mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
**

Posty: 373
Dołączył(a): 28.08.2005
Offline
PostNapisane: 15 paź 2005, 14:40 
Cytuj  
Witam !!!

Mam problem z moją kartą graficzną.
Dane karty :
Gigabyte GF 6600 AGP N66128DP

Teraz problem :

Zainstalowałem sterowniki firmowe dołączone do karty... i gry działały normalnie, 3D Mark 03 też, ale kiedy zainstalowałem FarCry'a woda była błędnie wyświetlana... nie była tą wodą z FarCry tylko zwykłą maźą....
Olałem sprawe bo myślałem że wystarczy reinstalka gry. Już FarCrya nie zainstalowałem i nie sprawdziłem.

Następnie miałem jakies inne sterowniki i wszystko było cacy, jednak nie pamiętam jake to były stery.

Po jakims czasie zrobiłem format i... dograłem najnowesze sterowniki... te które są teraz czyli 78.01 i gry działały normalnie... ale nie mogłem wyświetlać filmów. Kiedy odpalałem jakikolwiek film, to system się zatrzymywał, i pomagał restart. kiedy odinstalowałem nowe i zainstalowałem sterowniki firmowe, filmy mogłem odpalac normalnie.

Myślałem że wszystko jest oki. ale zainstalowałem Silent Storm i gra zatrzymywała się w menu, nie mogłem nic zrobic.

Zainstalowałe sterowniki najnowsze i Silent Storm działa niby normalnie ale jest strasznie dużo artefaktów.... i znów nie mogę odpalac filmów.

Pomóżcie mi rozwiązac ten problem.

Może jest problem z Biosem bo płyte główną kupowałem króciutko przed wyjsciem na swiatło dzienne GForców 6600 AGP.

Nie mam pojęcia co z moją kartą jest...

Proszę o szybką pomoc !!!!!


_________________

...:::
Carpe Diem :::...
bądź sobą to nie boli

****

Posty: 1282
Dołączył(a): 16.07.2003
Offline
PostNapisane: 15 paź 2005, 16:30 
Cytuj  
First question: jaka masz plyte glowna, firma i model.


_________________
Nie ma fajnych mmorpg.
Muzyka relaksacyjna

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 15 paź 2005, 16:58 
Cytuj  
Artefakty?

Second question: Jaka masz temp w idle grafiki.

Wszyscy wiemy ze GFy lubia cieplo ;) (ostatnio mialem okazje widziec 2x6800 ultra w SLI- Idle=62+ stponi). No i upewnij sie czy nie masz kompa blisko ogrzewania (kaloryfer itp.) bo sie juz sezon grzewczy zaczol.

**

Posty: 373
Dołączył(a): 28.08.2005
Offline
PostNapisane: 15 paź 2005, 17:31 
Cytuj  
Płyta główna to :

Mercury KNU400-L jest to identyczny model jak Epox 8RDA, robiony przez tą samą wytwórnie.

A co do temp to na pewno na 100% nie ona...

Kurde... wymślcie cos chłopaki.... Nie chcę mi się zmieniac sterowników za klazdym razem kiedy chcę w cos pograc albo obejrzec film


_________________

...:::
Carpe Diem :::...
bądź sobą to nie boli

****

Posty: 1282
Dołączył(a): 16.07.2003
Offline
PostNapisane: 15 paź 2005, 18:39 
Cytuj  
Identyczny, a jednak Mercury a nie Epox.... zle mi sie robi jak widze podobne firmy.
Raz w zyciu popelnilem blad z doborem plyty (ze nie byl to Asus albo gigabyte) i wiecej tego nie zrobie. Thx Pieszczoch =)
Wg. mnie to wina plyty, watpie zeby karty Gigabyte.


_________________
Nie ma fajnych mmorpg.
Muzyka relaksacyjna

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 15 paź 2005, 19:43 
Cytuj  
Kolejne pytanie - czy miales wczesniej Radeona, albo GF ze starszej rodziny i wyczysciles rejestr po sterownikach?:)


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 paź 2005, 19:52 
Cytuj  
Ja bym ci proponowal zajrzec na forum nzone.com, ewentualnie guru3d.com i tam poszukac rozwiazania... Wiem, ze z nForce3 i GF6xxx u niektorych sa rozne cyrki i tam o tym pisano. Stamtad bedziesz mogl tez sciagnac rozne wersje sterownikow. Najlepiej przetestowac cos z 6x.xx, co juz obsluguje GF6xxx i cos z 8x.xx, ja obecnie uzywam 81.82 i nie mam... tfu, mam z nimi mniej problemow niz z innymi sterownikami.

****

Posty: 1282
Dołączył(a): 16.07.2003
Offline
PostNapisane: 15 paź 2005, 19:54 
Cytuj  
Ta plyta ma chyba Nfroce2 kon...


_________________
Nie ma fajnych mmorpg.
Muzyka relaksacyjna

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 15 paź 2005, 19:57 
Cytuj  
Raz w zyciu popelnilem blad z doborem plyty (ze nie byl to Asus albo gigabyte) i wiecej tego nie zrobie. Thx Pieszczoch =)

Ze nie byl to Asus lub Gigabyte? :o Przeciez ja wlasnie je polecam :/

****

Posty: 1282
Dołączył(a): 16.07.2003
Offline
PostNapisane: 15 paź 2005, 20:25 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Raz w zyciu popelnilem blad z doborem plyty (ze nie byl to Asus albo gigabyte) i wiecej tego nie zrobie. Thx Pieszczoch =)

Ze nie byl to Asus lub Gigabyte? :o Przeciez ja wlasnie je polecam :/


WTF Szczoch.

No pisze, ze popelnilem raz w zyciu blad nie kupujac Asusa czy GB :(

Go back to school newb.


_________________
Nie ma fajnych mmorpg.
Muzyka relaksacyjna

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 paź 2005, 20:49 
Cytuj  
Ta plyta ma chyba Nfroce2 kon...

Aha:< Ale objawy przypominaly te, o ktorych czytalem, ze wystepuja na nForce 3 (a moze 2 tez?), dlatego mi sie tak skojarzylo.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 15 paź 2005, 20:56 
Cytuj  
No tak :/ Ja tentego po calym tygodniu chodze jak jakis zombie.

thx p33pguy

A co do tej plyty glownej, to chlopie chyba ci w sklepie komputerowym tak powiedzieli zebys to kupil. Tak samo z RAMem zrobil znajomy rok temu, "te vdata to taki sam mogel co kingston, tylko ze o polowe tansze", po 6~ miesiacach blue screen windy i ram spieprzony. Powiedzieli ze do 2 tygodni powinni dac nowa, w ten sposob zmuszony (w penym sensie) byl do kupna nowych i nawyzej posiadania 1gb ram. Co kazdy telefon mowili ze jeden na urlopie albo ze nie doszlo i jakos tak wyszlo ze juz nic nie pamietaja.
A dla 200(?)zl nie chce mu sie biegac po sadach.

**

Posty: 373
Dołączył(a): 28.08.2005
Offline
PostNapisane: 15 paź 2005, 21:54 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
No tak :/ Ja tentego po calym tygodniu chodze jak jakis zombie.

thx p33pguy

A co do tej plyty glownej, to chlopie chyba ci w sklepie komputerowym tak powiedzieli zebys to kupil. Tak samo z RAMem zrobil znajomy rok temu, "te vdata to taki sam mogel co kingston, tylko ze o polowe tansze", po 6~ miesiacach blue screen windy i ram spieprzony. Powiedzieli ze do 2 tygodni powinni dac nowa, w ten sposob zmuszony (w penym sensie) byl do kupna nowych i nawyzej posiadania 1gb ram. Co kazdy telefon mowili ze jeden na urlopie albo ze nie doszlo i jakos tak wyszlo ze juz nic nie pamietaja.
A dla 200(?)zl nie chce mu sie biegac po sadach.



Wiesz co... nie jestem N00Bkiem który pierwszy raz składa kompa i wiezy we wszystko co mówi mu sprzedawca...

Zapomiałem że ten mercury jest zmodowany na Epoxa

Na tej płycie miałem wczesniej GF FX 5700 i wszystko było cacy, i przed przed wymianą karty robiłem format.... więc sprawa rejestru zamkniąta.

Sprawdze zaraz to co Konrador mi doradza....


_________________

...:::
Carpe Diem :::...
bądź sobą to nie boli

****

Posty: 1282
Dołączył(a): 16.07.2003
Offline
PostNapisane: 15 paź 2005, 23:02 
Cytuj  
Kon moze miec racje, chipset tez odgrywa ogromna role jesli chodzi o kompatybilnosc podzespolow :(

Pieprzszczoch: wiesz, nie tak do konca, po co sady. Sa prawa konsumenckie jeszcze :) Znam goscia (zreszta z nim biegalem w tej sprawie...) co "spowodowal" zwolnienie pana chujowego sprzedawcy za to, ze trzymal mu jego mx300 na gwarancji dluzej niz miesiac i go zbywal podobnymi tekstami co Ty przytoczyles :D Nie dosc, ze dostal nowa myszke to i dumny byl ze swojej akcji ;) A chlop byl wyjatkowo zdesperowany -> nie mogl grac meczy klanowych w q2 ~HEHE


_________________
Nie ma fajnych mmorpg.
Muzyka relaksacyjna

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.