mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 337, 338, 339, 340, 341, 342, 343 ... 382  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 7 sie 2016, 08:41 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
No i nie każdy odpowiada na mail-e w ciagu kilku minut. Nie każdy pracuje w soboty.
Osobiście też nigdy bym nie zadzwonił do sprzedawcy w weekend.


To dobra zasada, ja bym nie zadzwonił nawet do kupującego.


_________________
psn

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 16 sie 2016, 09:58 
Cytuj  
Czy przechodząc na B2B z umowy o pracę (pracuje jako programista) mogę jednocześnie otworzyć sklep internetowy na tą samą firmę?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 16 sie 2016, 10:39 
Cytuj  
Możesz, dodajesz odpowiednią kategorię. Nie jestem specem, ale do handlu to nie lepiej zoo?


_________________
Χ Ξ Σ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2270
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 16 sie 2016, 11:23 
Cytuj  
Nie ma problemu wystarczy wybrac odpowiednie PKD - musisz miec te odpowiadające za handel i chyba 63.12.Z - dzialanosc portali internetowych


_________________
Turbot

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 sie 2016, 11:47 
Cytuj  
B2B umowa i srały muchy, normalnie przecież otwierasz działalność, dodajesz PKD i tyle, problem ci się pojawi nie z formą prawną tylko z vatem bo jak kupujesz i sprzedajesz to logiczne jest że musisz być płatnikiem vat żeby na tym wychodzić po ludzku, a to wiąże się z księgowością już poważniejszą niż jeden pit na rok.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 sie 2016, 11:57 
Cytuj  
Jako programista i tak musi być na vacie...


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 sie 2016, 12:05 
Cytuj  
Co to znaczy "jako programista", świadczący usługę wystawia fakturę, a to czy dolicza vat czy nie to już twój wybór, dla przyjmującego fakturę to obojętne czy ma 1000zł brutto bez vat czy 1000zł netto plus vat, to samo dla ciebie jeśli twoja działalność sprowadza się do wystawienia faktury zamiast podpisywania listy płac.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2270
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 16 sie 2016, 12:12 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Jako programista i tak musi być na vacie...


Jeżeli masz przychód ponad 150 tyś rocznie


_________________
Turbot

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 sie 2016, 21:32 
Cytuj  
i o to chodziło programiści przecież mniej nie zarabiają ;)

***

Posty: 626
Dołączył(a): 22.05.2010
Offline
PostNapisane: 16 sie 2016, 21:59 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
i o to chodziło programiści przecież mniej nie zarabiają ;)

niestety sa tacy co zarabiaja mniej, przewaznie to ci co sa nierozgarnieci albo nie znaja wartosci swojej pracy...

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 16 sie 2016, 22:11 
Cytuj  
Swoją drogą po ilu latach doświadczenia mogę liczyć na pensję większą niż 10k? Rok temu zostałem inżynierem a pracuję od półtora, jestem raczej dość niezłym programistą. Co prawda pracuję w korpo i mam cudowne widełki - 2 lata doświadczenia żeby być regularem i mieć pensje większą niż 4.5k...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 16 sie 2016, 22:54 
Cytuj  
http://wynagrodzenia.pl/artykul/wynagro ... -2015-roku

Myślałem, ze lepiej płaca w Polsce z tego co tutaj czytam. Chociaż na tle wielu branż to i tak rewelacja.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 626
Dołączył(a): 22.05.2010
Offline
PostNapisane: 17 sie 2016, 00:25 
Cytuj  
Koleś napisał(a):
Swoją drogą po ilu latach doświadczenia mogę liczyć na pensję większą niż 10k? Rok temu zostałem inżynierem a pracuję od półtora, jestem raczej dość niezłym programistą. Co prawda pracuję w korpo i mam cudowne widełki - 2 lata doświadczenia żeby być regularem i mieć pensje większą niż 4.5k...


W naszym kraju tylko dobre korpo da wiecej niz 16k brutto PLN i to jak masz conajmniej 5++ lat doswiadczenia i wymiatasz;P
Najbardziej sie oplacaja dobre startupy(rowniez te w PL] i praca zdalna dla USA/Niemiec/Szwecji itp.
Z mniej niz 2-3 letnim doswiadczeniem jednak ciezko jest gdziekolwiek zarobic wiecej niz 3-4k$ na rozmowie trzeba sie niezle wtedy wykazac.

Wszedzie jest masa firm, ktore oferuja mizerne zarobki odbiegajace od standardow- dlaczego tam ludzie pracuja? Albo nie znaja dobrze jezyka albo z wygody badz tez sa za slabi na co innego.

Jest tez opcja relokacji zawsze:) Anyway jak ktos chce wiecej info badz szuka czegos za godziwe pieniadze, zapraszam na priv;)

Ps.
150k PLN rocznie to nie jest rewelacyjne wynagrodzenie dla ogarnietego programisty w dzisiejszych czasach nawet ciezko je nazywac dobrym powoli.

Ps2.
Nie patrzcie na te raporty...Wedlug moich statystyk srednie wynagrodzenie oscyluje w okolicach 5k$ jezeli chodzi o backend bez rozdrabniania sie.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 sie 2016, 07:22 
Cytuj  
ta statystyki i raporty klamia. Srednia to 1mln rocznie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 sie 2016, 08:16 
Cytuj  
Koleś napisał(a):
Swoją drogą po ilu latach doświadczenia mogę liczyć na pensję większą niż 10k? Rok temu zostałem inżynierem a pracuję od półtora, jestem raczej dość niezłym programistą. Co prawda pracuję w korpo i mam cudowne widełki - 2 lata doświadczenia żeby być regularem i mieć pensje większą niż 4.5k...

5-6 lat jeśli się rozwijasz i ciągniesz dużo w domu.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 17 sie 2016, 08:24 
Cytuj  
Koleś napisał(a):
Swoją drogą po ilu latach doświadczenia mogę liczyć na pensję większą niż 10k? Rok temu zostałem inżynierem a pracuję od półtora, jestem raczej dość niezłym programistą. Co prawda pracuję w korpo i mam cudowne widełki - 2 lata doświadczenia żeby być regularem i mieć pensje większą niż 4.5k...


Nie wiem czy coś ci to powie ale jeden z naszych klientów zatrudnia młodych ludzi jako programistów specjalizujących się w oprogramowaniu na urządzenia mobilne. Po ich danych widzę, że to młodziaki właściwie zaraz po studiach (22-24 lata). 4k to dostają na początek (tj. umowa na czas próbny), później czas nieokreślony i 7-8k na rękę. Klient zatrudnia w tej chwili kilkanaście takich osób. Pisza m.in. oprogramowanie na zlecenie Lufthansy. Firma jest w Gdańsku.


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 sie 2016, 08:43 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
ta statystyki i raporty klamia. Srednia to 1mln rocznie.

Wiesz co to jest średnia?
Wiesz, że na jednego seniora przypada 4 juniorów, 5 mediocre i 15 stażystów?
Do seniora mało kto dochodzi tak naprawdę.
Kiepscy programiści przeważnie przechodzą na stanowiska zarządcze, bo w tym sprawdzają się lepiej, ale tacy zazwyczaj nie zarobią więcej od seniora.
Zarobki w IT w ostatnich latach szybowały w górę - teraz trochę hamują, ale zdecydowanie nie spadają, bo nadal brakuje na rynku pracy programistów.
5 lat temu junior dostawał 2-2,5k, a medio 3,5-4k. Teraz jest to odpowiednio 4-5k i 6-8k. Seniorzy zawsze mieli sporo, teraz na luzie przekraczają 15k. Absurd polega na tym, że tak jak w php czy pythonie stawki są niższe od javy/.net na starcie tak seniorów jest tak mało, że stawki są wyższe, bo seniorów tych "bardziej komercyjnych" technologii jest po prostu więcej.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 17 sie 2016, 09:06 
Cytuj  
yabaddi napisał(a):
Koleś napisał(a):
Swoją drogą po ilu latach doświadczenia mogę liczyć na pensję większą niż 10k? Rok temu zostałem inżynierem a pracuję od półtora, jestem raczej dość niezłym programistą. Co prawda pracuję w korpo i mam cudowne widełki - 2 lata doświadczenia żeby być regularem i mieć pensje większą niż 4.5k...


Nie wiem czy coś ci to powie ale jeden z naszych klientów zatrudnia młodych ludzi jako programistów specjalizujących się w oprogramowaniu na urządzenia mobilne. Po ich danych widzę, że to młodziaki właściwie zaraz po studiach (22-24 lata). 4k to dostają na początek (tj. umowa na czas próbny), później czas nieokreślony i 7-8k na rękę. Klient zatrudnia w tej chwili kilkanaście takich osób. Pisza m.in. oprogramowanie na zlecenie Lufthansy. Firma jest w Gdańsku.


W takim razie muszę się rozejrzeć za czymś lepszym niż 4.5k. Choć w Gdańsku pewnie lepiej płacą niż w Łodzi, to jednak 7-8 vs 4-5 to ogromna różnica.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 sie 2016, 09:12 
Cytuj  
W Łodzi są zupełnie inne realia. Tam do niedawna seniorom płacili po 7k. Łódź to najniższe zarobki w IT z dużych ośrodków miejskich. Ostatnio dostałem ofertę z Accidenture gdzie brutto oferowali tyle co w Gdańsku netto z koniecznością relokacji lolz. Gdańsk ma stawki warszawskie, a ostatnio nawet nieco wyższe, ze względu na renomę PG ETI i wszystkie zagraniczne centra IT tutaj.
Ja tam jednak w Łodzi widzę ogromny przemiał ludzi - regularsy wpadają na rok-dwa do dużego korpo i potem jadą do Wawki na zupełnie inne stawki.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 626
Dołączył(a): 22.05.2010
Offline
PostNapisane: 17 sie 2016, 19:17 
Cytuj  
Nie wiem po co siedzicie w tych smiesznych firmach, niezaleznie czy to Lodz czy inne miasto.
Wyslijcie trochę CV po zagranicznych firmach, jak nie chcecie się przeprowadzać to do firm gdzie tolerują pracę zdalną i zarabiajcie jak przystało...Albo odezwijcie sie do rekruterow(tylko nie tych agencyjnych w naszym kraju).
Albo zainteresujcie się pracą na projektach tam można bardzo dobrze zarobić również.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 337, 338, 339, 340, 341, 342, 343 ... 382  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.