, 13:48 
Cytuj  
Prościej: podłączasz hdmi do tv i naciskasz win+p. W trybie duplikacji będziesz mial na TV rozdzielczość pulpitu, w trybie rozszerzonym oba ekrany będą w rozdzielczościach natywnych.

X.


_________________
http://zaginiony.net

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 12 mar 2013, 14:30 
Cytuj  
DirectC napisał(a):
Prawy przycisk na pulpicie i ustawiasz wszystko sam, możesz też bawić sie w sterownikach grafy. Pamietaj kup najtanszy kabel HDMI.



A dlaczego najtanszy kabel HDMI? Wiem, ze potrebuje z 1,5m.

@Xanth,

No to w takim razie tryb rozszerzony :)


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 12 mar 2013, 14:35 
Cytuj  
Shador von Dal napisał(a):

A dlaczego najtanszy kabel HDMI? Wiem, ze potrebuje z 1,5m.


Chodzi pewnie o to, ze w sklepach wciskaja kit i sprzedaja jakies drozsze kable, np. pozlacane itp, ze niby lepsze, a tak naprawde nie ma roznicy.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 12 mar 2013, 14:37 
Cytuj  
Gokulo napisał(a):
Shador von Dal napisał(a):

A dlaczego najtanszy kabel HDMI? Wiem, ze potrebuje z 1,5m.


Chodzi pewnie o to, ze w sklepach wciskaja kit i sprzedaja jakies drozsze kable, np. pozlacane itp, ze niby lepsze, a tak naprawde nie ma roznicy.


Cenna uwaga... zerkne co maja w Zlotych dzisiaj.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 mar 2013, 14:57 
Cytuj  
W Saturnie w Zlotych są po 15 zet. Szukaj w koszyku, kabel zwinięty, bez opakowania.

X.


_________________
http://zaginiony.net

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 12 mar 2013, 15:08 
Cytuj  
Kabel HDMI przenosi sygnał cyfrowy. Jakość kabla (na małych odległościach, 1,5m to mało) nie ma znaczenia. Kabel albo działa albo nie. W przypadku droższych kabli nie płaci się za jakość tylko za markę.
Bajery w stylu pozłacane wtyczki są dobre, ale raczej nie w warunkach domowych. Złoto jako metal szlachetny nie reaguje z niczym, miedz, chociaż ma dwukrotnie lepszą przewodność niż złoto, z kolei łatwo reaguje z otoczeniem i na miedzianych powierzchniach tworzy się izolująca warstwa tlenków. W domowych warunkach proces ten będzie postępował bardzo powoli a nawet jeśli kiedys kabel odmówi posłuszeństwa to za 15zł łatwo kupić drugi.


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 mar 2013, 19:17 
Cytuj  
Shador von Dal napisał(a):
Jak to jest, mam zintegrowaną kartę muzyczną w płycie głównej i wejście HDMI w karcie graficznej - czy jeśli podepnę HDMI do TV to automatycznie będzie dźwięk czy jak to działa?


niestety automatycznie i za każdym razem muszę przekierować dźwięk ręcznie na kino domowe. Nie ma jak tego cholerstwa zablokować w "jednej" pozycji.

Co do pozłacanych wtyczek Perrin bardzo dobrze napisał - wręcz unikać przynajmniej przy analogach bo one pogarszają jakość przesyłanego sygnału. Świetnie za to nadają się do magazynów, na zewnątrz, do samochodów, wszędzie gdzie są skoki temperatury, wilgotność i jest ryzyko, że nam miedź przyśniedzieje.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225 ... 382  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.