mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2006, 16:39 
Cytuj  
Jak ma sie jedno do drugiego. Oba 3000+, oba Socket 939, oba 64 (tzn. Sempron z dopisikiem w nawiasie:).
Wiem, ze Sempron ma 4 razy mniejszy cache L2, ale jakie to ma znaczenie dla mnie - gracza?

Wedlug tego zestawienia praktycznie nie widac roznicy. A skoro nie widac. To po co przeplacac? :)
http://www.benchmark.pl/r.php?file=http ... n_939.html


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2006, 17:12 
Cytuj  
A używasz w tle firewalla, antyvira, cokolwiek ? Jeśli tak, to później nie marudź, że ci AVAST system zwalnia ;)
ps. Zaraz przyjdzie Atherius i postawi mnie pod ścianą jak sądzę. Ale dla niego Sempron >> Pentum 4 z HT ;)


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2006, 18:41 
Cytuj  
Windows: p4 ht > sempron, a64
Gry: sempron, a64 > p4 ht

Moze nie widzieliscie testow p4 ht w grach, wlaczenie ht wrecz spowalnia wszelakie gry i 3dmarki, bo proc zamiast skupic sie na jednym procesie (grze) skupia sie na 2 roznych. W windzie jak najbardziej jest duza wygoda, jesli kompresujemy cos w tle jest duza wygoda, bo system nie muli itp.

Zychoo kiedys w dobie duronow i athlonow xp cache mial bardzo duze znaczenie, bylo to widoczne w testach i benchmarkach. Obecnie jak widac ma znaczenie 2go rzedne i ta minimalna roznice mozna nadrobic kilkudziesiecioma dodatkowymi megahercami (czyli very light o/c).

Obecnie w nowych grach pierwsze skrzypce gra karta graficzna i jest taka zasada:
slabszy proc + dobra grafa >>> lepszy proc + slaba grafa
Wiec lepiej kupic tego sempika i kase dorzucic do lepszej grafiki, obecnie z takich w cenie do przelkniecia proponuje ati radeon x800gto za 450zl (12 potokow, mozliwosc odblokowania dodatkowych 4, na starcie 256b pamiec).

Co do avasta i mulenia systemu, to mam go w tle + zone alarm + microsoft antyspyware + foobar + ie 7.0 + gg i jakos nie odczuwam najmniejszego mulenia... dziwne. Podczas instalacji czegos z partycji na partycje oczywiscie muli, ale podczas normalnej pracy jest luxus i wcale nie brakuje mi tego ht. ;]

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2006, 20:26 
Cytuj  
www.hardocp.com

Obrazek
Obrazek
Obrazek

www.tomshardware.com

Obrazek
Obrazek
Obrazek

I moge tak non-stop wrzucac testy :/
Ja nie rozumiem, jak mozna polecac procesor nie sprawdziwszy dokladniej.
Z nowszymi a64 i X2 (czyli cos w stylu odwrotnym do 3.2gh p4 vs 3200+ a64) to jest inaczej, ale roznica jest nie warta swojej ceny (X2) czy komfortu (HT).
Przypominam, ze za kazda lewa rade na tym forum placi ten co sie pytal i dal namowic.

Anyway:
Moze nie widzieliscie testow p4 ht w grach, wlaczenie ht wrecz spowalnia wszelakie gry i 3dmarki, bo proc zamiast skupic sie na jednym procesie (grze) skupia sie na 2 roznych. W windzie jak najbardziej jest duza wygoda, jesli kompresujemy cos w tle jest duza wygoda, bo system nie muli itp.

To jest zdanie typu "moj komputer, zyje". Ta teoria normalnie obala matematyke konkretna oraz cale podstawy informatyki. Dam ci mala podpowiedz, czemu procesor _jednak_ sie "skupia" na grze -dopiero w tym roku taki p42.8ghz zostal prawie w pelni uzyty przez gre(czyli real-time, pomijamy loadingi).

PS.Nie brakuje ci HT bo nigdy pewnie nie miales komfortu pracowac na nim.

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2006, 21:37 
Cytuj  
Omgz0r.
To strasznie skomplikowane jak na moj maly rozumek. Te potoki, przeskoki, megahece etc.
Ja chce sobie kupic:
Sempron 3000+ lub Athlon 64 3000+
Mainboard Gigabyte na nForce 4x
GeForce 6800 GT

Zalezy mi glownei zeby miec 2837568323 fps i zastanawiam sie czy warto wrzucac troche zlociszy w athlona zamiast w semprona.


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2006, 21:58 
Cytuj  
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jak widac nie ma ogromnych roznic, a podkrecony Sempron potrafi dorownac Athlonowi. Jednak wystarczy ze podkrecisz Athlona i masz punkt zwrotny.

Na dodatek nie kupisz duzo lepszej grafiki za roznice cenowa, a zawsze bedziesz mial te wieksze cache i 200mgz w HyperTransport wiecej.

Inaczej ujmujac to za 150zl wiecej masz procka co nie potrzebuje podkrecania, a jak wiemy, na boxowym chlodzieniu roznie to bywa.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2006, 22:32 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
www.hardocp.com
To jest zdanie typu "moj komputer, zyje". Ta teoria normalnie obala matematyke konkretna oraz cale podstawy informatyki. Dam ci mala podpowiedz, czemu procesor _jednak_ sie "skupia" na grze -dopiero w tym roku taki p42.8ghz zostal prawie w pelni uzyty przez gre(czyli real-time, pomijamy loadingi).

PS.Nie brakuje ci HT bo nigdy pewnie nie miales komfortu pracowac na nim.


Jesli gry nie sa optymalizowane pod 2 cpu to z ht bedzie dzialac wolniej niz bez.
Oczywiscie ty i twoja krysztalowa kula wiecei lepiej, czy pracowalem kiedys na p4 z ht. Nie lubie opierac sie o przypuszczenia jak niektorzy i dla twoich wiadomosci - tak pracowalem i w windowsie przy codziennych czynnosciach nie ma dla mnie roznicy. Przy czynnosicach, ktore wymienilem wyzej jest roznica.

Napisales, ze za roznice w cenie miedzy athlonem i sempronem nie kupi grafy o klase wyzej ? Przyklad podany takze wyzej : x800gto za 450zl.
Powiedzmy, ze mamy luzem te 150-200zl, ktore oszczedzilismy na athlonie, czy za 300zl kupisz jakas sensowna karte do grania - NIE, byle jaki 6600 kosztuje ~350zl (8 potokow, 128b mem).
Wiesz ja codziennie cos tam sobie skladam i troszunko sie orientuje.

Wolal bym zaoszczedzona kase dorzucic juz nawet do dodatkowej kosci 512mb.

Jako, ze lubisz wykresy itp. to pierwszy lepszy znaleziony w necie.

Obrazek

No i jakims dziwnym trafem p4 z wlaczonym ht wypada slabiej niz bez. Cud panie, cud.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2006, 00:21 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
(...)
Ja chce sobie kupic:
GeForce 6800 GT(...)


Przygladalem sie dzisiaj kartom graficznym i czy nie lepiej byloby zafundowac sobie Nvidia 7600 GT ? Cena praktycznie ta sama. Nie mam pojecia czy sie dobrze podkreca, gdyz sam sie w to nie bawie.

Tu znajdziesz opis i porownawcze testy wydajnosci:
http://www.benchmark.pl/artykuly/recenz ... 600GT.html

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2006, 11:29 
Cytuj  
No i jakims dziwnym trafem p4 z wlaczonym ht wypada slabiej niz bez. Cud panie, cud.

Ehe cud, tylko chyba zapomniales ze priorytetowanie w tle bez HT troche inaczej dziala. Druga sprawa nie ma uzytkownika P4 z HT co by tego HT nie uzywal.

A co do kupna karty o klase wyzsza za te 150zl, to moze spojz jaka Zychoo najlepiej kupuje? I teraz kup o klase wyzsza, biorac pod uwage jeszcze propozycja Covala co do GF7xxx, to ogolnie nic nie zakupisz.

No i ten sprzet oo ktorym mowisz i skladasz, tzn. ten low-end 100%, to :
Wiesz ja codziennie cos tam sobie skladam i troszunko sie orientuje.

Nie obraz sie, ale na wysypisku? :/

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2006, 12:13 
Cytuj  
No niestety, budzet mam ograniczony do 1500 zlotych na sztywno. Tak sobie ustalilem, bo wiem, ze na kompa mozna wyczyscic cale konto mowiac: 'A, jak juz kupujesz to, to w zasadzie moglbys dolozyc troszke i miec tamto, lepsze." A ktos potem powie: "No niby tak, ale tutaj jak do tego drugiego dolozysz 150zl, to w sumie nieduzo jak juz wydajesz 1500+ to dostaniesz uber costam.". I tak od rady do rady sie robi 2k+ ^^

@Coval
W zasadzie to myslalem na GF 7XXX, ale chyba wole wrzucic ta kase w procesor. A znajomy na GF 6800 GT ma w Doomie 48 fps przy rozdzielczosci 1600:costam i max detalach (+anizotropocostam etc). Mysle, ze starczy ^^


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2006, 12:51 
Cytuj  
Cytuj:
byle jaki 6600 kosztuje ~350zl (8 potokow, 128b mem).


ja bym zamias tego kupił radka 9500 pr0 za ~200 zl z allegro


_________________
Obrazek

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2006, 13:03 
Cytuj  
Radeona 9500 na AGP to ja chcialem kupic rok temu tbh.
Poza tym to nie kupie nigdy hardware'u na allegro.


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2006, 13:18 
Cytuj  
Przeciez 6800 GT kosztuje jakies 800 zl, a 7600 GT 812-839 zl na skapiec.pl (pierwsza lepsza strona z cenami). Dla mnie to ta sama cena :). Jesli mialbym zejsc o segment nizej to bralbym X1600 XT za okolo 700 zl. Jeszcze nizej pozostaje 6600 GT i X1600 PRO za okolo 500 zl.

Procesor oczywiscie bierz Athlona. Semprony i Celerony to sa takie nieudane procki zdjete z tasm produkcyjnych pelnowartosciowych AMD i Intelow.

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2006, 13:27 
Cytuj  
Coval napisał(a):
Procesor oczywiscie bierz Athlona. Semprony i Celerony to sa takie nieudane procki zdjete z tasm produkcyjnych pelnowartosciowych AMD i Intelow.

Kiedy wlasnie dowiedzialem sie, ze L2 cache ma niewielki wplyw na performace w grach.


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2006, 13:46 
Cytuj  
Zalezy na jakich ustawieniach, ogolnie nie bedzie duzej roznicy ale renderowanie z wiekszym cache jest o duzo szybsze.

Ogolnie tez za tym idzie lepszy performance w systemie.
Ja bym bral Athlona na twoim miejscu ze wzgledu na to ze nie jestes zmuszony kupowac kastrata.

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2006, 13:49 
Cytuj  
Tak poprosilem. Jak sie da to niech wstawi athlona 64, jesli nie to trudno, niech zostanie sempron, wazne zeby grafika byla w porzadku.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2006, 14:21 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
No i jakims dziwnym trafem p4 z wlaczonym ht wypada slabiej niz bez. Cud panie, cud.

Ehe cud, tylko chyba zapomniales ze priorytetowanie w tle bez HT troche inaczej dziala. Druga sprawa nie ma uzytkownika P4 z HT co by tego HT nie uzywal.

A co do kupna karty o klase wyzsza za te 150zl, to moze spojz jaka Zychoo najlepiej kupuje? I teraz kup o klase wyzsza, biorac pod uwage jeszcze propozycja Covala co do GF7xxx, to ogolnie nic nie zakupisz.

No i ten sprzet oo ktorym mowisz i skladasz, tzn. ten low-end 100%, to :
Wiesz ja codziennie cos tam sobie skladam i troszunko sie orientuje.

Nie obraz sie, ale na wysypisku? :/


Nie obrazam sie, typowy objaw braku argumentow, wychodzisz z piaskownicy i sie dodatkowo obszczales na plecach ~~~

Zychoo tak jak pisalem, lepiej silniejsza grafe i slabszy proc.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2006, 14:25 
Cytuj  
Tak na marginesie to masz pewnosc ze dostaniesz tego 6800GT? Ja ~3tyg temu oddalem swojego do serwisu i dostalem w zamian 7800gs, jako ze nie bylo szansy na naprawe karty, ani wymiane na ten sam model ( ktorych to juz nie produkuja od hoho ;)... a jeszcze ponad pol roku gwary bylo, szkoda ze za 5miechow sie nie zepsula )

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2006, 16:00 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
Pieszczoch napisał(a):
No i jakims dziwnym trafem p4 z wlaczonym ht wypada slabiej niz bez. Cud panie, cud.

Ehe cud, tylko chyba zapomniales ze priorytetowanie w tle bez HT troche inaczej dziala. Druga sprawa nie ma uzytkownika P4 z HT co by tego HT nie uzywal.

A co do kupna karty o klase wyzsza za te 150zl, to moze spojz jaka Zychoo najlepiej kupuje? I teraz kup o klase wyzsza, biorac pod uwage jeszcze propozycja Covala co do GF7xxx, to ogolnie nic nie zakupisz.

No i ten sprzet oo ktorym mowisz i skladasz, tzn. ten low-end 100%, to :
Wiesz ja codziennie cos tam sobie skladam i troszunko sie orientuje.

Nie obraz sie, ale na wysypisku? :/


Nie obrazam sie, typowy objaw braku argumentow, wychodzisz z piaskownicy i sie dodatkowo obszczales na plecach ~~~

Zychoo tak jak pisalem, lepiej silniejsza grafe i slabszy proc.


Sluchaj Szczocha bo zna sie na hardzie jak malo kto ,nieraz na vencie gadalsmy do pozna z swengusem i chlopak ma naprawde duzo do powiedzenia i jak cos mowi to raczej z sensem :]


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2006, 17:53 
Cytuj  
Nie przesadzajmy ;) Ale znowu w te wakacje sie przejade do Belgii popracowac na tego-rocznych high-endach, to przynajmniej bede wiedzial co kupic w tym roku.
Zwlaszcza to chce sprawdzic pocace sie P4 i AMD dwurdzeniowe.

PS. A co do argumentow, to sa wyzej juz napisane.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.