mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 751 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 38  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 gru 2007, 13:21 
Cytuj  
do testowania używacie 3dmarka06, czy jakiegoś innego programu futuremarka? (jest ich cala masa na stronie) pytam,bo chciałbym u siebie zapuścić testy i porównać swojego kompa z takim Sobem ;)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 20 gru 2007, 13:29 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
do testowania używacie 3dmarka06, czy jakiegoś innego programu futuremarka? (jest ich cala masa na stronie) pytam,bo chciałbym u siebie zapuścić testy i porównać swojego kompa z takim Sobem ;)
06 najnowsza wersja z fixami jest z listopada 2007


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 20 gru 2007, 16:10 
Cytuj  
chciałem zapytać czy któryś z Was miał doczynienia z tą obudową ?
http://www.hi-techreviews.com/reviews_2 ... c182/P.htm

naprawde zamierzam ją kupić ale potrzebna mi opinia kogoś kogo znam :P


_________________
psn

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 gru 2007, 18:47 
Cytuj  
Deshroom, ja mam ta obudowe od jakis 2 miesiecy. Co chcesz wiedziec?

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 20 gru 2007, 19:51 
Cytuj  
z tego co pamiętam to czy tłumi hałas wiatraków


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 20 gru 2007, 22:43 
Cytuj  
Coval napisał(a):
Deshroom, ja mam ta obudowe od jakis 2 miesiecy. Co chcesz wiedziec?
mistrzu, chce wiedzieć czy jest tak zajebista jak ja widze w review.

tzn:
cicha
regulacja obrotów wbudowana
oddzielona komora zasilacza zdaje egzamin przy zasilaczu wolnoobrotowym (duzy wiatrak wiadomo z ktorej strony)
czy dzwiczki otwieraja sie o 90 czy 180 stopni ?
czy na pewno ma filtry przeciwkurzowe na przodzie
to ma byc obudowa moich marzeń :P mam taki wielki radiator ninja i chce zdjąć z niego wentylator i go chlodzic tym wlotem na górze obudowy.

czy ma jakieś wady ? (waga i wysokosc nie mają znaczenia)

BTW tych obudów aktualnie nie ma w całej polsce :P antec zapomnial o polsce i nie doszła jakaś duza dostawa, ogólnie musiałem zarezerwować na styczeń :P masakra. obudowa za 500zł, btw tych SE za 700zł tez nie ma wszystko zarezerwowane :har:
musi być dobra 8)


_________________
psn

***

Posty: 620
Dołączył(a): 20.11.2005
Offline
PostNapisane: 21 gru 2007, 14:22 
Cytuj  
deshroom tak z ciekawosci, grasz w sluchawkach czy bez dzwieku bo za duzo halasu?


_________________
[GM]Dave>> Hail, Adventurer.
[GM]Dave>> What begins with B and rhymes with Ban?
Player>> Umm...
Player>> Ban?
[GM]Dave>> If you insist.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 21 gru 2007, 14:33 
Cytuj  
ikona napisał(a):
deshroom tak z ciekawosci, grasz w sluchawkach czy bez dzwieku bo za duzo halasu?

1. nie mieszkam sam
2. gram w słuchawkach w gry fps
3. nie zawsze gram jak jest właczony komputer


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 gru 2007, 15:55 
Cytuj  
Moze ma cyber uszy albo lubi blyskotki i pakowanie kasy w jakies wentylatory, obudowy.

Zainwestuj raz a porzadnie w chlodzenie wodne, pozbadz sie wentylatorow lacznie z tym od zasilacza i po klopocie.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 gru 2007, 16:16 
Cytuj  
Potwierdzam, obudowa jest cicha. Wszystkie scianki ma zrobione z 3 warstw plastiku i metalu, dzieki czemu swietnie tlumia dzwieki. Nawet stukanie w nie jest gluche.

Kazdy wentylator ma 3 stopniowa regulacje obrotow, na najnizszej sa prawie bezglosne (to juz kwestia ucha).

Oddzielna komora spisuje sie znakomicie. Polecam jednak zasilacz z odpinanymi kablami. Ja sam mam zasilacz BeQuiet (mozna powiedziec, ze wolnoobrotowy) z kablami na stale. Zbedne kable musze upinac w dolnej komorze, co troche utrudnia przeplyw powietrza od frontu do tylu.

Dyski twarde mozna montowac w dolnej badz gornej komorze (do wyboru). Mam na stanie 2x Seagate 250 GB 7200.11 w Raid0 i dyski sa nieslyszalne.

Drzwiczki otwieraja sie o 270 stopni. Na 180 stopniach jest pewien opor, jesli ktos nie chce zbyt szeroko ich otwierac.

Z przodu sa 2 filtry przeciwpylowe (dla dolnej i gornej komory). W celu wyszczyszczenia wystarczyc wcisnac pokrywe filtra, a otwiera sie klapka. Nastepnie wyciagasz filtr i mozesz czyscic. Bardzo fajny pomysl.

Nie wiem jak bedzie z Ninja. W mojej budzie wszystkie wiatraki (3 z obudowy, 1 procek, 1 grafika, czyli razem 5 ;o) kreca sie ponizej 1000 obrotow. W efekcie utrzymuje sie lekki szum (glownie za sprawa boxowego coolera z procka i referencyjnego chlodzenia 8800 GTS 320MB). Mam zamiar kupic chlodzenie Noctua, ale chcialem to zrobic razem z wymiana procka na Peryna.

Wady:
- cena
- niektorzy patrza na Ciebie jak na debila, jak mowisz o cenie
- mozna nie zauwazyc ze komputer pracuje i go zresetowac
- spore gabaryty
- guzik power jest schowany za klapka, co zmusza do otwarcia klapki w celu wlaczenia sprzetu (w moim przypadku raz dziennie)

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 21 gru 2007, 16:28 
Cytuj  
a może znacie jakąś fajną obudowę (pod kątem chłodzenia i ciszy) do 200zł? - odp. "otwarta midi tower z marketu" mnie nie satysfakcjonuje ;)

btw. zauważyłem, że mój zasilacz Chiefteca jest zrobiony tak, iż ma duży wiatrak i grill "od dołu" i wylot powietrza od strony zewnętrznej obudowy, przez co pełni on funkcję tak jakby "wysysacza" powietrza z obudowy - wasze zasilacze takiej opcji nie mają, że musicie je oddzielać od reszty kompa ścianką? mi się wydaje, że dobrze mieć taki dodatkowy wiatrak ;)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 21 gru 2007, 16:32 
Cytuj  
super, dzieki Coval.

zasiłke mam z odpinanymi kablami wiec nie ma problemu. ninja bedzie ok bo widziałem tak zrobione to na zdjęciach. mam jeszcze jedno małe pytanie.
czy te dwa dyski moge wrzucic na dół bez problemu (sa dwie komory na dyski dolna i taka pośrodku) ?
widziałem wymiary i boje się że jak je wrzuce do komory środkowej to moze byc kłopot z upchnieciem zasilanie do 8800 vs zasilanie do dysków (to bedzie tak na styk) dlatego wole dyski dac na dół. nie ma przeciwskazań ?

@RufeN
sprawdz Chiefteci seria Dragon ( BX, CX nawet 210zł czasem, szukaj wersji bez zasilaczy) sam sie zastanawiam czy antec czy taki Dragon. problem jest taki że niektórzy sie skarża ze chefteci wchodzą w jakieś wibracje i słabo tłumia dyski natomiast plus jest cena i gabaryty bo antec jest taki nieco mały.

sam sie na 100% jeszcze nie zdecydowałem tym bardziej że chiefteca moge miec gratis


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 gru 2007, 16:49 
Cytuj  
Ja wlasnie posiadam obudowe cheifteca bez zasilacza. Ogolnie tez za mala to nie jest ale posiada bardzo fajne rozwiazania. Np.:

1. Dyski wkladane sa z boku obudowy nie od frontu. Zadnych subek - wszystko zapinane na prowadnicach z rydelkowanymi "gwinatmi".
2. CD tez bezsrubkowo - wsuwasz i click, siedzi.
3. Wentylator, ktory wyciaga powietrze do gory tez na zatrzaski (120mm).
4. W srodku jest sporo miejsca wiec o jakim kolwiek tloku nie moze byc mowy.

Minus to waga (1mm steel.... :E), power za klapka i hmmm nie wiem, innych nie zauwazylem :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 21 gru 2007, 16:56 
Cytuj  
cieżka obudowa to zaleta nie wada, a rozwiązania (każda obudowa powyżej 200zł to ma) nie mają nic wspólnego do wibracji w które wchodzą tanie chiefteci - nie twierdze że wszystkie ale jest duzo takich opini.

EDIT
Coval chodzi mi o to:
Obrazek

http://techgage.com/article/antec_p182_ ... id-tower/3


_________________
psn

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 gru 2007, 20:38 
Cytuj  
W dolnej kieszeni jest miejsce na 4 dyski umieszczane pionowo. Ja wrzucilem dwa (bo wiecej nie mam). W standardzie sa gumowe podkladki do kazdego dysku, ktore minimalizuja wibracje i halas. Na gorze specjalnie nic nie wrzucalem, zeby byla przestrzen i dobry przewiew. Prawie wszystkie kable puscilem miedzy boczna scianka obudowy a plyta glowna.

*

Posty: 90
Dołączył(a): 20.12.2007
Offline
PostNapisane: 21 gru 2007, 20:38 
Cytuj  
czy mi sie zdaje czy troche za krotka na karte graficzna?

btw tez mam chiefteca bezsrubkowego (i przyznaje szczerze ze dziala zajebiscie).
jedyny problem to kable sata i zasilanie do dyskow odstajace z boku, bardzo ciezko zaklada sie boczna scianke.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 gru 2007, 20:48 
Cytuj  
Tez zdawalo mi sie, ze bede mial problemy z zamknieciem bocznej scianki.

Ale po podlaczeniu wszystkiego okazalo sie, ze nie...

Z drugiej stronie w firmie mam pare chieftecow i tam po prostu kable wpialem z drugiej strony eheheheh ;<

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 21 gru 2007, 21:21 
Cytuj  
Coval napisał(a):
W dolnej kieszeni jest miejsce na 4 dyski umieszczane pionowo. Ja wrzucilem dwa (bo wiecej nie mam). W standardzie sa gumowe podkladki do kazdego dysku, ktore minimalizuja wibracje i halas. Na gorze specjalnie nic nie wrzucalem, zeby byla przestrzen i dobry przewiew. Prawie wszystkie kable puscilem miedzy boczna scianka obudowy a plyta glowna.
czaje, ok biore ją dzieki za info i pomoc Coval.
zamówiłem ja sobie bedzie dopiero w styczniu :har:

@abey
ta karta na zdjeciu jest dłuzsza niż normalne 8800GTS a ten koszyk można wyjac i dyski załozyc na dole (4 szt)

do chiefteców powinno sie kupic specjalne kable sata po 22 zł od chiefteka maja takie złamane wtyczki to co sie wsadza w dysk


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 4 sty 2008, 17:27 
Cytuj  
prosze o pomoc. wydaje mi sie ze gt ma jakies nowe efekty w porównaniu ze starym gts bo mam w 3dmark dużo wyższy wynik ale w cod4 mam praktycznie identyczny a w wowie o połowy niższy.
wszystko wydaje się dużo ładniejsze jakby bardziej lśniące i wyraźne. czy
macie pomysł który z suwaków wowa powiniennem obnizyć i jaka jest róznica w efektach tych dwóch kart ?

stery te same ustawienia te same, nic nie ruszałem tylko zamieniłem karty


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 sty 2008, 17:25 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
prosze o pomoc. wydaje mi sie ze gt ma jakies nowe efekty w porównaniu ze starym gts bo mam w 3dmark dużo wyższy wynik ale w cod4 mam praktycznie identyczny a w wowie o połowy niższy.
wszystko wydaje się dużo ładniejsze jakby bardziej lśniące i wyraźne. czy
macie pomysł który z suwaków wowa powiniennem obnizyć i jaka jest róznica w efektach tych dwóch kart ?

stery te same ustawienia te same, nic nie ruszałem tylko zamieniłem karty

Nic nie slyszalem o nowych efentach. Moze masz cos ze sterami, albo wymuszasz sprzetowo aa i anizo. Ja w cod4 mam srednio tyle ile w testach na roznych stronkach ten gpu uzyskuje, czyli wszystko ok. W wowa gram z vsync, wiec nie wiem ile wyciaga.


_________________
Χ Ξ Σ

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 751 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 38  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.