mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 15
Dołączył(a): 2.08.2006
Offline
PostNapisane: 2 sie 2006, 01:37 
Cytuj  
Witam.

Tu chyba moja jedyna nadzieja na pomoc...
Problem polega na tym, ze gdy gram w wowa po jakims czasie mam zwis gry - ktory objawia sie tym ze wszystko wisi nic sie nie rusza, ale slychac muzyke i moge ruszac kursorem. Przeinstalowywalem wowa, robilem formata i nic nie pomaga. A, i co wazne - przy zwisie nie ma zadnego spadku FPS. Komputer nie jest z kolei tez taki slaby, powinien mi wyciagnac ... mam Bartona 2500, Gf4Ti4200, 512 ramu.
Nic w grze nie zmienialem, tzn nie zwiekszalem zadnych detali - wszystko jest tak jakbylo na poczatku.

Komputer tez nie ma zadnych robakow wirusow, ani nic tego typu - tego jestem w 100% pewien.

Jezeli ktos mialby jakis pomysl jak mozna mi pomoc, prosilbym o pisanie tutaj, lub na mail - [email protected] lub tez na gg 3740134

POMOZCIE

Pozdrawiam


Posty: 15
Dołączył(a): 2.08.2006
Offline
PostNapisane: 2 sie 2006, 01:50 
Cytuj  
jeszcze dodac moge, jak zawiesi sie pierwszy raz to juz pozniej zwisy sa coraz czestrze, tzn np. na poczatku moge pograc z 15minut pozniej jest zwis i juz zwis sie powtarza co 1-2minuty.

Dodac moge tez, ze jakies pol roku temu gralem w wowa na kolegi koncie przez jakis tydzien i nie przypominam sobie zeby takie problemy wystepowaly wczesniej...

**

Posty: 307
Dołączył(a): 21.04.2006
Offline
PostNapisane: 2 sie 2006, 02:06 
Cytuj  
Masz dobra wentylacje? Otwarte okno w pokoju? Komputer nie stoi za blisko sciany? Moze odkurz wiatraczki. Bo powod moze byc banalny - cieplo. Jest strasznie goraco i procek moze tego poprostu niewytrzymywac.

Proponuje:

1. Wyjac jedna sciane obudowy i tak grac
2. Odkurzyc wiatraczki i przeczyscic szmatka
3. Grac przy otwartym oknie
4. Ustawic komputer tak, aby mial dostep do powietrza :)

Wiem - brzmi banalnie. Ale mysle, ze to wlasnie o to chodzi.

Pozdrawiam


Posty: 15
Dołączył(a): 2.08.2006
Offline
PostNapisane: 2 sie 2006, 02:09 
Cytuj  
Hm, z jedej strony komputer stroi odrazu przy biurku, z drugiej strony jest jakies 30cm od sciany - i z tej strony jest zdjeta obudowa, tez myslalem ze moze to byc wlasnie z powodu przegrzewania - ale temperatura procesora i reszty byla w normie. Mimo tego podlozylem pod kompa jakies pudelko tak ze komputer stoi jakies 30-40cm nad ziemia....
Takze raczej to odpada, ale jutro wyciagne komputer i odkurze go



PS..

Grajac w inne gry - typu counter-strike - tam nie ma zadnych zwisow ani nic - gra chodzi plynnie

**

Posty: 307
Dołączył(a): 21.04.2006
Offline
PostNapisane: 2 sie 2006, 02:11 
Cytuj  
To moze sprobuj jeszcze standardowo: najnowsze sterowniki do karty graficznej. A i moze nowego biosa do plyty glownej.


Posty: 15
Dołączył(a): 2.08.2006
Offline
PostNapisane: 2 sie 2006, 02:15 
Cytuj  
hm, bawilem sie tez ze sterownikami i raczej bez rezulatatow - najnowszych nie sciagne bo mi nie beda dzialaly na tej karcie :P
a co do plyty glownej, to hmm to moze cos dac ? szczerze mowiac mam bardzo stara plyte glowna, ale raczej nigdy nic z nia nie bylo - no i te pol roku temu jakos na niej gralem ; /

***
Avatar użytkownika

Posty: 536
Dołączył(a): 14.07.2006
Offline
PostNapisane: 2 sie 2006, 02:29 
Cytuj  
Na 95% jest tak jak Sarmata napisał. Miałem bardzo podobne objawy tylko przy freezie nie mogłem robic nic a z głosnikow zaczynał sie wydobywac taki drazniący uszy przeciągły pisk. Obczyscilem wszystkie wiatraczki w srodku komputera - przede wszystkim karta graficzna (nawet nie jestescie chyba w stanie sobie wyobrazic jak bardzo zasyfiona była :o) + postawiłem ZA kompem wiatrak ktory wczesniej w upałach wspomagał mnie :P (brzmi smiesznie ale bez tego, komputer osiągał takie temperatury, ze raz sie oparzylem chcac coś z tyłu odłączyc :P).


_________________
Mykinky

RED? = DEAD

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 2.01.2006
Offline
PostNapisane: 2 sie 2006, 07:21 
Cytuj  
Gf4Ti4200 mam ta sama karte i takie problemy kiedys... u mnie okazalo sie ze wiatraczeczk na grafie po kazdym resecie kompa przestaje sie krecic i trzeba bylo go odpalac "od kopa" tak jak w dawnych samolotach w przeciwnym wypadku moment sie nagrzewala przez WoW i konczylo sie freezem


_________________
Obrazek
"Zapytać - może oznaczać moment wstydu, ale nie zapytać i pozostać ignorantem, to wstyd na całe życie..."

**

Posty: 235
Dołączył(a): 30.01.2006
Offline
PostNapisane: 2 sie 2006, 07:28 
Cytuj  
Mialem swego czasu identyczny objaw (na karcie GF 5500, pozniej ja wymienilem). Mianowicie, kiedy mialem wlaczone 'trilinear filtering' to po pewnym czasie komp dostawal freeze. Czasem moglem grac pol dnia, i nic. A czasem dostawal freeza kilka razy zaraz po wejsciu do gry. Pomoglo wylaczenie tej opcji. Siedze teraz w pracy i w sumie dokladnie nie pamietam, ktore to byly opcje -> ale jak wejdziesz w ustawienia grafiki to skup sie na opcjach w prawym dolnym rogu (wylacz je wszystkie najlepiej). Byc moze moj sposob okaze sie wlasciwy :)

(trilinear filtering, albo triple buffering albo cos w tym stylu, nie mam WoWa pod reka to nei pamietam).

Powodzenia.

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 sie 2006, 08:29 
Cytuj  
Temperatura...

Miałem podobnie u siebie, dodatkowo spalił mi się jeden z wewnętrznych wiatraczków.
Teraz komp stoi otwarty z jednej strony i dodatkowo go chłodze domowym wentylatorem :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 382
Dołączył(a): 13.06.2005
Offline
PostNapisane: 2 sie 2006, 10:28 
Cytuj  
Aby potwierdzic badz wykluczyc kwestie temperatury odpal sobie ze 3 razy pod rzad jakiegos wyciskacza siodmych potow z kompa typy 3DMark05, jesli taki test komputer przejdzie to wina nie bedzie lezec po stronie temperatury.

Moze warto tez monitorowac na biezaco wysokosc temperatur? Zdaje sie ze darmowy EVEREST Home Edition pokazuje temp wszystkich wazniejszych podzespolow.

Nie jestem przekonany do tego przegrzewania sie gfx, gra w takim przypadku nie powinna sie zawieszac, jesli u mnie gfx ma za wysoka temperature to w grze zaczynaja sie pojawiac artefakty, stawiam raczej na przegrzewajacy sie procesor.


_________________
Maiori Cede

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 2.01.2006
Offline
PostNapisane: 2 sie 2006, 11:01 
Cytuj  
Razel napisał(a):

Nie jestem przekonany do tego przegrzewania sie gfx, gra w takim przypadku nie powinna sie zawieszac, jesli u mnie gfx ma za wysoka temperature to w grze zaczynaja sie pojawiac artefakty, stawiam raczej na przegrzewajacy sie procesor.


A ja jestem - freeze 10-20 sek to byla norma, czasami po 2-3 takich pojawialy sie artefakty w postaci znikajacego terenu czy trawy na wysokosci nieba ale nie zawsze, czasami porpstu freeze i nic wiecej.


_________________
Obrazek
"Zapytać - może oznaczać moment wstydu, ale nie zapytać i pozostać ignorantem, to wstyd na całe życie..."

*
Avatar użytkownika

Posty: 99
Dołączył(a): 24.07.2006
Offline
PostNapisane: 2 sie 2006, 11:07 
Cytuj  
Miałem podobny problem, skończyło się na tym, że wymieniłem mojego GF FX 5200 na GF 6600 xD. Zobacz czy w innych grach o podobnych wymaganiach do WoWa to się dzieje, jeśli tak to nie pozostaje nic innego jak wymiana karty :<.

*

Posty: 104
Dołączył(a): 29.12.2005
Offline
PostNapisane: 2 sie 2006, 11:18 
Cytuj  
Hmm.. a czym to odkurzyc najlepiej? Mozna sprezonym powietrzem?

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 sie 2006, 11:34 
Cytuj  
Gingen napisał(a):
Hmm.. a czym to odkurzyc najlepiej? Mozna sprezonym powietrzem?


Jak najbardziej mozna. Ale.

Dmuchacie spręzonym z jednej, a z drugiej strony odpalacie odkurzacz. Dlaczego? Bo jak dmuchniecie z jednej bez odkurzacza, to Wam cały syf przejdzie na drugą stronę i osiądzie w taki sposób, że nie zauwazycie nawet.

Odkręć wszystkie wentyle z p głównej, grafike zdejmij, wszystko z PCI też. Ogolnie rzecz biorąć wyciągnij oprócz PLYTY GŁOWNEJ wszystkoz m kompa i wczyyść. Tylko nie w proszku do prania i w misce!

Ogólnie polecam Filtry przeciwkurzowe, i dwa wiatraki wewnątrz kompa.


Ostatnio edytowano 2 sie 2006, 11:35 przez Sobtainer, łącznie edytowano 1 raz
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 sie 2006, 11:34 
Cytuj  
Mozna, ale bedzie wszedzie latalo :)

Mozna delikatnie odkurzyc odkurzaczem, tylko trzeba uwazac gdzie sie wklada "faje".

Poprostu zdejmij obudowe i zobacz gdzie masz "wiekowe poklady kurzu".

Przy okazji odkurz radiator na procku, waitrak od zasilacza i wiatrak na grafie.

Aaaa i nie zapomnij wyciagnac wtyczke z kontaktu.


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 2.01.2006
Offline
PostNapisane: 2 sie 2006, 11:36 
Cytuj  
Odnosnie czyszczenia wiatrakow:

http://www.dzikie.net/index.php?art=fan_clean


_________________
Obrazek
"Zapytać - może oznaczać moment wstydu, ale nie zapytać i pozostać ignorantem, to wstyd na całe życie..."


Posty: 15
Dołączył(a): 2.08.2006
Offline
PostNapisane: 2 sie 2006, 12:27 
Cytuj  
to teraz biore kompa i go odkurze : )
Pozniej sproboje wylaczyc ta opcje. - odezwe sie za jakis czas i powiem czy pomoglo.


Posty: 15
Dołączył(a): 2.08.2006
Offline
PostNapisane: 2 sie 2006, 12:55 
Cytuj  
odkurzylem wszystkie 3 i wygladaja jak nowe :) tzn zasilacza nie bardzo odkurzalem bo jest w miare nowy :P
a radiator karty graficznej strasznie byl brudny - i ogolnie jak chcialem nim pokrecic to ciezko to szlo.

ide teraz wowa wlaczyc ;]


Posty: 15
Dołączył(a): 2.08.2006
Offline
PostNapisane: 2 sie 2006, 13:18 
Cytuj  
niestety, ani odkrzenie kompa, ani wylaczenie tej opcji nie poskutokowalo ;/
Moze to jednak od sterownikow zalezy ? bo teraz zainstalowalem 45.23_win2kxp_english_whql i wiesza mi sie calkowicie gra, a gdy mialem 41.09_win2kxp to wieszalo mi sie na jakis czas co jakis czas....

pomozcie prosze...


a co do temperatury to jak pisalem wczesniej - w dni upalne temperatura byla w normie - nie taka za malutka ale i tez nie taka duza.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.