mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 358, 359, 360, 361, 362, 363, 364 ... 382  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1283
Dołączył(a): 18.12.2007
Offline
PostNapisane: 3 sty 2017, 15:27 
Cytuj  
W firefoxie ctrl+U pokazuje źródło strony i możesz tam szukać linków, albo firebug addon też do firefoxa.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 sty 2017, 18:10 
Cytuj  
plugin image downloader lub inny, a i uważaj na takich gości co na gębę dają fotki bo potem cie zje kancelaria prawna.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 3 sty 2017, 21:44 
Cytuj  
Czy ustawienie opcji w ustawieniach zasilania Windows: Wyłącz dysk twardy po: nigdy, sprawia że dysk też nie usypia gdy jest nie używany, tzn. cały czas się kręci?

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 3 sty 2017, 21:46 
Cytuj  
tak.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 3 sty 2017, 23:01 
Cytuj  
Jeśli OS mam na SSD a HDD do mniej potrzebnych aplikacji i danych to mogę spokojnie ustawić mu żeby wyłączał się po jakimś czasie? WD Black jest dość głośny... ;/

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 sty 2017, 23:07 
Cytuj  
Tak mam od win vista, załącza się jak potrzeba i już.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 4 sty 2017, 09:43 
Cytuj  
Jaki czas najlepiej ustawić dla dysku żeby nie było to uciążliwe?

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 4 sty 2017, 22:59 
Cytuj  
czy miał ktoś do czynienia z multi-room sound system? Embe?
Albo może ktoś polecić jakieś specjalistyczne forum? Mam do wykonania multi-room sound system - living room 5 głośników, cinema room 5 głośników, kilka sypialni stereo - sterowane smartphonem. W living roomie i cinema roomie local input module - czyli po właczeniu TV/BD etc. dźwięk ma płynnie przechodzić na to źródło.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 sty 2017, 23:40 
Cytuj  
Bazą takiego systemu powinien być konkretny amplituner z funkcjami multiroom, o rozszerzeniu/sterowaniu fonem nie wypowiem się, wiem że jest ale co jak i za ile nie mam pojęcia.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 5 sty 2017, 13:53 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
czy miał ktoś do czynienia z multi-room sound system? Embe?
Albo może ktoś polecić jakieś specjalistyczne forum? Mam do wykonania multi-room sound system - living room 5 głośników, cinema room 5 głośników, kilka sypialni stereo - sterowane smartphonem. W living roomie i cinema roomie local input module - czyli po właczeniu TV/BD etc. dźwięk ma płynnie przechodzić na to źródło.


Poprzedni maz mojej konkubentki robil u siebie na chacie taki system. Moge sprobowac sie dowiedziec.

Obadaj firme Bose:

https://www.bose.co.uk/en_gb/products/s ... akers.html

Sonos tez robi systemy, ale nie wiem czy maja rozwiazania podtynkowe, bo rozumiem ze o takie chodzi.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 sty 2017, 13:56 
Cytuj  
Nie żeby się przypierdalał, ale nazywanie swojej dziewczyny/partnerki konkubentką to z wiekiem przychodzi czy trzeba było dorastać w PRL?


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 sty 2017, 15:40 
Cytuj  
Jakby mi moja wyskoczyła z takim tekstem na poważnie...
Wtf

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 5 sty 2017, 15:46 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Nie żeby się przypierdalał, ale nazywanie swojej dziewczyny/partnerki konkubentką to z wiekiem przychodzi czy trzeba było dorastać w PRL?


Nie, to taki zart. ostatnio tak na siebie mowimy i przenosze to do internetow. :)

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 6 sty 2017, 12:30 
Cytuj  
Czy jest jakiś myk żeby obejść 2 godziny na refounda na steam? Mam trzy w jednej grze i bardzo żałuję zakupu :P

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 sty 2017, 13:15 
Cytuj  
Koleś napisał(a):
Czy jest jakiś myk żeby obejść 2 godziny na refounda na steam? Mam trzy w jednej grze i bardzo żałuję zakupu :P


Spróbuj, może dobrze uzasadnij.

A na przyszłość - to co prawda jest cebulactwo :lol: ale przejdź w tryb offline i wtedy graj (tu jednak zaznaczam, nie działa to w każdej grze - nie raz potrafią sprawdzić, że w daną grę i tak grałem pomimo, że Steam pokazuje 0 godzin!). Drugi sposób to udostępnienie gry w family sharing i graniu na trym drugim koncie.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 7 sty 2017, 09:16 
Cytuj  
embe napisał(a):
Bazą takiego systemu powinien być konkretny amplituner z funkcjami multiroom, o rozszerzeniu/sterowaniu fonem nie wypowiem się, wiem że jest ale co jak i za ile nie mam pojęcia.



Aktualnie pozostało do rozwiązania kilka kwestii:
1. internet na każdym piętrze bez problemu - extendery wyglądają idiotycznie, nowa wielka chata. Myślę o puszczeniu cat6 na każde piętro (to są 3 piętra po 400m/2 + basen w osobnym budynku - ale tam na pewno puszczę cat 6 i zrobię oddzielny router) i zamontowaniu oddzielnego routera? Wolałbym bardziej wysublimowane rozwiązanie - może lepiej gdzieś pod sufitem zamontować extender(??) łączący się z utility roomem cat6 i obsługujący całe piętro? Są jakieś ładne i nierzucające się w oczy?
Czy wtedy każde piętro ma mieć identyczne dane do sieci - tzn. czy może to działać jako jedna sieć - ten sam login/password, inny zasięg?
2. Local Input Module - nie wiem do końca jak to działa - prawdopodobnie przechwytuje sygnał z pilota którym włączamy sky/virgin tv i przerzuca dzwięk na źródło localne? Połączone cat6 z amplitunerem na dole?
3. chyba nie istnieją amplitunery obsługujące multiroom sound system (potrzebuję obsłużyć conajmniej 5 oddzielnych zon - 3 sypialnie, living + cinema room) w systemie 5 głośników - zresztą to chyba bez sensu bo to ma być przecież muzyka. Stereo w zupełności wystarcza - a 5 głośników działałoby jedynie z lokalnego źródła.
4. Jak się łączy pieprzony intercom system z kamerą - pierwszy raz mam zrobić 3 punkty dostępowe w domu (na każdym piętrze) by komunikowały się i otwierały jedną bramę wejściową... muszę doczytać, dopytać ;)
5. dodatkowo ma być system security kamer - 8 kamer rozmieszczonych na posesji - ale tu chyba się kupuje całość z instrukcją.
6. Miał ktoś do czynienia z polskim systemem fibaro?

Mam nadzieję, ze przynajmniej z pierwszym pytaniem ktos mi pomoże.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 7 sty 2017, 09:56 
Cytuj  
Takimi projektami zajmują się wyspecjalizowane firmy oferujące swoje rozwiązania, tanie to nie jest, jak u ciebie zleceniodawca chce dziadować i ma to być tanio tak jak opisałeś to byle działało przy odbiorze i nie dawaj gwarancji bo to będzie tragiczne.
Rozwiania dotyczące samego audio/video np denona czy pioneera są cholernie drogie i wymagają też pewnej wiedzy, a jak do tego dochodzi internet, monitoring itd to nie mam bladego pojęcia.
Nie wiem czy nie porywasz się z motyką na słońce bo wiedzy nie masz żadnej z tego co widzę ale powodzenia bo to biznes dochodowy i może się w to wbijesz, tylko pamiętaj że między instalacją domofonu, a takim systemem jak opisałeś wiele firm inwestowała dużo kasy w stworzenie własnych rozwiązań.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 sty 2017, 10:08 
Cytuj  
marek: https://www.ubnt.com/enterprise/

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 sty 2017, 12:58 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
Koleś napisał(a):
Czy jest jakiś myk żeby obejść 2 godziny na refounda na steam? Mam trzy w jednej grze i bardzo żałuję zakupu :P


Spróbuj, może dobrze uzasadnij.

A na przyszłość - to co prawda jest cebulactwo [emoji38] ale przejdź w tryb offline i wtedy graj (tu jednak zaznaczam, nie działa to w każdej grze - nie raz potrafią sprawdzić, że w daną grę i tak grałem pomimo, że Steam pokazuje 0 godzin!). Drugi sposób to udostępnienie gry w family sharing i graniu na trym drugim koncie.

Oprócz offline musisz nie mieć dostępu do netu.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 sty 2017, 10:18 
Cytuj  
embe napisał(a):
Takimi projektami zajmują się wyspecjalizowane firmy oferujące swoje rozwiązania, tanie to nie jest, jak u ciebie zleceniodawca chce dziadować i ma to być tanio tak jak opisałeś to byle działało przy odbiorze i nie dawaj gwarancji bo to będzie tragiczne.
Rozwiania dotyczące samego audio/video np denona czy pioneera są cholernie drogie i wymagają też pewnej wiedzy, a jak do tego dochodzi internet, monitoring itd to nie mam bladego pojęcia.
Nie wiem czy nie porywasz się z motyką na słońce bo wiedzy nie masz żadnej z tego co widzę ale powodzenia bo to biznes dochodowy i może się w to wbijesz, tylko pamiętaj że między instalacją domofonu, a takim systemem jak opisałeś wiele firm inwestowała dużo kasy w stworzenie własnych rozwiązań.



Zawsze musi być pierwszy raz.
Fakt, po raz pierwszy trafił mi się tak kompleksowy i duży projekt w którym całość będzie na mojej głowie. Zrobiłem około 30 flatów w systemie smart house - z tym, że inna firma podpinała AV racki, głosniki, data, programowała switche wifi, etc. - ale to jest banalne, tylko trzeba to raz zrobić, ewentualnie poczytać specyfikację/instruckję, a problem jest taki, że najpierw muszę wszystko okablować.
Robiłem kiedyś prywatną chatkę na Sonos-ie.
Sporo pracowałem na Rako: https://www.rakocontrols.com/, a tutaj zdecyduję się chyba na fibaro: http://new.fibaro.com/ . Rako które dosyć dobrze znam odpada - potrzeba sporo miejsca w junction pointach na ich switche, hatche dostępowe w suficie, etc..
Oprócz tego robię tam standardowo całą elektrykę.
Jest teraz taki boom na rynku w UK, ze praktycznie codziennie odbieram telefony z propozycjami. Od kilku tygodni wszystkim jak leci odmawiam.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 358, 359, 360, 361, 362, 363, 364 ... 382  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.