mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 382  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 7 sty 2010, 00:12 
Cytuj  
ja slyszalem ze serwery google'a to gridy po kilka set abo i tysiecy "zwyklych" tanich PCtów i ze dziennie srednio w 1 gridzie wymieniaja 1 PCta (bo siadaja stosunkowo szybko)


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 7 sty 2010, 08:54 
Cytuj  
hmm sob, napisales o 3-3,5k, za to moge juz miec PS3 i jakis niewielki telewizor ;)

inna sprawa, ktora teraz mnie ciekawi - filtry weglowe widze wszedzie do okapow i innego sprzetu agd. kupiles specjalne do PC, czy takie zwykle i je wcisnales jakos w obudowe? :)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 7 sty 2010, 09:28 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
hmm sob, napisales o 3-3,5k, za to moge juz miec PS3 i jakis niewielki telewizor ;)

inna sprawa, ktora teraz mnie ciekawi - filtry weglowe widze wszedzie do okapow i innego sprzetu agd. kupiles specjalne do PC, czy takie zwykle i je wcisnales jakos w obudowe? :)

w bardzo drogiej obudowie mam filtry z drobnej siatki, wyglada na nylon, natomiast widzialem takie weglowe na elektroniczym bazarze. kupujesz za 10 złoty taką ramke którą kładziesz na wierzch na obudowe i w niej jest filtr jak w moim okapie nad kuchnią. w rogach masz śrubki które łapią w te same otwory co wiatrak.
edit:
znalazlem fotke http://www.cooling.pl/image.php?image=465&type=main

taka nakładka na wiatrak jakby, ma takie dwa czy 3 nowe jak ktoś chce z wawy mogę oddać.

u mnie tak

Obrazek


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 sty 2010, 13:35 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
hmm sob, napisales o 3-3,5k, za to moge juz miec PS3 i jakis niewielki telewizor ;)

inna sprawa, ktora teraz mnie ciekawi - filtry weglowe widze wszedzie do okapow i innego sprzetu agd. kupiles specjalne do PC, czy takie zwykle i je wcisnales jakos w obudowe? :)


Ja mam budę Lian Li ;P ona jest na takim poziomie, że miałem je oryginalnie. Ale spokojnie można je kupić na allegro. Ewentualnie możesz kupić do samochodu.

http://allegro.pl/listing/search.php?sg ... C4%99glowy

Sprawuje się idealnie, bo chwyta dosłownie każdą cząsteczkę kurzu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 7 sty 2010, 16:10 
Cytuj  
dzisiaj slyszalem komentarz, ze monitory LED, to tylko chwyt marketingowy, tru?


_________________
.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 7 sty 2010, 16:39 
Cytuj  
na pewno nie tylko, przecież to jest inna metoda podświetlania. daje:
- równomierne podświetlenie
- można podświetlać bardziej wybiórczo, nie tylko cały ekran


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 7 sty 2010, 17:09 
Cytuj  
Monitorow led nie widzialem na wlasne oczy, to co widzialem to podswietlane led-ami i efekt jest swietny, dodatkow zjada to duzo mniej energii.
Warto zwracac uwage na jakos podswietlajacych led-ow bo maja rozna temperature bieli i mozna trafic na jakies tanie co bija po oczach na niebiesko i psuja ogolny balans kolorow w monitorze.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 7 sty 2010, 17:35 
Cytuj  
no ok technologia technologią, ale najwazniejsza jest jakosc obrazu/szybkosc reakcji i takie tam, chyba do S-IPS nie ma szans?


_________________
.

***

Posty: 861
Dołączył(a): 24.02.2005
Offline
PostNapisane: 7 sty 2010, 17:36 
Cytuj  
Ciekawe te filtry, tylko jedno ale, czy nie zmniejszaja mocno przeplywu powietrza ?

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 7 sty 2010, 17:40 
Cytuj  
KomaNczos napisał(a):
Ciekawe te filtry, tylko jedno ale, czy nie zmniejszaja mocno przeplywu powietrza ?

Lepszy filtr który nieco mniej przepuszcza, niż bez niego, z toną kurzu po wewn. stronie i w całej budzie.


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 sty 2010, 18:07 
Cytuj  
KomaNczos napisał(a):
Ciekawe te filtry, tylko jedno ale, czy nie zmniejszaja mocno przeplywu powietrza ?


Nie zauważyłem. Dmucha i tak zajebiście przez to.

**

Posty: 249
Dołączył(a): 24.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 sty 2010, 21:16 
Cytuj  
jak wylaczyc tv out w windows 7 x64 ? przy driverach od ati nie widze tej opcji.

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 8 sty 2010, 01:52 
Cytuj  
Istnieje wtyczka do FX która poprawia błędy ortograficzne w treści witryn ?
Nie chodzi mi o spellchecker, tylko filtr który przetwarza treść w trakcie renderowania witryny.

Bo już mnie wk*** cały ten debilizm w internecie przez który znajomość ortografii zmalała mi drastycznie.

edit: chodzi oczywiście o polską ortografię.


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 8 sty 2010, 07:59 
Cytuj  
Muszę podłączyć kompa z blueray'em do telewizora w pokoju obok - pytanie: jaka jest max sensowna długość kabla HDMI, przy której nie nastąpiła by utrata jakości sygnału? W sprzedaży są kable do 10m ale nie wiem jak dobrze działają. Specyfikacja HDMI mówi o max 15 metrach, ktoś z Was ma jakieś doświadczenia w tej materii?


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 sty 2010, 08:20 
Cytuj  
yabaddi napisał(a):
Muszę podłączyć kompa z blueray'em do telewizora w pokoju obok - pytanie: jaka jest max sensowna długość kabla HDMI, przy której nie nastąpiła by utrata jakości sygnału? W sprzedaży są kable do 10m ale nie wiem jak dobrze działają. Specyfikacja HDMI mówi o max 15 metrach, ktoś z Was ma jakieś doświadczenia w tej materii?
używam kabla hdmi 10 m, kup dobrej jakości kabel (wydaj ze 100 zł - wystarczy - polecam sprawdz w komputroniku) strata jest zerowa bo to kabel CYFROWY.
oglądam zwykle blueraya na telewizorze puszczanego z kompa

nie ma żadnych strat jedynka wysłana jest jedynka na końcu kabla, problemy sie pojawiaja jak kabel jest niskiej jakosci i sie nie wyrabia z transmisja

ogólnie rozwiazanie rewelacyjne 10m kabel HDMI to mój zakup roku, jestem zachwycony ze wreszcie nie nagrywam nic i ogladam z kanapy na duzym tv bez zadnego pogorszenia obrazu :P


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 8 sty 2010, 13:20 
Cytuj  
Mam podlaczony projektor z kompem kablem HDMI 15m za 49,99zl i drugi 10m od media tanka do projektora tez 1080p/60 za 29,99zl, smiga bez problemu wszystko bez gubienia sygnalu mimo braku ekranowania kabla i posiadania ogrzewania podlogowego elektrycznego, kable na stale umieszone w scianach.
Nie kupuj niby firmowych za gruba kase bo nie ma sensu.

Teoretycznie max kabla dla 1080p/60 to 15m ale juz 1080p/24 powinno spokojnie poleciec na dluzszym, przy takich dlugosciach ponad 15m liczy sie juz ekranowanie kabla.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 sty 2010, 13:24 
Cytuj  
Ja mam DVI<>HDMI 8m do TV, zwykły czarny z allegro za 50 dych. Podłączyłem kiedyś 1.5m HDMI za 80PLN do dekodera, żeby zobaczyć czy jest różnica. NIE MA.

Więc kupuj ile wlezie. Ważne żeby nie był pogięty mocno. To samo się tyczy ze światłowodem. Akurat to są 2 różne kable, ale żaden kabel nie zachowuje się normalnie jeżeli jest pogięty. Czyli w miarę możliwości niech będzie prosto.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 8 sty 2010, 13:28 
Cytuj  
Dobry kabel to podstawa, nie kupuj tańszych niż 100pln za metr, no i koniecznie złote wtyki!


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 sty 2010, 13:40 
Cytuj  
http://audio.blogbiznes.pl/2008/06/13/kablem-hdmi

Cytuj:
Test miał na celu wskazać różnice między dwoma kablami HDMI, a nie przekreślać tanich kabli i naciągać na niepotrzebne wydatki (jak niektórzy niepoprawnie interpretują), Dobrej jakości kabel HDMI mimo długości 1m (gdyż długie kable 5 - 20m mogą mieć bardzo różne jakości) ma wpływ na obraz i odbija się na ziarnistości, ilości detali, kolorach, głębi, smużeniu nie zależenie od rozdzielczości filmu(full HD, HD, SD). Różnice są widoczne gołym okiem i dostrzegalne przez amatorów. Warto zainwestować w dobry kabel HDMI, żeby poprawić obraz ale nie należy przesadzać z ceną.


różnice są


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 sty 2010, 13:42 
Cytuj  
Wiesz Desh, czytalem opisy jak ktos wymienil interkonekt ze sredniego za 200-300PLn za metr na taki za 1.5k z metra i uslyszal nowe brzmienie swojego zestawu. Nie mowiac juz o sieciowkach i wymianach gniazdek w mieszkaniu ktore "poprawiaja" prad. :< Niedawno po zmianie karty przesiadlem sie z dosc markowego hdmi za cene rzedzu 100PLN (3m) na najtanszy VGA. Roznicy w nasyceniu kolorow nie widze, w ostrosci podobnie. Przynajmniej nie z odleglosci 3m od tv.


_________________
Χ Ξ Σ

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 382  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.