mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość

Posty: 16
Dołączył(a): 5.11.2006
Offline
PostNapisane: 5 lis 2006, 18:49 
Cytuj  
No i stalo sie. Za pare dni bede mial nowy komputer. Starczy juz tego UO na P 2 300MHZ :) . Jako ze nie mam na niego duzo kasy jestem ciekawy czy bede mogl smialo atakowac tytulu takie jak WOW,Lineage 2 czy nowego Wladce Pierscieni(bo mysle ze o tutulach ktore wyjda za rok moge jedynie marzyc). Jezeli mozecie to podajcie mi szasowana liczbe FPS przy max detalach, i co sie bedzie dzialo jak bedzie duzo wiary na ekranie.(internet mam bardzo dobry)
A oto specyfikacja Sprzetu.


procesor: AMD Athlon 64 3000+ Orleans AM2 BOX
płyta główna: Abit KN9 nForce4 ultra
karta graficzna: PowerColor X1950 Pro 256MB DDR3
pamięć ram: 2x512MB DDR2 533MHz CL4
dysk twardy: 160GB SATA2
nagrywarka dvd: NEC ND-4571A ok. 125-135zł
zasilacz: Topower 400P5 U12 oem ok. 200zł

Z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam.

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 5 lis 2006, 22:03 
Cytuj  
Jak chcesz się pochwalić, to ci się nie udało.
Zamiast robić tępe posty, proponuje sobie poczytać odpowiednie do tego tematy.


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 lis 2006, 22:46 
Cytuj  
Kek, taka VGA a amd na dzien dzisiejszy kupuje.
Najwyrazniej c2d nie do wszystkich dotarlo :o

EDIT: Tak przy okazji to nie wiedzialem ze Powercolor robi radki x1950, a to ci dopiero niespodzianka, i ze jeszcze te karty maja <512mb hmmm
E2; Opps pro, a ja xtx zrozumialem, ror. Anyway sprzet powinien pociagnac, ale naprawde zal marnowac te 300zl na procka co ledwo zipie na dzien dzisiejszy.


Posty: 16
Dołączył(a): 5.11.2006
Offline
PostNapisane: 5 lis 2006, 23:11 
Cytuj  
Widac niedokladnie przeczytales moj post. Nie mam zamiaru sie chwalic bo nie mam czym. Czytalem rozne posty na ten temat i nigdzie nie jest to do konca powiedziane jak to chodzi na takim srednim sprzecie,a zastanawiam sie czy nie poczekac miesiac i kupic troche lepszy sprzet zeby lepiej to chodzilo.

Pieszczoch to co proponujesz? Na komputer z C2D mnie nie stac,musze sie zmiescic w 2.500 a wydajnosc komputera w grach zalezy glownie od karty graficznej dlatego ja chce wziasc dobra a procek i tak troche podkrece,na 3500.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 6 lis 2006, 01:20 
Cytuj  
Jesli chcesz grac tez w inne gry zalecam zastanowaci sie nad kupnem 2gb ram, jest juz sporo gier, ktore gardza 1gb...
Poza tym dysk maly jak na dzien dzisiejszy.
Po co inwestowac w droga karte graficzna, lepiej kupic x1900gto czy jakos tak. Ogolnie nie iwem czy bedziesz krecil sprzeta czy nie jestli nie to proc bedzie ograniczal grafike, bo jest po prostu za slaby w porownaniu do jej mozliwosci, przydal by sie do tego duetu c2d. :]
Ale reasumujac do wowa komp nie jest zly. :]


_________________
@polygamia

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 6 lis 2006, 03:13 
Cytuj  
Monikon napisał(a):
Widac niedokladnie przeczytales moj post. Nie mam zamiaru sie chwalic bo nie mam czym. Czytalem rozne posty na ten temat i nigdzie nie jest to do konca powiedziane jak to chodzi na takim srednim sprzecie,a zastanawiam sie czy nie poczekac miesiac i kupic troche lepszy sprzet zeby lepiej to chodzilo.


:o

dokładnie przeczytałem twój post, zato cała reszta jakoś niebardzo, nie
wiem dlaczego to ci nie przeszkadza.W większości podforum'ów jest
odpowiedni topic z wymaganiami gry, nikt ci nigdy nie powie, ile fps'ów
będziesz miał w grach na jakiś tam detalach, ponieważ na dzień dzisiejszy
nawet sam bóg* tego nie wie...

Na twoim miejscu najpierw zastanowił bym się co pisze.


*Innos


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.


Ostatnio edytowano 6 lis 2006, 03:15 przez Enhu, łącznie edytowano 1 raz
*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 6 lis 2006, 03:14 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Kek, taka VGA a amd na dzien dzisiejszy kupuje.
Najwyrazniej c2d nie do wszystkich dotarlo :o


kek.

Niektórym coś się już wełbie poje#$@lo za przeproszeniem jak porównują procek z dolnej części średniej półki do procka high end który kosztuje 2.5+x tyle.

Atherius napisał(a):
Jesli chcesz grac tez w inne gry zalecam zastanowaci sie nad kupnem 2gb ram, jest juz sporo gier, ktore gardza 1gb...


/Agreed, ale dodatkową kostkę(ki) można dokupić miesiąc czy dwa później.

Atherius napisał(a):
Poza tym dysk maly jak na dzien dzisiejszy.


Zawsze mnie fascynowało po co normalnemu użytkownikowi 300GB+ dysk?

Atherius napisał(a):
Po co inwestowac w droga karte graficzna,



Arggh. Radeon X1950 Pro Karta kosztuje ok 700zl :wink:

Anyways widze ostatnio tutaj w doradzaniu sprzętu przykra tendencje. Tzn wypowiadają się osoby dla których jedyny i słuszny jest sprzęt z segmentu high end a reszta to crap. Wszystko fajnie i pięknie tylko że nie każdy jest gotów wydać 4k na nowego peceta (pomijając już kwestie tego czy kogoś stać czy nie). Po konfiguracji Monikona jasno widać że to jest raczej zestaw gdzie liczyło się każde 100zl więc nie wiem czemu ludzie wyskakują z C2D i 2gb ramu odrazu. :wtf:

Seesh, ludzie, nie wiem czy wiecie ale na sprzęcie z 2.5k też się da komfortowo pograć (Na serio, nie zalewam :wink: )

Wracając do tematu to rzeczywiście do procka warto by było troszkę dołożyć (ale nie odrazu 2x tyle ;] )

Edit: @Enhu: Wydaje mi się że dział Tech Board jest najodpowiedniejszym działem na tym forum do zadawania podobnego pytania (jak ktoś już musi się o coś takiego dopytywać na forum o mmo)


_________________
Obrazek

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 6 lis 2006, 03:25 
Cytuj  
Goatus napisał(a):
Edit: @Enhu: Wydaje mi się że dział Tech Board jest najodpowiedniejszym działem na tym forum do zadawania podobnego pytania (jak ktoś już musi się o coś takiego dopytywać na forum o mmo)


Przeczytałeś to co pisze w pierwszym poście ?

niedość, że nie chce mu się poszukać, to jeszcze mamy mu wypisać, ile fps będzie miała gra.... poprostu non-comment


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 6 lis 2006, 03:40 
Cytuj  
Enhu napisał(a):
Goatus napisał(a):
Edit: @Enhu: Wydaje mi się że dział Tech Board jest najodpowiedniejszym działem na tym forum do zadawania podobnego pytania (jak ktoś już musi się o coś takiego dopytywać na forum o mmo)


Przeczytałeś to co pisze w pierwszym poście ?

niedość, że nie chce mu się poszukać, to jeszcze mamy mu wypisać, ile fps będzie miała gra.... poprostu non-comment


Zamiast zakładać tematy w 2(3) działach, założył jeden w dziale tech board? Zresztą po co ja się rozpisuje, przecież nikt ci nie karze mu odpowiadać? IMO miałeś zły dzień i musisz się na kimś wyżyć, a że trolli ci u nas ostatnio posucha to padło na niego :wink:


_________________
Obrazek

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 lis 2006, 03:56 
Cytuj  
a że trolli ci u nas ostatnio posucha

Nie wywoluj wilka z lasu...

***

Posty: 620
Dołączył(a): 20.11.2005
Offline
PostNapisane: 6 lis 2006, 09:45 
Cytuj  
Cytuj:
Ogolnie nie iwem czy bedziesz krecil sprzeta czy nie jestli nie to proc bedzie ograniczal grafike, bo jest po prostu za slaby w porownaniu do jej mozliwosci


HEHE. Bedzie mial mniej kolorow w podczas software renderowania quake 2?


_________________
[GM]Dave>> Hail, Adventurer.
[GM]Dave>> What begins with B and rhymes with Ban?
Player>> Umm...
Player>> Ban?
[GM]Dave>> If you insist.


Posty: 16
Dołączył(a): 5.11.2006
Offline
PostNapisane: 6 lis 2006, 10:09 
Cytuj  
Mam zamiar krecic tego procka na 3500+ .Chyba wystarczy. Nie orientuje sie jak to jest z miejscem na ram w nowych plytach glownych,bo chailem kupic dwie kosci 512, ale jak jest miejsce tylko na 2 to moze lepiej wziasc jedna kosc 1GB a potem sobie dokupie jeszcze jedna 1 GB i beda chodzily w dual channelu tak jak te 512?

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 6 lis 2006, 10:59 
Cytuj  
Tak, beda chodzili. Upewnij sie ile Twoja plyta obsl. max w jednej kosci, bo ogolnie chipset nf4 obsl. do 3gb pamieci, wiec nie powinno byc problemow.


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 6 lis 2006, 11:10 
Cytuj  
Goatus napisał(a):
Pieszczoch napisał(a):
Kek, taka VGA a amd na dzien dzisiejszy kupuje.
Najwyrazniej c2d nie do wszystkich dotarlo :o


kek.

Niektórym coś się już wełbie poje#$@lo za przeproszeniem jak porównują procek z dolnej części średniej półki do procka high end który kosztuje 2.5+x tyle.

Atherius napisał(a):
Jesli chcesz grac tez w inne gry zalecam zastanowaci sie nad kupnem 2gb ram, jest juz sporo gier, ktore gardza 1gb...


/Agreed, ale dodatkową kostkę(ki) można dokupić miesiąc czy dwa później.

Atherius napisał(a):
Poza tym dysk maly jak na dzien dzisiejszy.


Zawsze mnie fascynowało po co normalnemu użytkownikowi 300GB+ dysk?

Atherius napisał(a):
Po co inwestowac w droga karte graficzna,



Arggh. Radeon X1950 Pro Karta kosztuje ok 700zl :wink:

Anyways widze ostatnio tutaj w doradzaniu sprzętu przykra tendencje. Tzn wypowiadają się osoby dla których jedyny i słuszny jest sprzęt z segmentu high end a reszta to crap. Wszystko fajnie i pięknie tylko że nie każdy jest gotów wydać 4k na nowego peceta (pomijając już kwestie tego czy kogoś stać czy nie). Po konfiguracji Monikona jasno widać że to jest raczej zestaw gdzie liczyło się każde 100zl więc nie wiem czemu ludzie wyskakują z C2D i 2gb ramu odrazu. :wtf:

Seesh, ludzie, nie wiem czy wiecie ale na sprzęcie z 2.5k też się da komfortowo pograć (Na serio, nie zalewam :wink: )

Wracając do tematu to rzeczywiście do procka warto by było troszkę dołożyć (ale nie odrazu 2x tyle ;] )

Edit: @Enhu: Wydaje mi się że dział Tech Board jest najodpowiedniejszym działem na tym forum do zadawania podobnego pytania (jak ktoś już musi się o coś takiego dopytywać na forum o mmo)


Co do hdd, podam tylko kilka przykladow, gry tj. just cause, dark messiah of m&m, flight simulator X, tomb rider legend wymagaja ok. 10gb do instalacji jedna ! Wiec wyobraz sobie, kilka takich gier, kilka gb filmow, muzy, programow, w miedzyczasie kilka gb sie ssie z netu i juz nie ma dysku... poza tym doplata np. z 160gb do 250gb to wydatek ~30/40 , wiec nie ma sie nad czym zastanawiac.

Co do karty to ostatnio czytalem o x1950xtx 512mb na pamieciach ddr4 i myslalem, ze to cos tego pokroju a to jakas ekonomiczna wersja, ktorej blizej chyba do kart x1900gt.

A do tego, ze wszyscy polecaja c2d... no coz jest to nie przesadzajac, ale procek przyszlosciowy, dwa jajka, niesamowita wydajnosc, dobre o/c, starczy jednak na troche dluzej niz jednojajowiec.
Rozumiem, ze liczy sie z kazda 100zl, ale jesli ma mozliwosc i nie pali sie, to niech dozbiera i tyle, takie jest moje zdanie.

Btw widze, ze ramy w tym spisie ma jakies strasznie wolne 533mhz... teraz standardem jest 667 i 800, wiec te moga tylko obnizac wydajnosc, rozumiem, ze sugerowales sie tylko i wylacznie cena.


_________________
@polygamia


Posty: 16
Dołączył(a): 5.11.2006
Offline
PostNapisane: 18 lis 2006, 11:11 
Cytuj  
Naprawde bedzie roznica miedzy tym ramem 667 a 533 duza?

Moge kupic procka x2 amd 3600+ ale wtedy grafie bym bral za 300 a nie 700 ,a teraz w grach to chyba grafika jest najwazniejsza.

***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 18 lis 2006, 11:55 
Cytuj  
Monikon ten komp spokojnie daje rade, jedyne co bym sugerował to właśnie zakup 1 kości 1gb i później dokupienie jeszcze jednej (chyba, że od razu możesz) bo w tej chwili 2gb ramu staje się powoli czymś normalnym. W każdym razie w WoW na pewno zauważysz różnice między kompem z 1gb a 2gb ramu.

Co do reszty, jeżeli będziesz ograniczał się jedynie do mmo (bo głównie je wymieniłeś)to komp spokojnie starczy na jakąś dłuższą chwile. Inne brand new, które wyjdą w międzyczasie gierki też będą śmigać a to, że nie będziesz miał 70fps tylko 40-50 i czasami nie pograsz na high detalach - czy to jest aż tak istotne?


_________________
Altaya | BF4


Posty: 16
Dołączył(a): 5.11.2006
Offline
PostNapisane: 18 lis 2006, 13:21 
Cytuj  
Pewnie ze nie az tak istotne. I zamierzam wziasc procesor 3200 a nie 3000,roznica tylko 40 PLN a w zegarze jest 2000MhZ a nie 1800. Tylko mnie zastanawia czy te procesory 3000 3200 3500 to nie jest dokladnie ten sam procesor tylko o roznym mnozniku.

Na plycie mam 4 wejscia na ram,teraz kupie 2x 512 MB ddr2 667 MhZ a potem dokpie jedna kosc 1 GB a z czasem moze jeszce czwarta kosc 1 GB. Tak chyba moza,nie bedzie zadnych konfliktow i bedzie wydajnie pracowalo?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.