mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1311 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 66  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 paź 2014, 19:21 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Mamy rok od premery i nie wyszla zadna fajna gra na PS4 i co najgosze chyba zadna nawet nie jest zapowiedziana (nie liczac odgrzewanych kotletow). Moze poza No Man's Sky, ewentualnie The Order: 1886, ale tez nie wiem czy to beda gry dla ktorych bedzie warto kupowac kolejnego grata do domu.

Zero ciekawych RPGow...


Za to na PC wysyp nowatorskich arcydzieł. Jak co rok!

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 8 paź 2014, 19:37 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
mrynar napisał(a):
Mamy rok od premery i nie wyszla zadna fajna gra na PS4 i co najgosze chyba zadna nawet nie jest zapowiedziana (nie liczac odgrzewanych kotletow). Moze poza No Man's Sky, ewentualnie The Order: 1886, ale tez nie wiem czy to beda gry dla ktorych bedzie warto kupowac kolejnego grata do domu.

Zero ciekawych RPGow...


Za to na PC wysyp nowatorskich arcydzieł. Jak co rok!


Wyszedl Wasteland 2, Pillars of Eternity, nowy Torment, kilka mmo ciekawych w producji - na PC akurat jest na co czekac.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 paź 2014, 19:38 
Cytuj  
Ogólnie to trzeba się spodziewać zastoju gier. Powoli mam wrażenie, że wszystko już zostało pokazane a jedyne czego możemy się spodziewać "nowego" to kolejna odsłona jakieś serii z lepszą grafiką i nową fabułą.

Mam wrażenie, że to samo jest ze smartphonami. Co chwile jakaś premiera a to samo gówno na ekranie tylko.. no właśnie, tylko że niby co się zmienia? nic.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 paź 2014, 19:48 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Mark24 napisał(a):
mrynar napisał(a):
Mamy rok od premery i nie wyszla zadna fajna gra na PS4 i co najgosze chyba zadna nawet nie jest zapowiedziana (nie liczac odgrzewanych kotletow). Moze poza No Man's Sky, ewentualnie The Order: 1886, ale tez nie wiem czy to beda gry dla ktorych bedzie warto kupowac kolejnego grata do domu.

Zero ciekawych RPGow...


Za to na PC wysyp nowatorskich arcydzieł. Jak co rok!


Wyszedl Wasteland 2, Pillars of Eternity, nowy Torment, kilka mmo ciekawych w producji - na PC akurat jest na co czekac.


Wasteland z grafiką sprzed dekady? PoE w które grałem rok temu i znudziło mi się na 6lvl? odświeżany torment? I te kilka mmorpg o których zapomnimy po 2 tygodniach, jeżeli w ogóle zagramy?
Ogrom i przesyt - aż normalnie kant łejt.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 8 paź 2014, 20:52 
Cytuj  
Dlatego W2 wymienil jako ciekawe, a nie ladne 8)


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 8 paź 2014, 21:09 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
PoE w które grałem rok temu i znudziło mi się na 6lvl?


??

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 8 paź 2014, 21:39 
Cytuj  
Path of Exile =/= Pillars of Eternity :]


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 8 paź 2014, 23:02 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
mrynar napisał(a):
Mamy rok od premery i nie wyszla zadna fajna gra na PS4 i co najgosze chyba zadna nawet nie jest zapowiedziana (nie liczac odgrzewanych kotletow). Moze poza No Man's Sky, ewentualnie The Order: 1886, ale tez nie wiem czy to beda gry dla ktorych bedzie warto kupowac kolejnego grata do domu.

Zero ciekawych RPGow...


Za to na PC wysyp nowatorskich arcydzieł. Jak co rok!

Oprócz tego co Mrynar wymienił to np.
Europa Universalis 4, Sui Generis, Mount&Blade:Bannerlord, Civilization : Beyond Earth, Asseto Corsa, Lichdom, Galactic Civilizations 3, Shadow Warrior, Reset Game, Routine, Divinity:original Sin, The Forest, Planetary Anihilation Elite Dangerous + pierdyliard mniejszych i większych gier, które już wyszły albo wyjdą.

Oprócz tego masz też timed exclusivy na PC - ostatnio chocby Vanishing of Ethan Carter ale takich tytułow jest więcej.

Oczywiscie prawie wszystko co wychodzi na konsole jest też na PC.

Na PC jest tyle tytułów, że ja osobiście nie ogarniam ile tego wychodzi / ma wyjść. Na pewno na PC na daną chwilę dzieje się więcej niż na PS4.


PS. No i bym zapomniał - olbrzymia scena moderska, która oprócz większych i mniejszych modów-dodatków-usprawnień, robi też de-facto osobne gry, czasem o jakości zbliżonej do AAA.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 9 paź 2014, 16:26 
Cytuj  
Ubisoft: 60 kl./s nie powinno być standardem
http://pclab.pl/news60012.html

Cytuj:
W Ubisofcie zawsze chcieliśmy oferować 60 kl./s. Nie sądzę jednak, żeby był to dobry pomysł, bo framerate ten nie daje wiele, a co więcej nie wygląda naturalnie. To trochę jak z filmem Hobbit, który oglądało się naprawdę dziwnie [w 45 kl./s - przyp. red.]. Myślę więc, że wspólnie z branżą gier wideo porzucimy starania o stworzenie z 60 kl./s standardu, ponieważ jest to trudne do osiągnięcia. To w końcu dwa razy więcej niż w przypadku 30 klatek na sekundę, a nie jest to tak ważne jak jakość renderowania obrazu."


No kurwa nigdy Francuzów nie lubiłem ale takich pierdół to jeszcze nie słyszałem. To + nowy Evil Within i już widać, że nowe konsolki to gówno a nie sprzęt do grania.

PS3 za to 600zł można kupić i przejść te kilka tytułów... gdyby nie to, że jest co robić na PC i nie trzeba kupować nowych konsol do tego.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 9 paź 2014, 16:42 
Cytuj  
Akurat ja się z tym zgadzam, dlaczego? :)

Ano już piszę.

Konsole to PAD + TV, więc 60 fpsów jest potrzebne jak korale świni. I tak jesteś plebem na gałkach, więc 60 klatek wcale Ci tutaj nie pomoże. Jeżeli ograniczą ilość klatek na konsolach, które mają powiedźmy możliwości na dzień dzisiejszy mniejsze od PC o 10%, to zyskają 40% więcej wydajności w tym momencie.

Więc teoretycznie, ograniczając ilość klatek dla plebu przed telewizorem ma sens pod względem marketingowym, bo nie muszą w tym momencie pakować bebechów z kosmosu.

Przykład na PC. Kup monitor 1680x1050 natywna rozdzielczość i do niego kup 280GTX. Każdą grę odpalisz na ULTRA settings na tej karcie przy tej rozdzielczości. Przy Full HD będziesz miał na ULTRA 15-20 fpsów.

2.073.600 pixeli kontra 1.764.000 to zajebiście dużo (15%). Ludzie się cieszą jak zyskają na kompach 5% więcej wydajności, a tu będzie 50% przy ograniczeniu do 30 fpsów.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 9 paź 2014, 17:57 
Cytuj  
Mając do wyboru 60fps/niższe detale vs 30/wyższe detale to wybrał bym ( w większości gier) drugą opcję. Ale jest jeden absolutnie niezbędny warunek, to musi być rock solid 30fps, i choćby nie wiem co się na ekranie nie działo to ma niżej nie spadać.

Konsole jakie są, wszyscy wiedzą, było to wiadome jeszcze przed premierą, i każdy dokonuje świadomego wyboru wydając kasę.

Tylko oczywiście nie odpowiada mi dorabianie do tego jakiejś filozofii sztucznej, wszyscy doskonale wiedzą, że konsole są stosunkowo słabe, i trzeba sobie jakoś z tym radzić, ale oczywiście nikt tego nie przyzna, zamiast tego wylewają się tony marketingowego szamba i odwraca kota ogonem jak to 60fps wcale nie jest lepsze etc. Co tylko wkurwia ogarnięte osoby.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 9 paź 2014, 17:59 
Cytuj  
Z tym, że konsole mają problem nawet z tymi 30 fpsami. Framerate i tak skacze. Jak slysze, że muszą ograniczyć np ilość obiektów na mapie bo jest jakieś AI z kosmosu i proc nie wyrabia to się zaczynam drapać po głowie. Fakt, dla konsolowego peasanta 30fps styka do jakiegos uncharted np ale tą różnicę cholera widać jak na dłoni. Fakt, na konsolach może lepiej 30 i lepsza grafa ale kurwa to ma byc next gen :E?

http://www.digitalstormonline.com/unloc ... -idnum255/
http://www.30vs60fps.com/
http://tvgry.pl/?ID=4707

Obecne konsole odstają w uj jeśli chodzi o PC zbudowanego np we wrzesniu czy nawet rok temu. Teraz pcty będą zostawiać nowe konsole jeszcze bardziej w tyle. Pewnie kolejna rewolucja czeka nas jak wyjdzie dx 12 i nowy windows 10. Teraz to taki błędny krąg. Wychodzi nowy model ps/xboxa, pcty w momencie premiery są mocniejsze a potem różnica coraz bardziej rośnie. PCty muszą czekać za konsolami i się nudzą a nie na odwrót.

Nie zdziwiłbym sie, gdybyśmy za 3-4 lata max dostali PS 5, które będzie pozwalało odpalać gry z ps4. Na coś takiego jeszcze bym poszedł.

Zresztą sama grafika nie jest problemem. Po prostu brak tutaj jakichś innowacyjnych gierek i tyle. Duże studia, które mogłyby pokusić się o cos naprawdę innowacyjnego, skupiły się na konsolach i wydają kolejne klony poprzednich wersji albo spartolone produkty. Wszystko dla głupich hamburgerów i dla mas.

Z ambitnymi grami od mniejszych/indie developerów różnie bywa.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 9 paź 2014, 18:25 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
Ubisoft: 60 kl./s nie powinno być standardem
http://pclab.pl/news60012.html

Cytuj:
W Ubisofcie zawsze chcieliśmy oferować 60 kl./s. Nie sądzę jednak, żeby był to dobry pomysł, bo framerate ten nie daje wiele, a co więcej nie wygląda naturalnie. To trochę jak z filmem Hobbit, który oglądało się naprawdę dziwnie [w 45 kl./s - przyp. red.]. Myślę więc, że wspólnie z branżą gier wideo porzucimy starania o stworzenie z 60 kl./s standardu, ponieważ jest to trudne do osiągnięcia. To w końcu dwa razy więcej niż w przypadku 30 klatek na sekundę, a nie jest to tak ważne jak jakość renderowania obrazu."


No kurwa nigdy Francuzów nie lubiłem ale takich pierdół to jeszcze nie słyszałem. To + nowy Evil Within i już widać, że nowe konsolki to gówno a nie sprzęt do grania.

PS3 za to 600zł można kupić i przejść te kilka tytułów... gdyby nie to, że jest co robić na PC i nie trzeba kupować nowych konsol do tego.



Hehe.

Nie naturalnie to wyglada 30fps jak sie odpaliło w 60fps. Powyżej 60fps, to moge sie zgodzić, że różnica jest marginalna, do wychwycenia tylko przez hardcorow.

Oczywiscie jak ktoś chce mieć ładniejsza grafike kosztem FPSow, to pownien mieć zwyczajnie opcje ustawienia takich detali jakie chce.
Ja sie tam osobiscie zadowole 40fps, jesli gra wyglada tak, albo ma taką funkcjonlanosć, ze te 40fps jest uzasadnione.

Ja tam czekam na PC Exclusive porownywalny z Crysis. Jak coś takiego bedzie sie miało pojawić to płace dowolna cene. No prawie. W granicach zdrowego rozsądku. Tak do 300-400zl moglbym dać. Chociażby tylko po to, zeby konsolowym peasntom pokazywać, jak bardzo sa w tyle i jak bardzo ich gierki odstaja pod wzgledem gameplayu i grafiki.

Najśmieszniej jest, ze technologia do stworzenia takie gry istnieje, tylko nikt jej nie używa, na szersza skale bo konsoli, to sie z ledwością uruchomi.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 9 paź 2014, 18:54 
Cytuj  
ehehe fajnie się czyta takie gadanie teoretyków jebaków (konsolarzy) :lol: Co generację czytam coś w stylu "gdyby tak zrobili to może bym kupił", czy też smutne posty Aldy że teraz kupi, po czym czeka na kolejną generację i tak w kółko ;)
Na szczęści ci co kupili konsolę mają alternatywę bo w 99% posiadają także pc, a tacy teoretycy to mogą sobie tylko pogwarzyć na forum jakie te konsole złe i słabe 8)


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 9 paź 2014, 19:29 
Cytuj  
Obrazek

Obrazek

na kolana peasnaty.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 9 paź 2014, 21:44 
Cytuj  
"Ładną grafika. Chyba nie probojesz mi wmowić, że jakaś z obecnie wydanych gier może sie rownac z DAI pod tym wzgledem ? ;p"

Żal mi ciebie.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 9 paź 2014, 23:05 
Cytuj  
Niah napisał(a):
"Ładną grafika. Chyba nie probojesz mi wmowić, że jakaś z obecnie wydanych gier może sie rownac z DAI pod tym wzgledem ? ;p"

Żal mi ciebie.

??????????


+1


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 paź 2014, 11:18 
Cytuj  
Właśnie wyczytałem, że Ryze na PC można nawet w 4k grać.
Peasanty ^^

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 paź 2014, 11:26 
Cytuj  
Yog-Sothoth napisał(a):
ehehe fajnie się czyta takie gadanie teoretyków jebaków (konsolarzy) :lol: Co generację czytam coś w stylu "gdyby tak zrobili to może bym kupił", czy też smutne posty Aldy że teraz kupi, po czym czeka na kolejną generację i tak w kółko ;)
Na szczęści ci co kupili konsolę mają alternatywę bo w 99% posiadają także pc, a tacy teoretycy to mogą sobie tylko pogwarzyć na forum jakie te konsole złe i słabe 8)


podejrzewam, że nawet w 100%. Osobiscie nie znam żadnego posiadacza konsoli bez PC-ta.
Ale niech się chłopaki ograniczający do jedynej słusznej platformy napinają dalej.. jest się przynajmniej z czego pośmiać.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 12 paź 2014, 11:50 
Cytuj  
Ciężko przeglądać forum na konsoli.


_________________
@polygamia

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1311 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 66  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.