mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość

Posty: 46
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 24 cze 2005, 19:38 
Cytuj  
Otóż dokupiłem sobie 256DDR/233mhz , mam już jedna 256 wmontowaną również 233mhz DDR. po włożeniu nowego ramu komputer uruchamia sie normalnie az nagle wyskakuje mi niebieskie tło z napisem który informuje mnie ,że Bios nie obsługuje do końca ACPI, wyłanczam więc ACPI i tym razem w tym samym momenice gdze wyskakuje niebieski ekran, komp restartuje mi sie samoczynnie. Sprawdzałem pamiec u siostry i znajomego, działa bez najmniejszego zażutu. Please help. Podejżewam że między ramem a płytą głowną jest zły config, ale pewny nie jestem. Moja plyta główna K7S5A i Ram 256 DDR PC 2100/233mhz firmy LQ

PS: Wkładając do kostki sam nowy ram, komputer wogule nie chce wystartowac, uruchamia sie ale np. monitor jest ciemny jakby wogule nie był podłączony.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 cze 2005, 01:08 
Cytuj  
Nie wszystkie pamieci chca wspolpracowac ze wszystkimi plytami glownymi - chociaz to dosc rzadka przypadlosc. Jedyne co mozesz zrobic, to zapusc memtest (albo dowolny program do testowania pamieci) u kolegi, zeby sprawdzic czy pamiec nie jest uszkodzona.

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 25 cze 2005, 01:38 
Cytuj  
Coval napisał(a):
Jedyne co mozesz zrobic, to zapusc memtest (albo dowolny program do testowania pamieci) u kolegi, zeby sprawdzic czy pamiec nie jest uszkodzona.


Hmmmm... czy jak bedize uszkodzona to czy bedzie mial okazje odpalic jakikolwiek program? :)
Ja bym jeszcze proponowal sprobowac jak te kosci dzialaja w roznych bankach. Nie wiem czy to robiles. Wiem ze to brzmi glupio, ale kiedys kumpel mial problem z pamiecia, podobny do twojego, i zamienienie kosci miejscami pomoglo.

pozdrawiam

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 cze 2005, 03:38 
Cytuj  
Sprawdzałem pamiec u siostry i znajomego, działa bez najmniejszego zażutu

Czyli moze sprawdzic czy pamiec nie jest uszkodzona...

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 25 cze 2005, 03:52 
Cytuj  
Coval napisał(a):
Czyli moze sprawdzic czy pamiec nie jest uszkodzona...


No mozna mozna, mnie chodzilo o to ze jakby byla uszkodzona to raczej nie dalby rady odpalic systemu, tym bardziej uruchomic jakikolwiek program.
Wiem wiem, czepiam sie ;)

pozdrawiam


Posty: 46
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 25 cze 2005, 10:54 
Cytuj  
Pamięć nie jest uszkodzona, widocznie do mojej płytki sie nie nadaje.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 cze 2005, 12:08 
Cytuj  
To moze zamien sie kostka z osoba, u ktorej dziala :).

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.