mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 82
Dołączył(a): 6.06.2006
Offline
PostNapisane: 30 cze 2006, 18:37 
Cytuj  
witam serdecznie
Mam pytanie do ekspertów, mianowicie chcę wymienić sobie myszkę i klawiaturę. Przed zakupem jednak chciałem się poradzić jakiej firmy i jaki model dane urządzenie jest najlepsze to znaczy spełnia wszystkie warunki w komforcie użytkowania itp.

Co do myszki to zastanawiam się nad firmą A4Tech, oczywiście mysz bezprzewodowa. Jeśli mają państwo jakiś swój inny typ, (firma, model) to będę wdzięczny o polecenie.

Co do klawiatury to jest juz większy problem. Opłaca się kupować klawiaturę ultra flat? Jaki jest na niej komfort pracy? Czy może kupić bezprzewodową, głośniejszą a zarazem grubszą klawiaturę? No i byłbym również wdzięczny o podrzucenie typu i producenta.

Dziękuję serdecznie i z niecierpliwością oczekuje na Państwa odpowiedź
Pozdrawiam

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 30 cze 2006, 18:50 
Cytuj  
jesli chodzi o myszke to oczywiscie Logitech, a model MX5xx


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 cze 2006, 18:50 
Cytuj  
A4tech - najgorsze co mógłbyś wybrać :D
I moim zdaniem (ale tylko moim) z daleka od cordless.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 30 cze 2006, 19:23 
Cytuj  
Jeżeli chodzi o myszkę to oczywiście Razer, może być Krait albo Copperhead choć ja używam starszego Diamonbacka 1600dpi.

Klawiatura to w sumie mniejszy problem, ja kupiłem na allegro jakiegoś tracera za 13zł i nie narzekam :)

Zresztą zależy też do czego się używa komputera, bo to diametralnie zmienia przedziały cenowe :D

Czuję się stary jak ktoś zwraca się do mnie per "Pan" xD

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 30 cze 2006, 20:01 
Cytuj  
TBH to nie mam pojecia co ludzie widza w Razerach. Mialem (nie)przyjemnosc obcowac z tym gryzoniem i ani to to ladne ani wygodne. Z uczuciem wielkiej ulgi wrocilem do swojego MX510. Dlatego szczerze polacam ta myche (chociaz mx510 zdaje sie ze juz jest wycofany ze sprzedazy, zastapiony przez mx518 od ktorego rozni sie tylko kolorem i czuloscia). Dodatkowo obowiazkowa porzadna podkladka. Ja urzywam Icemate'a Original ale jako ze wiekszosc osob czuje opor przed wydaniem takiej sumy na podkladke to polecam tez Steelpad QCK (nie tak ladny jak Icemate ale w uzytkowaniu rownie fajny). No i oczywiscie teflonowe slizgacze zeby moc w pelni docenic zarowno myche jak i podkladke.

I zgadzam sie ze SwenGiem - jesli masz zamiar grac (a mysle ze z duza pewnoscia mozna zalozyc ze masz zamiar ;) ) unikaj mych bezprzewodowych. Maja tendencje do gubienia sie przy szybszych ruchach.


pozdrawiam

PS. Nie wiem ktory to juz tego typu temat z kolei. Use Search my young apprentice.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 30 cze 2006, 20:30 
Cytuj  
Logain Darkthorn napisał(a):
TBH to nie mam pojecia co ludzie widza w Razerach. Mialem (nie)przyjemnosc obcowac z tym gryzoniem i ani to to ladne ani wygodne.


[Lekki offtop]

Imo mój Diamondback jest i ładny i wygodny. Grałem nieco na Logitechu kumpla i przez ten elo kształt mychy, łapa pociła mi się po 5 minutach, a rozmieszczenie przycisków doprowadzało do szewskiej pasji. Kwestia przyzwyczajenia? Do Razera nie musiałem sie przyzywczajać, po za tym wole płaskie myszki. To tyle jeśli chodzi o to co ludzie widzą w Razerach. ;)

[/Lekki offtop]


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 30 cze 2006, 20:50 
Cytuj  
Logitech, nie wiem co teraz jest trendi, mam mx510 ale to juz ma swoje lata ;) poprzegladaj sklepy dla graczy i wyszukaj cosik dobrego logitecha.
Klawiatura to walsciwie mniejszy problem, ale tez polecam logitecha jakiegos, ja mam aktualnie labteca i dziala dobrze mimo ze ma juz ze 2 lata....

P.S. Nie przestrasz sie cena dobrych myszek logitecha, w polaczeniu z dobra podkladka myszka starcza spokojnie na kilka lat (5 lat gwarancji daja afair)

edit:
aha z podkladek mam everglide ricochet, bardzo dobra podkladka, dobry tez jest icemat z tego co slyszalem...
Osobiscie polecalbym zainwestowac w dobra podkladke niz w napakowana pierdolami klawiature.

edit2:
Aha odradzam bezprzewodowy sprzet, takie cos nienadaje sie do gier, kiedys mialem logitech mouseman dual optical, ktory coprawda nie byl bezprzewodowy, ale mial niestety wygasajaca lampke ktora sluzy oszczednosci energii.... Myszka czesto gubila sie na wiekszosci podkladek :(

Tak wiec polecalbym Logitech mx518 + podkladke everglide ricochet (lub icemat), od bidy steelpada ale to produkty slabszej jakosci ;)
Klawiature to juz sam sobie wybierz nie jest to takie wazne ;) unikaj tylko tego gowna w gumce (co w tv reklamuja) czy z udziwnionem rozlozeniem klawiszy.


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 30 cze 2006, 21:11 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
Imo mój Diamondback jest i ładny i wygodny. Grałem nieco na Logitechu kumpla i przez ten elo kształt mychy, łapa pociła mi się po 5 minutach, a rozmieszczenie przycisków doprowadzało do szewskiej pasji. Kwestia przyzwyczajenia? Do Razera nie musiałem sie przyzywczajać, po za tym wole płaskie myszki. To tyle jeśli chodzi o to co ludzie widzą w Razerach. ;)


Coz, o guscie sie nie dyskutuje. Albo sie go ma, albo sie go nie ma ;) A tak serio to na szczescie nie ma jednej slusznej mychy. Dla mnie ta plaskosc Razera oraz ustawienie klawiszy bylo nie do przejscia. Pozatym, bez urazy, ale nie lubie jak mi sie mycha swieci jak psu jajca :) Za to MX pasowal mi do reki jak ulal. Ale nie jestem takim arogantem zeby stwierdzic ze tylko to co ja lubie jest najlepsze. Ty masz Razera, ja mam Logitecha i jestesmy szczesliwi. I zawsez mozemy zgodnie obaj poflamowac na A4Techy ;) ;)


pozdrawiam


Ostatnio edytowano 30 cze 2006, 21:11 przez Logain Darkthorn, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 652
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 30 cze 2006, 21:11 
Cytuj  
myszka = logitech lub microsoft - bezprzewodaowa
idz do sklepu i sprzwdz ktora lepiej Ci lezy w dloni
(dla mnie lepszy byl microsoft -wireless intelimouse explorer - lepszy dostep do wszystkich 5 klawiszy) ok 170 zl

klawiatura = logitech g15 uzywam juz pare miechów- super i nie chozi mi o lcd ktorego niestety nie widze (szufladka na klawe za malo sie wysowa z biurka)
ale podswietlenie !!! nie jakies wieśniackie , klawisze jakość wykonania super, dodatkowe klawisze funkcyjne do programowania
(niestety jedyna wada to kabel ale poswiecilem bezprzewodowość dla naprawde świetnego sprzetu)
cena obecnie ok 230 zl
http://www.apollo.pl/store/show_detail/24/20664

co do a4tech mialem tego 2 klawy i myszki - na pierwszy rzut oka wydaje się niezłe ale jednak średnia jakość wykonania daje o sobie po roku użytkowania

**

Posty: 451
Dołączył(a): 7.08.2005
Offline
PostNapisane: 30 cze 2006, 21:21 
Cytuj  
Z nyszek zdecydowanie i bez wahania polecam Logitech G7 - po prostu poezja. Bezprzewodowa, nie gubi sie nawet przy blyskawicznych ruchach, nie ma efektu wstecznego. Jedyna wada to cena (300-400 PLN) ale naprawde warta jest tego.
A jesli chodzi o klawiature... Moze pomyslabys o Zboard? Jesli do grania (a podejrzewam, ze tak) to naprawde godna uwagi.


_________________
Obrazek
Cytuj:
Mendol: zostalem wyruchany na maxa przez Microsoft

Cytuj:
Sathorn: U mnie role gowna odgrywa wielkosc ekranu

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 30 cze 2006, 21:37 
Cytuj  
Logain Darkthorn napisał(a):
...


Dokładnie tak, osiagi Razera&Logitecha są bardzo zbliżone, a wybór mychy pomiędzy tymi modelami zależy od gustu i upodobań. :)


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 30 cze 2006, 21:49 
Cytuj  
Logain Darkthorn napisał(a):
No i oczywiscie teflonowe slizgacze zeby moc w pelni docenic zarowno myche jak i podkladke.

Ja z mojego Logitecha zdrapalem nawet 'zwykle' slizgacze.
Jestem chyba jakis dziwny, ale nie lubie jak myszka mi sie slizga, gdyby nie (rzadkie, bo rzadkie) przeskoki na samym lakierowanym drewnie, nie uzywalbym nawe podkladki. Uzywam sily do ruszania myszka, nie do jej zatrzymywania ^^.
A moze to wina tego, ze obsluguje myszke praktycznie tylko palcami, tzn nadarstek zupelnie nieruchomo trzymam, moze dziwnie - nie wiem, dziwi mi tylko to ze wszyscy uwazaja, ze im lzej sie myszka porusza tym lepiej.

Edit: zebym nie zostal zle zrozumiany, myszka jest ofc dokladna, nic nie skacze, anie nie trze sie podczas przesuwania, po prostu w momencie, kiedy przestaje nia ruszac w jakims kierunku staje dokladnie tam gdzie powinna (nie musze jej zatrzymywac)


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 30 cze 2006, 21:55 
Cytuj  
Agat napisał(a):
Z nyszek zdecydowanie i bez wahania polecam Logitech G7 - po prostu poezja. Bezprzewodowa, nie gubi sie nawet przy blyskawicznych ruchach, nie ma efektu wstecznego. Jedyna wada to cena (300-400 PLN) ale naprawde warta jest tego.
A jesli chodzi o klawiature... Moze pomyslabys o Zboard? Jesli do grania (a podejrzewam, ze tak) to naprawde godna uwagi.


Nie, nie jest warta tych pieniedzy.
1) Ma ksztalt praktycznie taki sam jak MX5xx poza tym ze wywalono jeden przycisk spod kciuka - duzy minus.
2) Nie wmowisz mi ze dla gracza mysz bezprzewodowa > przewodowa. Korzystam z bezprzewodowego logitecha w pracy i mimo ze do zastosowan biurowych nadaje sie idealnie, to jednak do grania bym jej nie uzywal.
3) Uwazam ze za rownowartosc dwoch mx518 mogli sie postarc o cos lepszego. Zmian jest w stosunku do niej niewiele (i moim zdaniem nie wszystkie na plus) a cena jest nieporownywalna.

No i laser nie dziala na Icemacie ;)


pozdrawiam

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 30 cze 2006, 22:03 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
A4tech - najgorsze co mógłbyś wybrać :D


Co żeście się tak tego A4Tech uczepili? Ktoś w ogóle próbował najnowsze ich myszki z serii X7xx czy krytykujecie dla zasady?

Korzystam z X7 już około pół roku i złego słowa nie mogę powiedzieć IMO nie jest to może poziom najdroższych myszy logitecha, ale za małą cenę (60-70zł) dostajemy mysz nie porównywalnie lepszą od tego, co konkurencja ma w tym przedziale cenowym.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 30 cze 2006, 22:19 
Cytuj  
Poza tym ze wyglada jak z odpustu (mowie tu o X750F), jest sliska, i klawisze dzialaja jakby chcialy a nie mogly to nic do nich nie mam ;) I podejrzewam ze po roku tez hmmm... spadek jakosci bedzie znaczny :)


pozdrawiam

**
Avatar użytkownika

Posty: 427
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 1 lip 2006, 00:12 
Cytuj  
jasne, bo grajac w tibie potrzebujesz myszki za trzy stowy... a a4tech jest zly, bo tak.. klawiatura tez musi byc co najmniej za 2-3 stowy, niech k*rwa chlopaki wiedza ze mam.. w ogole majac sprzet za 5k+ jest sie nie do pokonania praktycznie w kazdej grze..


_________________
__________________________
putting the 'F' back in freedom

neocron - ao - coh - cov - aa - ddo - pe - eq2 - gw - hgl - rfo - vo - swg - ps - tr - mxo - fom - fe - ga - eve - vg - lotro - aoc - war - aion - star trek - perpetum - gw2 - wot - skyforge

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 1 lip 2006, 00:28 
Cytuj  
Moge spytac po co ten bezsensowny flam?



pozdrawiam

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 lip 2006, 00:44 
Cytuj  
Ja bym polecal klawiature z klawiszami laptopowymi. Np. Logitech UltraX - mialem i korzystalo sie z niej bardzo dobrze. Chociaz obecnie uzywam BTC 6100 za jakies 50-60zl (a wiec prawie polowe tansza od UltraX) i wg mnie ''komfort wciskania przyciskow'' troche wyzszy niz w przypadku Logitecha, przesiadlem sie, bo jest mniejsza (uklad przyciskow jak w laptopie). Troche czasu trzeba, zeby sie przyzwyczaic do takiej klawiaturki, ale jak sie juz przyzwyczaisz, to nie bedize powrotu do zwyklej. Do grania takie cudo tez jak najbardziej sie nadaje.

Co do myszki, to bardziej zalezy od twoich upodoban. Nie decydowalbym sie na laser, bo ma on problemy z przeskakiwaniem kursora, ze to tak nazwe, na niektorych powierzchniach. Jesli chodzi o technologie optyczna, to afair Razery (Krait, DB) i Logitechi do grania uzywaja tych samych sensorow, wiec jak juz mowilem - kwestia upodoban, najlepiej sprawdzic w jakims MM jak myszka lezy w dloni. Ja osobiscie preferuje myszki symetryczne. Z symetrycznych moge polecic Razer DB (~150), Logitech G1 (~100), lub cos jeszcze tanszego - Microsoft Wheel Mouse Optical 1.1a, ktorej to uzywa spora rzesza propro graczy.

A4Techa nie polecam, bo mialem z nim stycznosc wiele razy, takze w przypadku najnowszej serii myszek do grania i stwierdzam, ze po prostu produkuja niskiej jakosci chlam. Ale jak ktos nie sprobuje czegos z wyzszej (nie koniecznie gornej) polki, to nie bedzie wiedzial co traci uzywajac myszek z dwoma kolkami firmy A4Tech, ktora kopiuje design peryferiow komputerowych od innych firm jak leci.

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 lip 2006, 02:43 
Cytuj  
co do sprzetu to japreferuje takie

Myszki : laster + dobrze trzyma sie w dluni bez bajerow... 30 zeta (obecnie jakis encore)
Klawia : Wygodna z przyciskami jak w laptopie (ale uklad standardowy)... 50 zeta (obecnie tracer genialny i tani imo)

A jak mam zaduzo kasy to wole sobie dokupic kostke ramu 1giga ;]


_________________
oumn da lololegend

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 1 lip 2006, 07:07 
Cytuj  
Cytuj:
Ja bym polecal klawiature z klawiszami laptopowymi. Np. Logitech UltraX - mialem i korzystalo sie z niej bardzo dobrze.


teraz sobie siedze na laptopie i mysle ze nie spotkalem jeszcze klawiatury doslownie z takimi przyciskami jak w laptopie ... to ze jest plaska to nie znaczy ze jest jak w laptopie bo to smiech na sali , sam mialem tego logitecha ,,, chujowy na maxa , niewygodny pelno wad (przynajmniej w moim modelu ) za taka cene powininem dostac zajebista klawe a dostalem przereklamowane gowno(najbardziej rozpierdalaja mnie kolesie co kupili klawe i po 2-3 dniach pisza pod produktem jaki to on zajebisty ) no ale kazdy kto wyda 100 na klawiature to zachwyca no bo powiedziec ze wydalo sie 100 i miec gowno warte nie wiecej niz 15 to siara , wiec ludzie zachwalaja : P ....po roku nie mogac juz wytrzymac tego barachla poszedlem do sklepu i kupilem MS multimedia za 60 zl a za 80 z mycha ... klawa ma co prawda juz sporo lat(mialem juz taka przez 3 lata ale oddalem , bo przesiadlem sie na logitecha ) i zadna z niej nowosc ale moim zdaniem bardzo dobra

a teraz pytanie , czy ktos zna klawiature doslownie taka jak sa w laptopach ? raz widzialem taka, ale byla mala i skladana , bo to co obecnie jest na rynku to jest gowno z chwytem marketingowym "takie jak w laptopie" , kolo laptopa to moze to lezalo w magazynie i to chyba wszystko co maja te klawiatury wspolnego z laptopami


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.