mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 335, 336, 337, 338, 339, 340, 341 ... 382  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 18 lip 2016, 09:14 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
Sorry ale nie chce mi się już dłużej przekonywać, rób co chcesz.

@Tczewiak
to nie są Chińczycy
Cytuj:
PotPlayer is a multimedia software player developed for the Microsoft Windows operating system by South Korean Internet company Kakao, formerly Daum Communications


Tak, to jest kontynuancja koreanskiego KMPlayera ktorego swego czasu uzywalem.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 18 lip 2016, 09:21 
Cytuj  
@Koles

MPC jeszcze jest.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 18 lip 2016, 10:23 
Cytuj  
Zostane przy VLC bo w sumie mi się podoba, a brak progress bara jakoś przeboleję

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2016, 10:45 
Cytuj  
yabaddi napisał(a):
Korzystał ktoś z was może z usług internetowego drukowania plakatów? (np typu drukomat) Mam kilka obrazków, które córki sobie zażyczyły do powieszenia na ścianie, a nie mam tego jak wydrukować. Jeśli ktoś robi w poligrafii to prosiłbym o poradę jaki typ papieru byłby do tego dobry - kreda połysk 130g będzie ok czy coś innego? Zależy mi aby ładnie to wyglądało. Źródłem są jpg'i 700x1500, 1055x1500 i 1280x941.


130g przy takich wymiarach nie wchodzi w gre bo to typowy papier na offset. Bardziej satyna na ploterze cyfrowym. Na offsecie nikt Ci płyt na za świeci na to.

Pomyśl o canvasie, popatrz w necie jak to wygląda. Czy te zdjęcia mają iść do ramki za szkło?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 18 lip 2016, 12:44 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
130g przy takich wymiarach nie wchodzi w gre bo to typowy papier na offset. Bardziej satyna na ploterze cyfrowym. Na offsecie nikt Ci płyt na za świeci na to.

Pomyśl o canvasie, popatrz w necie jak to wygląda. Czy te zdjęcia mają iść do ramki za szkło?


Tak, za szkło i na ścianę. Tak dla wyjaśnienia - te wymiary, które wyżej podałem to pixele, a nie rozmiar wydruku, który chcę uzyskać. Plakaty chciałbym w formacie A2.


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2016, 13:12 
Cytuj  
To jak najbardziej gloss 130g będzie ok. Złóż zamówienie na drukomat.pl na 99% Ci to wydrukuje :) Expressy do 16 to jeszcze zdążysz :) a jak nie to jutro.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2016, 13:20 
Cytuj  
yabaddi napisał(a):
Korzystał ktoś z was może z usług internetowego drukowania plakatów? (np typu drukomat) Mam kilka obrazków, które córki sobie zażyczyły do powieszenia na ścianie, a nie mam tego jak wydrukować. Jeśli ktoś robi w poligrafii to prosiłbym o poradę jaki typ papieru byłby do tego dobry - kreda połysk 130g będzie ok czy coś innego? Zależy mi aby ładnie to wyglądało. Źródłem są jpg'i 700x1500, 1055x1500 i 1280x941.


Papier mat/półmat 130g najlepiej bo połysk może ci psuć wygląd, a cenowo najtańsze.

Przy takich rozdzielczościach to nie więcej jak A4, do wyboru jeszcze masz pokrycie lakierem lub laminatem, fajne są też wydruki na piance bo sporo wybaczają w jakości i są praktycznie gotowe na mocowania na ścianie itp.
Przed zleceniem pasuje sprawdzić czy to co widzisz na monitorze przekłada się na profil jaki ma drukarnia bo najczęściej wychodzą koszmary kontrastowe i banding na czerni i kolorach.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 18 lip 2016, 13:25 
Cytuj  
A4 to masakrycznie malo, w ogole tego nie bedzie widac.. Z reszta nie po to chce zamowic plakat w drukarni zeby dostac format z drukarki..


_________________
For the pony!

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 18 lip 2016, 13:29 
Cytuj  
To musisz znaleźć wyższe rozdzielczości.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2016, 13:32 
Cytuj  
Nie trzeba robić tego w macie bo to będzie za szybką więc i tak będzie połysk. Widzę że się lepiej znacie więc wstrzymam się z odpisywaniem bo już mnie trzęsie.

embe napisał(a):
Papier mat/półmat 130g najlepiej bo połysk może ci psuć wygląd, a cenowo najtańsze.
Przed zleceniem pasuje sprawdzić czy to co widzisz na monitorze przekłada się na profil jaki ma drukarnia bo najczęściej wychodzą koszmary kontrastowe i banding na czerni i kolorach.


Właśnie połysk najładniej odwzorowuje kolory. Wszystkie proofy są robione na połysku, scaner kolorów też na połysku, Embe serio zamilcz.

Co Ty chcesz sprawdzić jeszcze? odwzorowanie kolorów na zdjęciach, koszmary kontrastowe? serio stary chcesz takie rzeczy patrzeć dla amatorskich zdjęć córek kolegi z forum? naprawdę nie mam pytań. Może jeszcze sobie zobaczymy proofy kolorymetrem? co myślisz?

@rozdzielczości rzeczywiście są małe, z tym że problemu nie ma ponieważ zdjęcia nie muszą być idealnej jakości bo patrzymy na nie z daleka. Co innego teksty, napisy itd. wtedy pixeloza kłuje w oczy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2016, 13:54 
Cytuj  
Ale jaką on ma rozdzielczość materiału, siedzę przy tym i często gówniany materiał trzeba wydrukować na czymś większym i wiem że połysk ładnie pokarze ci wszelkie braki w materiale, nie chodzi tu o szybkę tylko o efekt na papierze bo szybka ci nie zmienia wydruku tylko doda ci efekt, czyli mat za szybką z bardzo słabą rozdzielczością jest lepszy w tym przypadku.

Nie wiem co się tak dziwisz, ja nawet gówniany materiał dostaje z wzornikiem żeby mieć profil przy obrabianiu, do tego monitor z kalibracją i masz gwarancje że efekt będzie ok, a nie plamy z bazgrołami, amatorskie zdjęcia tym bardziej wymagają pilnowania tego bo szkoda kasy na druk.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 18 lip 2016, 14:03 
Cytuj  
Wyjdzie że embe lepszy drukarz niż Sobtainer :D

Moim zdaniem A2 wyjdzie dość ładnie z rozdzielczości około FHD. Nie będzie żadnych pixeli. Swego czasu zrobiłem kilka plakatów tej wielkości ze zwykłych zdjęć.

Przy A2 można 4 x A4 zrobić, nie będzie widać połączeń pod szybą.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 18 lip 2016, 14:28 
Cytuj  
yabaddi napisał(a):
A4 to masakrycznie malo, w ogole tego nie bedzie widac.. Z reszta nie po to chce zamowic plakat w drukarni zeby dostac format z drukarki..


ale przy takich rozdzielczosciach czego oczekujesz? Bilbordu? Embe ma racje.

Moja dziewczyna jest grafikiem i do duzo mniejszych wydrukow wymaga zdjec w duzo wiekszych rozdzielczosciach, zeby efekt finalny porzadnie wygladal.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2016, 14:54 
Cytuj  
W takim bądź razie wdłg waszych wspaniałych porad o których nie macie pojęcia w rzeczywistości yabadi nie wydrukuje nic bo pliki są słabe.

Szkoda tylko że ja z takimi rzeczami sobie bez problemu radziłem i gadacie kompletne głupoty. A jak przeczytałem że do billboardów musi być jakość zdjęć zajebista to już w ogóle mi ręce opadły. Za dużo książek a za mało doświadczenia druku macie, tyle ode mnie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2016, 15:33 
Cytuj  
nie no spokojnie nie histeryzuj :)

yabaddi, A3 powinno wyjść z tego całkiem akceptowalne, przy A2 trudno powiedzieć bez oglądnięcia materiału


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 18 lip 2016, 15:34 
Cytuj  
Dobra, podjade z plikami do jednej drukarni w Trójmieście i po prostu każe im to wydrukować tak żeby było ładnie. Dzięki za porady.


_________________
For the pony!

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 19 lip 2016, 06:50 
Cytuj  
embe napisał(a):
yabaddi, A3 powinno wyjść z tego całkiem akceptowalne, przy A2 trudno powiedzieć bez oglądnięcia materiału


I A3 pięknie wyszło. Podjechałem wczoraj po pracy do lokalnej drukarni (Akobi), gość wgrał plik, ustawił i pyk - poszło. Kaika oprawiła w ramki i wygląda super. Obrazek ok. 700x1500, 78 dpi. Zrobiliśmy dwa druki - jeden na macie, drugi na połysku. Z połyskiem faktycznie lepiej wygląda pod szkłem, normalnie jak oryginalny plakat filmowy. Heh, grunt to chcieć ;)


_________________
For the pony!

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 21 lip 2016, 22:47 
Cytuj  
Istnieją jakieś uniwersalne rysiki do ekranów pojemnościowych w smatphoneach które mają cienką końcówkę jak s pen do Nota? Chodzi o to że chciałbym mieć podobną funkcjonalność na zwykłym telefonie co w Galaxy Notecie?

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 lip 2016, 19:41 
Cytuj  
Mam dziwny problem z Firefox'em i mmorpg.pl - przy próbie wejścia mam info "Połączenie zostało zresetowane". W Edge jest wszystko ok. Nic nie zmieniałem, do dziś było wszystko ok.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 25 lip 2016, 06:46 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
Mam dziwny problem z Firefox'em i mmorpg.pl - przy próbie wejścia mam info "Połączenie zostało zresetowane". W Edge jest wszystko ok. Nic nie zmieniałem, do dziś było wszystko ok.


Masz może jakiegoś plugina typu Kaspersky lub Adblock? Czasami wariują jak przeglądarka się zaktualizowała, a plugin jeszcze nie zdążył.


_________________
For the pony!

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 335, 336, 337, 338, 339, 340, 341 ... 382  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.