mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1311 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 66  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 lis 2014, 10:43 
Cytuj  
w czasach przed steamem też gier na PC nie odsprzedawałem, ba rzadko kiedy kupowałem :lol:

****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 8 lis 2014, 11:45 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
w czasach przed steamem też gier na PC nie odsprzedawałem, ba rzadko kiedy kupowałem :lol:

Hmmm
Steam dużo zrobił dla gier PC
Dobrego, bo dzięki temu jest sporo obniżek i to często 80%. Różne atrakcje typu "weekendowe granie w grę za darmo" itd. itp.
Niestety zrobił też sporo złego właśnie z powodu braku możliwości pożyczania czy odsprzedaży(tutaj częściowo można go zwolnić z odpowiedzialności bo to nie steam wpadł na pomysł: "zamiast sprzedawać im grę jako produkt, sprzedajmy im możliwość grania w nią". To już zaczęło się pojawiać przed jego erą ).


To teraz wszyscy złapmy się za rączki i:
Spoiler:


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 lis 2014, 11:50 
Cytuj  
Sry, ale nie. Jest PC Master race, bogaci ludzie z klasą kupujący na steam, a po drugiej stronie kąsol peasants sprzedający gry, żeby było na kebab.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 lis 2014, 11:52 
Cytuj  
Farin - obniżki nie są zasługą Steama - były już dużo wcześniej. Ale fakt, weekend za free już tak - bo to stało się możliwe w czasach dystrybucji cyfrowej i DRMów.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 8 lis 2014, 12:16 
Cytuj  
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 8 lis 2014, 13:00 
Cytuj  
Arturnik napisał(a):
Obrazek

Zupelnie jakbym marka czytał ;o.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 lis 2014, 13:20 
Cytuj  
higher skill ceiling... lower skill floor? :lol:

****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 8 lis 2014, 16:50 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Farin - obniżki nie są zasługą Steama - były już dużo wcześniej. Ale fakt, weekend za free już tak - bo to stało się możliwe w czasach dystrybucji cyfrowej i DRMów.

Obniżki występowały wcześniej ale nie w takiej ilości i nie aż takie jak np. 80-90%. Steam to wszystko przeniósł na nowy poziom.


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 lis 2014, 17:06 
Cytuj  
Farin - przy rynku gdzie cena jest zależna od popytu i podaży nie potrzebujesz w sumie żadnych odgórnych obniżek.

****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 8 lis 2014, 23:19 
Cytuj  
To działa tylko w przypadku wolnego rynku, a i tak nie zawsze :]


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 9 lis 2014, 03:27 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Po czym ja odpiszę, że totalnie nie o to chodzi - bo chodzi o robienie konsumenta w chuja. Po czym posypią się komentarze jaki to głupi jestem i biedny.


Ale to jest nic. Nas robi w chuja kto inny, natomiast są tacy, którzy w chuja robią się sami ot np. nie pamiętam już o kogo chodziło : ale była taka osoba, która w ogóle nie czyta umów, podpisuje bez namysłu, a potem płacz "o kurwa, zrobiłem się w chuja"...


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 lis 2014, 09:58 
Cytuj  
Farin napisał(a):
To działa tylko w przypadku wolnego rynku, a i tak nie zawsze :]


dokładnie - preferuję wolny rynek niż jakieś odgórne ograniczenia i liczenie na upust.

TobiAlex - każda umowa ma dwutygniowy okres wypowiedzenia. Conajmniej. Masz czas by umowę dokładnie doczytać, czy popytać specjalistów internetowych i zrezygnować. Jak jest ze steamem każdy wie.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 9 lis 2014, 11:27 
Cytuj  
Szczerze to wali mnie jak jest ze Steamem, bo czy to na Steamie czy też na PSN kupię gry nawet za 20 zł (i niżej), od teraz dla przykładu Demon's Souls. Kupisz za takie pieniądze pudełkową wersję gry? Zapewne nie. Ale jak to ktoś tu napisał - "Jest PC Master race, bogaci ludzie z klasą kupujący na steam, a po drugiej stronie kąsol peasants sprzedający gry, żeby było na kebab.".


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 lis 2014, 11:32 
Cytuj  
takie starocia kupisz w pudełkowej wersji i za połowę tej ceny.
A na steamie gry nie kupujesz, bo nie stajesz się właścicielem swojej kopii, kupujesz licencję na pogranie. Nie myl podstawowych pojęć.
I sorry zupełnie mnie nie rusza te idiotyczne napinactwo.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 9 lis 2014, 14:32 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
takie starocia kupisz w pudełkowej wersji i za połowę tej ceny.
A na steamie gry nie kupujesz, bo nie stajesz się właścicielem swojej kopii, kupujesz licencję na pogranie. Nie myl podstawowych pojęć.
I sorry zupełnie mnie nie rusza te idiotyczne napinactwo.


Sprawdziłem, na Allegro najtańsza wersja używana 49 zł pudełkowa (+ koszty wysyłki). Zawsze kupowałeś licencję, ale skąd Ty możesz o tym wiedzieć jak Ty umów nie czytasz! A wracają jeszcze do pudełkowej za 20 zł. Jak na tym byś zarobił :o :lol: :lol: :lol:


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 lis 2014, 14:44 
Cytuj  
zawsze kupowalem licencje ale zawsze ta licencje moglem odsprzedac. Prawda?
Na ebay sa tansze - zreszta decydujac siena wersje bez DRM steamowskiego badz PSN zawsze mozesz to odsprzedac odzyskujac czesc kapitalu.
Oczywiscie lepiej sie napiac i isc w zaparte twierdzac, ze cie stac i tak sie przyzwyczailes do ruchania w pupe ze ci wszystko jedno.

Nie martw rynek wtorny na konsolach tez zostanie wkrotce ubity. I trzeba bedzie nastawic dupala albo w ogole przestac grac.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 lis 2014, 14:53 
Cytuj  
Cytuj:
zawsze kupowalem licencje ale zawsze ta licencje moglem odsprzedac. Prawda?


Nie prawda.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 9 lis 2014, 14:53 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
zawsze kupowalem licencje ale zawsze ta licencje moglem odsprzedac. Prawda?
Na ebay sa tansze - zreszta decydujac siena wersje bez DRM steamowskiego badz PSN zawsze mozesz to odsprzedac odzyskujac czesc kapitalu.
Oczywiscie lepiej sie napiac i isc w zaparte twierdzac, ze cie stac i tak sie przyzwyczailes do ruchania w pupe ze ci wszystko jedno.

Nie martw rynek wtorny na konsolach tez zostanie wkrotce ubity. I trzeba bedzie nastawic dupala albo w ogole przestac grac.


Nie, nigdy nie mogłeś, nawet 15-20 lat temu. Tak jak już napisałem, nigdy zapewne nie czytałeś. I nie wiem kim kurwa trzeba być, żeby próbować odzyskać "część budżetu" z gry kupionej za 20 zł... Ja pierdole :o

Edit:
Oj kurwa wiem kim trzeba być:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ebenezer_Scrooge

albo

http://pl.wikipedia.org/wiki/Sknerus_McKwacz


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 lis 2014, 15:01 
Cytuj  
moze ty nie mozesz. Tu sa cale biznesy oparte na tym.
Wejdz do Cex, Game etc. obejrzyj online amazon, ebay.
Wiec sorry, ale to ze na PC udalo sie ubic rynek wtorny to nie oznacza ze na konsolach tez. Owszem probuje sie ale na razie bezskutecznie.
Wiec sorry ale moge sprzedawac pudelkowe wersje gier, i fakt ze jacys nawiedzrni devsi dodali jakis dopisek na pudelku nic mnie nie obchodzi.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 9 lis 2014, 15:07 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
moze ty nie mozesz. Tu sa cale biznesy oparte na tym.
Wejdz do Cex, Game etc. obejrzyj online amazon, ebay.
Wiec sorry, ale to ze na PC udalo sie ubic rynek wtorny to nie oznacza ze na konsolach tez. Owszem probuje sie ale na razie bezskutecznie.
Wiec sorry ale moge sprzedawac pudelkowe wersje gier, i fakt ze jacys nawiedzrni devsi dodali jakis dopisek na pudelku nic mnie nie obchodzi.


Jakbyś był bardziej inteligenty i oczytany :lol: to wiedziałbyś, że nawet grę Steamową możesz odsprzedać. I to nawet bez wychodzenia z domu! Z grami na PSN jest jeszcze lepiej (w wersji na PS4 jeszcze jeszcze lepiej). Ale kurwa, robić odzysk z 20 zł...


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1311 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 66  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.