mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244 ... 382  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 5 paź 2013, 12:57 
Cytuj  
Dobra. Od razu mogę ci powiedzieć, że na ustawieniu ACHI na 99% ci działać nie będzie i będzie "smuteczkami sypać". Ustaw na RAID. W zasadzie chyba wszystkie korzyści wynikające z ACHI na ustawieniu RAID też będziesz miał.

System masz na SSD?

To:

1. Zmień na RAID.
2. Zostaw podpięty tylko SSD. (odepnij inne dyski od łącz SATA łącznie z małym SSD na mSATA i DVD)
3. Sprawdź czy bootuje, nie wywala ":(" i ogólnie czy wszystko bangla dobrze.
4. Jeżeli jest wszystko ok to teraz trial & error. Podłączasz pojedynczo inne urządzenia na SATA / mSATA i sprawdzasz kiedy zaczynają się smuteczki.


Miałem podobne jazdy po update BIOS-u płyty głównej, które to oczywiście zresetowało ustawienia. Zmieniło mi z RAID na ACHI, i poprzestawiało boot order. Musiałem zmienić z powrotem na RAID, zmienić boot order i działa.

Całe zamieszanie z kontrolerami i trybami pracy SSD / HDD to chyba ostatnia rzecz w PC, która czasem wymaga grzebu grzebu i nie jest na zasadzie 'podłączasz i nie martwiąc się masz w dupie bo działa". Irytujące, ale co zrobisz.


-------

Alternatywnie można przeinstaloać sytem jeszcze raz albo grzebać w rejestrze, ale nie wiem czy jest sens.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 paź 2013, 13:14 
Cytuj  
Zamknąłem budę, wepchnąłem pod stolik i już mi się nie chce. :) Jak ochłonę po moim pierwszym razie z win8 to wrócę do problemu o ile jeszcze jest jakiś - pościągam benchmarki i sprawdzę ssd. Obecnie wszystko działa.

btw. Na raid nie waliło smuteczkiem, tylko ahci.

ps. dzięki za pomoc :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 6 paź 2013, 10:43 
Cytuj  
moj router chyba padl na ryj, jaki router polecacie do domowej sieci?


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 paź 2013, 13:02 
Cytuj  
unikaj d-linków
netgeary są w miarę niezawodone ale latem potrafią łapnąć temperaturę i porty idą się walić.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 6 paź 2013, 13:29 
Cytuj  
Ja tam zawsze ufałem Linksysom. Doświadczenie nauczyło mnie unikać sprzętu firmy Buffalo, wieszało się to częściej niż D-Link ;).


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 paź 2013, 13:35 
Cytuj  
Ta nie ma to jak polecanie i niezawodność routerów do 100pln.
Kup cokolwiek - będzie działać.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 6 paź 2013, 13:47 
Cytuj  
nie chce cokolwiek, ale tez nie chce jakies shitu, Mark wlasnie mialem d-linka i nie bylo mnie miesiac w chacie i juz sie nie uruchamia...


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 paź 2013, 14:00 
Cytuj  
Dunno, miałem i polecałem już wszystko włącznie z d-link i tp-link - działało i działa do tej pory.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 paź 2013, 15:07 
Cytuj  
mam rzadko kłopot :P

po prawie dwóch latach moja prawie nie używana ciągle ładowana bateria w DELL XPS L702X chyba zdechła. chciałbym tylko was zapytać czy tak miewaliście z bateriami (w necie pisali że taki objaw to padająca bateria)

jest 20% baterii i laptop po prostu się wyłącza, jak go włączę zaczyna ładować od 1% mimo że przed chwilą pokazywał 20%. kupie za 195 zł nową tylko chciałbym mieć pewność bo soft della i kontrolka na baterii pokazuje wszystko normalnie.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 paź 2013, 15:39 
Cytuj  
Jeśli "prawie nie używana ciągle ładowana" bateria była nonstop pod zasilaczem i nie była włączona opcja "nie ładuj" to ci po prostu zdycha. Nie trzyma się baterii nonstop pod prądem, efekt takiego działania właśnie widzisz ;)

X.

PS. To się nazywa "utrata pojemności" ;)


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 paź 2013, 15:57 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Jeśli "prawie nie używana ciągle ładowana" bateria była nonstop pod zasilaczem i nie była włączona opcja "nie ładuj" to ci po prostu zdycha. Nie trzyma się baterii nonstop pod prądem, efekt takiego działania właśnie widzisz ;)

X.

PS. To się nazywa "utrata pojemności" ;)


Spoko. Spodziewałem się tego.
Laptopa codziennie używam trochę na baterii więc nie mogłem wyłączyć ładowania w biosie.
Opcja w Windowsie pozwala mi na wyłączenie ładowania do następnego restartu.

Ważne że nie kupie niepotrzebnie baterii. Teraz ustawie sobie poziom krytyczny na 25% baterii.


_________________
psn

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 paź 2013, 16:48 
Cytuj  
jak trzymasz laptop na biurku podłaczony do zasilacza to baterię po prostu wyjmuj.

Oyci3C napisał(a):
Ta nie ma to jak polecanie i niezawodność routerów do 100pln.
Kup cokolwiek - będzie działać.


ja tam jadę na routerach które mi dają dostawcy sieci.
Raz dostałem d-linka i musiałem zmienić bo mi się rozłączał co kilka godzin. Wcześniej miałem netgear-a i generalnie śmigał jak złoto, latem przygrzało i zostało tylko działające wifi - wszystkie porty szlag trafił. Potem doczytałem w necie, że to standard w tym typie routerów - więc kupiłem 2 identyczne, które chodziły przez następne 2 lata. Teraz dostałem jakieś bydlaczego superhuba z virgina - śmiga bez zastrzeżeń. Na razie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 paź 2013, 13:23 
Cytuj  
Wrzucony pendrive pod Win7 wyskakuje jako dysk lokalny zamiast removable device, any clues?

Mój soft działa na removable device a nie chce mi się kombinować z przeszukiwaniem właściwości :/

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 7 paź 2013, 13:33 
Cytuj  
To jest Sandisc? http://kb.sandisk.com/app/answers/detai ... cal%20disk


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 paź 2013, 13:36 
Cytuj  
Ta Sandisk.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 paź 2013, 14:06 
Cytuj  
No niestety przez spierdolony Microsoft i ich pomysł na certyfikaty w Win8 większość producentów sprzętu przenośnego flipuje removable bit przez co wykrywane są one jako fixed zamiast removable.
GFG.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 11 paź 2013, 22:55 
Cytuj  
Podpiąłem jedno konto google do drugiego jako alias, niestety będąc na pierwszym nie mam wiadomości z drugiego. WTF?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 paź 2013, 22:59 
Cytuj  
nie podpinaj jako alias tylko sprawdzanie poczty ustaw


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 586
Dołączył(a): 15.09.2010
Offline
PostNapisane: 11 paź 2013, 23:33 
Cytuj  
Ktoś ogarnia gdzie można znaleźć / zrobić taki guzik ONLINE / OFFLINE np. na aukcje. Goście mają coś takiego na aukcjach czasem. Innymi słowy coś co w mojej aukcji po włączeniu kompa wyświetli status online, a po wyłączeniu kompa zmieni automatycznie na offline.

Z góry dzięki za pomoc.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 paź 2013, 00:00 
Cytuj  
online w czymś np. gg

gg ma prosy link w htmlu który wstawia się.

imo nie jest łatwo wstawić link który pokazuje czy masz włączony komputer bez wskazania jakiegoś komunikatora.


_________________
psn

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244 ... 382  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.