mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 912 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 46  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 8 lut 2012, 19:59 
Cytuj  
nie po to zbierałeś tyle czasu na kurtkę żeby kupić jakiś bajer


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 lut 2012, 21:05 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
za taka cene wolal bym cybook odyssey, mysle ze duzo fajniejszy niz kindle

Przy ekraniku 6 cali to jeden ch*** co się kupi. Plus starego kindla to klawiatura i przyciski do przewijania. Dotykowe ekraniki są może i są bardziej pro ale trzeba lubić je czyścić.

Ps. Nikt nie potrafi odpowiedzieć na moje zapytanie w temacie calibre?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 9 lut 2012, 13:36 
Cytuj  
Havok napisał(a):
meterrr napisał(a):
za taka cene wolal bym cybook odyssey, mysle ze duzo fajniejszy niz kindle

Przy ekraniku 6 cali to jeden ch*** co się kupi. Plus starego kindla to klawiatura i przyciski do przewijania. Dotykowe ekraniki są może i są bardziej pro ale trzeba lubić je czyścić.

Ps. Nikt nie potrafi odpowiedzieć na moje zapytanie w temacie calibre?

istotne jest chociaz to jakie formaty mozne czytac

a odnosnie konwersji to mozna napisac ze tutaj jest ladnie opisane -> clicky

a maly tutorial wyglada tak
- otwieramy calibre, zaznaczamy ksiazke jaka chcemy zmienic, convert individualy
- z lewej strony klikamy debug, wklepujemy jakis folder gdzie calibre bedzie moglo wrzucic pliki tymczasowe

generalnie calibre dziala tak
jakis format np pdf -> xhtml -> inny format np epub

- w zakladce PDF input mamy tylko jedna opcje wartosc od 0-1 , mowi o tym jak calibre wyszukuje paragrafy z pdf'a, im mniejsza wartosc tym coraz wieksze odstepy miedzy liniami beda ignorowane -> wieksze paragrafy
- w zakladce structure detection usuwamy Xpathy
- klikamy ok

przechodzimy do folderu ktory zdefiniowalismy wczesniej
- otwieramy katalog parsed
- otwieramy plik index.html - zawiera cala tresc naszego ebooka - wycinek wyglada mniej wiecej tak

Kod:
<p>database when the cursor is </p>
<p>opened. Thereafter, static cursors operate on the snapshot in the database. </p>
<p/>
<p>C H A P T E R   1 4  </p>
<p>C U R S O R   C O S T   A N A L Y S I S</p>
<p><b>421</b></p>
<p>support all scrolling options: </p>
<p>, </p>
<p>, </p>
<p/>
<p>, </p>



analizujemy dokument i wpisujemy odpowiedniego xpatha w zakladce Structure detection
w tym wypadku
Kod:
//h:p[re:test(., "C H A P T E R   \d+?", "i")]


dzieki temu calibre zacznie kazdy tag <p> ktory ma w sobie napis CHAPTER \d\d od nowej strony

\d - cyfra

klikamy jeszcze raz ok, calibre przerabia znowu pdf'a i cieszymy sie nowym epubem z podzialm na strony


ofc poprawne przerobienie ksiazki nie jest takie proste, np wiekszosc pdf'ow tak jak ten ma wpisany chapter i nr strony na kazdej stronie , w stopce i naglowku
wiec wynikiem bedzie to ze bedziemy mieli podzial na strony jak w pdf'ie co jest bardzo nie pozadane
teraz albo jebiemy sie z XPathem tak zeby zaznaczyc tylko te lementy ktore nie maja przed/po sobie numeru strony
ale to tez nie rozwiazuje problemu bo nawet jesli odpowiednio rozpoznamy rozdzialy to tekst z naglowkow i stopek i tak dalej powedruje do epuba
no wiec trzeba sie teraz pobawic z regexem, ale to juz inna czesc opowiesci


_________________
Obrazek

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 lut 2012, 14:28 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
ofc poprawne przerobienie ksiazki nie jest takie proste, np wiekszosc pdf'ow tak jak ten ma wpisany chapter i nr strony na kazdej stronie , w stopce i naglowku
wiec wynikiem bedzie to ze bedziemy mieli podzial na strony jak w pdf'ie co jest bardzo nie pozadane
teraz albo jebiemy sie z XPathem tak zeby zaznaczyc tylko te lementy ktore nie maja przed/po sobie numeru strony

Tytuły rozdziałów czy numery stron wyrzucałem korzystając z programu do rozpoznawania tekstu ;). Fakt, że jest z tym trochę roboty ale i tak planuje zeskanowanie papierowych książek które posiadam, zostanie więc tylko zabawa w edycję odstępów w tekście i początków rozdziałów. Dzięki.

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 19 lut 2012, 21:19 
Cytuj  
Rozważam zakup czegoś do czytania ale jak widzę ceny to mnie krew zalewa. I tutaj pytanie czy te tańsze readery (czyli te ze zwykłym lcd) są aż takie kiepskie? Jeżeli tak to na czym ta kiepskość się odbija? Zaznaczam że czytam tylko w warunkach domowych więc oświetlenie nie będzie problemem. Rozważam ewentualnie zakup jakiegoś tańszego (~250 pln) 7' tableta. Może ktoś już próbował tak rozwiązać ten temat?

Z góry dzięki za info.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 lut 2012, 21:29 
Cytuj  
Kazdy lcd, nawet ten bez podswietlenia i z warstwa odblaskowa (jetbook) bedzie gorszy od e-inka ze wzgledu na zywotnosc baterii. 20 godzin v. 2 tygodnie. Na ta chwile najbardziej oplacalny jest Kindle 4. 109$ nawet z kosztami przesylki to naprawde dobra cena, szczegolnie, ze sprzet nie jest zly.

X.

PS. Z drugiej strony tablet sie sprawdza, sam dlugi czas czytalem na Galaxy Tabie, a teraz czytam na Galaxy Note ;)


_________________
http://zaginiony.net

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 lut 2012, 21:32 
Cytuj  
Zangetsukun napisał(a):
Rozważam zakup czegoś do czytania ale jak widzę ceny to mnie krew zalewa. I tutaj pytanie czy te tańsze readery (czyli te ze zwykłym lcd) są aż takie kiepskie? (...) Rozważam ewentualnie zakup jakiegoś tańszego (~250 pln) 7' tableta. Może ktoś już próbował tak rozwiązać ten temat?

Z góry dzięki za info.

Są kiepskie. Przede wszystkim, reader służy do czytania książek, poza tym może być używany do czytania książek i ostatecznie do czytania książek. To nie tablet i nie ma zastępować tabletu. Największa zaleta readera to ekran który nie męczy oczu podczas czytania. Tego (obecnie) nie będzie mia żaden tablet. Najlepsze LCD to nie e-papier i koniec. Jeżeli chcesz kupić urządzenie do czytania i nie przeszkadza ci, że w zasadzie czego by nie miało służy zasadniczo do czytania (bo ekran jest cholernie wolny) to kupujesz readera. Jeśli nie możesz się zdecydować najlepiej zobaczyć taki reader w praktyce (Empik swego czasu miał jakieś w ofercie) i porównać obraz z jakimś tabletem najlepiej w dobrze nasłonecznionym miejscu. Jeśli jakość jaką oferuje tablet będzie cie zadowalać to ok. Imo żaden LCD nie umywa się do e-papieru.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 19 lut 2012, 22:06 
Cytuj  
Xanth napisał(a):

PS. Z drugiej strony tablet sie sprawdza, sam dlugi czas czytalem na Galaxy Tabie, a teraz czytam na Galaxy Note ;)


Jak wygląda czytanie na tych Super AMOLED od Samsunga? Sam mam zamiar kupić za jakiś czas Galaxy S2 i chciałbym na nim m.in. czytać conieco i zastanawia mnie jak jest z męczeniem oczu? Bardziej/mniej/tak samo w stosunku do monitora LCD?


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 lut 2012, 22:12 
Cytuj  
mi sie bardzo dobrze czyta.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 lut 2012, 22:15 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
Jak wygląda czytanie na tych Super AMOLED od Samsunga?

Dobrze sie czyta, szczegolnie bialy, przyciemniony tekst na czarnym tle (co tez dosc mocno oszczedza baterie).

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 19 lut 2012, 23:03 
Cytuj  
Ok, dzięki za odpowiedzi. :)


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 cze 2012, 09:29 
Cytuj  
Dziś chce kupić taki.

http://allegro.pl/kindle-4-wi-fi-6-amaz ... 32864.html

http://www.amazon.com/Kindle-eReader-eB ... B0051QVESA

czy ma jakieś super wady ? Rozmiar mi się podoba, epub mi się podoba.

Proszę o szybką opinię.

Edit:
fajnu ma koleś system sprzedaży oto jeden z negatywów z allegro:

"Towar zgodny. Koszty już nie. Sam Kindle kosztował 476zł. Doszły koszty cła 210zł o których nie było mowy, paczka szła 50 dni."


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 cze 2012, 09:38 
Cytuj  
Nie kupuj na allegro. Bezposrednio z amazona wychodzi taniej i pewniej. Z tym, ze "oferta specjalna" za 79$ jest tylko na US (wersja z reklamami). Ale 109$ to tez calkiem niezla kwota.

X.

PS. Jedyna wada kindla, to czytanie tylko jednego popularnego formatu, co przestaje byc wadą, gdy jestes w stanie skonwertowac wszystko na ten format w 3 sekundy ;)


_________________
http://zaginiony.net

**
Avatar użytkownika

Posty: 264
Dołączył(a): 9.11.2009
Offline
PostNapisane: 26 cze 2012, 09:40 
Cytuj  
http://kindle-24.pl/ sam kupiłem tutaj (teraz jest tam dość drogo z tego co widze) jeszcze niedawno, zamówiłem tańszą wersje z reklamami - dostałem bez. Nie jest wygodny do czytania pdfów i to chyba wszystko co jest na minus. Ale ekran , waga, wygląd, czas działania wszystko dla mnie perfekt

Ceny ebooków to żart, ale bardzo łatwo znaleźć wszystko już pokonwertowane i gotowe do zassania :) sorry ale jeśli dla nich normalna książka jest w tej samej cenie co 2 mb tekstu to tak, bede ich piracić z czystym sumieniem

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 cze 2012, 09:47 
Cytuj  
Napisałem, że odpowiada mi epub - wszystkie książki mam w epub. Za 110 to mogłem sobie sam kupić jak tam byłem ale nie było takich małych :wink:

Za 350 zł bym kupił za 500 to odpada bo postanowiłem oszczędzać :P


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 cze 2012, 09:49 
Cytuj  
Kindle nie czyta epuba. Czyta mobi pocketa (prc).

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 cze 2012, 09:51 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Kindle nie czyta epuba. Czyta mobi pocketa (prc).

X.

Aha to tym bardziej lipa. Znajdź mi coś za 350 zł żeby było takie małe i w warszawie i żeby czytało epub :P
Może być jakiś badziew aby był ink :]


_________________
psn

**
Avatar użytkownika

Posty: 264
Dołączył(a): 9.11.2009
Offline
PostNapisane: 26 cze 2012, 09:54 
Cytuj  
ale przecież wszystko można przekonwertować :wtf:

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 cze 2012, 09:55 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
Znajdź mi coś za 350 zł żeby było takie małe i w warszawie i żeby czytało epub :P

Nie ma. Ale epub konwertuje sie do mobi w 3 sekundy jednym kliknieciem. Poczynajac od calibre czy mobipocket readera, konczac na konwerterach online ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 cze 2012, 09:57 
Cytuj  
no dobra X
to co mam kupić za 350 zł będę konwertował aby nie na pdf

Teraz mam na smartfonie moon readera ale chce zacząć mniej samochodem a więcej metrem i czytać godzinę dziennie. mogę na sgs2 ale baterii mi szkoda a taki ereader to podobno tydzień trzyma.


_________________
psn

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 912 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 46  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.