mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 cze 2010, 23:21 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
TadaaaM! Fractal Design Define r2 cośtam
miunsy:
- nozki/stopki obklejone folia aluminiowa. bleee.
- nie da sie zdemontowac nawet czesci polek na dyski
- wg innych recenzji troche ciasna jednak (ale scythe mugen wejdzie)

Me takie coś od jakiegoś czasu posiada. Do plusów dodałbym:
- organizacje okablowania. Wszystko da się upchnąć "z tyłu" w efekcie jest lepsza wentylacja wnętrza.
-Wszystkie wloty powietrza do obudowy pozasłaniane są siatkami, wnętrze nieco mniej się kurzy.
-Jest cicha, gdyby nie boxowe chłodzenie procka słyszalne byłoby tylko wycie grafiki i burczący dyski.

Jeżeli twoje chłodzenie procka się mieści to jest to jedna z fajniejszych bud z jakimi miałem do czynienia, w tej cenie ciężko będzie znaleźć imo coś lepszego.

Za minus można by uznać małą ilość kieszeni 3,5 z przodu (2). Niemniej nawet z napędu dvd korzystam obecnie tak rzadko, że nie jest to jakaś wielka wada.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 7 cze 2010, 23:35 
Cytuj  
Od 6 lat nie mialem napedu 5.25. Ale z tym kurzem to prawda. Musze zmierzyc ten cooler lacznie z wentylatorem wysunietym o 3 finy w gore (nizej sie nie dalo bo wpadal juz na ram)
Napisz lepiej o wadach ;]

Z produktow w podobnym przedziale jest jeszcze NZXT Tempest Evo (ale imho to gorsza konstrukcja) czy jakis Lancool K58/60/62.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

**

Posty: 376
Dołączył(a): 18.06.2004
Offline
PostNapisane: 8 cze 2010, 01:01 
Cytuj  
http://www.allegro.pl/item1053695387_co ... ml#gallery

nowa wersja klasyka, imo w cenie ~300zl nie ma rozsadniejszego wyboru. zreszta, wydaje mi sie, ze obudowy do ktorych warto doplacic to juz wydatek rzedu 1000 zlotych, jakis corsair 800d czy high endowe lian li.

bierz w ciemno.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 cze 2010, 01:41 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
Od 6 lat nie mialem napedu 5.25. Ale z tym kurzem to prawda. Musze zmierzyc ten cooler lacznie z wentylatorem wysunietym o 3 finy w gore (nizej sie nie dalo bo wpadal juz na ram)
Napisz lepiej o wadach ;]

Z produktow w podobnym przedziale jest jeszcze NZXT Tempest Evo (ale imho to gorsza konstrukcja) czy jakis Lancool K58/60/62.

Te kieszenie to właśnie 5.25 ;). Trudno mi pisać o wadach bo na razie nie mam jej nic do zarzucenia. Obecnie jest w niej 5 wentylatorów (wszystkie wolnoobrotowe FD nie trzeba bawić się w regulację) i przy starcie kompa czasem zastanawiam się, czy trafiłem w przycisk ;).

Rzuciłem okiem na tą NZXT Tempest Evo i Cooler mastera. Obie mają podobny system organizacji kabli (+) natomiast obie będą podobnie łapały kurz (FD ma siatki przed wentylatorami z przodu i pod zasilaczem) obie nie mają wygłuszenia. Nawet jeśli te maty w FD nie są jakieś super to samemu nie chciałoby mi się bawić w oklejanie. Obudowa jest dość ciężka ale nie będziesz jej nosił co chwila.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2010, 07:17 
Cytuj  
tomu mam fractala od poltora miesiaca i powiem tak - jedyna wkurzajaca rzecz,to silna niebieska dioda podswietlajaca przcisk power - w nocy calkiem ladnie podswietla pokoj gdy chce sie spac ;d
scythe mugen rev2 wszedl bez problemu i jeszcze luz jest, te niby "badziewne" maty sadze,ze dzialaja bardzo fajnie, bo kompa zaczynam slyszec dopiero wtedy, gdy 5850 rozkreci sie w szatanskim tancu duzej ilosci fpsow w high detalach ;)
co do do obklejonych badziewnie nozek, to powiem Ci,ze dopiero teraz sie o nich dowiedzialem 8) komputer stoi na ziemi i nozek nie da sie zobaczyc od frontu, a z boku widze je dopiero gdy glowe mam na wysokosci kolan (wlasnie sprawdzone).


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 8 cze 2010, 07:41 
Cytuj  
Osobiście polecam wszystkim Cooler Master Centurion 590. Idzie ją dostać nawet po 236 zł, wymienić tylko wiatraczki np. na SilentiumPC Zephyr i jest i cicho i chłodno w budzie. Wiatraczki postawić np tak: 2x12cm na wlot (jeden chłodzi koszyk z dyskami, można wziąć wariant z Blue LEDem jak ktoś lubi bajery), dwa wyciągające u góry i ew. jeszcze jedną 14tkę na bok). Te wiatraczki są niemal bezgłośne (~13db dla 12cm i 9db dla 14cm) i do tego tanie. W połączeniu z tą obudową mamy ekonomiczny i wydajny zestaw.

Ps. Tomugeen: nazwa producenta może być i wiejska ale nic nie zmienia faktu, że obudowy robią dobre - w sumie to i tak kawał blachy, grunt żeby po oczach nie dawał i można było w miarę sensownie wnętrze zaprojektować.


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 8 cze 2010, 11:38 
Cytuj  
Chyba zdecydowalem sie na tego fractala, zwlaszcza ze jest calkiem tanio w proline ktorego mam po drodze do domu.

yabaddi: nie podoba mi sie ich znaczek i jakos tak ogolny design, nic na to nie poradze, ale wiatraczki wlasnie planuje te polecane przez ciebie sobie dolozyc. Maja swienty stosunek cena/jakosc.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 8 cze 2010, 12:10 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
Chyba zdecydowalem sie na tego fractala, zwlaszcza ze jest calkiem tanio w proline ktorego mam po drodze do domu.

yabaddi: nie podoba mi sie ich znaczek i jakos tak ogolny design, nic na to nie poradze, ale wiatraczki wlasnie planuje te polecane przez ciebie sobie dolozyc. Maja swienty stosunek cena/jakosc.


Wiadomo, na gusta się nic nie poradzi ;) A wiatraczki bomba, jakbym miał dla nich szukać rywala to chyba tylko AIMAXX. Trochę droższe ale równie wydajne i ciche.


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 cze 2010, 20:59 
Cytuj  
Ok, zamontowalem rig w tym fractalu. CUDO!

Cisza, chlod, komputera nie slychac wcale. 3 wentylatorki podlaczone przez pokretlo od obrotow (podlaczylem na chybil-trafil i zadzialo) + 1 bezposrednio do plyty glownej. 2x zephyr 120 i 2x boxowy.
Diode zasialania odlacze, zamiast tego tam jakis vent 140 z delikatnym swiatelkiem na top, zebym wiedzial, ze komputer chodzi.

W srodku niesamowity porzadek, nie ma nawet jednego przeszkadzajacego kabelka. Dopiero teraz zdalem sobie sprawe ze miejsce na kable za plyta to must have jesli ma sie zasilacz na dole (bo jak wtedy sensownie podlaczyc 4+4 pin na procesor??).
Wystajacy wentylator z mugena miesci sie na styk, ale osoby bez fikusnych radiatorow na ramie albo z wezszym chlodzeniem wsadza tam praktycznie wszystko.
Aha, no i ta czern, czarna buda w srodku, czarna plyta, dysk pod czarna polka, czarny zasilacz i oplot kabli. Ofc buda zamknieta na cztery sputsty, ale sama swiadomosc pieknego wnetrzna mi wystarcza.

Fractal Design Define R2 - nie ma lepszej obudowy za 360 pln.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 11 cze 2010, 22:23 
Cytuj  
Tomu są lepsze i nie koniecznie w cenie 360zł.. o wiele tańsze.

Jako, że miałem styczność z kilkoma obudowami z segmentu low-mid powiem tak - fractal jest dosyc tandetnie wykonana obudową i nigdy bym nie zapłacił za nią tyle kasy. Jakieś śmiesznej grubości maty wyciszające, kiepskiej jakości wykończenia itp. Za wysoko się cenią.

Z tanich i podobnych jakościowo to tylko SilentiumPC Gladius 600 Pure Black GD-600, funkcjonalność 100% lepsza a i cena bardzo atrakcyjna - http://www.proline.pl/sklep.php?p=SPC+GLADIUS+GD-600

Ewentualnie Cooler Master Centurion 590, ale już trochę droższa.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 11 cze 2010, 23:40 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
Z tanich i podobnych jakościowo to tylko SilentiumPC Gladius 600 Pure Black GD-600, funkcjonalność 100% lepsza a i cena bardzo atrakcyjna - http://www.proline.pl/sklep.php?p=SPC+GLADIUS+GD-600


Rozwiń tą 100% lepszą funkcjonalność bo ciekaw jestem...

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 11 cze 2010, 23:55 
Cytuj  
tip: przód obudowy

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 cze 2010, 08:10 
Cytuj  
nie wiem co jest takiego bomba w tej budzie - ja sadze np jesli chodzi o przod, ze mozliwosc zamkniecia wyciszonych gabka drzwiczek (szczegolnie,gdy sie nie posiada zadnego napedu optycznego) jest duzym plusem + umieszczenie gniazd u szczytu obudowy jest extra - nie trzeba sie szchylac by pendrive wcisnac.


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 12 cze 2010, 10:07 
Cytuj  
Zależy jeszcze gdzie buda stoi, jak w spacjalnie wyprofilowanym miejscu na bude w biurku to też będzie ciężko. Ja tam mam huby w klawiaturze i monitorze i nie muszę nurkować. :]

Najlepsza cyrkulacja powietrza jest przód->tył.

Była na yt recka tej budy (by pclab) i sami podkreślili, że grubość tych mat wyciszających to tak jakby ich tam nie było, bo to jakieś cienkie plasterki są.

Zresztą dla mnie doskonała buda to twelve hundred a gd-600 ma podobną konstrukcję.

Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 12 cze 2010, 10:21 
Cytuj  
No wlasnie gladiusowi brakuje tych paru rzeczy o ktore ma fractal. A 1200 jest drogi i ma obrzydliwe okno ze srubkami. Widac dla ciebie podobna konstrukcja to siateczka z przodu ;]
Ja tam wole cisze i spokoj.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 cze 2010, 10:26 
Cytuj  
Ja swego czasu miałem hype na tą:

Obrazek

Niestety, fatalnie z dostępnością było i zrezygnowałem.

Tomu, wywal default wiatraki i zamontuj Nosiblockery :) tanie, dostępne na cooling.pl. Dopiero zobaczysz co to cisza :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 cze 2010, 10:29 
Cytuj  
hmm a czy zasilka na dole nie bedzie sie bardziej kurzyc? nigdy tak nie mialem, jakie sa plusy albo minusy takiego rozwiazania?

a obudowa musi byc, czarna ;p

tomu, czas na foti tutaj: viewtopic.php?t=35372


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 12 cze 2010, 10:33 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
, jakie sa plusy albo minusy takiego rozwiazania?

Jezeli masz otwor na spodzie obudowy, to powietrze jest zasysane z dolu i wywalane po tylu, coalkowicie poza obiegiem powietrza w obudowie. Dzieki temu ze nie ma zasilki na gorze mozna tam wsadzic went nad chlodnica procesora.
Minus jest taki ze kabel od procesora trzeba na gore ciagnac (ale ten problmem zalatwia miejsce ze plyta.


EDIT: e tam fotki, obudowa czarna, sprzet na biurku mam prawie taki sam jak yabaddi w tamtym topicu, tylko myszka mx518 na wiekszej podkladce. fotoszopnij sobie albo wyobraz ;]
EDIT2: a wnetrza budy nie cykne, bo sie bedziecie nabijac z mojej przedpotopowej grafiki.

Edit3: moze jak dam na airbrush, to sie pochwale.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 cze 2010, 10:40 
Cytuj  
to bede musial chyba o takiej budzie pomyslec na przyszlosc.

a co do fot, z kazdego mozna sie tam ponabijac. Twoja przedpotopowa grafa i tak > moj monitor ;] Ale przylansowac trzeba.


_________________
.

**

Posty: 376
Dołączył(a): 18.06.2004
Offline
PostNapisane: 13 cze 2010, 12:51 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Ja swego czasu miałem hype na tą:

Niestety, fatalnie z dostępnością było i zrezygnowałem.

Tomu, wywal default wiatraki i zamontuj Nosiblockery :) tanie, dostępne na cooling.pl. Dopiero zobaczysz co to cisza :)


moze sie myle, ale wydaje mi sie zarowno pc-x500 i pc-x2000 byly na cooling.pl juz kilka tygodni po wyjsciu budy w us.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.