mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
****

Posty: 1042
Dołączył(a): 27.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 mar 2006, 19:46 
Cytuj  
Otoz mam nowy problem z moim wysluzonym juz komputerkim.

Po wlaczeniu, chodzi 10-15 minut po czym albo wyskakuje niebieski ekraz z "czyms" i sie wylacza ablo ekran sie rozmazuje i komputer jest frozen albo wogole calkowicie sie wylacza.

Moj komp to pentium 4 2 ghz, geforce 4 mmx 64 ramu, giga ramu ddr.
Szczerze mowiac mysle, ze to moze byc albo plyta glowna albo karta graficzna, co myslicie?


_________________
"I forgot that I might see,
So many beautful things.
I forgot that I might need,
to find out what life could bring."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 mar 2006, 19:57 
Cytuj  
Na poczatek sprawdz temperatury wszystkiego (procek, grafika, chipset na plycie glownej, ramy). Szczegolnie jak wylacza sie po podobnych okresach czasu (moze sie przegrzewac). Potem z latwych rzeczy mozesz przetestowac ram - podobne objawy sa.

****

Posty: 1042
Dołączył(a): 27.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 mar 2006, 20:00 
Cytuj  
Hehe, wiecie, ja tam srednio sie interesuje takimi rzeczami wiec jezeli juz mi cos radzicie, to prosze was napiszcie tez jak to zrobic ;)


_________________
"I forgot that I might see,
So many beautful things.
I forgot that I might need,
to find out what life could bring."

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 30 mar 2006, 20:31 
Cytuj  
Cytuj:
"wyskakuje niebieski ekraz z "czyms"

spisujesz na kartkę rodzaj błędu, (bodajże w 2-3 linijce od góry)
odpalasz googlarke, wpisujesz i czytasz co powoduje ten błąd
(równie dobrze możesz się udać z tym problemem na strony microsoftu)

co do zamrażania ... to faktycznie może być problem z przegrzewaniem bądź raczej z nawalaniem chłodzenia - u mnie wentylator na procku stwierdził że dalej się już kręcił nie będzie
rozkręć kompa, wydmuchaj cały ten syf który się nagromadził i sprawdź czy się wszystko kręci i chłodzi ;)


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

****

Posty: 1042
Dołączył(a): 27.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 mar 2006, 20:35 
Cytuj  
joshe napisał(a):
Cytuj:
"wyskakuje niebieski ekraz z "czyms"

spisujesz na kartkę rodzaj błędu, (bodajże w 2-3 linijce od góry)
odpalasz googlarke, wpisujesz i czytasz co powoduje ten błąd
(równie dobrze możesz się udać z tym problemem na strony microsoftu)

co do zamrażania ... to faktycznie może być problem z przegrzewaniem bądź raczej z nawalaniem chłodzenia - u mnie wentylator na procku stwierdził że dalej się już kręcił nie będzie
rozkręć kompa, wydmuchaj cały ten syf który się nagromadził i sprawdź czy się wszystko kręci i chłodzi ;)


Co do spisania to niestety nie czytam tak szybko ;)

A komp jest od zawsze rozkrecony :P

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 30 mar 2006, 22:18 
Cytuj  
Stawiałbym na plyte, mialem podobne problemy. Chociaz wiesz, na odleglosc trudno doradzic, spytaj sie kogos z otoczenia bardziej obcykanego. Ale graf bym raczej wykluczyl, jak mowie stawialbym bardziej na plyte... A to oznacza ze razem z plyta rownie dobrze moglo by i pujsc RAM


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 mar 2006, 22:19 
Cytuj  
No ja tez bym stawial na ram, mialem kiedys b.podobny objaw, a dokladnie to blue screen podczas boot winxp lub chwili dzialania. A to co ty masz to jeszcze podrzuca mi na mysli za wysokie napiecia na karcie i jej temp.
W koncu spieprzony ram nie ma nic do rozmazanego ekranu, ale takze goraca VGA nie ma nic do bluescreen-a :/ Obys nie mial cos extra spieprzonego.

Anyway jaka masz plyte glowna? Mozliwe ze masz wystarczajaca nowa zeby moc sprawdzic temperatury i napiecia z windowsa.

****

Posty: 1042
Dołączył(a): 27.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 mar 2006, 22:34 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Anyway jaka masz plyte glowna? Mozliwe ze masz wystarczajaca nowa zeby moc sprawdzic temperatury i napiecia z windowsa.


Oj tak nowej to ja raczej nie mam :/ Komp juz w sumie ma 3,5 roku wiec wiecie ;) Ogolnie jak narazie dziala 2,5 godzinki wiec jest niezle. Niech przetrzyma jeszcze z pol roku i kupie cos nowego bo tymczasem mam niestety wazniejsze wydatki ;)


_________________
"I forgot that I might see,
So many beautful things.
I forgot that I might need,
to find out what life could bring."

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 30 mar 2006, 22:40 
Cytuj  
Jak komp rozkrecony, to go odpal, i wsadz reke i zobacz jak dzialaja coolery, moze ktorys pada albo juz padl ?

Jezeli masz artefakty (dziwne kolorki/znaczki etc) pojawiajace sie na ekranie to mozliwe ze padla ci grafa...


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 31 mar 2006, 01:02 
Cytuj  
revange napisał(a):
Co do spisania to niestety nie czytam tak szybko ;)

właściwości mojego komputera >zaawansowane > uruchamianie i odzyskiwanie : ustawienia > odznaczasz: automatycznie uruchom ponownie
i czekasz na pięknego i soczyście niebieskiego bsodzika ;)


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 31 mar 2006, 08:49 
Cytuj  
w moim przypadku googlowanie po blue screenie pozwoliło wykluczyć stację dyskietek, której i tak nie posiadam..
Temperatury, wiatraki -> jak wyłącza się po tym samym czasie to najbardziej prawdopodobne, że się przegrzewa
zasilacz -> być może któryś wiatrak jest przytarty, jak mechanizm się grzeje zaczyna żreć ampery i stąd blue screeny.
memory - tu standardowe testy
płyta główna - tego w sumie nie ma jak sprawdzić można podejrzewać
można przelecieć jakimś testerem HDD-ki, ale raczej mało prawdopodobne.
Procek praktycznie można wykluczyć, praktycznie zerowa awaryjność tego sprzęta.
Jak nie pomoże - to rozbierz, przedmuchaj, podociskaj.

**

Posty: 481
Dołączył(a): 2.07.2005
Offline
PostNapisane: 31 mar 2006, 16:07 
Cytuj  
Jeżeli ci słabo działa wiatrak zasilacza to go rozkręć, przepłukaj wodą łożysko a później naoliw je oliwką. To rozwiązało problem w moim wypadku. Jeżeli nie to czy zmieniałeś kartę/procka? Jak tak to możliwe że zasilacz sobie nie radzi. Lub też masz zmiany napięcia w kontakcie. Możesz wtedy spróbować przepiąć kompa z gniazdka.

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 31 mar 2006, 16:46 
Cytuj  
jeśli nawalałby zasilacz i w związku z tym płyta gł, warto zobaczyć czy kondensatory nie są napuchnięte
jeśli tak ... to płytka nie "rokuje na przyszłość" :/


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

****

Posty: 1042
Dołączył(a): 27.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 mar 2006, 22:07 
Cytuj  
Dzieki wszystkim za pomoc. Komputerek dziwnym trafem jak narazie dziala ;)

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2006, 14:21 
Cytuj  
to jest k** istne science fikszon :]
(dlatego zawsze to powtarzam: ludzie z pomocy technicznej powinni zarabiać grube tysiące zł)


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2006, 15:57 
Cytuj  
Z tym ze niedlugo na 80% cos ci padnie i bedzie nie do naprawienia...
Ja juz mialem kilka takich akcji i sie nauczylem ze jezeli zobacze 2 blue screeny w ciagu tygodnia to cos jest nietak.


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2006, 16:59 
Cytuj  
Ashton napisał(a):
Z tym ze niedlugo na 80% cos ci padnie i bedzie nie do naprawienia...
Ja juz mialem kilka takich akcji i sie nauczylem ze jezeli zobacze 2 blue screeny w ciagu tygodnia to cos jest nietak.


Tia to prawda. Plyta zanim calkowicie mi sie spierdol*la miala pewne objawy, niestety je zignorowalem :/


_________________
Obrazek

***

Posty: 590
Dołączył(a): 16.09.2005
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2006, 17:11 
Cytuj  
revange napisał(a):
Otoz mam nowy problem z moim wysluzonym juz komputerkim.

Po wlaczeniu, chodzi 10-15 minut po czym albo wyskakuje niebieski ekraz z "czyms" i sie wylacza ablo ekran sie rozmazuje i komputer jest frozen albo wogole calkowicie sie wylacza.

Moj komp to pentium 4 2 ghz, geforce 4 mmx 64 ramu, giga ramu ddr.
Szczerze mowiac mysle, ze to moze byc albo plyta glowna albo karta graficzna, co myslicie?




mialem to samo :)
btw. 2 wyjscia :
a) albo spalony ram
b) albo ci sie grafika przegrzewa :)


Ja mialem najpierw pierwsze potem drugie

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2006, 17:38 
Cytuj  
Takie objawy akurat moga wiele oznaczac, ale sugerowalbym wpierw sprawdzic grafike, potem zasilacz, etc posprawdzac kazde urzadzenie.

Czasami pomaga reinstalka, ale jak mowilem sprawdz wpierw wentylatory na procku i grafie, dobrze by bylo tez zasilacz ;) Moze ci to oszczedzic wiele czasu i pieniedzy (cooler 20-30zl grafika ..... no w twoim wypadku moze 10zl wiecej ;) ale proc to juz niezla sumka.... zasilacz zreszta tez.

edit: swoja droga jaka masz plyte ?


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

**

Posty: 223
Dołączył(a): 16.02.2004
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2006, 01:08 
Cytuj  
Niebieskie ekrany nawiedzaly mnie kilka razy.
1. Mialem sterowniki ktore nie wspograly z XP - producent wydal nowe i po klopocie.
2. Padajaca plyta glowna nr 1 (Epox) - wywalo bledy zwiazne ze wszystkim.
3. Padajaca plyta glowna nr 2 (MSI) - dziala dobrze przez roczek i to samo jak w nr 1.
4. Padajacy zasilacz z tym ze komputer czasem sie sam resetowal, a czasem wywalal niebieski ekran.

przeczytaj:
http://forum.tweak.pl/index.php?showtopic=104416
http://forum.tweak.pl/index.php?showtopic=100972

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.