mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 23 lip 2006, 11:46 
Cytuj  
Mam dosyć noobowskie pytanko - ojciec kupił sobie nowego laptopa z radkiem X1600 i mam problem z podłączeniem go do TV. W starym laptopie (też z radeonem, nie pamiętam modelu) po wgraniu sterowników dochodziło troche nowych opcji w menu i było menu Ekrany, gdzie można było bez problemów przełączyć wyświetlanie obrazu na TV. Tutaj po wgraniu najnowszych sterowników nic takiego się nie dzieje i troche zgłupiałem, bo nie bardzo wiem co innego można zrobić.

I tak jak wspomniałem, o sprzęcie nie mam zielonego pojęcia ;).


_________________
Altaya | BF4

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 lip 2006, 11:55 
Cytuj  
Jak najnowsze sterowniki, to Catalyst Control Center (jesli zainstalowales). Czyli, zeby zobaczyc opcje "Ekrany", musisz wlaczyc tryb advanced.

X.

PS. Jesli zainstalowales same sterowniki, bez CCC, to idz na www.ati.com i zassaj.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 23 lip 2006, 17:07 
Cytuj  
Przyznam, że jakimś cudem nie miałem Catalyst Control Center ale ściągnąłem wszystko co tylko możliwe, zainstalowałem - i niestety dalej bez skutku. Control Center jest zainstalowane ale nie ma najmniejszego zamiaru się włączyc. Zero errorów czy czegoś w tym stylu, uruchamiam i po prostu nic się nie dzieje.

W każdym razie dzięki za podpowiedź, jak mi się będzie chciało to później jeszcze coś pokombinuje.


_________________
Altaya | BF4

**

Posty: 350
Dołączył(a): 24.07.2004
Offline
PostNapisane: 23 lip 2006, 19:19 
Cytuj  
Mialem podobna sytuacje, czyli wlaczam control center a tu nic. Czekalem tak i czekalem i nic. Odinstalowalem stery i cale control poprostu wszystko. Restart i jeszcze raz od nowa. Pomoglo:)

Teraz ja:

Mam 9800pro i spalil mi sie cooler (wiem wiem cos mam z tymi palacymi sie rzeczami:)) Kupilem jakis zwykly za 15zl w sklepie (na szybko) Zamontowalem i wszystko wrocilo do normy. Jednak razem z upalalami komputer zaczal sie wieszac grafa zaczela sie chrzanic. Postanowilem kupic jakies chlodzenie. Zafundowalem sobie jakies takie cuda Freezone XC-70 Cu+ teraz wszystko gra oprocz samej grafiki. Mam jakies dziwne pasy na ekranie podczas grania lub tez bledy graficzne. Zmienialem juz sterowniki, kopalem z dx i nic dalej to samo. Podjarala sie karta i jest juz bee?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 lip 2006, 20:31 
Cytuj  
Gevaar, nie tylko Ty masz takie przygody z Radeonem 9800 Pro (moze jeszcze Sapphire?). Ostatnio bylem swiadkiem jak spalilo sie chlodzenie na takiej karcie, po wymianie na Arctic Cooling wszystko znowu dzialalo cacy. Po miesiacu karta padla. Niestety, oryginalne chlodzenie zostalo wyrzucone, dlatego zaoferowalem sie, ze pozycze wlasne z identycznej karty. Jak tylko przelozylem chlodzenie, to moja wlasna karta zaczela bardzo smiecic (chociaz wymienialem na niej chlodzenie wiele razy). Raczej nie jest to wina chlodzenia Arctic Cooling (oryginalne nawet nie chlodzi pamieci), smarowania, ani montazu, bo w serwisie powiedzieli ze padla kosc pamieci. Jedynie co przychodzi mi do glowy to ladunki elektrostatyczne.

To juz moja 3-cia naprawa w ciagu 2 lat (w miedzy czasie wymienilem za doplata 9500 Pro firmy Sapphire na 9800 Pro, tez Sapphire). Wniosek jest taki, karty firmy Sapphire to crap. Z pewnoscia ich nikomu nie polecam!

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 lip 2006, 00:25 
Cytuj  
Moj X800 Sapphire od tygodnia dziala na 90C przez te upaly :/
Ale nic sie zlego nie dzieje, nawet artefakty to rzadkosc. Moza miales poprostu pecha?

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 24 lip 2006, 08:01 
Cytuj  
w takie upaly polecam postawic z boku komputera Wiatrak dobrze chlodzi wszystkie elementy komputera


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

***

Posty: 547
Dołączył(a): 5.05.2006
Offline
PostNapisane: 24 lip 2006, 08:33 
Cytuj  
Ostatnio komp chodził 6 dni i padł procek :cry:

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 24 lip 2006, 10:15 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Moj X800 Sapphire od tygodnia dziala na 90C przez te upaly :/
Ale nic sie zlego nie dzieje, nawet artefakty to rzadkosc. Moza miales poprostu pecha?


moj tez cos kolo tego , ale jest ok , kiedys zrobilem stress test i arty zaczely sie pojawiac kolo 110 C


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.