mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297 ... 382  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 16.03.2009
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2015, 10:44 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Bahamut napisał(a):
Bo tak naprawde chodzi mi o uniknięcie "worst case scenario" gdzie wogóle kompa nie moge uruchomić bez formatu(bo też nowy dysk kupuje na którym jednak nowy system postawie).

Gdy będzie duża zmiana chipsetu, to boot zakończy sie blue screenem z informacją o crashu driverów.

X.

1. Nie widziałem blue screena od kilku lat to znaczy że w takiej sytuacji format?
2. Ale jak odinstaluje wszystkie stery płyty to też mnie to może dotyczyć? Bo tak na logike - brak sterów = brak crasha sterów. Sorry za głupie pytania ale kilka lat nie stawiałem systemu.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2015, 11:19 
Cytuj  
Erm ale skoro piszesz, że będziesz miał nowy HDD i będziesz stawiał nowy system to co ci zależy czy ci stary wstanie?

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 16.03.2009
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2015, 11:50 
Cytuj  
sula napisał(a):
Erm ale skoro piszesz, że będziesz miał nowy HDD i będziesz stawiał nowy system to co ci zależy czy ci stary wstanie?

Bo może być kiedyś będzie tak że mi padnie nowy i wtedy będę chciał dostać się na stary bez nowego.
Chce zrobić tak żeby mieć wszystko tip-top na pare lat.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2015, 12:05 
Cytuj  
Nie format. Boot w awaryjnym i odpalenie instalacji windowsa, a tam "upgrade".

X.

PS. Przy boocie z płyty upgrade nie zrobisz, będzie się pluł, że musisz uruchomić z poziomu systemu.
PS2. Na wszelki wypadek i tak polecam zrobić wpierw obraz dysku.
PS3. Sterowników do chipsetu nie odinstalujesz bez ponownego automatycznego ich załadowania. Ale możesz spróbować je wywalić w awaryjnym, ubic system, włożyć dysk do nowego kompa i zobaczyć co sie stanie. Być może system sie podniesie i załaduje stery do nowego chipsetu. Tego jeszcze nie testowałem ;)


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2015, 12:12 
Cytuj  
Załaduje, testowałem.

****

Posty: 1388
Dołączył(a): 14.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2015, 13:30 
Cytuj  
Wziałem karte z allegro , ale z gościem jest utrudniony kontakt i po 2 dniach , dzisiaj dostalem wiadke , ze karta zostanie wyslana w ciagu 5 dni roboczych. Mam ochote wjumac mu negativa

http://allegro.pl/show_item.php?item=5282342364

jest umieszczona w kategorii :nowy

a cytuje : karty są powystawowe (chodziły na pokazach gier), są więc jak nowe, całe zestawy, ze wszystkimi akcesoriami.

"jak nowa" to nie nowa . Moge żadac anulowania transakcji?:) albo gdzies zlozyc skarge ze zle wpisuje kategorie? czy to walka z wiatrakami ?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2015, 14:07 
Cytuj  
podstawa to dwa konta na allegro, jedno do kupowania drugie do sprzedawania :P

Kupuj kontem do kupowania i jak jest taka sytuacja to wystawiaj negatywa on też ci wystawi negatywa ale przecież to konto do kupowania :P

zgłaszanie bez sensu..

napisz mu że jak nie przyjmie karty i nie odda kasy to mu wystawisz negatywa - zgodzi się. szczególnie jak zobaczy że na twoim koncie wystawiłeś już takie negatywy i nie boisz się rewanżu


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2015, 14:16 
Cytuj  
Zawsze wysyłaj wiadomość do sprzedającego zanim kupisz.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2015, 14:18 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Zawsze wysyłaj wiadomość do sprzedającego zanim kupisz.
To jest dobre, przy większych zakupach. Fakt.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2015, 14:36 
Cytuj  
Oczywiście - brak odpowiedzi = nie kupuję.

****

Posty: 1437
Dołączył(a): 29.01.2005
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2015, 14:50 
Cytuj  
Koles ewidentnie wprowadza w blad. Liczy, ze ktos nie doczyta sie do konca strony i dopiero na samym dole umiescil istotne informacje "prawie jak nowe", "powystawowe" etc.
Potem moze sie tlumaczyc stwierdzeniami typu "wszystkie informacje sa podane w aukcji" itd. .

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2015, 14:53 
Cytuj  
w ciągu 14 dni każdy ma prawo zrezygnować z zakupu przy sprzedaży online bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Po prostu z tego korzystajcie. Na dokładkę jako wisieńkę na torcie wjebałbym gościowi negatywa, za opieszałość i naumyślne wprowadzanie w błąd.
Jednak ebay dla kupujących jest dużo lepiej rozwiązany - po pierwsze sprzedawca nie może walić negów, po drugie ebay sortuje widoczność aukcji po rankingu sprzedawcy - jak ktoś ma dużo negów, neutrali to ląduje na 160++ stronie i sprzedaż mu leci na ryj.

****

Posty: 1388
Dołączył(a): 14.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2015, 15:45 
Cytuj  
Napisałem mu reprymende, ze sprzedaz kart to nie to samo co jakichs kuponow xbox ( co to kufa even jest?) - sprawdzilem w przedmiotach sprzedajacego

- kwestia : jak dlugo moze oddawac kase? Czy jak wysle ( a nie wyslal jeszcze) to czy zwrot karty pokrywam ja?

"jak nowa " lol . Niemiec plakal jak sprzedawal?

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2015, 16:23 
Cytuj  
akurat sprzedaż kart to to samo co sprzedaż jakichś kuponów xbox - wszędzie obowiazują te same zasady.
zwrot też powinien on opłacić - chociaż akurat z tym jest różnie.

****

Posty: 1388
Dołączył(a): 14.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2015, 16:52 
Cytuj  
chodzilo mi o to ze jakies kupony im wysyla na maila :) a sprzedaz czegos co wymaga wysylki ma troche inne standardy:P

Wedlug mojej wiedzy niezgodnosc towaru z opisem - to jego koszt
- zwrot bez podania przyczyny ( moj koszt)

ale to wiedza zasłyszana. Pewnie nie trzeba tu prawnika , skoro sprzedaz wysylkowa istnieje juz dziesieciolecia , spora szansa ze ktos to ogarnal:P

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2015, 17:38 
Cytuj  
"W związku z wydłużonym terminem dostawy produktu oświadczam, iż rezygnuję z umowy kupna-sprzedaży zawartej w dniu xxx poprzez serwis internetowy allegro.pl. Proszę o zwrot wpłaconych środków na konto o numerze: xxxxx"

Ma 14 dni na zwrot hajsu.
Jeśli by wysłał to zwrot pokrywałbyś Ty (bo towar jest zgodny z opisem). Jeśli nie wysłał to problemu nie ma.
Na Twój negatyw/neutral/pozytyw powinno mieć wpływ to jak się teraz sprzedawca zachowa.
1. Czy zwróci szybko pieniądze?
2. Czy nie będzie kombinować?
3. Czy założy spór allegro (nie pamiętam jak to się nazywało - chodzi o zwrot kosztów prowizji)?


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****

Posty: 1388
Dołączył(a): 14.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2015, 17:54 
Cytuj  
Dzieki .wyslane.
dodalem jeszcze do powodu ,wprowadzenie w blad umieszczeniem w kategorii "nowe"

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2015, 18:19 
Cytuj  
Pominę fakt że taka chodzona jest czasem lepsza niż nowa
Moim zdaniem czesto wady wychodzą na starcie a potem działa latami. Zresztą jest gwarancja.


_________________
psn

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2015, 18:51 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
"W związku z wydłużonym terminem dostawy produktu oświadczam, iż rezygnuję z umowy kupna-sprzedaży zawartej w dniu xxx poprzez serwis internetowy allegro.pl. Proszę o zwrot wpłaconych środków na konto o numerze: xxxxx"

Ma 14 dni na zwrot hajsu.
Jeśli by wysłał to zwrot pokrywałbyś Ty (bo towar jest zgodny z opisem). Jeśli nie wysłał to problemu nie ma.
Na Twój negatyw/neutral/pozytyw powinno mieć wpływ to jak się teraz sprzedawca zachowa.
1. Czy zwróci szybko pieniądze?
2. Czy nie będzie kombinować?
3. Czy założy spór allegro (nie pamiętam jak to się nazywało - chodzi o zwrot kosztów prowizji)?


i jeszcze podpis, pieczątka, data u góry w rogu (lewym kuźwa!), ksero dowodu, zaświadczenie o niekaralności, drugi dokument ze zdjęciem ;)

Ja jak chcem zwrócić nie bawię się żadne urządowe kocopoły - komu to w ogóle potrzebne? Sami sobie ludzie pod górkę robią.

A zwrot kosztów prowizji dostanie bo niby dlaczego miałby płacić prowizję od sprzedaży allegro, jeżeli do sprzedaży nie doszło? No sorry...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2015, 19:05 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
chcem

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297 ... 382  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.