mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 lip 2005, 16:51 
Cytuj  
Szukam osoby, ktora korzystala z BlueConnect (ewentualnie UMTS innej sieci). Konkretnie chodzi mi o pingi do polskich serwerow + gier mmorpg. Interesuje mnie czy da sie grac w mmorpg za pomoca takiej uslugi.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 lip 2005, 17:02 
Cytuj  
Ja sie tym bawilem i prawidlowa odpowiedz brzmi "zalezy gdzie" :)

W samym centrum warszawy, na naprawde niewielkim obszarze laczysz sie po tej najwiekszej predkosci i wtedy da sie grac.
Ale wszedzie indziej - sux :(


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 lip 2005, 22:03 
Cytuj  
Ale mowisz o hotspotach czy po prostu miejscach z pelnym zasiegiem?
Ja osobiscie testowalem na 2/5 kresek i pingi do polskich serwerow byly w granicach 200ms, do login serwera europejskiego WOW 220-240ms (do miejsca ktorego sie dalo pingnac). Niestety, w samej grze bylo 400-600ms i disconnecty co 15 minut. Pisze o tym mini artykul, czy to sie nadaje do mmorpgow i innych gier online - stad moje pytania.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 19 lip 2005, 23:06 
Cytuj  
a ja sie nad tym zastanawiam, bo potrzebowal bym net w miejscu ktora tpsa i inni operatorzy maja w dupie i tylko era ma tam zasieg. Czy do przegladania www,poczty itp. daje to rade?


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 lip 2005, 00:12 
Cytuj  
Coval napisał(a):
Ale mowisz o hotspotach czy po prostu miejscach z pelnym zasiegiem?
Ja osobiscie testowalem na 2/5 kresek i pingi do polskich serwerow byly w granicach 200ms, do login serwera europejskiego WOW 220-240ms (do miejsca ktorego sie dalo pingnac). Niestety, w samej grze bylo 400-600ms i disconnecty co 15 minut. Pisze o tym mini artykul, czy to sie nadaje do mmorpgow i innych gier online - stad moje pytania.


Tez sie nad tm zastnawialem i nawet pofatygowalem sie odwiedzic kilku znajomych ktorzy to maja.
Hot spoty - dziala ok ale ich jest KILKA i tylko w w-wa.
Jesli masz slabo z zasiegiem w telefonie to dupa - GPRS wymaga wyzszego poziomu sygnalu niz rozmowy glosowe, o EDGE nie wspominajac (bedzie zrywal polaczenie - tak jak mowisz).
Dodatkowo w paru miejscach w w-wa (szczegolnie w poblizu roznych nadajnikow i w budynkach) wariuje to zupelnie.

I niezapominajmy o jednej rzeczy - "nielimitowany dostep" za 129 zl miesiecznie w wydaniu blueconnect oznacza MAX 2 GB miesiecznie W OBIE STRONY.
Czyli na poczte, ICQ/GG i WWW wystarczy (pod warunkiem ze nie sciagasz zbyt duzych zalacznikow) ale nic wiecej.

IMHO do gier mmo to sie mija z celem - dobrze dziala w miejscach gdzie i tak masz opcje 5 innych prowiderow - tanszych, lepszych i bardziej niezawodnych.

Poki co to jest naprawde fajna oferta skierowana do ludzi ktorzy duzo sie kreca po kraju z notebookiem i chca miec wtedy kontakt z netem.
I do niczego wiecej.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 lip 2005, 11:57 
Cytuj  
W umowie jest zastrzezenie, ze po 2GB maja prawo zmienic parametry lacza, ale nie maja obowiazku :). To zabezpieczenie przez leecherami. Bawilem sie tym i moge stwierdzic, ze do www i poczty spisuje sie bardzo dobrze. Gorzej jak bedziesz chcial sciagac wieksze pliki, albo grac.

A czy w Idei i Plusie ich oferty UMTS dotyczą tylko firm? Bo tak sie doczytalem.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 20 lip 2005, 16:46 
Cytuj  
do "normalnego" kompa tez czy tylko nootbooki wlaza w gre?


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 lip 2005, 16:54 
Cytuj  
Do normalnego tez mozna, tylko na razie nie ma zestawow PCtowych. W zwiazku z czym samemum musisz sobie kupic adapter PCIMCIA do PCta (karte dostajesz).

****

Posty: 1775
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 lip 2005, 22:43 
Cytuj  
A jaka jest wymiana danych w przypadku grania w MMO ? Tzn. Po jakim czasie wyczerpalby mi sie moj limit - 2GB ?

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 lip 2005, 23:33 
Cytuj  
Smolik napisał(a):
A jaka jest wymiana danych w przypadku grania w MMO ? Tzn. Po jakim czasie wyczerpalby mi sie moj limit - 2GB ?


Ciezko powiedziec bo to pewnie zalezy od gry.
Ale looknij sobie na status Twojego polaczenia z netem teraz i zobacz ile srednio wysylasz/odbierasz dziennie.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)


Posty: 18
Dołączył(a): 7.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 sie 2005, 08:18 
Cytuj  
Ja bym nie mniał nic z tego.... 40km od Warszawy to troszke jest :)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.