mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 lip 2006, 10:33 
Cytuj  
Elo.

Mam takie pytanko - czy ktos sie kiedys bawil w stawianie dns w Win? Chcialem pomoc znajomemu w ustawieniu dns, smtp, pop3 + apache/mysql server i z tym pierwszym pod winde mam klopoty. Znalazlem jakis soft, ktory to umozliwia ale za cholere nie moge przekierowac domeny (zaparkowana w NetArt) na postawiony serwerek dns. Wyskakuje, ze domena nie jest pod nim skonfigurowana.

Wiem, ze sa pewnie google FAQ ale czytaine ich kompletnie nie naswietlilo mi sprawy. Moze to ma zwiazek z routerem i przekierowaniem portow? Albo odblokowaniem jakiejs dodatkowej uslugi w WinXP? Tez wiem, ze ten system nie bardzo sie na to nadaje ale obecnie there is no way for other system.

Any1? :<

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 lip 2006, 12:08 
Cytuj  
Win XP nie jest systemem serwerowym, wiec sie nie dziw, ze wszystko masz pod gorke. Zainstaluj Win 2003 i bedziesz mial wszystko, czego ci trzeba.

X.

PS. Ale jak juz musisz pod XP, to poogladaj
http://www.tucows.com/Windows/IS-IT/Servers/


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 lip 2006, 12:37 
Cytuj  
No niestety opcja jest taka, ze jest XP i narazie bedzie XP. Wiem, ze na 2k i 2k3 nie byloby tematu.

Dzieki.

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 lip 2006, 12:39 
Cytuj  
Mam podobny problem tylko ze mi akurat w xp potrzeba skonfigurowac siec ipx. Ma ktos jakis poradnik krok po kroku jak to zrobic w xp najlepiej po polskiemu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 lip 2006, 12:47 
Cytuj  
To najlepiej zaloz swoj temat i nie zasmiecaj mi mojego bo sie bardzo roznia. Prosze. :<

Jesli nadal ktos wie co mozna elo-zrobic to bedzie wdzieczny.

Dzieks.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 lip 2006, 16:41 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Moze to ma zwiazek z routerem i przekierowaniem portow?

Oczywiscie. Ale krok po kroku:
1. Odpal serwer dnsowy,
2. Skonfiguruj w nim domene.
3. Zezwol na systemowym firewallu ruch w dwie strony dla serwera dnsowego.
4. W "cmd" wpisz "nslookup domena localhost". Jesli prawidlowo poda IP domeny, znaczy, ze serwer dziala, jesli zglosi timeout lub "no respondese", znaczy, ze serwer nie dziala.
5. Jesli serwer dziala, to na zewnetrznym routerze/firewallu przekieruj ruch na porcie 53 (tcp i udp) do tej maszyny (w dwie strony).
6. Sprawdz z jakiegos zewnetrznego hosta, czy serwer dns dziala i odpowiada. W windowsie komenda nslookup -d domena ip_serwera_dns, w linuksie host -a domena ip_serwera_dns.
7. Jesli dziala, to przekieruj delegacje na ten serwer dns u dostawcy domeny.
8. Powodzenia :]

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 lip 2006, 16:56 
Cytuj  
Wielkie dzieki Xanth.

Kurcze tak sie poprzyzwyczajalem do zewnetrznych providerow i hostow, ze pozapominalem elementy logicznego i podstawowego myslenia :(

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.