mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 lis 2005, 18:29 
Cytuj  
Na pierwszy ogień winrar - jak zmusić to badziewie by przy rozpakowywaniu zrzucało całość OD RAZU do katalogu docelowego, a nie do C:/windows/temp, <rozpakowawywanie>, kopiowanie pliku z dysku C: na dysk E: i całość trwa kilka razy dłużej.

Podobnie z DC++ - zaznaczam plik do downloadu, pokazuję mu miejsce gdzie ma downloadować, nie DC postanawia ściągnąć go na dysk C: (do tego sprawdza dostępne miejsce tylko na dysku docelowym czyli np. E:) po zakończonym downloadzie kopiuje go z dysku C na dysk docelowy.

Nie mówiąc o plikach pobieranych z internetu, byle filmik na który się kliknie dostaje losową nazwę i ładowany jest do losowego katalogu gdzieś w otchałni dysku C: po czym okazuje się, że na dysku C: pomimo zainstalowania czystej windy z 20GB zrobiło się 3GB wolnego.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 lis 2005, 20:38 
Cytuj  
z winrarem nie wiem jaki masz problem, mnie rozpakowuje tam gdzie chce :D czyli prawy przycisk na city_of_villains_stress_test.zip (lub rar, lub r01 jeśli sobie podmontuje) i mam kontekstowo:
Extract files... (odpala się wybór katalogu)
Extract here (wypakowuje w miejsce gdzie jest archiwum)
Extract to city_of_villains_stress_test/ (wypakowuje w miejsce gdzie jest archiwum do katalogu o nazwie archiwum)

O DC++ pytaj na jakiś pirackich forach albo w dziale darmowe ;P


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 lis 2005, 09:36 
Cytuj  
i załóżmy 4GB danych zrzuca ci od razu na wskazany dysk? Czy najpierw leci wszystko ładnie do tempa, a potem następuje młócka dyskami by to z tempa przerzucić do wskazanego folderu? Pamiętaj, że jak wskazany folder jest na tym samym dysku co temp to całość trwa sekundę bo zmieniane są tylko podkatalogi.


DC++ to program niekonicznie do ściągania wersji pirackich. Tak jak torrent niekoniecznie do ściągania pirackich gierek (np. patcher do WoW-a).

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 9 lis 2005, 09:42 
Cytuj  
Co do samej optymalizacji polecam TuneUp Utilities 2004, pozwala zoptymalizować system, internet, wyłączyć programy z autostartu (takie, których normalnie wyłączyć się nie da) oraz zdefragmentować rejestr =]


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 9 lis 2005, 09:59 
Cytuj  
Tak jak torrent niekoniecznie do ściągania pirackich gierek (np. patcher do WoW-a).

Nie zebym byl czepialski. Ale powiedz mi co ostatnio legalnego na DC++ sciagneles? :P
A to co Sweng mowil to prawda, na forach p2p ci na bank pomoga http://www.dcpp.one.pl/

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 lis 2005, 10:00 
Cytuj  
z takich wynalazków wolałbym nie korzystać. Lubię wiedzieć co dany program robi - po prostu chcę wywalić korzystanie z temp-a przez niektóre aplikacje - szczególnie winrara i dc++.

Do tego co robi windoza w jakieś 15-30minut po zostawieniu włączonego komputera? Nie mam ustawionego żadnego screen saver-a, nie mam nawet ustawionego by wyłączał mi monitor, żadnego oszczędzania energii czy wyłączania HDD-ków. Mimo to akurat jak przysypiam, to HDD-ki zaczynają pracować. Nie wiem jakaś domyślna defragmantacja? Na ekranie nic się wtedy nie dzieje. Żaden dziwny proces też nie jest odpalany (już sprawdzałem).

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 9 lis 2005, 10:11 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
z takich wynalazków wolałbym nie korzystać.

Marudzisz :p
Korzystam z TuneUpa od chyba roku, za radą gościa, który naprawia ludziom komputery, poleca to wszystkim, którzy mają problemy z nimi i jeszcze nikt się nie skarżył =]


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 lis 2005, 12:42 
Cytuj  
ok, jak nie znajdę jakiegoś prostszego rozwiązania to spróbuję tego dzieła szatana ;)

*

Posty: 107
Dołączył(a): 18.10.2004
Offline
PostNapisane: 16 lis 2005, 00:39 
Cytuj  
Ja zawsze wyłączam niepotrzebne procesy windowsa i to dużo daje szczególnie jeśli chodzi o ram ;)


_________________
http://tondruk.pl

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.