mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 lip 2006, 19:20 
Cytuj  
No coz, jakby to zaczac.
Mianowicie mam zamiar zalozyc 12mb chello be limitow w tym tygodniu, ale jednak mam kilka watpliwosci i niedomowien.
Oczywisice uzylem opcji search, ale nie ma tematu poswieconego wylacznie temu dostawcy, jego plusom i minusom.
Z tego co sam wiem, to idzie to przez kabel, nie ma disconnectow tj. w neo. Oraz serwis chello tez nie jest taki zly.
Minusy jakie znam, to bodajze wysokie pingi w MMO i trzeba jakies syfy instalowac co edytuja TTL itp.

Wiec ogolnie jestem zainteresowany obiektywnymi ocenami uzytkownikow, a sam temat mozna potraktowac jako czyste info.
Brak spamu i pogawedek beda mile widziane.

***

Posty: 867
Dołączył(a): 1.04.2005
Offline
PostNapisane: 10 lip 2006, 21:24 
Cytuj  
Syf z mmo bylo dawnoooooooooo, teraz jest git, ciagle green latency do WoW, zero problemow.

***
Avatar użytkownika

Posty: 652
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 lip 2006, 07:23 
Cytuj  
mialem chello przez poltora roku super sprawa tylko ze droga
prze ten czas moze byly ze 3-4 pady trwajace nie wiecej niz 4h
pingi wszedzie niezle, w AO, darkspace , i EVE (wtedy gralem w te gry MMO) grało sie normalnie, na polske na servery CS mialem najczesciej ping ponizej 50 a czesto nawet ponizej 20
nie pamietam zebym cos instalowal, edytowal czy zmienial , wszystko mi dzialalo (ah jedyne chyba co zmienialem to MTU na wartosc 512)
zrezygnowalem bo załozylem siec osiedlowa - duzy plus za 89 zl nie mam limitow i transfer 180/120 kB/s, wiec chello przegralo :P
jesli jestes zdecydowany wydac tyle na neta, lubisz gdy siec dziala 24/7 i nie masz innego wyboru to polecam chello

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 lip 2006, 09:26 
Cytuj  
nie wydaje mi się abyś w pakiecie 12mbit musiał cokolwiek instalować
albowiem w umowie masz wyszczególnioną możliwość podpięcia do 4 terminali
a poza tym warto najpierw dowiedzieć się co to w ogóle jest TTL ;)

paru znajomych posiada chello, bardzo sobie chwalą
ja tez posiadam łącze z kablówy, ale to już inna firma

aczkolwiek łącza kablowe cieszą się najmniejszą awaryjnością, naszybszym czasem naprawy w przypadku padu oraz chyba jednymi z najlepszych biur obsługi klienta

tak czy siak, nikt ci umowy na 12/24 miesiące podpisywać nie każe ;)


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 lip 2006, 11:25 
Cytuj  
Umowy nie bede podsisywal, poniewaz bede mial testowy miesiac jako wieluletni klient UPC, w ramach promocji i bla bla bla.
Jednak pytam sie dla pewnosci, poniewaz bedzie trzeba wyrwac kilka panelow sciennych i poprowadzic te kabelki, zeby chociaz to potestowac :/

Anyway, widze ze warto dac szanse chello, dzieki za rady.

PS. TTL to ilosc przeskokow jakie pakiet moze wykonac na swojej trasie.

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 lip 2006, 12:19 
Cytuj  
panele ? dostaniesz modem kablowy to se trzaśnij panie router wifi i z głowy
chcesz mieć wygodnie, absolutnie nie znaczy że będzie oszczędnie

ps. nie musisz mnie uczyć podstaw ;)


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

**

Posty: 217
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 13 lip 2006, 16:05 
Cytuj  
Polecam. Sam mam pakiet 2mbit, wszystkie mmorpg chodzą pięknie, polskie serwy w csie - rzadko ping przekracza 30. Z dobrych serwów www ściągam z maksymalną prędkścią (dla mojego łącza ok 250kB/s). Padów było kilka, jeden telefon i po paru godzinach/na następny dzień wszystko bylo okej.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 20 sie 2006, 00:46 
Cytuj  
W zwiazku z tym, iz wygasa mi powoli umowa z TP, dzien zamontowania sieci w domu i firmie sie powoli zbliza.

Do domu zdecydowalem sie uzyc jednak tego WiFi, jednak ze nie znam sie "fachowo" na routerach WiFi (kablowe to akurat jeden ch..) pod wzgledem niezawodnosci (umiem jedynie zaprojektowac siec, heh).
Anyway chce jak najmniej wydac i wybralem firme D-Link, jako wstepna propozycje, a takze mialem tylko z ta firma powazna stycznosc.

Jako router WiFi wybralem
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15909

Oraz posiadajac 2 stacjonarne i 2 laptopy w domu wybralem 4x
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=26444

Jedynie jeszcze mnie ciekawi posiadanie access point na wlasne reke. Tzn. chcialbym wiedziec jaki zasieg moglbym poprowadzic przez miasto bez specjalnych pozwolen.
Z domu do biura posiadam jakies 1800m. Jezeli da sie zamontowac profesjonalny sprzet do 2000zl na taka odleglosc bez jakis pozwolen, to slucham ekspertow sieciowych ;)

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 20 sie 2006, 15:07 
Cytuj  
napisz ladny i dlugi post jak juz bedziesz mial to chello bo sam sie nad takim zastanawiam.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 20 sie 2006, 15:44 
Cytuj  
wy sie zastanawiacie nad 12mb chello a ja o takim necie w mojej miescinie moge tylko pomarzyc :(

brac nie gadac :]


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

****

Posty: 1388
Dołączył(a): 14.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 sie 2006, 06:57 
Cytuj  
I w jakiej cenie to chello? just for u?

***
Avatar użytkownika

Posty: 966
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 sie 2006, 09:54 
Cytuj  
Tak offtopicowo - jesli kupisz jakiekolwiek urzadzenie firmy D-Link, po czym uda ci sie je skonfigurowac bez uzywania wrozki, po czym okaze sie ze owo urzadzenie dziala 24h bez awarii i ze robi to do czego zostalo przeznaczone, to tez sie tym podziel...


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 21 sie 2006, 11:15 
Cytuj  
W Belgi na sprzecie D-link musialem siec podlaczyc, tez WiFi.
16 kamer, 4 komputery, 8 kas, serwer kamer, basic html zeby to sobie szef mogl ogladac pracownikow z apartamentu w maladze itp.
Niezawodnosc - srednia, raz do dwoch razy reset na dobe. Ale obciazenie routera bylo kosmiczne.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 21 sie 2006, 11:32 
Cytuj  
S@mael napisał(a):
I w jakiej cenie to chello? just for u?


Cena:
249,00 zł miesięcznie


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

****
Avatar użytkownika

Posty: 1588
Dołączył(a): 17.11.2004
Offline
PostNapisane: 21 sie 2006, 15:05 
Cytuj  
lekko OT (ale w temacie sprzętu WiFi):

Ja mam "poważną styczność" od czerwca tego roku z Linksysem WRT54GL i to naprawdę swietny sprzęt.
Oczywiście oryginalny firmware ostał się tylko kilka dni (router zrywał połączenia). Wrzuciłem alternatywny soft DD-WRT v23 SP1 i od ponad 2 miechów działa ok (zero restartów i dc).

Obciążenie routera: 2 laptopy, desktop, bramka voip.

Przydatny adres: http://openlinksys.info/forum/index.php


_________________
Obrazek

*

Posty: 156
Dołączył(a): 9.06.2006
Offline
PostNapisane: 22 sie 2006, 07:10 
Cytuj  
Hmmm ja mam router D-link`a na którym dziele 2mb Neo (głównie jeden komp na kablu + notebook na WiFi, i na weekend 3-4 kompy + owy notebook) i nigdy nie miałem z nim problemu, a konfiguracja hmmmm bezproblemowa

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 22 sie 2006, 13:58 
Cytuj  
Pieszczoch,

Ja mam Chello 6 MB i mam na tym 3 kompy w domu, ale jak na potrzeby mojej rodziny to malo :D i tez sie zastanawiam nad wzieciem chello ultra zeby podpjac 2 nastepne.

Generalnie nie mam zastrzezen do chello, jedynie mul na tym gorzej chodzi niz na NEO, ale podejrzewam ze to tez kwestia pokombinowania. Kiedys byl straszny syf z mmo, ile ja sie do nich napisalem w tej sprawie..., ale teraz jest juz super. FF XI chodzi idealnie. W nocy raz na jakis czas u mnie (Gdansk), maja krotkie pady, ale w zwiazku z pora zazwyczaj nie jest to dokuczliwe dla mnie. :D

WWW chodzi poprostu pieknie, sciagania kilkusetmegowych plikow to moment.

*

Posty: 92
Dołączył(a): 20.02.2006
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2006, 12:50 
Cytuj  
UPC zamierza do końca września zwiększyć prędkość pobierania danych dla usług chello easy i chello light oraz podnieść miesięczne limity transferu usług chello easy, chello light i chello classic. W IV kwartale bieżącego roku planowane jest również zniesienie limitu transferu chello plus.
Kod:
usługa         prędkość pobierania danych [kb/s]   limit pobierania danych [GB]
               dotychczasowa   po przyspieszeniu     dotychczasowy    obecny
chello easy         256              512                   7            10
chello light        1024             1536                  15           30
chello classic      3072             3072                  25           50
chello plus         6144             6144                  50          brak
chello ultra       12288            12288                 brak         brak

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2006, 15:05 
Cytuj  
Ooo to moglbym te 6mbit se zamontowac za 1zl, placic przez pol roku 1zl czy tam 3 miesiace, a jak cos nie tak to aktywacja wyzej tez za 1zl, woot?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.