mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 383
Dołączył(a): 9.09.2003
Offline
PostNapisane: 27 paź 2006, 06:51 
Cytuj  
Dokładnie! Jeden będzie błyszczący a drugi matowy - ot i cała filozofia :)


_________________
Souvent femme varie, bien fol est qui s'y fie...

****

Posty: 1388
Dołączył(a): 14.02.2002
Offline
PostNapisane: 27 paź 2006, 09:29 
Cytuj  
Aenima napisał(a):
biskupi ,
Thénarda
Turnbulla
tymolowy

jak by mnie ktos zapytal to nawet nie pomyslal bym ze to kolory moga byc... :D


Kazdy kto ma troche do czynienia z chemia zna te kolorki:>

PS: Pozatym nie ma co wierzyc kobiecie ze tam jest bialy, bo dla niej to odcien bialego czyli nie bialy <3 hehe

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 paź 2006, 10:19 
Cytuj  
Mi sie przypomina tekst kolegi co jest na kierunku informatyki, jak z nim wczoraj akurat pogadalem nt. kolorow i kobiecych tendencji do nich (pewnie przez ta rozmowe tutaj) ;)
"W koncu nasze dziewczyny na zajeciach jakos musialy nazwac pozycje RGB na swoj sposob" hehehe

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 lis 2006, 11:03 
Cytuj  
Coval napisał(a):
Przyklady przyzwoitych monitorkow: Samsung 971P, Fujitsu Siemens LCD 19" P19, NEC LCD 19'' 1970NX S-IPS (lub nowszy model).

Jak wygląda skalowanie obrazu na LCD ? To jest robione przez kartę (mowa oczywiście przy podłączeniu DVI-D) czy przez sam monitor. No i który z modeli radzi sobie z tym całkiem dobrze ?


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 lis 2006, 12:37 
Cytuj  
Skalowanie jest robione przez monitor, bo z karty graficznej wychodzi sygnal o zadanych parametrach. Szczerze mowiac, to nie widzialem jeszcze takiego monitora LCD, zeby po zeskalowaniu na np. 800x600, czy 1024x768 wygladalo to dobrze. Po prostu wszystko jest rozmyte i bardzo szybko meczy wzrok - w takich warunkach można obejrzec jedynie animacje lub film.

Z poziomu niektorych sterownikow graficznych albo niektorych lepszych monitorow mozna wymusic pokazywanie nizszych rozdzielczosci na zmniejszonej powierzchni ekranu. Wtedy nie trzeba wogole stosowac skalowania - w zamian tracisz wielkosc ekranu. Cos za cos.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 lis 2006, 13:40 
Cytuj  
Jakbyś jeszcze mógł mi powiedzieć czym tak właściwie różnią się (prócz ceny) monitorki NEC 1990 FX i 1970 NX i czy warto dopłacić do tego nowszego czy lepiej kupić 70-tkę ?


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

****
Avatar użytkownika

Posty: 1157
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 9 lis 2006, 20:24 
Cytuj  
Swen - 19 cali? Nie lepiej dołożyć i miec 20 w pelnej nominalnej rozdzielczosci 1600 x 1200 lub 1680 x 1050 z mniejsza plamką ???


HDMI? HDCP? 0,255 plamka? Rodzaj matrycy ( czy rzeczywiście róznica miedzy TNF a innymi -procz ceny - jest widzialna? ) nominalna rozdzielczość?
Sam mam problem a chce wymienic mojego wysłuzonego CRTeka.
Jednak opcjonuje za:

NEC 20WGX2 - czy to słuszny wybór?
Przydałby sie +tunerTV w razie zmiany technologi na laserową mozna by go wsadzic do pokoju dziecka jako TV.

Wydawałoby sie, że acer F20 spełnia te funkcje. ALe też lipa bo plamka 0,29 przy tym rozmiarze monitora to porażka. Tak samo jak kilka innych jego cech.

A moze zna ktoś jakiś lepszy wariant ? Z góry dzieki.


_________________
OrleOko czuwa...

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 lis 2006, 22:01 
Cytuj  
SwenG, przyjrzalem sie blizej specyfikacjom i opiniom o tych monitorkach. Oba sa na prawie takiej samej matrycy, jesli nie identycznej. Roznia sie kontrastem (1970NX 1:500, 1990FX 1:800) i czasem reakcji (25 wobec 18 ). Oba monitorki maja bardzo stabilne czasy. Sam musisz sobie odpowiedziec na pytanie, czy smuzenie przy 25 ms (w rzeczywistosci przedzial okolo 25-60 ms) jest do zaakceptowania. Smiem twierdzic, ze malo kto odroznilby te monitorki w akcji. Sam moglbym miec powazne klopoty.

Mozesz brac tanszy i sie nie martwic. Najlepiej jednak idz do salonu i obejrzyj, a potem sie podziel z nami wrazeniami :).

eagleeyes, do czego ma byc ten monitor do TV i prac biurowych czy moze do grania i grafiki? Bo to zmienia perspektywe oceny.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 10 lis 2006, 00:02 
Cytuj  
Ja sie zastanawiam nad ProLite E2200WS jako monitorem do pracy z tekstami,ogladania filmow,tv(mam nadzieje,ze da sie PS2 podlaczyc do tego jakos) w pokoju + do gier od czasu do czasu. Wg pracownika komputronika to "dobry wybor". :wink:


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 lis 2006, 02:41 
Cytuj  
Rufen, do pracy z tekstem sie nada, w sumie kazdy LCD sie nada. Ogladanie filmow moze byc klopotliwe dla wiecej niz 1 osoby, poniewaz to jest matryca TN. Ma bardzo ograniczone katy widzenia. Konkretnie tego modelu nie widzialem, ale kilkukrotnie widzialem takie TNki, ze siedzac na wprost ekranu widzialem utrate barw po jego bokach. W efekcie bedziesz musial siedziec na wprost monitora, przy ogladaniu monitor musi byc ponizej Twojej linii wzroku (nikt nie podaje tych katow, ale od dolu praktycznie nic nie widac).

Jesli chodzi o konsole PS2, to niestety nie pamietam, a nie mam aktualnie do zadnej dostepu. Nie wiem czy da sie bezproblemowo podlaczyc, byc moze potrzebna jest jakas przejsciowka.

Do gier ten monitor sie raczej nie nadaje. Rozdzielczosc 1680x1050 (proporcje 5:8 ) nie jest standardowa. Byc moze da sie odpalic w gry w normalnych proporcjach z czarnymi paskami po bokach. W kazdym razie sporo gier moze wogole takiej nie obslugiwac, czeka Cie wtedy skalowanie do nizszej rozdzielczosci. W efekcie drastyczna utrata jakosci obrazu. Nawet jesli odpalisz jakas gre w tej rozdzielczosci (im nowszy tytul, tym wieksza szansa) to mozesz miec problemy z wydajnoscia swojego komputera. Przykladowo, 1024x768 = ~770k pixeli do obliczenia; 1680x1050 = 1,765k (czyli okolo dwa i pol raza wiecej). Bedziesz potrzebowal przynajmniej dwa razy szybszego komputera niz do zabawy w 1024x768.

Im bardziej uniwersalnego monitora sie szuka, tym wiecej kompromisow trzeba zaakceptowac.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 10 lis 2006, 07:41 
Cytuj  
jak to jest, ze wiecej konkretnych informacji udzielaja ludzie na forum dot. mmorpg, niz w "profesjonalnym" sklepie komputerowym? :wink:
producent zapewnia niby,ze monitor posiada rozne systemy zapewniajace duze konty widzenia, brak smuzenia itd. co do tej rozdzielczosci jako takiej, to docelowo nie bedzie to chyba wielkim problemem, bo upgrade komputera to kwestia pewnie miesiaca-dwoch i biore to pod uwage kupujac monitor(to co 3 lata temu bylo super maszyna teraz czasem nawet w WOWie potrafilo sie ciac). gorzej jednak z tymi mozliwymi problemami dot. "niestandardowych" rozdzielczosci w grach - trzeba bedzie przewalcowac dokladnie obsluge aby ladnie mi zademonstrowali ten monitor. :wink: thx za tip.


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 10 lis 2006, 08:17 
Cytuj  
Większość nowych gier bezproblemowo obsługuje monitory panoramiczne (1440x900, 1680x1050). Ba, jako posiadacz panoramy (tylko że mniejszej i zdecydowanie tańszej ;P ) powiem że jest to genialna sprawa.

Oczywiście starze gry mogą mieć problemy, wiem że niektóre sterowniki mają możliwość wyłączenia przeskalowywania obrazu (w mniejszych rozdzielczościach obraz wyświetla się na środku ekranu bez przeskalowywania) choć przyznam że mi się nie udało tego osiągnąć (może nie te sterowniki, może nie taka karta graficzna, sam nie wiem)

Jeżeli idzie o kąty widzenia to na mojej 19" TN nie ma problemu żeby oglądać coś w dwie osoby więc chyba aż tak źle nie jest. Powiem tak, po poczytaniu sporej ilości tematów o monitorach na matrycach TN miałem naprawdę niskie wymagania, ale okazało się że nie jest tak źle. Ba osobiście po przesiadce z średniej klasy crt jestem bardzo zadowolony (może jestem mało wybredny).

BTW: http://www.widescreengamingforum.com/
Może nie jest to jakaś w pełni profesjonalna strona ale imo kilka przydatnych rzeczy tam można znaleźć


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 lis 2006, 12:43 
Cytuj  
Nic nie zastapi naocznego obejrzenia monitora w akcji. Subiektywne wrazenia sa zalezne od osoby. Kazdy ma inne wymagania. Takze nie nalezy traktowac tego co pisze jako wykladnie. Po prostu nalezy zwrocic uwage na te rzeczy. Monitorow jest tak duzo, ze coraz trudniej sie z nich rozeznac.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 lis 2006, 14:13 
Cytuj  
Tak, tylko w mojej wiosce nie ma żadnego sklepu, gdzie by mieli na stanie takie modele którymi byłbym zainteresowany. Niestety zostaje mi kupno "w ciemno" na podstawie opinii użytkowników :/


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 10 lis 2006, 14:55 
Cytuj  
IMO przejedź się do jakiegoś cywilizowanego miasta then. Lepiej wydać niepotrzebnie te kilkadziesiąt zł na paliwo/komunikacje niż żałować wydatku 1.5k+ zł


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 lis 2006, 14:58 
Cytuj  
A jakie to miasta poza stolicą, gdzie będę miał możliwość obejrzenia kilku, kilkunastu monitorów i nie będą to same tanie shity jak w MM lub innych sieciach supermarketów ?


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

****
Avatar użytkownika

Posty: 1157
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 10 lis 2006, 15:19 
Cytuj  
Najtańszym miastem komputerów i elektroniki w Polsce jest Wrocław. W zwyklych sklepach maja niższe ceny niż u mnie w city hurtowniach.


Coval - do gier i tv ale priorytetem dla mnie jest obsluga HDMI, HDCP, 20 cali, 0,255 plamka, 1680x 1050.


_________________
OrleOko czuwa...

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 lis 2006, 13:38 
Cytuj  
eagleeyes, niestety, nie mam czasu na przeprowadzenie takich poszukiwan. Znalazlem liste (z lutego / marca 2006) nadchodzacych i aktualnych monitorow zgodnych z HDCP.

1. Gateway FPD2185W
2. HP f2105
3. NEC MultiSync 20WMGX2
4. Samsung SyncMaster 244T
5. Viewsonic VP2330wb
6. Dell 3007WFP
7. Samsung 214T
8. Samsung 930MP
9. Samsung 940MW
10. Samsung 242MP
11. Sony MFM-HT95
12. Sony MFM-HT75W

Obejrzyj je sobie, moze cos wpadnie Ci w oko.
Poczytaj sobie jeszcze ten watek z forum mva.pl:
http://www.mva.pl/forum/viewtopic.php?t=1076

Jeszcze maly edit:
W kazdym razie NEC 20WGX2 wydaje sie byc bardzo dobrym wyborem na dzien dzisiejszy. Przy zakupie tunera TV zwroc uwage na jakosc generowanego przez niego sygnalu, bo przewaznie jest w malej rozdzielczosci.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 lis 2006, 11:33 
Cytuj  
Po wnikliwej lekturze mam już właściwie swój typ monitora. Problemem jest decyzja gdzie kupić. Wpadł mi w oko Fujitsu Siemens P19-2. Może mi ktoś polecić jakieś pewne sklepy (z dokupieniem gwarancji na sub/bad pixele) ?


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 29 lis 2006, 11:40 
Cytuj  
gratluje wyboru , mam osobiscie Fujitsu Siemens i jestem bardzo zadowolony :]


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.