mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1575 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 79  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 10 maja 2012, 22:20 
Cytuj  
HDMI nie daje Ci nic lepszego od DVI jeżeli nie ma głośników w monitorze. Podłączyć do PS3 na pewno się da, jeżeli PS3 ma tylko HDMI to po prostu kup przejściówkę i po kłopocie.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2134
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 10 maja 2012, 22:30 
Cytuj  
Potwierdzam co powiedział Sob. Przejściówka i problem rozwiązany.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 10 maja 2012, 22:33 
Cytuj  
aha, nie wiedzialem, ze są takei przejsciowki, choc powinienem przypuszczac.

jedynie co slyszalem, to ze na konsoli na tym dellu wychodza czarne pasy przy ps3. Ale to nie jest priorytetem.

thx.


_________________
.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 11 maja 2012, 04:32 
Cytuj  
http://allegro.pl/kabel-hdmi-19pin-dvi- ... 75223.html


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 maja 2012, 14:04 
Cytuj  
Chyba jutro ide zakupic w x-kom w Posen, bo maja 2 sztuki na stanie. Dziękówa.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 11 maja 2012, 14:56 
Cytuj  
x-komy są spoko, dużo rzeczy u nich kupiłem i mają baaaardzo dobre ceny.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 maja 2012, 08:44 
Cytuj  
Tak, lepszej ceny w Poznaniu nie ma, no i dostane od ręki. Jak sobie poczytalem o tych smiesznych ratach wyszlo mi, ze przeplace gdzies 150 zl. Patrzac w jakim terminie "oszczędności" w moim banku wygeneruja taka kwote, stwierdzilem, ze nie mam ochoty dac na sobie zarobic. W x kom nigdy nie kupowalem, ale jakos ten sklep jest obecnie "na fali" , zreszta w poznaniu są chyba od niedawna.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 maja 2012, 10:48 
Cytuj  
Zajebisty monitorek, sam design i nóżka to wypas. Musze go jeszcze poustawiac jak bede mial chwile. Zajebisty zakup. Reszta sprzetu daje rade na 1 rzut oka. Az chyba odswieze w koncu SC2, bo na takim monitorku to zupelnie inna gra :D


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 maja 2012, 14:37 
Cytuj  
a poleci ktos jakies ustawienia tego monitora? jasnoc/kontrast r/g/b?
energy saver, dynamic contrast off/on?

wydajnosc nie odczylem by spadla w ogole - so cool.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 maja 2012, 14:59 
Cytuj  
Ustawienia samego obrazu to już jest kwestia indywidualna, niektórzy lubią grać jasno, niektórzy ciemniej.

Pamiętaj o trybie game w czasie grania, zmienia się input lag wtedy i trochę lepiej wszystko wygląda. U mnie np. monitor automatycznie dostosowuje jasności i kontrast ekranu w zależności od tego co się dzieje w grze - mega fajne.

No i nie muszę Ci przypominać, że w sterach Nvidii powinieneś pozaznaczać wszystkie opcję dotyczące filmów hd, czyli zwiększenie ostrości, kolorów oraz pełny kontrast dynamiczny. Jest to jedna z cech sterowników nvidii która imo rozpierdala całkowicie radeony które z tego co wiem nie mają tak rozwiniętych opcji jak nvidia pure video hd (no chyba że masz radka jakiegoś, to fail ;p)

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 maja 2012, 15:32 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
No i nie muszę Ci przypominać, że w sterach Nvidii powinieneś pozaznaczać wszystkie opcję dotyczące filmów hd, czyli zwiększenie ostrości, kolorów oraz pełny kontrast dynamiczny. Jest to jedna z cech sterowników nvidii która imo rozpierdala całkowicie radeony które z tego co wiem nie mają tak rozwiniętych opcji jak nvidia pure video hd (no chyba że masz radka jakiegoś, to fail ;p)

To jest akurat kwestia gustu, wielu takie udawane polepszacze wolą wyłączyć by mieć czysty bardzo dobrej jakości materiał, oczywiście jak jest słaby materiał to może to coś dać.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 maja 2012, 15:36 
Cytuj  
Nie zgodzę się. Bez zakresu tonalnego czyli tzw. czerni hdmi obraz jest szary a nie czarny jak smoła. Więc tutaj gust nie ma znaczenia tylko efekt wizualny który jest mega ale to mega lepszy z efektem pełnego zakresu tonalnego.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 maja 2012, 15:52 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Nie zgodzę się. Bez zakresu tonalnego czyli tzw. czerni hdmi obraz jest szary a nie czarny jak smoła. Więc tutaj gust nie ma znaczenia tylko efekt wizualny który jest mega ale to mega lepszy z efektem pełnego zakresu tonalnego.

To że nie masz czerni to wina ustawienia monitora i zastosowanej matrycy, to tak samo jak podbijanie basów w głośnikach za tysiąc złotych by udawały takie za 3-4k.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 maja 2012, 15:56 
Cytuj  
A Ty bez podbijania masz czarny?

P.S
Zauważyłem że nie mając FullSceen mam obraz mocno czarny, przy FullScreenie mam mniej czarny. Możesz to wytłumaczyć? U2410 della jak już chcesz wiedzieć.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 maja 2012, 16:10 
Cytuj  
Ja też mam na matrycy IPS, która jak wiadomo mimo że ma lepszą czerń od TF to jednak nigdy całkowicie nie będzie głęboka, taka technologia, chyba MKV ma lepszą ale reszta jest beznadziejna w porównaniu do IPS.
Jeśli masz film w bardzo dobrej jakości 1:1 blueray lub dobry rip/hd i film był pod taki nośnik zrobiony to uzyskasz taką czerń jaką daje ci monitor, inaczej oszukujesz wzrok dodatkowymi ustawieniami, które działają bardzo prosto, zamieniają szary na czarny likwidując przy okazji troszkę szczegółów.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 maja 2012, 16:21 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
No i nie muszę Ci przypominać, że w sterach Nvidii powinieneś pozaznaczać wszystkie opcję dotyczące filmów hd, czyli zwiększenie ostrości, kolorów oraz pełny kontrast dynamiczny. Jest to jedna z cech sterowników nvidii która imo rozpierdala całkowicie radeony które z tego co wiem nie mają tak rozwiniętych opcji jak nvidia pure video hd (no chyba że masz radka jakiegoś, to fail ;p)

a gdzie te opcje bom slepy?

w monitorze masz energy saver czy dynamic contrast?


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 maja 2012, 16:24 
Cytuj  
To chyba płatny dodatkowo soft od nvidii. Sob nie oczekuj od średniego monitora cudów. Ips imo ma zadowalającą czerń. Po co jakieś czary mary. Do gier i filmów jest wystarczające, a do poważniejszych rzeczy są inne matryce.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 maja 2012, 16:55 
Cytuj  
Lol jaki płatny? ;< olejcie purvideo jako dekoder, chociło mi o same ustawienia Nvidii dotyczące wyświetlania filmów. Źle się wyraziłem przepraszam.

Obrazek
Obrazek

http://www.tomshardware.com/reviews/hqv ... 844-3.html

@high, odpal jakiś mkv, daj mu żeby całyu czas był na wierzchu i zacznij się bawić ustawieniami. Zobaczysz o czym mówię bo tutaj są same Szerloki widzę ;P zaufaj mi i ich nie słuchaj:)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 maja 2012, 17:08 
Cytuj  
mam inny troche ten control panel, nie mam "television" lol :<

linkzor? ;d


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 maja 2012, 17:11 
Cytuj  
No jak nie masz, musisz mieć, stery aktualne czy sprzed 2 lat? :) to każda karta ma, jak nie television (bo ja mam TV podłączony) to gdzie indziej musisz mieć. Generalnie osobne ustawienia są na kartę i osobne na TV, wybierasz sobie urządzenie klikając je w tych opcjach.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1575 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 79  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.