mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość

Posty: 12
Dołączył(a): 21.08.2006
Offline
PostNapisane: 9 paź 2006, 13:37 
Cytuj  
Hej,

Postaram sie szybko wytlumaczyc co sie stalo.

Przeprowadzilem sie do UK na studia, rodzice przeslali mi moj komputer, ale po rozpakowaniu pudla zauwazylem ze jeden z kondensatorow na moim GF6800GS jest nie tam gdzie byc powinien (nie na karcie a w kratce od zasilacza). Podlamalem sie troche i juz prawie zamowilem nowa karte, ale znajomy mi zaproponowal zeby sprawdzic calego kompa u niego bo moze cos jeszcze byc walniete.

Odwiedzilem go z komputerem. Komp odpalil sie bez zadnych problemow, wszystko dzialalo tak jak przed moim wyjazdem, ale kondensator ciagle nie znajdowal sie na karcie graficznej.

Nie mam jak tego przylutowac/gdzie naprawic, miasteczko w ktorym mieszkam to straszna dziura i za naprawe glupiego kondensatora zycza sobie 35£ (okolo 200zl).
Sam nie mam narzedzi ani wiedzy gdzie moglbym podobny kondensatorek dostac, wiec pytanie jest takie..

Czy uzywanie karty (w pelni 'sprawnej'), na ktorej brakuje jednego kondensatorka jest bezpieczne? Na co powinienem zwracac uwage, co mozecie i poradzic (poza naprawa karty bo to niestety nie jest mozliwe).

I bardzo prosze - jesli nie wiesz - nie pisz, nie chcialbym czegos spalic bo 'znawca' powiedzial mi ze to jest bezpieczne i nic sie nie moze stac.

Z gory dzieki

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 paź 2006, 14:11 
Cytuj  
Wróżka mi powiedziała, że spokojnie możesz podłączyć tą kartę i kręcić ile wlezie, na pewno się nie spali ;) Swoją drogą ja też mam pytanie do ciebie, przewoziłem telewizor i wypadła mi z niego jakiś element. Cholera wie co to jest ma takie dwie wypustki metalowe i jest jakby oblany gumą. Telewizor mi bez tego działa ale boję się że mogę coś spalić. A, no i jak nie wiesz, to nie pisz, bo nie chciałbym później mieć strat w postaci pożaru w domu ;P

ps. grunt to dobre opisanie problemu :D


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 paź 2006, 14:16 
Cytuj  
Uzywaj.
Niczego nie spalisz.

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 9 paź 2006, 14:21 
Cytuj  
Jesli to uklad zasilania (czyli prawdopodobnie elektrolit - dosc duza 'beczulka' z 2 nozkami) to jesli karta dziala to spoko. Podczas zmian obciazenia moze miec braki stabilnosci lub mocniejsze grzanie sie ukladu graficznego/pamieci - to musisz monitorowac przez jakis czas. Jesli to kondensator ktory jest zdublowany to problem jest jeszcze mniejszy. Oczywiscie moze to prowadzic do skrocenia zywotnosci karty.


pozdrawiam


Posty: 12
Dołączył(a): 21.08.2006
Offline
PostNapisane: 9 paź 2006, 15:05 
Cytuj  
Obrazek

Ten w prawym dolnym rogu zaznaczony na czerwono sie wylamal
(najbardziej po prawej, ten drugi zaznaczony na czerwono jest ok - nie ja robilem te ramki :) )

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 9 paź 2006, 15:30 
Cytuj  
Prawdopodobnie czesc stabilizatora napiecia pamieci. Moze sie to objawiac brakiem stabilnosci zasilania kosci - brak stabilnosci lub grzanie sie. Jesli nie bedzie problemu z dzialaniem - nie przejmuj sie.


pozdrawiam

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 paź 2006, 15:39 
Cytuj  
No szkoda troche bo jesli po prostu "wyskoczyl" to warto sprobowac dolutowac :/


Posty: 12
Dołączył(a): 21.08.2006
Offline
PostNapisane: 9 paź 2006, 15:43 
Cytuj  
Ma polamane nozki :<
Gdybym mial jak to naprawic (tanio) to bym naprawil, nie bede 35£ placil za takie cos.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 paź 2006, 16:11 
Cytuj  
Najtańsza lutownica oporowa na allegro kosztuje 3.50 PLN. Opłaca się nawet z przesyłką :D


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 9 paź 2006, 16:24 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
Wróżka mi powiedziała, że spokojnie możesz podłączyć tą kartę i kręcić ile wlezie, na pewno się nie spali ;) Swoją drogą ja też mam pytanie do ciebie, przewoziłem telewizor i wypadła mi z niego jakiś element. Cholera wie co to jest ma takie dwie wypustki metalowe i jest jakby oblany gumą. Telewizor mi bez tego działa ale boję się że mogę coś spalić. A, no i jak nie wiesz, to nie pisz, bo nie chciałbym później mieć strat w postaci pożaru w domu ;P

ps. grunt to dobre opisanie problemu :D


to jakis ruski telewizor musial byc :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 paź 2006, 18:08 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
Najtańsza lutownica oporowa na allegro kosztuje 3.50 PLN. Opłaca się nawet z przesyłką :D


Powodzenia z lutowaniem nozek kondensatorka do sciezek na plytce taka lutownica :<

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 10 paź 2006, 09:43 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
SwenG napisał(a):
Najtańsza lutownica oporowa na allegro kosztuje 3.50 PLN. Opłaca się nawet z przesyłką :D

Powodzenia z lutowaniem nozek kondensatorka do sciezek na plytce taka lutownica :<


Powiem tyle - zaden problem :)


pozdrawiam

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 paź 2006, 11:17 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
SwenG napisał(a):
Najtańsza lutownica oporowa na allegro kosztuje 3.50 PLN. Opłaca się nawet z przesyłką :D


Powodzenia z lutowaniem nozek kondensatorka do sciezek na plytce taka lutownica :<

Żaden problem, zaznaczyłem że oporowa, a ta za 3.50 ma grot 1 mm :D


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.