mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość

Posty: 39
Dołączył(a): 2.06.2005
Offline
PostNapisane: 6 cze 2005, 15:42 
Cytuj  
No niestety... mam total expansion pack i nowiutkiego speedera... mam karte z mbanku i kase na oplaty ale... nadal nie mam netu!!! :) hahahaha niezla kolejnosc... niestety wyprowadzilem sie w ostepy lesne i.... i pytam was moi drodzy na jakim laczu sie da grac jesli mam jeszcze stara centrale (analogowa) czyli neo odpada, do osiedli daleko zeby osiedlowki stawiac, jedyne co to na 400-500m ciagnac radio z neo ~756kb, tyle ze koszty tego troszecze duze. Ale oprocz tego??? czy macie jakies realne propozycje??? tylko nie piszecie zebym sie przeprowadzal :)


_________________
ATHLON 3500+ 939...G.BYTE K8N PRO SLI...2x 512 GEIL dual channel...2x WD40 JB RAID0...1x BAR 7.200 80GB... LEADTEK WINFAST 7800 GT EXTREME...CRT 22" PHILIPS 202P40

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 cze 2005, 18:08 
Cytuj  
Na modemie bez problemu. Niekiedy tylko przylaguje.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 865
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 6 cze 2005, 19:18 
Cytuj  
Pynio napisał(a):
jedyne co to na 400-500m ciagnac radio z neo ~756kb, tyle ze koszty tego troszecze duze.

2x karta sieciowa wi-fi + 2x antena to IMHO niesa duze koszty, ustawiasz typ polaczenia jako ad hock i niebawisz sie z ap. Odleglosc 400-500 metrow to wszystkie karty biora bez problemow. Sam mam linka na 5km
ps. poszukaj na aukcjach internetowych kart i anten to zobaczysz, ze koszty sa niewielkie


_________________
KISS - Keep It Simple, Stupid
http://gry-linux.blogspot.com/


Posty: 39
Dołączył(a): 2.06.2005
Offline
PostNapisane: 7 cze 2005, 09:59 
Cytuj  
a router do neo to co??? mam router postawic na xp i jak wylacza w domku to ja w drugim przy swieczce??? pozatym u siebie mam 2 kompy wiec i tam trzeba router bo inaczej tylko jeden bedzie widoczny... czyli 2 anteny, router do neo i po drugiej stronie router i pewnie switch na RJ... rzeczywiscie niewielkie koszty.


_________________
ATHLON 3500+ 939...G.BYTE K8N PRO SLI...2x 512 GEIL dual channel...2x WD40 JB RAID0...1x BAR 7.200 80GB... LEADTEK WINFAST 7800 GT EXTREME...CRT 22" PHILIPS 202P40

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 cze 2005, 12:12 
Cytuj  
Mozna sprobowac pokombinowac z TPSA - jesli w okolicy bylo instalowane SDI to mozna pojsc do lokalnej tpsy, namierzyc kto sie tam zajmuje SDI i za flaszke/bombonierke ustalic ze jesli ktos zglosi rezygnacje z SDI to dadza namiary na goscia i wtedy bedzie mozna sie dogadac co do PRZEKAZANIA SDI (u mnie tak kolega sobie to zalatwil - mieszkal za daleko od centrali na neo a nowego sdi juz nie instaluja ale odczekal 2 miechy i zalapal sie na sdi z odzysku).

Druga sprawa - mozna sprawdzic czy w okolicy nie ma netii - ona oferuje podobna usluge tyle ze trzeba wtedy od nich wziac tez tel.

Trzecia i ostatnia - zorintowac sie czy w najblizszej okolicy nie ma jakiejs firmy ktora ma stale lacze - wtedy mozna sie dogadac i podlaczyc do nich.
Wiekszosc firm pojdzie na taki uklad bo wtedy gdy oni pracuja Ty nie korzystasz z netu i odwrotnie.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)


Posty: 39
Dołączył(a): 2.06.2005
Offline
PostNapisane: 7 cze 2005, 13:08 
Cytuj  
masz racje ale nie czytales dokladnie!!! centrale mam jeszcze przedpotopowa (czytaj-analogowa) wiec ani sdi ani tym bardziej neo nie podejdzie :) post wczesniej jest moje pytanie odnosnie satelity ale wychodzi na to ze nie jest do grania... no coz... przestane was nekac i bede kombinowal z radiem bo to najlepszy pomysl. chyba zeby ciagnac 400m skretki, ale wtedy co najwyzej na slupie sobie po 200 m zawiesze jakiegos "ripitera" :) no nic.. dzieki za opinie i proby wsparcia


_________________
ATHLON 3500+ 939...G.BYTE K8N PRO SLI...2x 512 GEIL dual channel...2x WD40 JB RAID0...1x BAR 7.200 80GB... LEADTEK WINFAST 7800 GT EXTREME...CRT 22" PHILIPS 202P40

***
Avatar użytkownika

Posty: 865
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 7 cze 2005, 14:07 
Cytuj  
napisz jaki masz modem do neo
z tego co piszesz to chcesz polaczyc 3 kompy do 1 neo
I. propozycja wi-fi(brak dobrego modemu adsl)
- zakup ap.
wymagania:
a) ap powinien posiadac wyjscie antenowe( ewentualnie odkrecana antenke)
b) modem adsl (neo)
c)router z wyjsciami rj45
- 2x karta sieciowa wi-fi
-3x antena sieciowa typu Yaga
- 1x karta sieciowa rj45

1 komputer podlacasz zwyka sieciowka (rj45) zostana zazwyczaj jeszcze 3 wolne sloty do ap
2. 1 antene typu Yaga wyciagasz na zewnatrz i kierujesz na swoj dom
Dwie pozostale anteny mocujesz u siebie w domu i kierujesz je na pierwsza antene znajdujaca sie przy ap
ps. wymagana jest widocnosc anten(drzewa, domy moga zaklucic sygnal)
3. podlacasz 2 karty wi-fi u siebie w kompach
4. konfigurujesz siec i masz siec lokalna i podzielone lacze neo na 3 kompy z mozliwoscia podlaczenia kolejnych
koszty:
ap- 300-500zl
2xkarta wi-fi - 50-150 sztuka
3x- antena typu Yaga- 50 zl sztuka
przewody, koncowki- 50 zl
1x karta sieciowa (rj45) - 50 zl? - wbudowana w komputer

II. mozliwosc posiadasz dobry zewnterzy modem adsl(wyjscie rj45)
ap 100-300 zl
wymagania do ap
router+mozliwosc podlaczenia anteny
reszta jak w przypadku I
widzialem na allegro zestaw: antena+karta sieciow+przewod 10m z obrobiona koncowka za 155 zl sztuka (wersja dla niepotrafiacych samodzielnie obrobienia kabla)
co do ap to warto przegladac oferte firm: linksys i d-link (troche droge ale latwe w instalacji i konfiguracji)


_________________
KISS - Keep It Simple, Stupid
http://gry-linux.blogspot.com/


Posty: 39
Dołączył(a): 2.06.2005
Offline
PostNapisane: 7 cze 2005, 15:44 
Cytuj  
modem/router us robotics:
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10761
z tego wychodzi jedno rj45 do jednego kompa, z routera babu jaga kierunkowa na h1000 okolo 3m.
po drugiej stronie jakis router (podobno to ma byc bo nie bedzie widac tych dwoch na raz jesli tam nie zrobie drugiej podsieci) z kierunkowa na h1000 okolo 3m.
i reaz problem bo nie widzialem routerow zeby mialy co najmniej 2> rj45. wiec pewnie po routerze switch zwykly i do 2 kompow zwykly kabel. bo od domu do miejsca gdzie bedzie antena by sie widzialy jest okolo 10m liczac wszystkie "zagiecia" kabla itp. wiec strata db bedzie duza. musi isc zatem inaczej...
ja tak to obmyslilem...
najgorsze jest to ze "u mnie" musza stac 2 urzadzenia... router wifi i switch. jak powiedzialem gosciowi co sie tym zajmuje ze po drugiej stronie bedzie AP to krotko stwierdzil ze nie bedzie widac 2 kompow...
tyle ze na moj maly rozumek jakby te 2 + ten jeden kolo "wtyczki" do netu byly w jednej podsieci.... to co... moze by sie dalo :) i nie trza by tego routera... tego niestety nie wiem. ale wielkie dzieki za dobry pomysl!!! moze macie jeszcze jakies?

ps. z tego co sie zorientowalem ten us. robotisc po prostu rzadzi... i nie chodzi nawet o te "10"-tki w opiniach na stronie komputronika


_________________
ATHLON 3500+ 939...G.BYTE K8N PRO SLI...2x 512 GEIL dual channel...2x WD40 JB RAID0...1x BAR 7.200 80GB... LEADTEK WINFAST 7800 GT EXTREME...CRT 22" PHILIPS 202P40

***
Avatar użytkownika

Posty: 865
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 7 cze 2005, 16:09 
Cytuj  
US Robotics ADSL Modem/Router USR999106

interfejsy WAN RJ-11
ilość portów WAN 1 szt.
interfejsy LAN RJ-45 10/100
ilość portów LAN 4 szt.

masz 1 do wan i 4 porty(rj45) lan
Cytuj:
Knfiguracja sieci - 1 klient po kabelku, 4 na radiówce (802.11b-11mbs), Chodzi bez większych problemów max odl 300m ant panelowe i wszystko jest ok. Szybkość wystarczająca do internetu. Początkowe problemy były spowodowane Win xp POLECAM.


Jak ktos napisal ma 4 karty na fi-wi i 1 karte na kabelku. Zaproponowalem anteny Yaga bo w koncu nadajnik - 2 odbiorniki beda na 1 linni, wiec olac panele, dzieki temu bedziesz mial lepsza jakosc polaczenia.
ap ustawiasz na ap/brige i masz swoj punk dostepowy, liczba klientow dowolna- ale niepolecam wiecej od 6.
Cytuj:
po drugiej stronie jakis router (podobno to ma byc bo nie bedzie widac tych dwoch na raz jesli tam nie zrobie drugiej podsieci) z kierunkowa na h1000 okolo 3m.
a po ch. Tobie dodatkowe koszty? ap musi widziec wszystkie karty w zasiegu anteny
Cytuj:
najgorsze jest to ze "u mnie" musza stac 2 urzadzenia... router wifi i switch. jak powiedzialem gosciowi co sie tym zajmuje ze po drugiej stronie bedzie AP to krotko stwierdzil ze nie bedzie widac 2 kompow...
poto jest ap aby widzial: wbudowany punkt dostępowy Wi-Fi
zaraz narysuje schemat to sam zobaczysz
edit diagram :D http://www.youdraw.com/cgi-bin/solopic.pl?picnum=315524


_________________
KISS - Keep It Simple, Stupid
http://gry-linux.blogspot.com/


Posty: 39
Dołączył(a): 2.06.2005
Offline
PostNapisane: 7 cze 2005, 16:36 
Cytuj  
ale moj drogi z drugiej strony zamiast anteny dookolnej czy innej masz kierunkowa Yage tak??? a wiec jak kompy w domu maja sie widziec z ap w budyneczku obok z antena kierunkowa skierowana w kirunku drugiego budynku he??? czy ja tu cos pogrzmocilem czy pisze logicznie??? ;) poza tym podkreslam ze ap bedzie w budyneczku obok i nie wiem czy u mnie anteny "zauwaza" ap przez 2 sciany (3 sciany-drugi komp)


_________________
ATHLON 3500+ 939...G.BYTE K8N PRO SLI...2x 512 GEIL dual channel...2x WD40 JB RAID0...1x BAR 7.200 80GB... LEADTEK WINFAST 7800 GT EXTREME...CRT 22" PHILIPS 202P40


Posty: 39
Dołączył(a): 2.06.2005
Offline
PostNapisane: 7 cze 2005, 16:56 
Cytuj  
A OTO WYPASIONY RYSUNECZEK :)
http://www.youdraw.com/cgi-bin/solopic.pl?picnum=315535


_________________
ATHLON 3500+ 939...G.BYTE K8N PRO SLI...2x 512 GEIL dual channel...2x WD40 JB RAID0...1x BAR 7.200 80GB... LEADTEK WINFAST 7800 GT EXTREME...CRT 22" PHILIPS 202P40

***
Avatar użytkownika

Posty: 865
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 8 cze 2005, 07:25 
Cytuj  
jedyny wymog to widzenie sie anten, kable do max 10-13 metrow bo potem masz spadek wydajnosci z kolejnego metra.Anteny wyciagasz na zewnatrz pomieszczen. Pomimo, ze Yagi sa antenami kierunkowymi to bija na boki, wiec kilka stopni odchylu to nieproblem.
Cytuj:
poza tym podkreslam ze ap bedzie w budyneczku obok i nie wiem czy u mnie anteny "zauwaza" ap przez 2 sciany (3 sciany-drugi komp)
wi-fi raczej kiepsko widzi przez sciany, a tym bardziej przez te nowe super okna.( dla tego polecilem anteny typu Yaga i wyciagniecie ich z budynkow, antena ma widziec antene, nie ap, te male antenki w ap to tylko taka zabawka- dzialaja do kilku metrow)
Jesli u siebie z kompow do tego budyneczka wystarcza przewody 10 metrowe to mozesz instalowac.
Jesli z domu gdzie masz neozdrade wystarczy przewod 10 metrow do wyciagniecia anteny i skierowania ja na ten budyneczek u ciebie to instaluj.
Jesli na drodze widzenia sie anten masz drzewa w odleglosci do 5-7 metrow do anteny( na drodze sygnalu) - masz spadek wydajnosli ewentualnie brak polaczenia

ps.Jesli bedziesz mial jakies drobne pytania to szukaj malek69 na gg i zostaw wiadomosc, bo ten temat zaczyna przypominac rozmowe tylko 2 osob :D


_________________
KISS - Keep It Simple, Stupid
http://gry-linux.blogspot.com/


Posty: 39
Dołączył(a): 2.06.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2005, 10:23 
Cytuj  
nie chodzi mi o te anteny. z Twojego wczesniejszego postu wynika ze w kompach tez mam karty wi-fi. ok moge je wrzucic, tyle ze wlasnie te anteny musza tez widziec tego ap. na rysunku zobaczysz ze wlasnie to ap jest w tym malym budyneczku kolo anteny.... i tu powstaje problem.ja caly czas obstaje za skretka w tej kwestii... i tak juz bedzie duzy rachunek zwlaszcza, ze widzisz jaka jest cena usr'a. a wczoraj mi sie zapomnialo ze AP ma 2 (slownie DWIE) antenki :). mialem zly dzien... ale i tak sadze ze przez 2,3 sciany te male kurdupelki sie nie zobacza... ok... EOT tutaj :)
ps. co do yag to one beda na zewnatrz..... ok szarap :)


_________________
ATHLON 3500+ 939...G.BYTE K8N PRO SLI...2x 512 GEIL dual channel...2x WD40 JB RAID0...1x BAR 7.200 80GB... LEADTEK WINFAST 7800 GT EXTREME...CRT 22" PHILIPS 202P40

***
Avatar użytkownika

Posty: 865
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 8 cze 2005, 11:15 
Cytuj  
Uwaga sprubuje to rozpisac nalatwiej jak sie da:
Pierwszy dom gdzie jest neo i jeden komputer.
zaczynamy od linii telefonicznej. Od gniazdka telefonu podlaczamy kabelkiem telefonicznym do ap(access point). Z ap do komputera podlaczenie jest przez rj-45 kabelkiem typu karta sieciowa - router(jest to normalny kabelek).
w ten sposob mamy podlaczony 1 komputer znajujacy sie tam gdzie jest neo
- jesli masz wiecej kompow w tym budynku mozesz je podlaczyc kolejnymi kabelkami typ: rj-45(masz 4 wyjscia rj-45 w ap)
Z ap do Twojego domu polaczenie bedzie droga radiowa(zapominami o tych malych antenkach w ap- niema ich, skreslamy je z pamieci)
Aby wyslac sygnal do Twojego domu poslugujemy sie jedna antena typu Yaga. W tym celu przykrecami antene do sciany, wybierajac najlepsze miejce do nakierowania anteny na Twoj dom. Jesli znajdziemy takie miejsce i bedzie z niego widac Twoj dom, a 10 metrow kabla od anteny do ap wystarcza to przykrecamy ja. Przewod przeciagamy do ap i polaczamy. W ten sposob mamy zalatwiony pierwszy dom i wysylamy sygnal radiowy na obszar w kturym znajduje sie Twoj dom. Po skonfigurowaniu ap jako router i acess point mamy skonczony pierwszy dom.
Twoj dom.
Mamy do podlaczenia 2 komputery.
Wiekszosc kart ma dolaczone takie male antenki( nie beda one nam potrzebne- mam zewnetrzne anteny typu Yaga)
Opisze sposob podlaczenia jednego komputera.
Musimy znales najlepsze miejsce na ustawienie anteny:
aby zapewnic najleszy sygnal musimy:
znalesc miejsce gdzie jest najlepszy widok domu nr 1
jesli w ten punkt nakierowana jest antena z domu nr 1 umieszczamy antene i kierujemy ja na dom nr 1, a najlepiej na sama antene.
uwaga. czym krutszy przewod tym lepszy sygnal.
przeciagamy przewod do komputera
podlaczamy karte sieciowa i przykrecami kabelek od antenki w miejsce gdzie mozna podlaczyc antenke.
komputer nr 2 podlaczami w taki sam sposob jak komputer nr 1

uwagi. skoro wybrales ap z standartem g to polecam zakup kart sieciowych ze standartem g. Dzieki temu maxymalny przeslyl danych dochodzi do 54 Mbps tutaj masz rozpiske z predkosciami http://pl.wikipedia.org/wiki/802.11

jesli z domu nr 1 widac tylko ten budyneczek obok Twojego domu to anteny z Twojego domu beda musialy byc umieszczone na tym budyneczku i skierowane w strone domu nr 1
antena typu yaga na domie nr 1 musi byc skierowana na budyneczek obok Twojego domu. Jedyne zeczy znajdujace sie na zewnatrz domu to sa anteny
Zdjecia podgladowe beda z allegro
tak wyglada antena typu Yaga z 10 metrowym przewodem i obrobiona zlaczka:
http://allegro.pl/show_item.php?item=52607171

dzieki takiej zlaczce podlaca sie antene do karty sieciowej
http://allegro.pl/show_item.php?item=52737627
dzieki tej zlacze bedziesz mogl podlaczyc antene typu Yaga w miejsce tej malej antenki w ap( tej antenki o jakiej pisalem aby zapomniec) dzieki czemu sygnal z ap bedzie wyciagniety i wyslany do twojego domu. na odlegosc 500 metrow taka zagrywka ma sens bo sygnal jest wystarczajaco silny. W przypadku wielkich odleglosci np 6-10 km stosuje sie odpowiednie radia jako wzacniacz, ap( ja mam sygnal 6km)

rj-11(zlacze telefoniczne) http://www.meditronik.com.pl/doc/mini/t ... =-rj11.jpg

rj-45( zlacze do podlaczenia pierwszego komputera)
http://www.meditronik.com.pl/doc/mini/i ... 0-rj45.jpg
ewentualnie ekranowany: http://www.meditronik.com.pl/doc/mini/i ... s-rj45.jpg
edit:
Cytuj:
na rysunku zobaczysz ze wlasnie to ap jest w tym malym budyneczku kolo anteny...

nie- ap jest tam gdzie jest neo, czyli jak na rysunku w pierwszym domku
Cytuj:
mialem zly dzien... ale i tak sadze ze przez 2,3 sciany te male kurdupelki sie nie zobacza
te male kurdupeli praktycznie nic niewidza przez betonowa sciane
edit2: opisze ap co bedzie robil w Twojej sieci
-jest to modem noezdrady
- router sieci rj-45 max 4 kompy
- access point sieci wi-fi g(802.11 g)
- laczy ze soba 2 lokalne sieci wi-fi i siec na rj-45
- jest wyjsciem do swiata (rj-11) modem adsl
- sprzetowy firewall(opcja)
- serwer dhcp(opcja)
- serwer dns(opcja)
opcje sobie sprawdz, czy ten ap co wybrales obsluguje


_________________
KISS - Keep It Simple, Stupid
http://gry-linux.blogspot.com/

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.