mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1311 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 66  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 16.03.2009
Offline
PostNapisane: 7 gru 2014, 15:14 
Cytuj  
Pewnie będzie taki framerate jak na tych gifach.
Ten pierwszy gif to 10/10, mistrzostwo, ale pamiętaj że to tylko cut scene, co innego normalna gra.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 7 gru 2014, 15:24 
Cytuj  
Bahamut napisał(a):
Pewnie będzie taki framerate jak na tych gifach.
Ten pierwszy gif to 10/10, mistrzostwo, ale pamiętaj że to tylko cut scene, co innego normalna gra.

Framerate w demie był capnięty na 30fps, tbh nie łudził bym się, że dobiją do 60 na premierę, ale kto wie. W singlu aż tak mi to nie przeszkadza, chociaż oczywiście jak każdy wolał bym 60fps.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 7 gru 2014, 15:50 
Cytuj  
ND już jakiś czas temu ogłosiło, że celują w 1080p i 60fps. Zobaczymy czy dadzą radę.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 7 gru 2014, 21:37 
Cytuj  
Chciałbym móc się przypierdolić do wyglądu tego Uncharted ale nie mogę.

Jak na moc PS4 to graficznie prezentuje się bardzo dobrze. Widać pewne ograniczenia, np. model sterowanej postaci jest taki jakby "płaski" pod względem oświetlenia. Ambient occlusion czy jak to tam się nazywa, iniside do tablicy pls. Nie zmienia to jednak faktu, że no dają radę i próbują gdzie się da (lepsza jakość na cutscenkach np. - skoro można, to czemu nie?).

Mimika i animacja też dają radę bardzo konkretnie. Czy sama gra będzie udana - tego nie wiem, ale wygląda to po prostu dobrze i solidnie. W taką jakość powinni celować wszyscy devsi i wtedy na prawdę byłoby imo większości obojętne, czy PC ma lepszą grafę czy nie.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 gru 2014, 21:50 
Cytuj  
No ale mówię, że to wszystko dzięki zastosowaniu kruczków. Tak samo było z U1, U2 i U3.
2-3 przeciwników na ekranie, zamknięte lokacje, prerendering i cutscenki.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 7 gru 2014, 22:34 
Cytuj  
Razoth - przypomnę tylko, że Uncharted 2/3 od Uncharted 1 też dzieliła przepaść. Nie sądzę by był to performance wall - sądzę, że następne produkcje przynajmniej od ND/SM jeszcze podniosą poprzeczkę.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 8 gru 2014, 01:32 
Cytuj  
*couch* Watch Dogs & Killzone @ E3 *couch*

Wyjdzie to pogadamy o grafie, bo gameplayowo to mimo wszystko dalej slaby uncharted, wiec wyjebane i nie ma sie nad czym spuszczac.


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 8 gru 2014, 01:45 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
No ale mówię, że to wszystko dzięki zastosowaniu kruczków. Tak samo było z U1, U2 i U3.
2-3 przeciwników na ekranie, zamknięte lokacje, prerendering i cutscenki.


Poważnie, obejrzyj ten gameplay, a nie pierdolisz ;)

Lokacja w której toczy się walka jest otwarta, i spora, jest dużo możliwości na własną inwencje (spora wertykalność) szczególnie, że dodali możliwość ukrywania się w wysokich zaroślach, oraz linkę (rodem z TR) Do tego przeciwnicy dużo lepiej niż w poprzednich częściach nawigują po otaczającym ich obszarze (czyli jak w TR).

Ale to co najbardziej mi się podobało to przywiązanie do detali, wystarczy spojrzeć na drugi gif, jak ubranie Drake'a moczy się tylko w miejscach na które leci woda (dodatkowo następuje to stopniowo a nie od razu, i tak... widzę, że manierka przenika przez skałę...) Takich rzeczy jest więcej, przeciwnik kopnięty w twarz krwawi z nosa, ubranie faluje przy ruchu i na wietrze, po wpadnięciu w błoto widać to na ubraniu etc. A jest to stan na około rok od premiery więc jeżeli już teraz są w stanie takie coś pokazać działające normalnie na konsoli, to jest naprawdę dobrze.

BTW wersja nie zepsuta kompresją yt: http://www.gamersyde.com/hqstream_uncha ... 3_en.html#

Jaszcze raz powtórzę, nie twierdze, że konsole dorównują pc, sam mam mocnego PC w którego mam zamiar dalej inwestować. Ale tak jak napisałem wcześniej, dobry dev team jest w stanie wyciągnąć z konsoli tyle, że większość użytkowników będzie dużo bardziej niż zachwycona (nie oceniając gameplayu, bo to kwestia dyskusyjna)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 gru 2014, 07:58 
Cytuj  
fake? Hack? Inside? Aldatha?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 gru 2014, 10:18 
Cytuj  
Panowie no ale uwielbiam serię U tyle tylko, że ona zawsze śmierdziała sztuczkami.
Pewnie, że jako overall wygląda nice ale to jak sranie po majtkach w mordobiciach gdzie mamy 2 postaci na ekranie i jedną arenę.
Wyjdzie to zobaczymy jak napisał Ravushimo - dla samego U jestem w stanie kupić PS4 :)
Niestety nie wierzę w magię a obecnie różnice pomiędzy konsolami/PC są wręcz katastrofalne.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 gru 2014, 21:42 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Niestety nie wierzę w magię a obecnie różnice pomiędzy konsolami/PC są wręcz katastrofalne.


cóż optymalizacja to na pewno nie jest. Więc cholera cud. Drugi po Kanie Galilejskiej.
forumowe betony znów się popisały...

Jeżeli to śmigało na 256MB RAM i karcie graficznej sprzed 12 lat:

Obrazek

to sorry ale takie coś powinno śmigać na 8GB RAM i karcie graficznej sprzed 4-5 lat:

Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 8 gru 2014, 22:20 
Cytuj  
No ale o chodzi? Sprzetowo konsole sa zacofane, zawsze tak bylo, moze nie az tak jak wczesniej (nie chce mi sie teraz sprawdzac ale mam wrazenie ze ps1/2 nie mialy bebechow sprzed X lat), tyle ze przewaga kompa nic nie ma do gadania jesli developer musi robic gre na konkretne 2-4 konsole i przy okazji zeby dzialala przynajmniej na wiekszosci kompow. Co z tego ze ktos zrobi mega dojebana grafike, jak bedzie placz na forach ze komus nie dziala na 4850 z przed 6 lat (czy co to mial tam kabraxis, a pozniej sie dziwisz ze najlepsza gra dla niego to diablo 2 :P) i do tego i3. Dla mnie osobiscie i tak rozbija sie o to co w aktualnie chce mi sie grac, ps3 dawno w szafie sie kurzy, ale troche jednak przegralem na niej. PS4 jak na razie nie oferuje tylu tytulow by rozwazac jej zakup (na PS3 wystarczylo mi ze wyszedl RDR :D), najblizej mi bylo do zakupienia jej z Drive Club, ale wyszedl lekki fail z tego + wkurwia mnie to ze kierownica ktora kupilem i zajebiscie dobrze dzialala zarowno na ps3 i na pc nie jest kompatybilna z ps4 bo nie i chuj.

Edyta: http://store.steampowered.com/hwsurvey - prawie 50% userow steama to ludzie z 4gb pamieci i mniej, dwurdzeniowym prockiem ponizej 2.7ghz itd.


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 gru 2014, 22:28 
Cytuj  
Ravushimo napisał(a):
najblizej mi bylo do zakupienia jej z Drive Club, ale wyszedl lekki fail z tego + wkurwia mnie to ze kierownica ktora kupilem i zajebiscie dobrze dzialala zarowno na ps3 i na pc nie jest kompatybilna z ps4 bo nie i chuj.


to.
niech sony spierdala z ta polityka 'zabezpieczen'.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 gru 2014, 22:28 
Cytuj  
No ale co Ty mi rendery sceny pokazujesz po której poruszały się postaci :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 8 gru 2014, 22:39 
Cytuj  
Chcialem odpisac markowi, ale potem przypomnialem sobie "dyskusje" z paru stron wczesniej gdzie marek nie widzial roznicy pomiedzy x86 a PowerPC i dalem sobie spokoj.


Obcena generacja konsol osiagnela szczyt zacofania, bo byla zacofana juz w momencie ogloszenia ich bebechow. Deal with it.

Kiedy w przyszlym roku do Windowsa trafi DX12, to MS pewnie wogole zrezygnuje z wieczenie przynoszącego straty konsolowego biznesu i będzie promował Windowsa jako platforme do grania.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 gru 2014, 22:59 
Cytuj  
nie sadze. konsole to teraz centrum domowej rozrywki, dostepnej dla kazdego.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 gru 2014, 23:06 
Cytuj  
o inside - ten od bezpośredniego porównywania bebechów i braku optymalizacji na konsolach. Cóż wychodzi na to, ze taki Uncharted 2 (pierwszy screen) spokojnie śmigałby na domowym PC z 256MB RAM i kartą graficzną sprzed 12 lat.
forumowe betonowisko... :lol:
Zresztą to samo było z Sony i "trywialnym" problemem dodania cross-game-chatu do firmware konsoli w kilka lat po jej bytności na rynku (czyt. ok. 1000 programów). Kondolencje dla firmy która ciebie zatrudnia.. serio.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 gru 2014, 23:09 
Cytuj  
Cytuj:
No ale co Ty mi rendery sceny pokazujesz po której poruszały się postaci :D


I nie, nie będą działały na takim PC bo w tamtych czasach połowę zasobów zabierał system.
Obecnie system to promil - reszta up for grabs.
Niestety do Twojego zakutego łba nic nie dociera a nawet jak dociera to wtedy zmieniasz temat albo obracasz kota ogonem więc już spierdalaj i daj normalnym ludziom pogadać ;-)

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 8 gru 2014, 23:25 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
nie sadze. konsole to teraz centrum domowej rozrywki, dostepnej dla kazdego.

Dział rozrywkowy MS, to jest kula u nogi tej firmy. Wieczne straty, studia, które przez wiekszosc czasow nic nie robily i do tego jeszcze fakt, ze MS skupił (i dalej sie skupia) sie na takim przerobieniu systemy zeby dzialał on na wszystkim.

Dzial rozrywkowy nawet kiedy przynosil zyski to były on niczym w prownaniu z enterprise i desktopami.

Tak. Uwazam MS pod kierownictwem Nadelli zamknie ten dział w cholere i skupi sie na wciskaniu Windows razem z Windows Store do wszystko do czego mozna dorzucić słowo Smart (Smart TV, Smart Watch, Smart Phone, Smart Refrigerator, itd).

Po co im bedzie konsola skoro beda mieli swoj system wraz z windows store na wszystkim ?
Na dobra sprawe po co im dedykoana konsola, kiedy mozna sypnac dellowi (czy tam komus innemu), zeby zrobili odpowiedniego PC a Windowsa dostana gratis od MS ?


A no i DX12, ktore technicznie rzecz biorac bedzie gwozdziem do trumny xbone. Bo po tym ta smieszna konsolka nie bedzie miala absolutnie nic czego nie beda mialy PC, + PC beda mialy tego o wiele wiecej.

Mark24 napisał(a):
o inside - ten od bezpośredniego porównywania bebechów i braku optymalizacji na konsolach. Cóż wychodzi na to, ze taki Uncharted 2 (pierwszy screen) spokojnie śmigałby na domowym PC z 256MB RAM i kartą graficzną sprzed 12 lat.
forumowe betonowisko... :lol:
Zresztą to samo było z Sony i "trywialnym" problemem dodania cross-game-chatu do firmware konsoli w kilka lat po jej bytności na rynku (czyt. ok. 1000 programów). Kondolencje dla firmy która ciebie zatrudnia.. serio.


Jestes tak glupi ze dalej nie rozumiesz. A mnie sie juz niechce tego samego tlumaczyc bo zawsze sie czuje jakbym gadal do betonu 0o.

Ale skoro jestes takim mistrzem to wyjasnil. Dalczego Crysis 1 na konsolach (wydany w 2011 roku), wyglada duzo gorzej niz Crysis 1 na PC wydany w 2007 roku ?
Crytek jest niekompetenty ? Firma, ktora ma chyba najwiekszy dzial R&D poswiecoany renderowaniu grafiki w czasie rzeczywistym ?


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 gru 2014, 23:56 
Cytuj  
Ale ja cię chyba przygłupi tępy betonie pierwszy poprosiłem byś pokazał grę na miarę uncharted 2 śmigającą na PC o paramtrach zbliżonych do PS3.
A ty dalej brniesz w zaparte.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1311 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 66  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.