mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
**

Posty: 369
Dołączył(a): 9.01.2006
Offline
PostNapisane: 13 gru 2006, 21:54 
Cytuj  
Witam mam problem i mam wielgachną nadzieje ze ktos mi pomoze plzzzzzzz no wiec nagle znika mi RAM . Ale pokolei . 4 dni temu odpalam wowa wszytko gicioch dziala mam 1024 RAMu . Dzis cos mi strasznie laguje i cos mnie tkneło sprawdzilem system a tu 256 ramu . No to wyjąłem kosci zamieniłem nawet wsadzilem do innego kompa i działało . jak bym nie ustawiał wykrywa 256 . nawet 512 jak zostaje jedna . Ktos mi poradzil ze moze byc problem w Biosie i zebym ustawil ustawienia fabryczne . nie wiele to dalo i jestem w kropce . Co moge zrobic? Jakieś rady? z checia posłucham kazdej tylko blagam nie mowcie ze zwalila mi sie plyta glowna!!!!!! plizzzzzz . aha na marginesie facio co zakladal u nas elektryke itd wstawil mi karte sieciowa bezprzewodową i jest prawdopodobne ze cos rozwalil lub mu spadlo . ale to tylko jedna z hipotez . Moze ktos ma inne??????desperacja .


_________________
Wish I Could RAPE the Day

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 gru 2006, 23:01 
Cytuj  
Najprawdopodobniej masz uszkodzona kosc RAM.

Wloz te kosci oddzielnie do komputera i sprawdz czy sie odpali. Jesli tak, to zapusc jakis program do testowania poprawnosci pamieci RAM. Jednym z takich programow jest Memtest.

**

Posty: 369
Dołączył(a): 9.01.2006
Offline
PostNapisane: 13 gru 2006, 23:15 
Cytuj  
Nie no hmm ne mowie ze nie ale wziąłem ram i wsadzilem do innego kompa : razem i osobno i all działało takze wydaje mi sie ze to nie to jednak .


_________________
Wish I Could RAPE the Day

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 gru 2006, 23:22 
Cytuj  
ram z przemytu(stadion gielda ect?) czy kupiony w jakimś normalnym sklepie?


_________________
oumn da lololegend

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 gru 2006, 23:25 
Cytuj  
Yarp, jak zrobisz testy to bedziesz wiedzial na pewno. Jesli uda Ci sie wyeliminowac RAM jako przyczyne, to najprawdopodobniej jest to wina plyty glownej.

**

Posty: 369
Dołączył(a): 9.01.2006
Offline
PostNapisane: 14 gru 2006, 00:13 
Cytuj  
No wiec ramy sa 100% legal i ze sklepu nawet na gwaranci na innym kompie dziala mysle wiec ze ogolnie sa sprawne .
Oki plyta glowna to ostatecznosc ale moze macie jakies rady co jeszcze moze byc za problem? nie wiem moze cos w biosie ? w systemie ? jakis format czy cokolwiek :-)? bo no zakladajac ze plyta glowna jest sepsuta to sobie moge juz reszte wsadzic takze wolalbym jeszcze zakladac ze to cos innego .
Aha moze sie myle sprawdze ten program ale nie wiem czy on mi sprawdzi ramy skoro komp mi ich nie wykrywa .


_________________
Wish I Could RAPE the Day

***
Avatar użytkownika

Posty: 652
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 14 gru 2006, 09:52 
Cytuj  
jesli juz podczas startu kompa pokazuje za malo ramu to raczej nie wina systemu, jesli nie to zrob backup i zainstaluj winde od nowa - jak to nic nie da mozesz wgrac backup zpowrotem
jesli masz jakiegos kumpla z podobnym kompem to idz do niego i sprawdzaj pojedyncze czesci, albo najpierw porzycz pamiec i sprawdz jego kostki u siebie.
nie wiem co jeszcze - wgraj nowsza wersje biosa , sprawdz ustawienia

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.