mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1529 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 77  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 18 lut 2008, 00:02 
Cytuj  
Przykladowa roznice co potrafi konsola majac kilka razy gorsza specyfikacje. Przypominac ze PS2 wychodzac na rynek nie dorownywal specyfikacjami PC, a teraz przykladowo taki PS3 ma mocniejsza jednostke CPU od c2q. Nie wiem jak z xbox360, ale pewnie podobnie jest.

Dalbym przyklad gry z PS3, ale musze przyznac ze nie wiem jaki "mocny" tytul wyszedl na PC i PS3 razem. Niedlugo wyjdzie Assasins Creed na PC (nie znam daty, bo nawet nie mysle o wlanczaniu tego no moich zechu;)) i bedzie mozna porownac koszta xboxa 360 a PC co pociagnie ta gierke.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 lut 2008, 00:45 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Dalbym przyklad gry z PS3, ale musze przyznac ze nie wiem jaki "mocny" tytul wyszedl na PC i PS3 razem. Niedlugo wyjdzie Assasins Creed na PC (nie znam daty, bo nawet nie mysle o wlanczaniu tego no moich zechu;)) i bedzie mozna porownac koszta xboxa 360 a PC co pociagnie ta gierke.


Nie rozumiem tylko po ch... dyskutejecie o tym skoro nie ma na tym forum osoby ktora by miala konsole a nie miala PC.
Z drugiej strony jesli ktos ma PC a nie chce kupowac konsoli to po cholere wchodzi do watku o roznicach miedzy 2 czolowymi konsolami i zaczyna sie produkowac o wyzszosci PCeta nad piecem do pizzy ;)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 18 lut 2008, 00:46 
Cytuj  
Ja poprosze hawajska...

***

Posty: 620
Dołączył(a): 20.11.2005
Offline
PostNapisane: 18 lut 2008, 01:40 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Przykladowa roznice co potrafi konsola majac kilka razy gorsza specyfikacje. Przypominac ze PS2 wychodzac na rynek nie dorownywal specyfikacjami PC, a teraz przykladowo taki PS3 ma mocniejsza jednostke CPU od c2q. Nie wiem jak z xbox360, ale pewnie podobnie jest.

Dalbym przyklad gry z PS3, ale musze przyznac ze nie wiem jaki "mocny" tytul wyszedl na PC i PS3 razem. Niedlugo wyjdzie Assasins Creed na PC (nie znam daty, bo nawet nie mysle o wlanczaniu tego no moich zechu;)) i bedzie mozna porownac koszta xboxa 360 a PC co pociagnie ta gierke.


Nie mozna tak beztrosko porownywac PC do konsol bo roznice sa ogromne. Ps2 mial zdecydowanie wiecej mocy niz pc z 2000 roku.
c2q zamiata cella jak chce, nie mowie tu o obliczeniach pojedynczej precyzji na macierzach w labolatorium IBMa tylko o prawdziwym zyciu.
Mimo duzego potencjalu obliczeniowego chipy uzyte w ps3 i xboxie sa pozbawione wszelkich bajerow typu wirtualizacja, SSE, branch prediction, ogromnego cache ktore maja nowoczesne procesory. Bo pod wzgledem budowy to jest archeologia porownywalna do pierwszego pentium.
Natomiast kod na konsole pisze sie w duzej czesci w assemblerze przez co jest duzo szybszy.
Roznic jest duzo wiecej i nie ma sensu ich wymieniac, wniosek jest jeden:
Nie da sie obiektywnie porownac hardware'u konsol i pc, jedynym wyznacznikiem moga byc gry.


_________________
[GM]Dave>> Hail, Adventurer.
[GM]Dave>> What begins with B and rhymes with Ban?
Player>> Umm...
Player>> Ban?
[GM]Dave>> If you insist.

**

Posty: 410
Dołączył(a): 14.06.2007
Offline
PostNapisane: 18 lut 2008, 10:11 
Cytuj  
Ja mam Xboxa i PC jedno i drugie ma zalety,na X gram dla czystego funu nie ma jak przysiasc z kumplem i pograc, albo poprostu gram w to czego nie ma na kompa no i oczywiscie nie musze sie martwic o wymagania.PC mam do scaigania muzyki,filmow i gadania na gg, oraz grania w mmorpg i nie tylko, dobrze jest miec to i to. Tak ja wyzej nie ma co porownywac Pc do X'a.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 lut 2008, 15:01 
Cytuj  
Taka mala ciekawostka nt. Bluray i HD DVD.

Toshiba has said it will stop making its high definition DVDs, ending a battle with rival format Blu-ray over which would be the industry standard. Following a review of its business, Toshiba said it would stop production of HD DVD players and recorders. The HD DVD format has suffered as major US film studios backed the Blu-ray format, which is being developed by electronics firm Sony and partners. Analysts said the move would allow Toshiba to focus on other products. “We concluded that a swift decision would be best,” Toshiba president Atsutoshi Nishida said.

Toshiba said the tipping point came last month when Warner Bros’ followed a number of other film studios in deciding to release its movies only in the Blu-ray format. “If we had continued, that would have created problems for consumers, and we simply had no chance to win,” he said. Toshiba will continue to supply retailers with machines until the end of March this year. After that, Toshiba will continue to provide technical support to the estimated one million people worldwide who own HD DVD players and recorders. A number of studios, including Universal, Paramount and DreamWorks, signed up to produce movies in HD DVD, but Toshiba’s withdrawal is expected to reduce the number films available in the format. RIP HD DVD, hail the Blu-Ray, the new king!


Zrodlo: rlslog.net i BBC

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 lut 2008, 15:35 
Cytuj  
Przeciez to bylo wiadomo od poczatku.

Tak samo jak z dvd audio.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 lut 2008, 15:38 
Cytuj  
Tak, tylko roznica polega na tym, ze dzisiaj to ogloszono i nie jest to juz tylko plotka.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1928
Dołączył(a): 15.10.2004
Offline
PostNapisane: 19 lut 2008, 21:05 
Cytuj  
http://tiny.pl/l4tj

nie oreintuje sie zbytnio, ale jak thosiba zrezygnowala to jaka jest alternatywa dla hd-dvd?

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 lut 2008, 22:20 
Cytuj  
Blu-ray.
Wieksza pojemnosc, ta sama cena. Wszyscy wiedzieli o tym ze HD DVD padnie, ale dzisiaj juz jest na 100% wiadomo kiedy i na jakich warunkach.

****

Posty: 1889
Dołączył(a): 13.10.2006
Offline
PostNapisane: 20 lut 2008, 00:27 
Cytuj  
Obrazek

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 25 lut 2008, 10:28 
Cytuj  
X-Box chwilowo ma wieeeeeeelka przewage nad PS3 - mozliwosci wspolpracy PC a Xbox, Xbox LIVE , oraz przewaga w liczbie tytulow. Jak dla mnie , szczegolnie po tym co widzialem w ten weekend - XBOX jest jedynym slusznym rozwiazaniem ( super upscaluje DVD i divx !!! ) do grania, ogladania filmow, czy szpiegowania znajomych co w danym momencie robia .


_________________
Nie mam pomyslu na signature

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 lut 2008, 10:38 
Cytuj  
a ja sie nosze z zamiarem sprzedania. znudzil mi sie ;-/

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 25 lut 2008, 11:17 
Cytuj  
orientacyjnie zapytam za ile chcesz go popchnac?


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 lut 2008, 11:25 
Cytuj  
nie mam pojecia, kupilem w grudniu, przerobiony, premium, nie zbanowany, gwarancja jeszcze 10 miesiecy + 15 gier ( z czego 2 oryginaly) z 1200zl

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 25 lut 2008, 13:00 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
(...) kupilem w grudniu, przerobiony (...) gwarancja jeszcze 10 miesiecy (...) z czego 2 oryginaly


padłem ze śmiechu

po przerobieniu konsoli traci się gwarancję.


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 25 lut 2008, 13:03 
Cytuj  
ktos testował widział xbox i rzutnik?


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 lut 2008, 15:04 
Cytuj  
enhu padlem ze smiechu jak przeczytalem co piszesz.
mam gwarancje sklepu w ktorym kupowalem na 12 miesiecy (kupowalem w polowie grudnia)
cos jeszcze?

**

Posty: 410
Dołączył(a): 14.06.2007
Offline
PostNapisane: 25 lut 2008, 15:24 
Cytuj  
No ale skoro przerobiles to straciles gwarancje.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 25 lut 2008, 15:28 
Cytuj  
Miejsca, w których się przerabia, też mogą wystawić gwarancję.
Ja po przerobieniu PS2 miałem roczną gwarancję wystawioną w sklepie, gdzie przerobiłem.


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1529 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 77  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.